16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Sağlığınıza" için! Özellikle genç neslin tercihi, şarap ve rakının en güçlü rakibi biranın artık vitaminlisi de var. Amerika'nın Teksas eyaletine bağlı Dallas kentindeki bir bira firması dün..
Paris'liğini yaptı Hilton oteller zincirinin güzel varisi Paris Hilton, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen moda haftasında mankenlik yaptı. Ünlü modacı Julien Macdonald'ın 2006 sonba..
'Mermer dayağının' cezası sadece 586 YTL M.B., Trabzon Yetiştirme Yurdu'nda kalıyordu. Öğretmenleri tarafından zorla inşaatta çalıştırılan 17 yaşındaki M., 1.5 yıl önce yeni döşenen mermere b..
Annesinden hatıra kaldı Erzurum'da 8 aylık hamile Saliha Koptagit (31), üçüncü çocuğunun dünyaya gelmesine günler kala girdiği banyodan bir daha çıkamadı. Şofbenden sızan gazdan zehirlenerek ..
Doğmadan önce ölümü atlattı... 18 yerinden bıçaklanan ancak karnındaki bebeği yara almayan Nevin D., şimdi beş aylık hamile. Bursa'da bir ay önce kızıyla akrabalarına giderken önünü kesen iki..
Taciz ve cinayet 13 yaşındaki kız 8 yerinden bıçaklanıp boğazı kesilerek öldürüldü. Daha önce kıza tacizde bulunmaktan yargılanan eniştesi gözaltında. Adana'da 13 yaşındaki Sultan G., 8 yerin..
Mirasa kızıp kardeşini dolandırdı Mirasta haksızlık yaptığını iddia ederek erkek kardeşine kızdı. Benzerlikten faydalanarak sahte belgeyle kardeşinin ev tapularını ele geçirdi, adına aldığı t..
Kazadan değil donarak ölecekti Haliç Köprüsü'nde üç aracın birbirine girdiği kazada ağır yaralanan sürücü, ambulansın gelmesi gecikince buz gibi asfaltın üzerinde donma tehlikesi geçirdi. Hal..
Tarihi çeşme hayat buldu Osmanlı Sultanı 1. Mahmut'un 1732'de annesi adına yaptırdığı, ancak yıllar içinde bakımsızlıktan bitap düşen görkemli 'Saliha Sultan Çeşmesi ve Sebili' restore edildi..
Salkım alarmda Düğün gecesi soyulan Yeşim Salkım, dairesindeki alarmı taahhüt ettiği zamanda bitirmemekle suçladığı firmadan şikâyetçi oldu. Oyuncu İlker İnanoğlu'yla evlendiği gece İstanbul ..
Türkler'e hızlı ulaştı F1 yarış otomobillerinden ilhamla üretilen Ferrari'nin en güçlü otomobili Fiorano 450 bin Euro'nun üstündeki fiyatına rağmen Türkiye'de talep patlaması yarattı. Ferrari..
Yeni 'Lara Croft' Faslı Video oyunları 1990'larda satış rekorları kıran, sinema versiyonunda Angelina Jolie tarafından canlandırılan güzel arkeolog Lara Croft, yeni yüzüne kavuştu. Sanal alem..
Tayland liderine mahkeme yolu Tayland Başbakanı Thaksin Şinavatra'nın başı belada... Yüksek Mahkeme, Başbakan'ın çıkar yasalarını çiğnediğine dair 28 senatör tarafından verilen bir dilekçeyi ..
BM'ye dinlere saygı tasarısı Karikatür krizinin yarattığı gerginliği yatıştırmak üzere AB'nin 'elçi' olarak görevlendirdiği Dış politika ve Savunma Yüksek Temsilcisi Javier Solana, dinlere sa..
Cheney'e dava açılabilir ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'in avda yanlışıkla vurduğu avukat kalp krizi geçirdi. 78 yaşındaki Harry Whittington'ın yoğun bakıma alındığı açıklanırken, en az bi..
Batman, Ladin'e karşı 11 Eylül'le başlayan medeniyetler savaşına çizgi roman kahramanı Batman de katıldı. 'Yarasa Adam' gelecek yıl yayımlanacak macerasında, Gotham şehrine saldıran Bin Ladin..
1.2 milyon dolarlık fotoğraf! Bir dönem, ABD Başkanı Bush'un partisi Cumhuriyetçiler'in prensi olarak bilinen ünlü lobici Jack Abramoff'un "icraatları" ABD yönetimini sıkıştıracak gibi görünü..
"Önceliğim ikili ilişkiler ve Kıbrıs" Yunanistan'da Dışişleri Bakanlığı'na getirilen Dora Bakoyanni, dün törenle yeni görevine başladı. Bakanlar kurulundaki ilk açıklaması da "Türk-Yunan iliş..
Kazakistan'da muhalif avı: İki lider öldürüldü Seçimden sonra muhalefetin önde gelen iki ismi "tetikçi" usulü öldürüldü. Bazı çevreler, 16 yıldır iktidardaki Başkan Nazarbayev'i sorumlu tutuy..
Çocuklara işkence İşkence skandalı döneminde görev yapan ABD'li asker: "Mahkumların konuşmasını sağlamak için çocukları kötü muameleye maruz bırakıldı". Adı Samuel Provance. ABD ordusunda gör..
Burada en azından bizi taşlamıyorlar Beşiktaş'ın yeni transferi Tomas Jun, Trabzonlu taraftarlardan şikayet etti. Ara transfer döneminde Trabzon'dan Beşiktaş'a kiralanan Çek Tomas Jun, ülkesi..
Beşiktaş şokta! İnegöl'de alınan yenilgi siyah-beyazlı kulübü salladı. Beşiktaş taraftarı da takıma karşı tepkili. Tur gelse de bu yenilgi unutulmayacak gibi. Ligde zirve yarışında uzun süre ..
Diyet-isyen Ulusoy Haluk Ulusoy, kendisini koltuğa getirenlere diyet ödemeyi sürdürüyor. Okan Koç'u G.Saray'a vermeyen federasyon, sözkonusu A.Gücü olunca 'Evet' dedi. Haluk Ulusoy, 19 Ocak't..
Marek etme sen! Cimbom, D.Bakır'a Necati, Ümit, Mondragon, Song ve Saidou'suz gelmişti. Eksiklerin yanında ağır saha da G.Saray'ı tedirgin ediyordu. Ancak Heinz'ın 84. dakikada attığı gol gru..
AK Partili vekil sinemacılığa soyundu Kocaeli Milletvekili Süleyman Gündüz "İstanbul Şimdi" adlı filmle en büyük hayalinin gerçekleşeceğini söyledi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Süleyman Gün..
Erdoğan: Başkanlık sistemini düşünüyorum Başkanlık sistemine yeşil ışık yakan Başbakan, "Ancak şu an şartlar uygun değil" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlık sistemini düşündüğünü a..
Mumcu'dan ima: 2B arazisi Başbakan'ın Genel Kurul'da sataşma gerekçesiyle söz alan Erkan Mumcu, Unakıtan'a ait 2B arazisinin, aslında Erdoğan'ın olduğunu ima etti. Mumcu, "Belediye Başkanı 2B..
Baykal: Ben değil o konuşulmalıydı CHP Lideri Baykal, gensoru görüşmelerinin ardından kurmaylarıyla değerlendirme yaparken, Unakıtan'ın suçlamaları karşısında Genel Kurul'da söz alıp neden ke..
AK Parti'nin firesi 14'te kaldı Unakıtan gensorusunun oylamasına 524 milletvekili katıldı. 179 kabul, 342 ret, 1 çekimser, 2 de mükerrer oy çıktı. 357 sandalyesi bulunan AK Parti, oy kullanma..
CHP'nin kozu Coşan'lı fotoğraf CHP Grup Başkanvekili Koç, kürsüden Erdoğan ile Unakıtan'ın tarikat lideri Esad Coşan ile birlikte olan fotoğrafını gösterdi. Gensoru görüşmelerinde CHP Grup Ba..
Başbakan not iletti Baykal'ın evine çaktı Unakıtan, hakkında gensoru önergesi veren CHP'ye, Başbakan'ın gönderdiği notu okuyarak yüklendi: Baykal'ın evinin tapusu yok, kamu arazisini bahçe ya..
Avrupa’yı kuş gribi korkusu sardı Güney Asya ve Türkiye’de görülen kuş gribi Avrupa ülkelerinde de yayılmaya başladı. Geçtiğimiz hafta sonunda İtalya, Yunanistan ve Bulgaristan’da görülen kuş..
İngiliz polisi gençleri ‘tiz ses’le dağıtacak İngiliz polisi, sadece gençlerin duyabildiği rahatsız edici tiz ses çıkaran bir cihazı, gençleri dağıtmak amacıyla kullandı.
Avustralya kara kurbağası istilâsında Şekerkamışı tarlalarına zarar veren böcekleri yok etsinler diye 70 yıl önce getirilen dev kara kurbağalarının Avustralya’yı istilâ etmekte olduğu bildiri..
İnternet özgürlüğü için ABD’den kurul Amerikan Dışişleri Bakanlığı, özellikle Çin gibi bazı baskıcı ülkeleri internet özgürlüğü konusunda izlemek üzere bir çalışma grubu oluşturdu.
Bir asırlık fotoğraf, 2,9 milyon dolara satıldı Amerikalı fotoğrafçı Edward Steichen’in 1 asır önce çektiği fotoğraf 2,9 milyon dolara satıldı. Bu miktarın şimdiye kadar bir fotoğraf için öde..
Yapılan araştırmaya göre hamilelere de şiddet uygulanıyor Gebelerle ilgili yapılan bir araştırma, kadınlara yönelik aile içi şiddetin bu dönemde de devam ettiğini ortaya koydu.
‘Ben hâlâ şairim, gizli şuaradan’ 14 Şubat, Dünya Öykü Günü’ydü. Pen Yazarları’nca onaylanarak uluslararası kimlik kazanan öykü gününde sunulan "öykü bildirisi"ni, 50 yılını kahramanlarına ad..
Akademi, Yahudi lobisi iddialarını reddetti Amerikan Filim Sanat ve Bilim Akademisi, "Paradise Now" (Vaat edilen Cennet) filmiyle ilgili olarak Yahudi lobisinden baskı gördükleri iddiasını r..
Mehmet Âkif Ersoy adına araştırma merkezi kuruldu Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı tarafından Mehmet Akif Ersoy Araştırmaları Merkezi kuruldu.
Elyazması eserlere kredi kartıyla ulaşılabilecek Kültür ve Turizm Bakanlığı, elyazması eserlere ulaşmada kredi kartı kolaylığı getiriyor.
2,9 milyon dolara fotoğraf Amerikalı fotoğrafçı Edward Steichen’in bir asır önce çektiği bir fotoğraf, 2,9 milyon dolara satıldı. Bunun şimdiye kadar bir fotoğraf için ödenen en yüksek miktar..
AK Parti, Unakıtan’a sahip çıktı CHP’nin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında Galataport ihalesinde görevini kötüye kullandığı ve kamuyu zarara uğrattığı iddiasıyla ikinci kez verdiği gensor..
CHP’li Haluk Koç, hadis ve Hz. Ömer kıssasıyla AK Parti’ye yüklendi Önerge sahiplerinden CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, AK Partili vekillere yüklenirken ikinci halife Hz. Ömer’in..
Galataport’ta kabinede görüş ayrılığı yok Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, iptal edilen Galataport ihalesi konusunda kabinenin görüş birliği içinde olduğunu söyledi.
Töreci vekillere 20’şer ay hapis cezası Eski Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu’nun cumhurbaşkanlığına aday olmasını engelleme eyleminden yargılanan eski MHP milletvekilleri Cemal Enginyurt ve Ah..
Hükümet, insan hakları seferberliği başlatıyor Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’ün verdiği bilgiye göre "Alo 199 İnsan Hakları Hattı" ihale aşamasına geldi. Başbakanlık, reform uygulamaların..
Rektörü eleştirdiği için kademe ilerlemesi üç yıl durduruldu Muğla Üniversitesi Disiplin Kurulu, aynı zamanda Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı olan öğretim görevlisi Dr. Sel..
Ahmet Tan DSP Genel Sekreteri seçildi DSP Genel Sekreterliği’ne eski bakanlardan Ahmet Tan seçildi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10