16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

16 Şubat 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pakistan’da kanlı karikatür protestosu: 3 ölü Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlerin Batı basınında yayınlanmasını protesto için dün Pakistan’da düzenlenen gösterilerde biri polis..
Alman Bakan Steinmeier ‘vicdan testi uygulanamaz’ güvencesi verdi Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlerin İslam dünyası ile Batı arasında yol açtığı gerilimin giderilmesi amacıyla..
Bavyera’da örgüt ve parti testi yapılacak Almanya’nın Bavyera eyaletinde, 1 Mart 2006 tarihinden itibaren, örgüt ve parti listelerinin yer aldığı bir vatandaşlık testi uygulanacağı bildirild..
Türkiye, İran’a sesini yükseltiyor Tartışmalı nükleer faaliyetleri konusunda İran’a yönelik söylemini sertleştirmeye başlayan Türkiye, ABD’nin Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) daimi t..
Ebu Gıreyb’deki işkencenin yeni görüntüleri Iraklı tutuklulara yapılan işkence nedeniyle dünya gündemine oturan Ebu Gıreyb skandalının ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. funct..
İlkyardım dolabına veda Okullarda ilk-yardım çantası ve ilkyardım dolabı bulundurulması zorunluluğu, 'AB müktesabatına uyum amacıyla kaldırıldı. Zorunluluk 2000 yılında getirilmişti.
'Şiddetli' ihtiyaç İstanbul Bağımsız Milletvekili Zülfü Livaneli ve 19 arkadaşı 'gençlik ve artan şiddet' konusunun ele alınması için Meclis Araştırması açılmasını istedi.
Sahte avukat kaldığı yerden Sirkeci Adliyesi'nde 5 ay önce duruşmaya girmeye çalışırken yakalanarak tutuklanan sahte avukat Mahmut Aydın, tahliye olduktan sonra da uslanmadı.
Eroğlu göreve geri döndü Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevinden 2004 yılında alınan Kahraman Eroğlu, mahkeme kararıyla yeniden koltuğuna oturdu.
7 bin 800 yeni öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı, 7 bin 800 sözleşmeli öğretmen alacak. Bakanlıktan dün yapılan açıklamaya göre...
Para transferi yanlış ellere Soyguncular dün işbaşındaydı. Ankara'da Vakıflar Bankası'na ait zırhlı para transfer aracı, kimliği belirsiz üç kişi tarafından çalındı.
13 yaşındaki S.G. sapık kurbanı İlköğretim okulu öğrencisi 13 yaşındaki S.G., evinde bıçaklanarak öldürüldü. 23 Nisan İlköğretim Okulu öğrencisi S.G., önceki gün öğlen saatlerinde ders bitimi..
Avrupa'dan aydın desteği Avrupalı 770 aydından, Prof. Baskın Oran ve Prof. İbrahim Kaboğlu'na destek geldi.
Öğretmene 'Lan' dedi, cezayı yedi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın hükümeti protesto eden çiftçi Mustafa Kemal Öncel'e kızarak söylediği 'lan' sözü, üç yıl önce Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali..
Kus gribi AB'ye girdi AB'yi kuş gribi korkusu sardı. İtalya, Yunanistan ve Slovenya'dan sonra Almanya ve Avusturya'da da ölümcül virüs görüldü.
Şimdi erkek haberleri... Kadın ile erkek haber konusunda da eşit değilmiş! 'World Association for Christian Communication' adlı İngiliz kuruluşunun 76 ülkedeki çalışmasına göre kadınlar...
Yedi aylık matematikçi Bebekler daha yürümeden veya konuşmadan önce sayısal kavramları öğreniyor...
'Temiz deniz yarışması sonuçlandı Deniz Temiz Turmepa Derneği, Reklamcılar Derneği ve Bilgi Üniversitesi 'Denizler Olmasaydı Ne Olurdu?' temalı film yarışmasının ödülleri verildi.İş Leasing 4..
Cari açık rekor seviyede Cari işlemler açığı, 2004 yılındaki 15.6 milyar dolarlık açığa göre yüzde 46.4 büyüyerek 22.8 milyar dolarla rekor kırdı. Merkez Bankası 2005 verilerine göre, cari iş..
Gümrüklerde istifa krizi, 18 ayda üç müsteşar değişti Rüşvet ve yolsuzluk skandallarıyla gündeme gelen Gümrük Müsteşarlığı'nda son 18 ay içinde üçüncü istifa yaşandı. Gümrük Müsteşar Vekili C..
Hüzünlü galibiyet Mondragon, Song, Saidou, Necati ve Ümit Karan. Sezon başından bu yana orta sahasını özellikle hücum yönünde oturtamamış Galatasaray'da, farkı yaratan bu 5 oyuncunun dün kadr..
Allianoi'ye özel uzman Allianoi Girişim Grubu dönem sözcüsü Arif Ali Cangı, Yortanlı Barajı suları altında kalacak antik kent için çözüm üretecek Bilim Kurulu'nda "Tıbbi Ekoloji,Hidroklimatol..
'Bu filmde rol almak doğru değil' "Kurtlar Vadisi - Irak" filminde rol alan Hollywood aktörleri Billy Zane ve Gary Busey, ABD medyasında, "Amerikan karşıtı" bir filmde rol aldıkları gerekçesi..
‘Amerika’nın terör listesindeki isimler 325 bine ulaştı’ Washington’ın 11 Eylül saldırılarından sonra oluşturduğu terör şüphelileri listesinin o zamandan bu yana dörde katlandığı belirtiliyor..
Şaron’a mezar polemiği İsrail, 4 Ocak’ta beyin kanaması geçirerek komaya girdikten sonra bir türlü uyandırılamayan Başbakan Ariel Şaron’un nereye gömüleceğini tartışıyor. Aşırı sağcı lider No..
Hamas ‘gelelim’ demedi; Ankara dirsek temasında Türkiye, İsrail’in itirazlarına rağmen Filistin seçimlerini kazanan Hamas ile temaslarını sürdürürken, bunun arkasında, ‘hükümet kurulduktan so..
İsrail’den yine Hamas tehdidi: İlişkiler biter Filistin seçimlerinden zaferle çıkan Hamas’ı zorlu bir hükümet kurma süreci bekliyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10