15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'ABD-İsrail, Hamas'ı yıkma planı yapıyor' Amerikan New York Times gazetesinin İsrailli yetkililere dayanarak verdiği habere göre, Amerika ve İsrail'in para yardımını kesmesindeki asıl neden, ..
Başbakan 'hediye' film çekti Macaristan Başbakanı Ferenc Gyurcsany, işinin dışında bir olaya el attı ve film çevirdi! Sözcüsüne düğün hediyesi olarak çekilen kısa filmde ünlü İngiliz aktör Hu..
'Kaza kurşunu' Bond filminde Geçtiğimiz yaz İngiltere'nin başkenti Londra'yı hedef alan terör saldırıları sonrası, suçsuz bir Brezilyalı intihar eylemcisi sanılarak polis tarafından öldürülmü..
'Bayan olimpiyat' Dışişleri Bakanı Yunanistan hükümeti, Dışişleri Bakanlığı'na Atina'nın başarılı Belediye Başkanı Dora Bakoyanni'yi getirdi. "Yarım asırlık diplomasi yaşamını tamamladığını v..
İranlı futbolcuları 'terörist' yaptılar Tagesspiegel gazetesi, Dünya Kupası'na katılan İran Milli Takımı'nı intihar eylemcisi gibi gösterdi. Sert tepki gösteren İran "özür" istiyor. Bir Danim..
Kimlik isteme benden buz gibi soğurum senden İngiltere, 60 yıl önce kaldırdığı "nüfus kağıdı" uygulamasına teröre karşı güvenlik gerekçesiyle dönmek istiyor. Muhalefet "Maliyet fazla", sivil ..
Akbank ortaklık için yetki verdi Türkiye'nin en büyük ikinci özel bankası olan Akbank, ortaklık, satın alma ve stratejik işbirliği alternatiflerinin değerlendirilmesi için UBS'i danışman olar..
İş Bankası 2005'te brüt 2.7 milyar YTL kâr etti İş Bankası'nın brüt kârı 2.7 milyar YTL'ye, net kârı ise 956 milyon YTL'ye ulaştı. Bankanın 2005'te aktif büyüklüğü 46, özkaynakları 7 milyar d..
Erdoğan: İhracata ideolojik yaklaşmayın, dibe vurursunuz Başbakan Erdoğan, ihracata ideolojik yaklaşmanın ihracat ağırlıklı olarak çalışan sektörlere hiçbir şey kazandırmayacağını, aksine kay..
Borç operasyonunun kilidi Brezilya Hazine yetkilileri Türkiye'nin uluslararası tahvillerinde takas planını hayata geçirmek için uygun konjonktürün beklendiğini açıkladı. Uzmanlar ise "Brezily..
Sarin: Turkcell ile birkaç yılda liderliği paylaşacağız Telsim'i devraldıktan sonra yeni servis ve altyapı yatırımları yapacaklarını söyleyen Vodafone Başkanı Sarin, Türkiye'deki hedefini açı..
Avrupa'da esen 'rüzgâr' bizde çantadan çıkamadı AB ülkeleri yenilenebilir enerjiye özellikle rüzgâra yüklenirken, Türkiye'de rüzgâr projeleri çantalarda kaldı. Projeler yatırıma dönüşmedi, bu..
Türkiye'nin 1 milyonu aç 18 milyonu yoksul çıktı Üç yıldır büyüyen Türkiye'de 909 bin kişi açlık, 17 milyon 991 bin kişi yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Yoksulluk ve açlık oranı kırsal k..
Koç, 2010 hedeflerini 2005 yılında tutturdu Türkiye'nin iki dev grubundan biri olan Koç, 2000 yılında on yıllık vade için ulaşılacak hedefleri belirlemişti. Koç Grubu 2010 yılı için belirledi..
Sabancı 10 yıllık planla gidecek Vefat eden Sakıp Sabancı ve 2001 krizi sonrası yeniden yapılanmasını tamamlayan Sabancı Holding, 10 yıllık yol haritasını çıkarmış. Gelişmelere bağlı her yıl ..
Güler Sabancı: Türkiye bir kez de vaktinde seçim yapsın Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, holdingin projeksiyonlarında erken seçim öngörmediklerini söyledi.
Sosyal güvenlik reformu gecikince IMF gelişini erteledi AK Parti'nin Acil Eylem Planı'nda yer almasına rağmen hâlâ bir ilerleme sağlanamayan Sosyal Güvenlik Reformu'nda yaşanan aksaklıklar IM..
Avea, yatırımlarda ses kalitesi ve hızlı iletişime öncelik verecek Avea, 2006 yılına yüksek teknolojiye yönelik yeni yatırımlarla girdi.
İş garantili kurs için devletten aldıkları parayı cebe atmışlar İşsizlere meslek kursu açıp işe yerleştirme amacıyla verilen paraların maksadın dışında kullanıldığı ortaya çıktı. Bazı firmala..
Ankara-Konya hızlı tren ihalesi Mustafa Özcan-Öztaş İnşaat’ın Ankara-Konya arası ulaşım süresini 1 saat 15 dakikaya indirecek hızlı tren projesinin 112 kilometrelik ikinci etap altyapı ihales..
Erdoğan’ın sözü iş dünyasını rahatlattı Özel sektörün sorunlarını tespit etmek ve çözüm yollarını aramak için dün gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 3. Türkiye Bölgese..
‘Desteği yüzde 30 artırdık çiftçilerin yüzü gülüyor’ Bazı tarım ürünlerine uygulanacak destekleme primlerine önemli oranlarda artışlar geliyor.
Protestocu Öncel: Üzgünüm, Başbakan’ın elinden öpüyorum Geçen hafta sonu Mersin ziyaretleri esnasında Başbakan'a hitaben 'Hangi yüzle geldiniz buraya?' diye bağıran narenciye çiftçisi Kemal Ö..
Tartışmalı kararlar yargıya güveni sarsıyor Kamuoyunda tartışmalara yol açan davalar, vatandaşın yargıya güvenini erozyona uğratıyor. 28 Şubat sürecinde yargı mensuplarının brifinglere katılm..
Çete operasyonunda oğlu yakalandı, ‘Yeşil’ kaçtı İstanbul polisi, Susurluk olaylarıyla adını duyuran ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın oğlu Murat’ın elebaşılığını yaptığı haraç çetesini çök..
Ali Kalkancı, 28 Şubat’ta hakim karşısında 28 Şubat sürecinin önemli aktörlerinden Ali Kalkancı’nın yolu bir kez daha 28 Şubat’la kesişiyor.
301’den 6 aya mahkûm olan iki sendikacıya para cezası Tunceli’de iki sendikacı, çeşitli tarihlerde yaptıkları basın açıklamaları nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 301. maddesinin 2. fıkras..
Çevik Bir ve Veli Küçük, Telekom’un güvenliğine talip Özel güvenlik sektörünün yasal statüye kavuşmasıyla birlikte emniyet veya ordudan emekli olan birçok isim bu alana yöneldi. Eski MİT Müst..
‘Askerî hastanede yolsuzluk’ iddiasında başhekim ve binbaşının da adı geçiyor Geçtiğimiz yıl Elazığ Asker Hastanesi’nde yolsuzluk yapıldığı ve adı geçtiği iddia edilen kişiler arasında başhe..
Genelkurmay: 22 generale soruşturma açıldığı abartı Genelkurmay Başkanlığı, 22 general için soruşturma izni verildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Büyükelçilik: ‘Türk okulları kapatıldı’ haberleri yalan Yurtdışındaki Türk okulları, bütün karalama kampanyalarına rağmen eğitim faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
Mahkemeye çıkan Tatlıses: Aylık gelirim 70-80 bin YTL Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, dün tehdit suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.
ABD askerlerine Kurtlar Vadisi filminden uzak durun uyarısı Kurtlar Vadisi Irak filmiyle ABD’de üç sezondur büyük ilgiyle izlenen ve Türkleri ‘terörist’ olarak gösterdiği için eleştiri alan ‘..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10