15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sunucudan canlı yayında evlilik teklifi TV 8'de yayınlanan 'Konuşabilir miyiz' programının sunucusu Erkan Tan canlı yayında bir sürprize imza attı...
Reytingde Hülya'yı geçti Gülben Ergen'in dizisiyle Hülya Avşar'ın 'Pişti'si aynı geceye isabet edince, ikilinin rekabeti reyting listesine taşındı. Gülben Ergen ezeli rakibine üstünlük sağla..
225 bin YTL'lik tablo açık artırmaya çıkıyor İbrahim Çallı'nın 'Adada Maşlahlı Kadınlar' tablosu, Portakal Sanat Evi'nde 225 bin YTL muhammen bedelle satışa çıkacak
Baba yalıyı bağışladı ana-kız ayaklandı Jinekolog Muvaffak Gören, trilyonluk yalısı da dahil mal varlığını TEV'e bağışlayınca karısı ve kızı hakları için dava açtı. Anne-kız 'akli dengesi ye..
Sevgililer Günü'nde 50 milyon gül satıldı Yılın en romantik günü 14 Şubat tüm dünyada kutlandı. Dünyada ortalama l milyar Sevgililer Günü kartı gönderildi. Sadece ABD'de 36 milyon kalp şekli..
Havada otel keyfi Dünyanın ilk uçan oteli 4 yıl içinde hizmete giriyor. Beş yıldızlı otel 250 kişiyi 2 bin 500 metrede ağırlayabilecek
Bağdat sirki Saddam'ın idamla yargılandığı dava, ciddi bir yargı süreci olmaktan çıkıp tarafların gövde gösterisine döndü. Sanıklar silah zoruyla üzerlerinde pijamayla mahkemeye getiriliyor...
ABD Hamas'ı devirmek için düğmeye bastı New York Times gazetesi, üst düzey ABD'li ve İsrailli yetkililerin Filistin'de iktidara gelen Hamas rejimim devirmek için harekete geçmeye hazırlandığ..
Yunanistan'ın yeni Dışişleri Bakanı: Dora Bakoyanni Yunanistan'da iki yıl önce büyük umutlar vaadederek iktidara gelen muhafazakar Kostas Karamanlis hükümeti bekleneni pek veremedi
Süren'in şifresi 'Üst üste 5. şampiyonluk Terim, Okan ve Emre yüzünden kaçtı. Emre Inter'e imza atıp sonra hiç oynamadı' 'Terim, 2. Mourinho olma fırsatını kaçırdı. Muhaliflerin kayığına bin..
Özdemir: Biz sadece Nobre'ye inanıyoruz 'Nobre penaltıda artniyetli olmadığını söyledi. Biz ona inanıyoruz. Samsun Başkanı'nın hukuksal bir arayışı varsa buyursun arasın'
İşte o çocuklar Altyapıdan çıkan, çocuk yaşta 'milli' olan genç futbolcular her geçen gün daha çok topa giriyor!
'Büyük sanıyorsunuz!' Tigana: 'Küçük ekiplerin, büyük olduğunu sandığımız ekipleri yenmesi güzel. Sahaya takım sürmekte bile zorlanıyorum. Şimdi grupta işler kızıştı.'
14 Şubat hatırası 400 bin YTL bütçeli İnegölspor, Kartal'a sahayı dar etti. Ev sahibi Ferdi ile galibiyete ulaştı. Koray Avcı kırmızı kart gördü
Süper ikili yolcu Gündemdeki 2 oyuncusuyla görüşen başkan Albayrak'ın, yönetime 'Artık onları savunmakta zorlanıyoruz. Yol ayrımı yararlı olur' dediği öne sürüldü
Suskun düdükler! Zeki Çol (Spor) - Hemen her hafta gündemin önemli bir yerinde mutlaka hakem var. Kiminin art niyetli, kiminin korkak, kiminin eyyamcı, kiminin de yetersiz diye eleştirildi..
Meğer ne çok dertliymişiz Ahmet Vardar - Geçen gün birbirlerinden en fazla üç yüz kilometre uzaklıkta bulunan iki yerleşim yeri arasında bir mektubun on dört günde ulaştırıldığını belirtmiş..
Hilal neden ve nasıl İslâm'ın simgesi Süleyman Ateş - Hz. Peygamber döneminde hilale dini bir hüviyet verilmemiştir. Çünkü İslâm'da inanç tamamen soyuttur, sembollere, maddi şekillere dökül..
Nihayet! Seyfettin Gürsel - Okurlarım bilirler; İşsizlik Sigorta Fonu'nda milyarlar (TL ile katrilyonlar) birikirken 2,5 milyon açık işsizden ancak 90 küsur bininin işsizlik tazminatından y..
En pahalı argo! Mustafa Mutlu - Başbakanımız inşallah bundan sonra sinirlerine hakim olur... Umarım yanılıp da bir daha argo kullanmaz!
Mesajlardaki acı gerçek Selahattin Duman - Bende fikr-i takip vardır.. 'Sevgililer Günü' meselesine takık kalmamın gerekçesi budur.. Görevimin başındayım.. Gün münasebetiyle gazetelere veri..
Asıl tehlike Okay Gönensin - Vatan'ın ayrıntılarını yayınladığı seçim araştırmalarında büyük bir tehlikenin izleri görülüyor. Bu tehlike sadece AKP'lilerden oluşan bir Meclis'in ortaya çıkm..
Kurtlar Vadisi'ni böyle eleştirecekseniz, vazgeçin! Haşmet Babaoğlu - İlk bakışta garip tabii! Ama Kurtlar Vadisi dizisi ve filmine şiddetle karşı çıkanların dertlerini dile getirme tarzlar..
Şakacı demokrasi Mine G. Kırıkkanat - Fransa'da salt gönlü değil, beyni de solda olan yazı çizi erbabının ortak bir hicranı vardır. Kendilerine yakın solcu politikacılar iktidara gelince bu..
Kemerleri bağlayalım mı? Salih Neftçi - Bugün son yılların en önemli finansal olaylarından birisinin başlangıcını yaşayacağız. Bernanke bugün ilk kez dünya piyasaları karşısına çıkıyor. Eli..
Ürdün Kraliçesi Ayşe Özyeğin'in davetlisi Elif Ergu - Hüsnü Özyeğin ve eşi sosyal sorumluluk konusunda örnek bir çift. Yılların bankacısı, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin ..
BDDK'nın açıklaması bonozedeleri yanılttı Yavuz Semerci - Kaldığımız yerden devam edelim. Bonozedeler hakkında Danıştay 13'üncü Dairesi'nin verdiği olumlu karara rağmen, pek çok idari mahke..
Sabah'ın yaptığı gazeteciliğe uyar mı! Necati Doğru - ATV televizyonunun yaptığı 'televizyonculuğa' sığar mı, Sabah'ın yaptığı ' gazeteciliğe' uyar mı? Uysa da uymasa da deseniz ve kitabına..
Çikolatalı baklavan seni montluyor Tuğçe Baran - İlan okumak tam bir hastalıkmış meğer. Üç gündür deli gibi ilk iş olarak ilan okuyorum. Ev ilanlarını geçtim artık tüm ilanları okuyorum
Süt neyse kaymak da o olur! Zülfü Livaneli - İnsanların ne kadar bağrı yanmış. Ne kadar umutsuz, umarsız kalmışlar. Ne kadar üzüntü içindeler. Dünkü yazım üzerine gelen mesajları okurken, i..
Kadınlar ortada yok... Ve bir erkek! Ruhat Mengi - CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir her zaman Meclis'e yerinde ve güzel soru önergeleri verir ve bunları yazarlara da gönderir. Son gel..
Neredesiniz? Güngör Mengi - Acı veriyor olsa da gerçeği arayıp bulmak, sonuçlarına katlanmak, çağdaş toplumun davranış biçimidir
Yargı kararları eleştirilemez değil Erdoğan: 'Pozitif hukuk ve onun neticeleri her zaman eleştiriye açıktır. Yeter ki yargı sürecine halel getirecek müdahaleler olmasın'
Yetkilerimi çıkarlarım için kullandığımı ispat etsinler siyaseti o an bırakırım! CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin grup toplantısında bir süreden beri partisine ve kendisine yönelik..
Danıştay'ın türban kararı AK Parti'ye zaman kazandırdı MHP Genel Başkanı Bahçeli, Danıştay'ın aldığı son kararın toplumsal hassasiyetleri daha da derinleştireceğini öne sürdü
Güler Sabancı: Serdengeçti göreve devam etsin isterim Merkez Bankası Başkanı Serdengeçti'nin görevde kalmasının istikrar açısından önemli olduğunu söyleyen Sabancı, Greenspan'ı örnek gösterd..
Arun Sarin: Birincilik koltuğunu paylaşırız Telsim'in yeni patronu Arun Sarin ilk kez Türk basınının karşısına çıktı. Sarin, katma değerli ürün ve servislerle rekabete gireceklerini açıkladı..
956 milyon YTL net kâr İş Bankası, aktif büyüklüğünü geçen yıl 63.7 milyar dolara çıkarttı. Bankanın brüt kârı 2 milyar 749 milyon YTL olarak gerçekleşirken, net kârı 956 milyon YTL'ye çıktı..
18 milyon kişi yoksullukla 909 bin kişi açlıkla savaşıyor TÜİK verilerine göre, 2004 yılında 909 bin kişi açlık, 18 milyon kişi ise yoksulluk sınırının altında yaşadı
'Kamu vicdanını rahatsız edecek bir karar vermeyin' BORYAD, SPK'ya gönderdiği mektupta, Sabah ve atv'nin ikinci kez halka arz edilmesinin doğru olmadığını vurgulayarak, 'Kamu vicdanını rahat..
VATAN'a dört ödül Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin geleneksel 'başarı ödülleri'ni kazananlar belli oldu. Gazetemizden Necati Doğru 'Ekonomi', Zeki Çol 'Spor Köşe Yazısı' ve Halit Kayacan ile..
İlk kez oy kullanacak seçmen 'AKP' diyor Son genel seçimlerin ardından, 2007'deki olağan seçime kadar seçmen sayısında 5 milyonluk bir artış bekleniyor. Yine son seçimde 'sandığa gitmedim' d..
Trabzonsporlu Gökdeniz'e CHP sansürü Futbola siyasi müdahalenin araştırılması için Meclis'e verilen önerge, Gökdeniz Karadeniz'e yönelik iddialar nedeniyle düşürüldü. Ardından futbolcuya ili..
Yeşil son anda kaçtı Adı Susurluk Skandalı'yla anılan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım 13 adamıyla gözaltına alındı. 'Yeşil' polisin elinden yarım saat farkla kaçmayı ba..
Öcalan 7 yılda 26 kilo zayıfladı İdam cezasına hükümlü teröristbaşı Abdullah Öcalan, İmralı Cezaevi'nde 8'inci yılına giriyor. Cezaevine konduğu 15 Şubat 1999 yılında 110 kilo olan Öcalan, 8..
Öğrenci menüsü Sağlık Bakanlığı çoğu kahvaltı bile yapamayan öğrencilerin ızgara köfte, haşlanmış tavuk, sıkma meyve suyu, ceviz, fındık yemelerini tavsiye etti!
İslamcı yazar Ali Bulaç'tan AKP'ye yolsuzluk suçlaması Bulaç yolsuzlukla itham ettiği AKP'lilerin lüks otomobillerini, Dabbetülarz'a, yani kıyamet günü yerden çıkacak olan canavara benzetti
Türbanlı sosyeteye estetik merkezi İslamda estetiğin yeri olmadığı anlayışına 'Gülen yüzler, mutlu yuvalar' sloganıyla yanıt veren 'Este World', türbanlı kadına yuvasını ve psikolojik sağlığ..
'Bebeğin ölü' diye kürtaj yapacaklardı! Almanya'da yaşayan gurbetçi bir Türk kadın, Alman doktorların 4 aylık bebeğini 'ölmüş' diyerek almak istediklerini iddia etti
Eşine AIDS bulaştıran kocaya 7 yıl 6 ay hapis Antalya'da AIDS'li olduğunu bilmesine rağmen eski eşi 27 yaşındaki Sevgi Zindan'a HIV virüsü bulaştırdığı gerekçesiyle 8 yıl 10 ay 20 gün ağır h..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10