15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

15 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hiç yakışmadı Hayri Ülgen (Spor) - Beşiktaş İnegöl'de battı. Yoğun kar yağışı nedeniyle saha tam patates tarlası görünümündeydi. Böyle ağır sahada ise galibiyete, mücadele eden taraf ulaştı..
325 bin terör şüphelisi Washington Post gazetesi, Amerikan Ulusal Kontrterörizm Merkezi'nin (NCTC) terör şüphelileri listesinde 325 bin isim yer aldığını açıkladı. Terörle mücadele yetkililer..
Karikatür tepkisine devam Kanada Başbakanı Stephen Harper, İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlerin ülkesindeyayımlanmasından dolayı üzgün olduğunu bildirdi. Harper, yaptığı yazılı açıkla..
6 şirket daha 2005 yılı bilançolarını açıkladı/ Alternatifbank'ın karı 20.8 milyon YTL İSTANBUL - İMKB'de işlem gören şirket ve bankalar 2005 yılı bilançolarını açıklanmaya devam ediyor. Alte..
MB, dolara alım yönünde müdahale etti/ Dolar, 1.3400 YTL seviyelerine geldi ANKARA - Merkez Bankası, döviz piyasasına doğrudan alım yönünde müdahale etti. Piyasada son haftalarda doların 1.3..
Global Yatırım, Denizli'de 16 milyon YTL'lik proje şirketi kuruyor İSTANBUL - Global Yatırım Holding A.Ş, kyanus Taahhüt A.Ş, ile birlikte Denizli ilinde yaklaşık 150.000 metrekare yüzölçümün..
Bankalar ortak aramaya başladı / Akbank, UBS Limited'e, Denizbank, JP Morgan'a yetki verdi İSTANBUL - Türk bankaları ortaklık, satın alma ve stratejik işbirliği de dahil olmak üzere farklı bü..
Kar hayatı olumsuz etkiliyor Yurtta devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, yaptığı açıklamada, kentte devam eden kar yağı..
Kapasite kullanım oranı ocak ayında yüzde 75.5'e geriledi ANKARA - Üretim değeri ağırlıklı kapasite kullanım oranı 2006 yılı Ocak ayında geçenyılın aynı ayına ve bir önceki aya göre düşüş gös..
Global Yatırım, 16 miyon YTL'lik proje şirketi kuruyor İSTANBUL - Global Yatırım Holding A.Ş, kyanus Taahhüt A.Ş, ile birlikte Denizli ilinde yaklaşık 150.000 metrekare yüzölçümüne sahip bir ..
İMKB, toparlanma çabasında/ Endeks, 43500-43700 aralığında/ Döviz ve faiz sakin, parite 119.10'da İSTANBUL - Borsa, iki günlük sert düşüşün ardından bugün toparlanmaya çalışıyor. 43 binde tut..
Nuriş kardeşlerin yargılanmasına bugün Uşak'ta başlanıyor UŞAK - Uşak Cezaevi'nde 6 yıl önce çıkan ve 6 kişinin ölümü, 47 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan isyanla ilgili olarak Nuriş Kard..
ATO Başkanı Aygün: Siyasiler olarak önümüzü açın başka bir şey istemiyoruz ANKARA - Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, "Siyasiler olarak önümüzü açın, yelkenimize rüzgar dolduru..
Borsa güne 43 bin 811 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 304,05 puan artarak 43.811,56 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortal..
Yeşil yaşıyor Adı Susurluk Skandalı'yla anılan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım 13 adamıyla gözaltına alındı. 'Yeşil' polisin elinden yarım saat farkla kaçmayı başardı
Peru'da trafik kazası: 45 ölü Peru'da meydana gelen iki ayrı trafik kazasında toplam 45 kişinin öldüğü, 69 kişinin yaralandığı bildirildi. Polis kaynakları, ilk kazada, bir otobüsün girdiği v..
Türkiye genelinde bazı yollar çeşitli nedenlerle kapalı İSTANBUL - Yurt genelinde bazı yollar çeşitli nedenlerle kapandı. Karayolları ekipleri, kapalı yolların ulaşıma açılması için çalışmala..
Soğuk ve yağışlı hava yurdun büyük bölümünde etkili olmaya devam edecek İSTANBUL - Soğuk ve yağışlı hava yurdun büyük bölümünde etkili olmaya devam edecek. Yağışların kuzey, iç ve doğu bölgel..
Unakıtan hakkındaki gensoru önergesi bugün görüşülecek ANKARA - CHP'nin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında Galataport ihalesi ve mal bildirimiyle ilgili verdiği gensoru önergesinin öngör..
ABD'nin IAEA Daimi Temsilcisi Schulte, Türkiye'ye geliyor ANKARA - ABD'nin Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) Daimi Temsilcisi Greg Schulte, İran'ın nükleer faaliyetleri konusunda görüş..
Koç Finansal'ın ortağı UniCredit: Türkiye'de güçlü büyüme ve not artışı bekleniyor ANKARA - Koç Finansal Hizmetler'in de ortağı olan İtalyan bankacılık grubu UniCredit, Türkiye ekonomisinde 2..
Marmaray Projesi'nde ikinci etap için teklif verme süresi bugün sona eriyor ANKARA - Asya ile Avrupa'yı denizin altından birleştirecek olan Marmaray Projesi'nde ikinci etap olarak değerlendir..
Erdoğan, ekonomi şurasında sektörleri dinledi/ "Gümrükleri etkinleştirip, yerli sermayeyi ezdirmeyeceğiz" ANKARA- Haksız rekabete yol açan ve yasa dışı yollarla gelen kalitesiz ithal mallara ..
Ceyhan HES'e en yüksek teklif Nurol-Özaltın'dan ANKARA - Doğalgaza bağımlılık tartışmalarının yaşandığı günlerde özel sektör gözünü hidroelektrik santrallere çevirdi. Enerji Piyasası Düzenlem..
Fırat Öztürk, EMC Türkiye ekibine katıldı İSTANBUL - Fırat Öztürk veri yönetimi ve depolama alanında dünya lideri olan EMC?de, teknik danışman olarak göreve başladı. Kariyerine, 1997 yılınd..
Bakan Güler: Türkiye "enerji koridoru" oldu ANTALYA - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye'nin "enerji koridoru" olduğunu söyledi. Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (..
Akbank, ortaklık için UBS'ye yetki verdi İSTANBUL - Akbank, ortaklık, satın alma ve stratejik işbirliği de dahil olmak üzere farklı büyüme alternatiflerinin değerlendirilmesi çalışmalarında ..
İş Bankası'nın 2005 yılı net karı 956 milyon YTL oldu İSTANBUL - İş Bankası'nın geçtiğimiz yılsonu itibarıyla aktif büyüklüğü 46, özkaynakları 7 milyar doları aştı. İş Bankası, istikrarlı bü..
Emisyon hacmi dün 412.7 milyon YTL arttı ANKARA - Emisyon hacmi 14 Şubat Salı günü 412.7 milyon YTL artarak, 19 milyar 295 milyon 542.1 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bir ö..
Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier: Türkiye'nin Hamas'la arabuluculuğuna itiraz etmeyiz ANKARA- Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye'nin Hamas konusunda arabuluculuk görev..
İstanbul'da çete operasyonu/ Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu yakalandı İSTANBUL- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlunun İstanbul'da yakalandığını aç..
Erdoğan, ekonomi şurasında sektörleri dinledi/ "Gümrükleri etkinleştirip, yerli sermayeyi ezdirmeyeyeceğiz" ANKARA- Haksız rekabete yol açan ve yasa dışı yollarla gelen kalitesiz ithal mallar..
Probiyotik ürün reklamına durdurma ANKARA - Reklam Kurulu, piyasaya sürdükleri probiyotik yoğurt ürünlerinde "gıda etiketleme kuralları ve mevzuata uymadıkları" gerekçesiyle, Danone Tikveşli ..
İş dünyası, KDV ve ÖTV indirimi istedi ANKARA - Reel sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunlar dün Ankara'da masaya yatırıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen 3..
İTKİB'in düzenlediği festival bugün, fuar ise yarın başlıyor / İstanbul, dünyanın 'moda başkenti' olma yolunda İSTANBUL - İstanbul'u dünyanın yeni moda merkezi yapmayı amaçlayan ve 16-18 Şuba..
SIMM Uluslararası Moda Fuarı'na 37 Türk firması katıldı / Latin Amerika modası gövde gösterisi yaptı MADRİD - Bu yıl 9-12 Şubat tarihleri arasında yapılan 55. Madrid Uluslararası Moda Fuarı S..
BNP Paribas ortaklığı TEB'e yaradı BNP Paribas ile 2005 yılında birleşen TEB Mali Yatırımların iştiraki TEB Sigorta, bir önceki yıla göre prim üretimini yüzde 70 artırarak, 73,3 milyon YTL'ye..
Mustafa Su, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğüne, Mustafa Su getirildi. Su, bu göreve atanmadan önce Anadolu Hayat Emeklilik'in Genel Müdürlüğünü yürütüyordu. 1953 ..
Koç Finansal'ın ortağı İtalyan bankacılık grubu UniCredit: Türkiye'de güçlü büyüme ve not artışı bekleniyor ANKARA - Koç Finansal Hizmetler'in de ortağı olan İtalyan bankacılık grubu UniCredi..
Yabancı yatırımcı ocakta borsada alım tarafındaydı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda 2006 yılının Ocak ayında yabancı yatırımcılar 379 milyon 71 bin 455 dolarlık net alım gerçekleştirdi. ..
Rabobank, Şekerbank'ta durumu değerlendiriyor Şişli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Şekerbank Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı'na ait hisseleri Rabobank'a 4.93 YTL fiyattan..
"Alo 150" Başbakanlık hattı ANKARA- Vatandaşların şikayet, talep, görüş ve önerilerini kolayca iletebilmeleri amacıyla kurulan "Alo 150" Doğrudan Başbakanlık hattı, 24 Şubat 2006'da hizmete ..
Ebru Güzel bikiniye sığmadı Goldaş Takı Tasarım Okulu öğrencilerinin hazırladığı kreasyonlar Swissotel'de düzenlenen bir defile ile tanıtıldı. Çok sayıda ünlü mankenin podyuma çıktığı defile..
450 bin dolar ödeyip Çağla'ya komşu oldu Kazandığı parayı gayrimenkule yatıran ünlülere şovmen Beyaz da eklendi. Beyaz, istanbul'un gökdelen semti Maslak'ta yapımı süren Mashattan Residance'..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10