14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Filistin Meclisi giderayak Hamas iktidarını sınırlama hamlesi yaptı Hamas’ın seçim zaferi kazanması nedeniyle dünyanın dikkatlerinin çevrildiği Filistin’de meclis sürpriz bir adım atarak, Fil..
4 milyar dolarlık hastane projesine yabancı ilgisi Sağlık Bakanlığı, bütçe imkanları içinde gerçekleştiremediği devlet yatırımlarını özel sektör aracılığıyla yapacak.
‘Arcelor-Oyak ortaklığı rekabet açısından sakıncalı’ Türkiye’nin en büyük özelleştirmelerinden Erdemir’in satışı Rekabet Kurulu’ndan gelecek onayı bekliyor.
Sanayici ‘gazımı neden kestin?’ davası açıyor İran ve Rusya’dan alınan doğalgazın eksik gelmesi nedeni ile ortaya çıkan açığın evlere yansımaması için sanayi tesislerinden kesintiye gidilmesi..
Türkiye ‘yabancı sermaye ligi’nde ilk 20’ye giriyor Siyasi ve ekonomik istikrarı yakalayan Türkiye'ye yabancı sermayenin ilgisi artarak devam ediyor.
Yoğun bakımdaki Bayram’ın durumu iyiye doğru gidiyor Yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram'ın durumunun iy..
CHP'den Tüpraş hisse satışında Erdoğan ve Unakıtan'a suç duyurusu Cumhuriyet Halk Partisi, Tüpraş'ın yüzde 14,76 hissesinin satış sürecinde ‘içeriden öğrenenlerin bilgi vermesi' yoluyla suç i..
Sabancı, enerjide büyüyecek Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Sabancı, enerji alanında büyümek istiyor. Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, bu yıl enerjide ‘önemli adımlar’ at..
‘Yatırım indirimi devam etsin istihdamdaki vergi yükü azalsın’ İş dünyası, sorunlarını, Türkiye Bölgesel ve Sektörel Ekonomi Şûrası'nda hükümete iletecek.
G. Kore’ye yüksek teknoloji ürünü simülatör ihraç edildi Türkiye ihracatta yakaladığı başarıyı ileri teknoloji ürünlerine kaydırıyor. 15 ton ağırlığındaki CN-235 tipi tam uçuş simülatörü Güne..
Türkiye’de yeni otomobiller pahalıya satılıyor Avrupa’da yeni otomobillerin en pahalı satıldığı ülkeler, Danimarka, Norveç ve Türkiye olarak sıralandı.
Kurtlar Vadisi Irak, ABD değil savaş karşıtı bir film Kurtlar Vadisi Irak filminin Avrupa’daki tanıtım kampanyaları çerçevesindeki gala Belçika’nın en büyük sinema merkezi Anvers Metropolis’t..
Akrabalara otobüsle koli gönderme devri kapanıyor Anadolu’dan büyük şehirlere çuval ve kolilerle gıda taşıyan şehirlerarası otobüslere sınırlama getiriliyor. Karayolu Taşıma Yönetmeliği’ne gö..
Kani Yılmaz, Öcalan’ın anısına öldürülmüş Liderleri Abdullah Öcalan’ın yakalanış yıldönümünde ‘mutlaka’ eylem yapmak isteyen terör örgütü PKK’nın, listede yer alan isimlerden Kani Yılmaz’ı he..
Emniyet’ten Doğu ve Güneydoğu’da terör alarmı Terörist başı Abdullah Öcalan’ın yakalanıp Türkiye’ye getirilişinin yıldönümü yaklaştıkça, Güneydoğu’da provokatör hareketler hız kazanıyor.
TMYK cuma günü yeniden toplanıyor Yaz boyunca artan terör eylemleri üzerine sekiz yıl aranın ardından eylül ayı sonunda ilk kez toplanan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu (TMYK) cuma günü yenide..
Kulp’a acil soruşturma talebi Diyarbakır Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu, Kulp’ta bulunan toplu mezarlarla ilgili soruşturmanın etkin bir şekilde yeniden başlatılması gerektiğini savundu.
Dosyanın adı artık 'kayıp' değil cinayet 11 Ekim 1993'te Alaca Köyü kırsalındaki askeri operasyonda 11 köylü kayboldu. Aileler, 11 kişinin askerlerce gözaltına alındığını açıkladı. Köy boşalt..
Danıştay AKP'ye çattı Danıştay, türban kararı nedeniyle Başbakan Erdoğan ve bakanların da dile getirdiği eleştirilere yanıt verdi: Tepkiler eleştirinin kat kat ötesinde. Yapılan, yargı bağıms..
Yumurta atan 5 kişi hapiste Başbakan Tayyip Erdoğan'a, Mersin'de yumurta attıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen Halkevi üyesi dokuz kişiden beşi tutuklandı. Önceki gün gözaltına alınan ve...
Vakit'e soruşturma 'İşte o üyeler' manşetiyle, türban kararını veren Danıştay 2. Dairesi'nin üyelerinin fotoğraflarını basan Vakit gazetesine, 'yargıçları teröre hedef göstermek'ten soruşturm..
Çocuklar için özel adalet Konya'da geçen yıl suç işleyen 929 çocuktan 101'inin ikinci, 69'unun üçüncü veya daha fazla suça karıştığı saptandı. Emniyet, bu durumu, çocukların serbest bırakılma..
Markette patlama: Altı kişi yaralandı Bahçelievler'deki bir süpermarkette meydana gelen patlamada, biri ağır altı kişi yaralandı.
Kani Yılmaz için Şanlıurfa'da tören Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde cumartesi günü bombalı saldırıyla öldürülen, PKK'nın eski Avrupa sorumlusu Kani Yılmaz kod adlı Faysal Dunlayıcı dün, Ş..
Sadak'tan Öcalan'a övgü Kapatılan DEP'in eski milletvekili ve DTP kurucuları arasında yer alan Selim Sadak, uydudan yayın yapan Roj TV'ye stüdyo konuğu olarak katıldı.
Uyuşturucu 'kolejli' oldu Uyuşturucu dünyasında kullanılan yeraltı dili değişti. Sır, beyaz, neşeli cin, beyaz kız gibi isimler yerlerini 'smack', 'trip', 'bomb' gibi İngilizce kökenli ifadel..
Sportif bir duruşma! Karagümrük çetesinin lideri Nuri ve Vedat Ergin kardeşlerin başlattığı cezaevi isyanıyla ilgili duruşmalar spor salonunda yapılacak. 40'a yakın sanığın dinleneceği duruşm..
Arif Sakık'a 39.5 yıl hapis İki ayrı davada ömür boyu hapis cezası alan PKK yöneticilerinden Şemdin Sakık'ın kardeşi Arif Sakık'ın pişmanlık yasasından ikinci kez yararlanma başvurusu reddedi..
Boş tabut korkuttu İstanbul'da vefat eden kadının cenazesi memleketine gönderildi. Ancak tabut açılınca içinin boş olduğu anlaşıldı. Cenazenin İstanbul'daki morgda unutulduğu anlaşıldı.
Cezaevinde Sevgililer Günü Sevgililer Günü artık sadece diskolarda, barlarda ya da restoranlarda kutlanmıyor. Sevgililer Günü'nün kutlanacağı yerler arasına cezaevleri de girdi.
Halk bitti, sırada vekilleri var Hırsızlar milletvekillerine dadandı. CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir'den sonra AKP İzmir Milletvekili Fazıl Karaman da hırsızların hedefi oldu.
Öcalan kalp krizi geçirdi Terör örgütü PKK'dan ayrıldıktan sonra Yurtsever Demokrat Parti (PWD) adlı örgütü kuran, ancak daha sonra bu örgütle de yollarını ayıran Osman Öcalan'ın kalp krizi g..
Belçikalı 'yaş'lanıyor Belçika'da 100 yaşını geçmiş 1247 kişi bulunduğu açıklandı. Ulusal İstatistik Enstitüsü'nün (INS) 2005 sonu verilerine göre, yaklaşık 10 milyon nüfuslu ülkede yaşı 10..
'Çekiç başlı' saldırdı bile! Yüzlerce köpekbalığının Avustralya kıyılarına akını sürerken dün Doğu Avustralya'da 18 yaşında bir genç, saldırıya uğrayarak bacağından yaralandı.
En 'plastik' sevgililer... Çin'de artık çiftler birbirlerine sevgilerini göstermek için burunlarını, hatta gözlerini yaptırıyorlar. Ülkenin en zengin ve görünüşüne en çok önem veren insanları..
Barbara'yı eğitmek... Geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan 'Benim Sevgili Başkanım: Başkanlar ve Eşleri Arasındaki Mektuplar' adlı kitap, 23 ABD başkanının eşleri ile yazışmalarını içeriyor.
Devletten bilim adamına: Sus! Avustralyalı üç bilim adamı, dünyanın ısınması konusunda 'seslerini kesmeleri' için hükümetten baskı gördüklerini söyledi.
Tam 38 yıldır unutulmuştu Hindistan'da 38 yıldır mahkemeye çıkarılmadan hapiste tutulan bir kişi, kefaletle serbest bırakıldı! Baldızını öldürdüğü şüphesiyle 1968'de tutuklanan 70 yaşındaki J..
Müslüman'a uygun kot İtalya'da bir firma, Müslüman erkekler için kot pantolon üretti. Bir süpermarket zincirinin 40 şubesinde satışa sunulan geniş kalıplı pantolonun...
F1 ihalesine girenler herkesi şaşırtacak İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 pistinin işletmesinin devredileceği ihaleyle ilgili gerçekleştirecekler..
Borsa habersiz kaldı, yüzde 1.6 düştü Haftanın ilk işlem gününde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) yüzde 1.6 düşüşle günü 44.046 puandan tamamladı. Geçtiğimiz günlerde hızla çıkış yaşa..
CityWatcher’dan çalışanına elektronik etiket ABD’nin Ohio eyaletinde bir şirketin çalışanlarına "elektronik etiket" takması, sivil özgürlük kuruluşlarının tepkisini çekti.
Danimarka Büyükelçisi boykot turunda Danimarka basınında yer alan Hz.Muhammed karikatürleri nedeniyle, siyasi partilerde oluşan tepkilerden rahatsız olan Danimarka hükümeti harekete geçti.
GS ve Trabzonspor kazı-kazanı satamadı Milli Piyango İdaresi’nin futbol kulüpleri için çıkarttığı hemen-kazan kartları, taraftarlardan ilgi görmedi.
İş Finansal Kiralama kárı 40 milyon YTL İş Finansal Kiralama 2005 yılını 40 milyon YTL karla tamamladı. İş Finansal Kiralama, 2005 yılı faaliyet sonuçlarını açıkladı.
Şekerbank’ın satışına mahkeme izni çıktı Şekerbank Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı, Şekerbank’taki hisselerini Rabobank’a satmak üzere Şişli 1’inci Asliye Hukuk Mahkemes..
TSKB 100 milyon YTL net kár açıkladı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) 2005 yılı bilançosunu açıkladı. Bilançoya göre TSKB net karını bir önceki yıla oranla yüzde 113 artırarak 100 milyon..
OECD: Yüzde 5.8 büyüdünüz 30 ülke arasında ikinci oldunuz Türkiye 2005 yılında yüzde 5.8’lik büyüme hızıyla, yüzde 6.6 büyüyen İzlanda’dan sonra 30 OECD ülkesi arasında ikinci yüksek büyümeyi..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10