14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Babaeski ve Demirtaş’ta kaza: 2 ölü, 3 yaralı Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Sobadan sızan gaz, genç çiftin sonu oldu Pendik'te hamile bir kadınla kocası kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek öldü.
Okul servis ücretleri kördüğüm 2005’in Eylül ayından bu yana bir türlü çözülemeyen servis ücretleri sorunu, kördüğüm oldu.
Nakliyeciler, yeni Karayolu Taşıma Kanunu’nu protesto etti Nakliyeciler, Ulaştırma Bakanlığı’nca uygulamaya konulan Karayolu Taşıma Kanunu ve Yönetmeliği’nin on binlerce kamyoncu ve küçük işl..
Polis de İmdat 155 hattına gelen sahte ihbarlardan şikayetçi Suçla ilgili acil yardım ve ihbar hattı "155 Polis İmdat"a gelen asılsız ihbarların çoğalması emniyeti rahatsız etti.
Topbaş ilk kez yerine kadın vekil bırakıyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 14 Şubat 2006 tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da bir dizi temasta bulunacak.
Tarım Bakanı Eker: 2 yıl sonra Türkiye’nin çeltik açığı kapanacak Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, hükümetin tarım politikası sayesinde Türkiye’nin 200 bin ton olan çeltik açığının 2 yıl..
Depremdeki dayanışmadan etkilenerek Müslüman oldu Adapazarı’nda 12 yıldır Türk erkekle evli yaşayan Polonyalı kadın, 17 Ağustos Marmara depremindeki yardımlaşmadan etkilenerek Müslümanlığı se..
‘Çiftçi, zararını telafi için kredi başvurusu yapıyor’ Sakarya’da mısırın kilosunun 10 kuruşa kadar düşmesi çiftçiyi perişan etti. Bu yıl özellikle mısır gibi ürünleri para kazandırmayan Saka..
Arıtma sistemi, çamurun denize akmasını önlüyor Kocaeli’nde, atık su arıtma tesislerinin düzenli çalışması sonucu geçen yıl 23 bin 565 ton çamurun İzmit Körfezi’ne gitmesinin önlendiği bildir..
Polislerin oturduğu bloktaki market soyuldu Sakarya’nın Hendek ilçesinde, polislerin oturduğu bloklarda bulunan marketten hırsızlık yapıldı.
Yemek yiyen 6 kadın kombiden zehirlendi Adapazarı’nda mutfakta yemek yedikleri sırada kombi gazından zehirlendikleri belirtilen 6 bayan, Sakarya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Nobre: Art niyetim yoktu Samsunspor maçındaki hareketiyle tepki toplayan Fenerbahçeli Marcio Nobre art niyetli olmadığını söyledi.
Dedi&Kodu 10 yıl önce Beşiktaş idmanına çıktım, Gençlerbirliği'yle görüştüm ancak Fenerbahçe'yle anlaştım.
Arcelor'a onay çıktı Avrupa Komisyonu, dünyanın ikinci büyük çelik üreticisi Lüksemburg merkezli Arcelor'un, Oyak ile birlikte ortaklaşa Erdemir'i satın almasına yeşil ışık yaktı.
F1'de sona doğru İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, Formula 1 pistinin işletmesinin devredileceği ihaleyle ilgili yapılacak toplantıda...
Pahalı ülke oluyoruz Reel sektörün yakındığı düşük kur ve değerli YTL, Türkiye'nin yabancılar için gittikçe pahalı hale gelmesine neden oldu. OECD ülkeleri, Türkler için 11-63 YTL arasında uc..
YKB'lilere suç duyurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Ahmet Rona Yırcalı, Osman Berkmen, Özer Seliçi, Selçuk Altun, Mehmet Tuluy Ergörül, Reşit Deniz Gökçe, Mehmet Emin Karamehmet...
Ankara'ya Hamas sorusu Filistin'de Hamas'ın hükümeti kurmadan önce çıkacağı İslam ülkeleri turunda Türkiye'ye de çağrıldığı iddiası İsrail'i rahatsız etti. İsrail, konuyu resmen sordu; Ankara..
'Gül yakında İran'a gelecek' İran'ın Türkiye Büyükelçisi Firuz Devletabadi, ABD ile nükleer gerilimde Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını söylerken, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün yakı..
Kıbrıslı Türk'e evi iade edildi Güney Kıbrıs'ta Rum Başsavcılığı emsal oluşturacak bir kararla, KKTC'li Arif Mustafa'nın 1974'te terk ettiği Limasol'un Episkopu (Yalova) köyündeki evini geri ..
Steinmeier Ankara'da Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter-Steinmeier bugün Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün konuğu olarak dört saatlik ziyaret için Ankara'ya geliyor.
Kariyere ikinci şans Ön lisans mezunu öğretmen adaylarının ek kariyer sınavı için başvuru süresi başladı. Sınav 30 Nisan'da yapılacak.
Arcelor-Oyak ortaklığına AB'den rekabet onayı çıktı Oyak ve Arcelor'un ortaklığına Avrupa Birliği için rekabet onayı geldi. Türkiye'de ise bekleyiş sürüyor. Erdemir için yapılan Oyak-Arcelor ..
Bakanın sunumundaki yanlış görevden etti! Unakıtan'ın 28 Ekim 2005'te Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2006 Bütçesi'ni sunduğu toplantıda rakamlar yanlış çıkınca Araştırma Koordinasyon Birimi Başk..
'Milliyetçi' müteahhitlerin Kuzey Irak çıkarması DSP-MHP-ANAP koalisyonu döneminde 50 milyon dolara İznik-Gölcük yol ihalesini alan Turanlı, İstanbul'un değişik semtlerinde üst gelir grubu iç..
Türkiye'den tarihi borç operasyonu Türk Hazine'si Eurobond piyasasında işlem gören ve vadeleri 2007-2010 arasında dolan tahvilleri "gönüllü" takas ile 25-30 yıllık vadelere yaymaya hazırlanıy..
Borsa dışarıya takılıp sarsıldı! Yön bulmakta güçlük çeken İstanbul Menkul Kıymetler Borsası dış piyasalardan etkilenip çakıldı. Dış borsalara bağlı zayıf hareketini sürdüren İMKB-100 endeksi..
'Düğmeye bassam 3 haftada kuş gribi aşısı üretiriz' Tarım Bakanı Mehmet Mehdi Eker, kuş gribi hastalığının kontrol altına alındığını belirterek, "Yükümlülüklerimiz gereği her türlü bilgiyi ul..
Karamehmet'e suç duyurusu SPK, Yapı Kredi'nin 30 Aralık 2000 ve 31 Haziran 2001 bilançolarında yanlış kâr bilgisi veren bankanın eski sahibi Karamehmet ve eski yöneticileri için suç duyurusun..
Buğday ambarına nükleer santral Kurulacağı açıklanan 3 santral için Sinop, Akkuyu ve Konya'nın adı öne çıkıyor Akkuyu ve Sinop'ta 'hayır' sesleri yükselirken, Konyalı ise nükleere sıcak bakıy..
Enerjiye odaklanan Sabancı 12.4 milyar dolar ciro yapacak İlk kez yapılan paylaşım toplantısında konuşan Sabancı Grubu Başkanı Güler Sabancı, 2006'da en çok üzerinde duracakları sektörün ener..
Suyumuz artık yeraltında depolanacak İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yağışlarda dolup taşan suların, yeraltı suları eksilen bölgelerde depolanarak, rezerv olarak kullanılac..
Damar ilacı toplatılıyor Damarlarda pıhtılaşmayı engellemek ve kanın daha akışkan olmasını sağlamak için kullanılan Clexane ilacının üretiminde yapılan hata nedeniyle piyasadan toplatılmasına..
Soba iki can aldı Pendik'te hamile bir kadınla kocası kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek öldü. Çamçeşme Mahallesi'nde oturan oğlu Eşref Topal (30) ile gelini Esra Topal'dan (24) haber..
Çılgın âşığa 28 yıl hapis İstanbul Avcılar Firüzköy'de muhasebe bürosu olan Orhan Pala (32) ile aynı şirkette çalışan Nevin Aydoğan'a (24) evlenme teklif etti. Ancak Nevin Aydoğan "Ailem seni..
Pankartla katil arıyor Kızı öldürülen Emine Şen, cinayetten sonra intihar ettiği sanılan damadının yurtdışına kaçtığını iddia ediyor.... Kızının katili olduğunu iddia ettiği damadı Barış Çola..
Bağcılar'da kundaklama dehşeti İki gece üst üste park halindeki araçların ateşe verilmesi Bağcılar halkında korku ve paniğe yol açtı. Bağcılar'da ardarda yaşanan kundaklama olaylarında park h..
Okula kaymakamlık taşınacak' haberi velileri ayaklandırdı Marmara depreminde hasar gören Maltepe Kaymakamlığı'nın yıkılıp yeniden yapılan Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu'na taşınacağı yönündek..
Kurtuldum derken öldü 2 aylık hamile olan Dilek Geleç kaza yapan minibüsten sağ çıktı. Ancak düşen ayakkabısını almak için minibüse geri dönerken bir otobüsün altında can verdi. Edirne'de haf..
Vatandaş 'üç maymun' Artan hırsızlık vakalarına halkın duyarsızlığını göstermek isteyen Erzurum polisi hırsız rolüne soyundu. Ev soyan, araba çalan polislerden ne şüphelenen oldu ne de onları..
O kişi belki de çevremdedir Yeni bir evliliğe sıcak baktığını itiraf eden Türkan Şoray "İşte o kişi" diyebileceği birinin yıllardır karşısına çıkmadığını söylüyor. Aile olmayı özledi!..
Şehir bir günlüğüne ona emanet İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, tarihinde ilk kez bir kadına emanet edildi. Bir günlük ziyaret için Londra'ya giden Başkan Kadir Topbaş, vekaleti AKP'l..
Ankara'ya "Hamas'tan uzak durun" uyarısı ABD ile AB, "Hamas'a karşı tutumunuzu anlamıyoruz. Açıklık getirin" diye uyarırken, Ankara'dan diplomatlara "Hamas'ı muhatap almayın" mesajı gitti. İr..
AK Partili vekillere Kemal Ağabey takibi Unakıtan'a sahip çıkan Erdoğan, CHP'nin yarın oylanacak gensoru önergesinin en az fireyle atlatılması için kurmaylarına 'yakın takip' talimatı verdi. ..
Boş bulundum Erdoğan Bakanlar Kurulu'nda Kemal Öncel'le ilgili "Polisin engellediğini görünce 'bırakın gelsin' dedim. Bu anlayışıma karşı ukalalığı canımı sıktı" diye konuştu. Başbakan Tayyip..
Motivasyon polemiği Fenerbahçe 2.Başkanı Nihat Özdemir: "Spor kamuoyu Galatasaray'ı motive ediyor" Galatasaray 2.Başkanı Ergun Gürsoy: "Kamuoyu sadece haksızlıklara tepki koyuyor". Ligde Fene..
Geçinemiyorum zam istiyorum! 2007 yılında Real Madrid ile sözleşmesi bitecek İngiliz oyuncu iki yıl için toplam 20 milyon euro istedi. Real Madrid'in İngiliz futbolcusu David Beckham kulübünd..
Onlar düşünsün Avrupa Ligi 2. turunda Efes Pilsen, G Grubu'da Pana, Benetton ve Cibona, Ülker de E Grubu'nda Climamio Bologna, Maccabi ve Real Madrid ile eşleşti.
Torino'da kaza günü Kış Olimpiyatları'nda kayak iniş antrenmanında üç bayan sporcu ciddi şekilde yaralandı. Torino'de devam eden Kış Olimpiyatları'nda Rusya'dan Svetlanan Ishmouratova, 15
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10