14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tabut boş çıktı! İstanbul'dan Tokat'a gönderilen tabut boş çıkınca cenaze sahipleri korku ve panik yaşadı. Meftanın İstanbul'da morgda unutulduğu ortaya çıktı
Aşık olduğu dayı kızını öldürdü Elazığ' da oturan 23 yaşındaki Serkan Erdoğan, aşkına karşılık vermediği iddiasıyla Atatürk Lisesi 3'üncü sınıf öğrencisi olan dayısının kızı 18 yaşındaki Haf..
Aşkta en kritik an ilk 4 dakika Geçmişten günümüze üzerine çok şey yazılıp çizilse de, bilim adamlarının araştırmalarına konu olsa da aşk hakkındaki sır perdesi halen tam olarak aralanabilm..
Sevgililer Günü neden kutlanıyor? 14 Şubat, kendini sevgi için feda eden St. Valentine adına kutlanıyor...
Sevgiliye çiçekle veda Çığ kurbanı Soner Kolçak'ın sevgilisi Ödül, cenazeye bir buket çiçekle geldi. Genç kız, 14 şubat Sevgililer Günü'nden 1 gün önce Soner'e çiçeklerle veda etti
Folklorcu ol dağcı olma Dede Hikmet Ural, torunu Bahar Ural'ın ardından ağladı: 'Üniversitenin ilk yıllarında ona dağcılık çok tehlikeli, folklorcu ol dedik. Ama o 'tek tutkum dağlar' derdi ..
Bu yiyecekler hastalıklara karşı direnci artırıyor İngiltere'de Londra Üniversitesi tarafından 250 kişi üzerinde yapılan araştırmada bazı gıdaların soğuk havalarda bağışıklık sistemini güçle..
Pijamalı duruşma Saddam Hüseyin ile 7 eski Iraklı yetkilinin Duceyl katliamıyla ilgili yargılandığı davanın dünkü duruşmasına sanıklar zorla getirildi. Yatağından kaldırıldıktan sonra apar t..
Tansiyan dengeleyen özel çikolata üretildi Şeker ve tansiyon hastalarına müjde!...
Akrobasi uçağı evin üstüne duştu California'da bir gösteri uçağı havada parende atarken evin çatısına düştü. Kazada üç kişi öldü
Klebi sorguda Beşiktaş'ın Fransız hocası, Kleberson'a 'Bu futbol sana yakışmıyor. Düşüşünün nedeni nedir? Ailton'un gidişi mi seni etkiledi?' diye sordu
Haksızlık bu! F.Bahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir'den eleştirilere tepki: 'Takımımızın her sorunuyla ilgileniyoruz. Yükümlülüklerini yerine getiremeyen G.Saray'ı ise kamuoyu mitive ediyor. Bu h..
G.Saray'ı Canaydın bitirdi G.Saray'ın efsane başkanı Faruk Süren, sarı-kırmızılı kulübün son 4 yılını ilk defa Sanem Altan'a anlattı: G.Saray'ı Canaydın bitirdi 'Biz G.Saray'ı belli bir anla..
'Hırsız&Polis' Hakan Yaşar (Spor) - Basınından hakemine, futbolcusundan yöneticisine öyle bir tablo yarattık ki, bu gidişle her hafta hırsız-polis oynayacağız! Nobre gibileri asmak tek çözü..
Şiddet artar, güvenlik azalırken... Bülent Akarcalı - Trabzonda bir rahibin çocuk yaşta bir genç tarafından soğukkanlılıkla öldürülmesi, şiddetin nerelere tırmandığının acı bir göstergesidi..
Marmara'nın unutulmuş adası... Ahmet Vardar - Paşalimanı. Marmara Denizi'ndeki takım adalar içinde yüzölçümü bakımından ikinci sırada geliyor. Beş köyü bulunan adadaki verimli tarım alanlar..
Askerlerimiz vatanı koruyan kahramanlardır Süleyman Ateş - Soru: İki Müslüman ülkenin savaşında ölen askerler şehit sayılır mı? Terör örgütlerine katılan Müslümanları, terörü yok etm..
AKP yükseliyor (mu?) Mustafa Mutlu - VATAN üç ayrı kamuoyu şirketinin yaptığı seçim araştırmalarının sonuçlarını bugün yayınladı. AKP'nin oyları bir önceki seçimlere göre artıyor, CHP'de is..
Rakamların dili Seyfettin Gürsel - KONSENSUS, SONAR, YÖNELİM; üç anket, üç faklı sonuç. Yine de üç anketin iki değişmezi var: AKP 2002 seçimlerinde aldığı oy oranını koruyor, CHP'de ise bel..
Diğer din ve mezhepler hakkında ne biliyoruz? Cengiz Aktar - Geçen defa 'galiba dinleri, medeniyetleri dünya çapında buluşturmaya kalkmadan onları önce burada buluşturmak gerekiyor' diye bi..
Yumurtanın adı fıddık.. Öyle de böyle de battık Selahattin Duman - Sevgililer Günü kuşatmasına karşı mücadelemiz belki yıllarca sürecek.. Lakin savunduğumuz erkeklik kalesinde son yiğit kiş..
Sonuçlar aynı Okay Gönensin - Üç ayrı araştırma kuruluşunun yaptığı seçim anketleri Vatan'ın birinci sayfasında yer alıyor. Üç araştırmanın sonuçları da aynı 'eğilimleri' gösteriyor
Aşka veda mektubu Mine G. Kırıkkanat - 1897 yılında 'Cyrano de Bergerac' oyunuyla yazarlığını afişlere çıkartan Edmond Rostand, henüz 29 yaşındadır...
Sevgiliye verilen hediyenin vergisi Sezgin Özcan - Bugün 14 Şubat 'Sevgililer Günü'... Tüm sevgililerin sevgililer gününü kutlarken, sevgiliye verilecek hediye konusunda bir uyanda bulunmak..
Eğitim darboğazları Asaf Savaş Akat - Geçen yazımda Dünya Bankası Türkiye ülke direktörü Andrew Vorkink'in 'Türkiye'de Eğitim Reformu' başlıklı çalışmasını tanıttım. İnternette Türkçesi de ..
Bonozedelerin çileli mücadelesi devam ediyor Yavuz Semerci - İtiraf etmeliyim. Gündeme getirmekten büyük sıkıntı duyduğum tek konu var...
Lokum gibi ilanlar! Tuğçe Baran - Döner dönmez ev arama olaylarına geri döndüm. Emlakçılardan doğru dürüst bir şey çıkmıyor, daha doğrusu beyfendiler ve hanfendiler gecekondu hariç benim bü..
'Milletin efendisi''nden 'lan'a Zülfü Livaneli - Cumhuriyetin kuruluşunda 'Bu milletin efendisi köylüdür!' denilmişti.
Bu erkekler kesin Mars'tan!.. Ruhat Mengi - Anneler Günü, Babalar Günü, Kadınlar Günü, Sevgililer Günü gibi özel günlerde üreticiler ve pazarlayıcılar tarafından yapılan 'tüketici istismarı..
İki önemli gerçek Güngör Mengi - Anket bir uzmanlık işidir. Namuslu ellere teslim etmek asgari bir güvence sağlasa da hiçbiri aranan cevabı yüzde yüz garanti edemez...
Anket yapmak ciddi bir iştir! Tayfun Devecioğlu - Seçim anketi yayınlamak kolay bir iş değildir. Çıkan sonuçlar mutlaka tartışma yaratır. Bir kesim anketi yapan şirketi veya yayınlayan gaze..
Talat Paşa krizi AKP'yi gerdi AKP Grubu baskı yaptı, milletvekilleri Almanlar'ın tepkisi üzerine 'Berlin Büyük Proje 2006'ya katılınmaması kararı aldı
Hükümete sert uyarı Danıştay, türban kararını eleştiren AKP Hükümeti'ni topa tuttu: Mahkeme kararlarını eleştirmek dokunulmazlığa girmez. Tepki Anayasaya aykırı ve demokratik değil. Açıklama..
Türkiye-Amerika arasında Baydemir krizi DEHAP'lı Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in Washington ziyareti, iki ülke yetkililerinin katılacağı toplantıların Ankara tarafından protest..
Doğru rüzgarla hedefe koşuyoruz Bu yıl agresif büyümeyi hedefleyen Sabancı Grubu, gözünü enerjiye çevirdi. Denizcileri örnek gösteren Güler Sabancı, 'Nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız..
İstanbul'u 'cep'e koyan Microsoft fuarda şov yaptı 3G destekli 3'üncü nesil cep telefonlarının 2010 yılında dünya çapında tam 1 trilyon dolar gelir getireceği tahmin ediliyor
Cep teknolojisinde geleceğe hoşgeldiniz Dünya GSM Kongresi kapılarını açtı. İşte teknoloji şöleninin ilk gününde gözümüze çarpanlar...
İşsizlik sigortasının cazibesi artacak Hazırlanan yeni tasarıya göre işsizlik ödeneği alabilmek için gerekli çalışma süreleri kısaltılacak. Ödenen aylık miktarı yükseltilecek. Askerlik neden..
34 bin Sabah ve atv mağduru ne olacak? SPK, Sabah ve atv'yi halka açmak için başvuran Ciner'i, TMSF'ye sordu Küçük yatırımcıların durumu ise halka arzın önündeki en büyük engel
Dövize müdahalede kısıtlamalar Merkez Bankası, özellikle 2005 yılında yoğun döviz müdahaleleri ile YTL'nin daha fazla değerlenmesine olanak tanımadı...
'Biz gelmeyelim, o zaman' IMF heyeti, hâlâ Meclis Alt Komisyonu'nda bulunan Sosyal Güvenlik Tasarısı'yla ilgili bir gelişme olmadan gelmeyeceklerini bildirdi
Buz üstünde 180 derece THY'nin İstanbul-New York seferini yapan Airbus 340 tipi yolcu uçağı, New York JFK Havalimanı'na inişi sırasında kayarak pistten çıktı. Yerde 180 derece dönen uçakta ş..
Kuvvetli don ve buzlanma uyarısı Türkiye, Balkanlar'dan gelen soğuk hava ve kar yağışının etkisine girdi. Hava sıcaklığı tüm yurtta 8-10 derece azalacak. Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerind..
Yarıyıl tatilinde servis parası ödenmeyecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okul servis ücretlerine sömestr tatilinde ödeme yapılıp yapılmayacağı konusundaki tartışmalara ..
Tek kelime etmedi! Trabzonsporlu futbolculara yapılan saldırıların baş zanlısı Hakan Süleyman, 2 gün önce bir gazeteye çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Ancak önceki gece yakalanan ve dün Trabz..
ABD İran'ı vurursa 10 bin kişi ölecek İngiliz düşünce kuruluşu Oxford Araştırma Grubu'nun hazırladığı rapora göre İran'a düzenlenecek hava saldırısı, Ortadoğu'da uzun süreli bir savaşa neden..
İşte AKP'nin Kuran kursu karnesi Türban ve İHL'ler konusunda seçmen tabanına verdiği sözleri tutamamanın sıkıntısını yaşayan AKP, Kuran kursu sayısında ise Refahyol hükümeti dönemini zorluyo..
AKP yükseliyor CHP ise düşüşte Avrupa Kamuoyu ve Piyasa Araştırmaları Birliği (ESOMAR) üyesi 3 araştırma şirketi, birbirinden habersiz 5 bin 200 kişiyle yüz yüze görüştü. Ve 'Bugün bir seçim..
'Devlette lan demek moda mı oldu?' Başbakanın 'lan'lı konuşması, halkın hassasiyetini artırdı. İstanbul Maltepe Kaymakamı Türkdoğan, kendisiyle görüşmeye gelen veliler için kızgın bir şekild..
Güneydoğu'da Öcalan alarmı Öcalan 16 Şubat 1999'da yakalanmıştı. Abdullah Öcalan'ın yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yedinci yılı olması sebebiyle Güneydoğu'da yapılacak olası eylemlere ka..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10