14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Vergi iade zarfında gazete var! Vergi iadesiyle ilgili usulsüzlükler bitmiyor. Yapılan incelemelerde, boş zarf ya da fiş gibi zarflara konulan gazete parçalarıyla dahi devletten iade alındığı..
'Başbakan sizi dinleyecek' Vatandaşların şikayet,talep, görüş ve önerilerini kolayca iletebilmeleri amacıyla kurulan ''Alo 150'' Doğrudan Başbakanlık hattı, 24 Şubat 2006'da hizmete giriyor. ..
Çinli bakan yardımcısı haftasonunda Türkiye'yi ziyaret edecek PEKİN - Çin Ticaret Bakanı Yardımcısı Gao Fuçeng, 17-21 Şubat günleri arasında Türkiye'yi ziyaret edecek. Bakan Yardımcısı Gao'n..
Borsa güne 44 bin 030 puandan başladı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 15,52 puan azalarak 44.030,77 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede ortal..
18 milyon kişi yoksulluk sınırında TÜİK'e göre Türkiye'de, 2004 yılında, yaklaşık 909 bin kişi açlık sınırının, 18 milyon kişi ise yoksulluk sınırının altında bulunuyor. Türkiye İstatistik Ku..
Doğan Online ve mail2web.com'dan stratejik işbirliği İSTANBUL - Doğan Online, Türkiye?deki kullanıcılara birçok yeni İnternet servisi sunmak üzere, mail2web.com ile stratejik bir anlaşma imza..
TMSF, Uzanlar'ın 36 makinesini 908 bin YTL'ye sattı İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan devrolan Türk Otomotiv Endüstri A.Ş.'ye (TOE) ait makinelerden 36'sını da..
TAV, halka arz için HSBC-CSFB-Garanti Yatırım konsorsiyumuna yetki verdi İSTANBUL - TAV Havalimanı İşletmecilik A.Ş. şirketin 2006 yılı içerisinde planlanan muhtemel halka arz çalışmalarını y..
AB, Erdemir'de OYAK-Arcelor işbirliğine onay verdi BRÜKSEL - Erdemir'in Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) ve merkezi Lüksemburg'da olan dünyanın ikinci büyük çelik şirketi Arcelor tarafından ort..
SPK, Aksigorta ve Akçansa'nın hisse senedi ihracını kayda aldı ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Aksigorta ve Akçansa'nın sermaye artırımı nedeniyle ihraç edeceği yeni tertip senetlerin..
Doğan Yayın Holding, yüzde 5.34'ünü 6 yabancı kurumsal yatırımcıya satacak İSTANBUL - Doğan Yayın Holding A.Ş., yüzde 5,34 hissesi, 6 yabancı kurumsal yatırımcıya satılacak. Doğan Yayın Hold..
İMKB'de satışlar bugün de sürüyor/ Endeks, 43400-43500 bandında/ Döviz ve faiz sakin İSTANBUL - Borsada satıcılı seyir bugün de sürüyor. 43 bin desteğine doğru gevşeme eğilimi gösteren Bileşi..
SPK'dan YKB'nin eski yönetim kurulu üyelerine suç duyurusu ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), YKB'nin 2000-2001 yılları arasında Yönetim Kurulu'nda yer alan Ahmet Rona Yırcalı, Osman Ber..
SPK, Doğan Holding'e 10 bin YTL idari para cezası verdi ANKARA - SPK, Doğan Holding'e 10 bin YTL idari para cezası verdi. SPK'nın haftalık bültenine göre, Kurul, Doğan Holding'in Dışbank'ın..
Derya Yanık, İstanbul'da belediyenin ilk bayan belediye başkanvekili İSTANBUL - Londra'ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerine vekalet etmesi için Belediye Meclisi'..
İş Girişim'e 1 yıl ek süre ANKARA - SPK, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nın girişim sermayesi yatırımlarının toplam portföy değerine oranı konusunda Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklık..
Nikon, 10.2 megapikselli D-200'ü basına tanıttı MOSKOVA - Nikon'un en son geliştirdiği 10.2 milyon megapiksel çözünürlük ve kablosuz bağlantı özelliklerine sahip D-200 modelinin tanıtımı Mosk..
Tansiyon dengeleyen özel çikolata üretildi Şeker ve tansiyon hastalarına müjde!...
Gelir-fiyat dengesi en bozuk ülke Türkiye OECD ülkeleri içerisinde, gelir ve fiyat düzeyi arasında en büyük farkın yaşandığı ülke Türkiye olarak belirlendi. Türkiye’deki fiyat düzeyiyle kişi ..
Vestel'e 120 milyon dolarlık sendikasyon Vestel Grubu, yabancı bankalardan 1 yıl vadeli 120 milyon dolarlık akreditif sendikasyon kredisi aldı.
Yurtiçi tasarruflar 360.6 milyar YTL'ye ulaştı Türkiye’deki gerçek ve tüzel kişilerin yurtiçinde, mevduat, yatırım fonu, hisse senedi, tahvil-bono, repo ve benzeri araçlarda, YTL ve yabancı p..
Bakan Çiçek: Kamusal alan kavramı hukuki değil ideolojik bir kavramdır ANKARA - Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, kamusal alan kavramının, hukuki bir tabir olmadığını, daha çok s..
Lübnan Hariri'yi anıyor Lübnan'da geçen yıl 14 Şubat'ta suikasta kurban giden eski Başbakan Refik Hariri'yi anmak üzere başkent Beyrut'ta düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı gösteriler b..
Garanti Bankası, İstanbul Ortaköy'de yeni bir şube açtı İSTANBUL - Garanti Bankası, İstanbul Ortaköy'de yeni bir şube açtı. T. Garanti Bankası A.Ş. tarafından Borsa'ya gönderilen açıklamada,..
Eczacıbaşı Yatırım Holding, sermaye tavanını 200 milyon YTL'ye çıkarıyor İSTANBUL - Eczacıbaşı Yatırım Holding, sermaye tavanını 200 milyon YTL'ye çıkarıyor. Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortak..
İran uranyum zenginleştirmeye başladığını doğruladı İran, uranyum zenginleştirme çalışmalarına yeniden başladığını doğruladı.
Kar trafiği felç etti İstanbul'da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kentte gece yarısından itibaren görülmeye başlayan kar yağışı, yaklaşık 2 saat boyunca özell..
Tahliye edilen Sivas olayları sanığı 3 kişi, tekrar tutuklandı SİVAS - Yeni Türk Ceza Kanunu'nu (TCK) gereğince bir süre önce tahliye edilen Sivas olayları sanığı 3 kişi, haklarında çıkarılan..
Soğuk ve yağışlı hava yurdun büyük bölümünde etkili olacak İSTANBUL - Soğuk ve yağışlı havanın yurdun büyük bölümünde etkili olmaya devam etmesi bekleniyor. Yağışların kuzey, iç ve doğu bölg..
Hindistan'da 5.7 büyüklüğünde deprem Hindistan'ın dağlık Sikkim eyaletinde, bugün Richter ölçeğine göre 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.. Hindistan Meteoroloji Departmanı'ndan bir yetki..
ABD iz sürecek ABD, Lübnan'ın geçen yıl 14 Şubat'ta suikasta kurban giden eski başbakanı Refik Hariri'nin katillerinin izini sürmekten vazgeçmeyeceğini açıkladı. ABD Dışişleri Bakanlığı sözcü..
Vestel, 120 milyon dolar sendikasyon sağladı İSTANBUL - Vestel, 120 milyon dolar tutarında sendikasyon sağladı. Vestel Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından Borsa'ye gönderilen açıklamada..
HSBC Bank, 1 yıllık YTL mevduat faiz oranını yükseltti İSTANBUL - HSBC Bank A.Ş.'nin 12 ay vadeli Yeni Türk Lirası mevduat faiz oranı yükselirken ABD Doları, Euro, Avustralya ve Kanada Dolar..
Vestel, 120 milyon dolar tutarında sendikasyon sağladı İSTANBUL - Vestel, 120 milyon dolar tutarında sendikasyon sağladı. Vestel Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından Borsa'ye gönderilen..
İstanbul Bahçelievler'de bir markette patlama / 15 kişi yaralandı İSTANBUL - Bahçelievler'de bir markette meydana gelen patlamada 15 kişi yaralandı. Merkez Mahallesi Mahmutbey Yolu üzerinde..
İstanbul'da bazı kesimlerde etkili olan kar, hayatı olumsuz etkiliyor İSTANBUL - İstanbul'da etkili olan kar yağışı başta ulaşım olmak üzere hayatı olumsuz yönde etkiliyor. İstanbul'un bazı..
Emisyon hacmi dün 207 milyon YTL azaldı ANKARA - Emisyon hacmi 13 Şubat Pazartesi günü 207 milyon YTL azalarak, 18 milyar 882 milyon 872.3 bin YTL olarak gerçekleşti. Böylece emisyon hacmi bi..
Funda Taboğlu BenQ Mobile'a geçti Funda Taboğlu, Siemens Mobile'ın BenQ Mobile yapılanmasında Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı.Bilkent üniversitesi işletme Bölümü mezun olan ve Boston ü..
Lisanslı depoculuğa "devlet desteği" isteniyor ADANA - Üreticinin ürününü en iyi şekilde değerlendirmesine fırsat tanıyan ve 2005'in Şubat ayında yasası çıkan lisanslı depoculuğun, uygulamada..
Türkiye, yabancı sermaye çekmede, ilk 20'ye yükseliyor ANKARA - Doğrudan yabancı sermaye girişinin, 2005 sonu itibarıyla 9 milyar dolara ulaşması beklenirken, böylelikle Türkiye, en çok yaban..
BankEuropa, İsviçre Frangı ile konut kredisi verecek BankEuropa İsviçre Frangı ile konut kredisi vermeye hazırlanıyor. Banka, Avrupa'da en düşük faizli para birimlerinden biri olan İsviçre Fr..
At yarışları 1.AYAK: Koştuğu başarılı yarışları sonrası formunu koruyan King's Pleasure pist ve mesafesinde yine favorimdir. Uzun aradan sonra yarış görüp daha iyi duruma gelen Ultramar ihmal..
Sevgilisi yollarına gül döktü! Hande Ataizi, Sev Kardeşim dizisinin çekimleri nedeniyle l aydır Bursa'da. 'İçime sinen bir iş yapıyorum' diyen Ataizi'nin keyfi yerinde.
Polat Alemdar okul yaptırıyor TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 40 okulun onarımı için düzenlenen Yaşasın Okulumuz kampanyasına Necati Şa..
Bir sonraki kitabında kürtajı anlatacak Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi adını taşıyan ilk kitabıyla büyük ses getiren İtalyan yazar Melissa P. yemden istanbul'a geldi...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10