14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

14 Şubat 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
SPK, borsada işlem gören şirketlerin YTL'ye uyumuna yönelik değişiklik yaptı İSTANBUL - Sermaye Piyasası Kurulu, İMKB'de işlem gören şirketlerin hisse senetlerinin YTL'ye uyuma yönelik yapıla..
"Hukuk devleti değil bireyi korumalı" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, pozitif hukuk ve onun neticelerinin her zaman eleştiriye açık olduğunu ifade ederek, ''yeter ki ..
MB döviz alım ihalesine 20 milyon dolar teklif geldi / Ortalama fiyat 1.3280 YTL oldu ANKARA - Merkez Bankası tarafından yapılan bugünkü döviz alım ihalesine 20 milyon dolar teklif geldi. MB'..
Hazine yüzde 13.22 ortalama faizle 203.4 milyon YTL borçlandı ANKARA - Hazine'nin bugün yaptığı 1799 gün(5 Yıl) vadeli YTL cinsi sabit kuponlu tahvil ihalesinde satışların nominal tutarı 193..
Avea'dan 300 milyon dolarlık yatırım/ Öncelik, ses kalitesi ve hızlı veri akışı İSTANBUL - Avea, 2006 yılına yeni yatırımlarla giriyor. "Kaliteli hizmet ve kaliteli konuşma" anlayışıyla hazır..
Anadolu Efes ve EBI, 500 milyon dolar kredi alıyor İSTANBUL - Anadolu Efes ve Efes Breweries International N.V. (EBI), Rusya yatırımında kullanılmak üzere 500 milyon dolar tutarında dış borç ..
Stratejik tarım ürünlerine prim desteği yüzde 30 oranında artırıldı / Pamuğa destek 32 Ykr oldu ANKARA - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de bir çiftçiyle yaşad..
Avustralya Müslümanlaşıyor Avustralya'da iktidardaki muhafazakar partinin milletvekili Danna Vale, artan Müslüman nüfustan dolayı Avustralya'nın 50 yıl içinde Müslüman bir ülke olabileceğini ..
İran, uranyum zenginleştirmeye başladı İran, uranyum zenginleştirme çalışmalarına yeniden başladığını doğruladı. İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Cavid Vaedi, gaz..
Erdoğan'dan Danıştay'a yanıt: Yargının sonuçlanan kararını eleştirmek yargının tekelinde değil ANKARA- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın türban kararına yön..
Derya Yanık, İstanbul'da belediyenin ilk bayan başkanvekili İSTANBUL - Londra'ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yerine vekalet etmesi için Belediye Meclisi'nin AKP'l..
'Milletin efendisi'nden 'lan'a Zülfü Livaneli - Cumhuriyetin kuruluşunda 'Bu milletin efendisi köylüdür!' denilmişti.
İran uranyum zenginleştirme çalışmalarına yeniden başladı Uluslararası Atom Enerji Ajansı (UAEA) İcra Kurulu'nun İran'ın nükleer çalışmaları dosyasının BM Güvenlik Konseyi'ne rapor edilmesin..
Saddam Hüseyin: 3 gündür açlık grevindeyiz Irak'ta yargılanmasına bugün de devam edilen devrik lider Saddam Hüseyin, 3 gündür açlık grevinde olduklarını söyledi
Kırıkkale'de esrar operasyonu Kırıkkale'de bir ihbarı değerlendirerek harekete geçen polis Erol Kaya adlı kişiyi 1 kilo 360 gram esrarla yakaladı
Fındıkta, 23 hafta sonunda 1.3 milyar dolarlık ihracat yapıldı GİRESUN - Dünya fındık üretiminin yüzde 75'ini elinde bulunduran Türkiye, ihracat sezonunun 23 haftalık döneminde bu üründen 1 m..
Güler Sabancı: Erken seçim öngörmüyoruz/ "Serdengeçti, görevine devam etmeli" İSTANBUL - Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, holdingin projeksiyonlarında erken seçim öngörme..
Hukuk devleti değil bireyi korumalı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, pozitif hukuk ve onun neticelerinin her zaman eleştiriye açık olduğunu ifade ederek, ''yeter ki ya..
Öğrenim kredisi borçlularına uyarı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurtkur), kendilerini avukat olarak tanıtıp öğrenim ve katkı kredisi borçlularını dolandırmak isteyenler bulunduğunu ..
"Askere gerek yok" tartışması Belçika'da Flaman Sosyalist Parti (SP.A) Başkanı Johan Vande Lanotte'nin ''Silahlı Kuvvetleri lağvetme''önerisi yoğun tepki ve tartışmalara neden oluyor. Vande L..
Deprem Konseyi: Farklı üslupta açıklamalar kaos yaratıyor, önemli olan bilinçli hazırlık ANKARA - Olası bir depremin yeri, büyüklüğü ve zamanlamasına ilişkin farklı üsluptaki açıklamalar nede..
Software AG, Adabas 2006 ürünlerinin ilkini pazara sundu İSTANBUL - Software AG, Adabas 2006 ürünlerinin ilkini pazara sundu. Adabas SOA Gateway, geliştirme uzmanlarının, Java/Eclipse, .NET v..
Narenciye üreticisi 15 Mart'a kadar hale girmeden satış yapabilecek ANKARA - Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 15 Mart 2006 tarihine kadar narenciye üreticilerine, çiftlik belgesi ile birlikte ürü..
Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde üretim durdu TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi'nde yatırımı devam eden ve bu yılın sonunda devreye alınması planlanan dizel kükürt giderme ünitesi tesisinin bağlantılarının ..
Kredi kartları ile şifreli alışveriş 1 Nisan'da başlıyor Kredi kartları ile şifreli alışveriş dönemi, 1 Nisan 2006 tarihinden itibaren başlayacak. Bu uygulama sayesinde kredi kartı ile sahtec..
Yurtkur, öğrenim ve katkı kredisi borçlularını dolandırıcılığa karşı uyardı ANKARA - Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurtkur), kendilerini avukat olarak tanıtıp öğrenim ve katkı kredis..
Dünya medyasına 24 saat gözetim Başbakanlık bünyesinde oluşturulan Medya Takip Merkezi, Türk ve dünya medyasını saniye saniye izleyerek kaydedecek. Aralarında bölücü örgütün yayın organı Roj ..
Borsa 1.seansın ilk yarısında düşüşte İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 1. seansın ilk yarısında geriledi. Endeks, seansın 1 saat 15 dakikalık bölümünü, dünkü 2. se..
En az hazine yardımı SSK'ya Sosyal güvenlik kurumları arasında, aktif sigortalı başına en az yardımı 828 YTL ile SSK'nın aldığı bildirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca hazırlanan..
Unakıtan hakkındaki gensoru önergesi yarın görüşülecek ANKARA - CHP'nin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında Galataport ihalesi ve mal bildirimiyle ilgili verdiği gensoru önergesinin öngör..
Genelkurmay: "22 generale soruşturma" haberi gerçek dışı ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, 22 general için soruşturma izni verildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. ..
Anavatan'lı Özdoğan'dan Başbakan'a "lan" tepkisi ANKARA - Anavatan Partisi Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan, Başbakan Erdoğan'ın çiftçilerle olan diyalogları bakımından sicilinin son dere..
Nokia'dan 2 yeni cep telefonu BARCELONA - Nokia, iki yeni cep telefonunu Barcelona'daki 3GSM Kongresi'nde tanıttı. Nokia 6131 ve 6070, orta fiyat kategorisinde 2006 yılının ikinci çeyreğinde..
TRLİBOR gecelik yüzde 14.50, yıllık yüzde 14.76 olarak açıklandı İSTANBUL -TRLİBOR gecelik yüzde 14.50, yıllık yüzde 14.76 olarak açıklandı 14 Şubat 2006 tarihli Fiksing Oranları şöyle old..
Dövize müdahalede kısıtlamalar Gazi Erçel - Merkez Bankası, özellikle 2005 yılında yoğun döviz müdahaleleri ile YTL'nin daha fazla değerlenmesine olanak tanımadı...
Başbakan'a yumurta atanlar cezaevinde!... Mersin'e, 11 Şubat Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, doğalgaz açılış töreni sırasında, yumurta ve portakal attıkları iddiasıyla adliye..
Tahran'da büyükelçileri kabul eden Ahmedinecad: 'İnsanlığın Allah'a dönmekten başka çaresi yok' İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, insanlığın önünde adalete ve Allah inansına dönmekten b..
New York Times: Kurtlar Vadisi-Irak'ta Türklerin düşmanı Sam Amca ABD'de yayımlanan New York Times gazetesi, Kurtlar Vadisi-Irak filmine Türkiye ve dünyada gösterilen ilgiyi sayfalarına taşı..
Markete bomba Bahçelievler'deki Kiler Market'in 'emanet eşyalar' bölümüne bırakılan bir paket akşam saatlerinde büyük bir gürültüyle patladı. İstanbul Valisi Güler 'Bir patlayıcı var. Ekiple..
Vergi iade zarfından gazete çıktı! Vergi iadesiyle ilgili usulsüzlükler bitmiyor. Yapılan incelemelerde, boş zarf ya da fiş gibi zarflara konulan gazete parçalarıyla dahi devletten iade alınd..
TÜİK: 2004'e göre Türkiye'de 909 bin kişi açlık sınırının altında/ Evdeki nüfus ve eğitim yoksullukta belirleyici ANKARA - TÜİK'e göre Türkiye'de, 2004 yılında, yaklaşık 909 bin kişi açlık sı..
THY'den yeni bir 'Özel Yolcu Programı' İSTANBUL - Türk Hava Yolları Miles&Smiles ile, üyelik numaraları değişmeden ve kazanılmış haklar aynen muhafaza edilerek, üyelerin hedeflerine daha çabu..
SPK, Net Turizm, Net Holding'e 1 ay süre verdi ANKARA - SPK, Net Turizm ve Net Holding'in uğradığı zararın giderilmesi için 1 aylık süre verildi. SPK'nın haftalık bülteninde, Net Turizm, Net ..
İş Girişim, Mars Sinema'daki hisselerini satmaya hazırlanıyor İSTANBUL - İş Girişim, Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş, bağlı ortaklığı Mars Sinema Turizm ve Sportif Tesisler İsletmeciliği A.Ş'..
Ünlüler eğitime katkı için yarıştı TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 40 okulun onarımı için düzenlenen Yaşasın Okulumuz kampanyasına Milli Takım Teknik Direktörü Terim'in ailesi d..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10