13 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

13 Şubat 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kaza namazı için nasıl niyet edilir? Süleyman Ateş - Soru: Çalışan bir bayan olmam nedeniyle sabah namazı hariç diğerlerini vaktinde kılamıyorum. Kaza edeceğim namazlar için niyet ed..
Türkiye 2020 Seyfettin Gürsel - Önümüzdeki on beş yılda dünya ekonomisinde ne gibi gelişmeler bekleniyor? 2020 yılında nasıl bir Türkiye tahayyül ediyoruz?.. Böyle bir Türkiye'ye hangi kalk..
Her türlü mesaj yazılır! Mustafa Mutlu - Yarın 'Sevgililer Günü...' Gerçekten sevenler için 'özel' bir gün! Ama gelişen teknoloji, bu 'özel'i bile bize çok görüyor. Birileri bizim yerimize,..
Danıştay kararının ardından (1) Süheyl Batum - Danıştay 2. Dairesi kararını haklı bulanlar da var, eleştirenler de. Tabii ki kararı kendi hukuk anlayışımıza, mantığımıza göre değerlendirip..
Bir kelime yok eder Okay Gönensin - Pazar günkü gazetelerin tümünün, bir iki siyasi durumu belli gazete dışında tümünün birinci sayfasında Tayyip Erdoğan'ın bir vatandaş ile yaptığı konuşma..
Erkekler tedirgin kadınlar hoşnut Haşmet Babaoğlu - Dünkü yazımı bir daha okudum da...
ABD'nin dış açığı herkesin sorunu olacak! Ali Ağaoğlu - Cuma günü açıklanan 2005 yılı verilerine göre ABD'nin dış ticaret açığı önceki yıla göre yüzde 17.5 artarak 725.8 milyar dolarla yeni..
Bu hafta altın fiyatlarına ne olur? Salih Neftçi - 1990'lı yıllarda hiçbirimizin dikkat etmediği altın fiyatları arük sürekli gözde. Yatırımcılar iyi para kazandı, kâr realize etmek isteyen..
Başsavcı hakimevinde püreli rosto yemeye devam edecek! Necati Doğru - Kendini iyi yetiştirmiş, bir bölümü profesör olmuş, üniversitede 'adalet öğreten, adliyede hak kovalayan' sıkı hukukçu..
Motosikleti bir AB komiseriyle yemek Tuğçe Baran - Türkiye'ye dönmeden önceki son gecemi, havaalanına daha rahat gidebilmek için Brüksel'de geçirdim. (Brüksel'de bir Türk otelinde kalmak is..
Din kavgası mı başlatılacak? Ruhat Mengi - İşte bütün çırpınmalarımız bu yobazlığın, bu dehşet verici görüntülerin 21. yüzyıl Türkiye'siyle de özdeşleştirilmemesi için...
Sözünü bilmek Güngör Mengi - Danıştay, dışarıda da olsa türban takan bir öğretmenin anaokuluna müdür olmasını doğru bulmadı.
Para Hans'ın cebine gidiyordu, şimdi çiftçi Ahmet'e... Başbakan Erdoğan dün Kahramanmaraş'taydı... Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 86'ncı yıldönümü nedeniyle Trabzon Bulvarı'..
Vezir olmuşsun ama adam olamamışsın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir çiftçiyi 'Artistlik yapma, lan terbiyesizlik etme' diyerek azarlayan Başbakan Erdoğan'a 'Başbakan Erdoğan unutmamalıdı..
Doların en büyük alıcısı Merkezin de eli kolu bağlı Merkez Bankası, geçen yıl piyasadan 21.8 milyar dolar aldı. Bu yıl ise enflasyon endişeleri ve IMF'nin kısıtlamaları nedeniyle dövize müda..
1.5 milyar dolarlık Atak helikopteri için dev rekabet Türk savunma sanayinin önde gelen projeleri arasında gösterilen, toplam 91 adet uluslararası taktik-taarruz savaş helikopteri (Türk Atak..
Maliyet Katili, Bursalı işçileri zengin edecek Renault Başkanı Carlos Ghosn'un açıkladığı yeniden yapılanma formülüc Oyak Renault personeline yarayacak. Renault hisselerine sahip binlerce ça..
Volvo C70'te araç sollarken telefon mesajı geç iletiliyor Volva' nun 'ikisi bir arada' sloganıyla ürettiği coupe cabrio modeli C70 Ağustosla geliyor...
Hip hop giyim devi taklitlerinden bıktı, kendi mağazasını açtı ABD'nin ünlü giyim markası Fubu, taklit ürünlere kendi mağazası ile savaş açtı. 700 milyon dolar cirolu ABD markası, Türkiye ge..
Otobüste muavinlik yaparak işe başladı Fransa'nın en komik bankacısı olarak tanınan Baudouine Prot, ilk iş deneyimini bir otobüs şirketinde muavinlik yaparak kazandı. Prot, bu sayede insanla..
Babası canı pahasına kurtardı, çığ geri aldı! Zümrüt, 7 yıl önce babasıyla birlikte trafik kazası geçirdi. Babası onu kurtarmak için üzerine kapandı, ancak kendisi can verdi. Azrail o gün al..
Bu kadar kalabalık dağa çıkılmaz 1958'den bu yana dağcılık yapan Prof. Dr. Yücel Aşkın kazayı VATAN'a değerlendirdi
Arkadaşlar suçlu değil izin almak gerekmiyor Hacettepeli 4 gencin ölümü, tartışmaları da beraberinde getirdi. Hayatta kalan 10 genç, bu konuda konuşmak istemediklerini belirterek, bir başka ..
Talat Paşa krizi 18 Mart'ta Berlin'de yapılacak 'Ermeni Katliamı Yalanına Son' mitingi için hazırlanan duyuru metni Almanlar'ı kızdırdı
AYB yönetimi İstanbul'a aşık AB üyelerine ve aday ülkelere düşük faizli kredi veren Avrupa Yatırım Bankası'nın (AYB) ekibi, geçtiğimiz yıl Türkiye'de gerçekleştirdiği konferansın ardından, İ..
Pişkin Ramussen! Danimarka'da Hz.Muhammed'i terörist olarak gösteren karikatürlerin yayınlanmasının ardından başlayan uluslararası krize rağmen özür dilemeyen Başbakan Anders Fogh Rasmussen,..
Türkiye'nin yasaları din kurallarına göre çıkmıyor Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, CNN Türk'te yayınlanan Ankara Kulisi programında son günlerdeki gelişmelere ilişkin sorula..
'PKK içinde daha çok kan akacak' K.lrak'ta yaşayan Nizamettin Taş, 'Bize yönelik saldırı hazırlığındaki 10 kişiyi yakaladık. Talabani ve Barzani'nin elinde üst düzey PKK'lı var ama bunu açık..
Üsküp’te elektrik kesintileri vatandaşa pahalıya patlıyor Kırklareli’nin Üsküp beldesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle sık sık yaşanan elektrik kesintileri, birçok cihazın bozulmasına y..
Oto galerisine silahlı baskında 3 kişi öldü Bursa’da bir oto galerisine düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü.
Beyazıt Meydanı’nda toplanan binler, karikatürleri protesto etti Danimarka ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinin gazetelerinde yayınlanan ve Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürleri pro..
Fransa konsolosluğu önünde karikatür eylemi Taksim’de, Fransa gazetelerinde yayınlanan Hz. Muhammed karikatürlerini protesto eden yaklaşık 150 kişilik grup, Fransa Başkonsolosluğu’nu yumurta ..
Metro istasyonunda sahipsiz paket paniği Büyük İstanbul Otogarı Metro İstasyonu’nda yolcuların bekleme yaptığı bankların altında güvenlik görevlileri tarafından bir paket fark edildi.
Korsan gösteri yapan PKK yandaşları polise taş attı Gaziosmanpaşa’ya bağlı Gazi Mahallesi’nde terör örgütü yandaşı bir grup korsan gösteri yaptı.
Bağcılar’da kundakçı terörü: 4 araç, bir işyeri yakıldı Bağcılar’da, 4 otomobil ile 1 işyeri kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı.
Karaosmanoğlu: Gebze’ye yatırım hamlesi başlatıyoruz Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’ye 150 trilyon liralık yatırım yapacaklarını söyledi.
Torunları II. Abdülhamid’i dualarla andı Türk tarihinin en tartışılan padişahlarından biri olan Sultan II. Abdülhamid Han, ölümünün 88. yıldönümünde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla anıldı..
Kimsesiz çocuklar doğum günü partisiyle moral buldu Kimsesiz olsalar da Çocuk Esirgeme Yurdu’nun çocukları, yuvada verilen doğum günü partisiyle kimsesizliklerini bir günlüğüne unutup gönüll..
‘Zayıflama ve vitamin ilaçlarını eczaneden alın’ Son yıllarda Türkiye’de zayıflama ve vitamin ilaçlarıyla tıbbi kozmetik ürünler büyük ilgi görüyor.
İstanbul'daki Erzincanlılar kurtuluş yıl dönümünü kutladı Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88. yıldönümü coşkuyla kutlandı. İstanbul'da yaşayan Erzincanlıları bir araya getiren etki..
Sanatçılar şarkılarını bu kez Pakistan için söyledi Kızılay Beylikdüzü Şubesi ve 3 Göl Havzası Belediyeler Birliği işbirliğiyle düzenlenen "Pakistan’a Yardım Konseri", My Showland gösteri mer..
İGDAŞ’ın ‘patlama sebebi tüp’ açıklaması mahalleliyi kızdırdı Gaziosmanpaşa'da önceki gün ilginç bir patlama meydana geldi.
THY'nin emekliye ayırdığı personel, mahkemeden dönüyor Türk Hava Yolları'nın (THY), ‘sağlıklı yapılanma ve verimliliği artırma' düşüncesiyle 9 Ocak'ta emekliye ayırdığı 355 çalışandan 204'ünü..
Tuzlalı tersaneciler denizlere bir gemi daha armağan etti Naiboğlu Denizcilik ve Ticaret Kolektif Şirketi tarafından İstanbul Tersanesi'nde inşa edilen 4 bin 700 grostonluk ‘Adnan N' isimli k..
Roma'daki kazada ölen Keleş ailesi fertleri toprağa verildi İtalya'nın başkenti Roma'da geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybedenlerden Ahmet, Canan ve Mehmet Keleş'in cenazeleri t..
Okulun kaymakamlık yapılmasına protesto Maltepe'de bir grup veli, okullarının kaymakamlık binası yapılacağı gerekçesiyle kaymakamlığa yürüdü.
Kartal sahil yolu yarış için 3 saat kapatılacak Kartal Belediyesi'nce düzenlenen atletizm yarışmaları münasebetiyle sahil yolunun tek şeridi, yarın 3 saat süreyle trafiğe kapatılacak.
Irak’taki İngiliz askerleri ‘eğlence olsun diye’ işkenceyi kaydetmiş Amerikan askerlerinin Ebu Gıreyb’deki işkencelerinin ardından, İngiliz basını Irak’taki ikinci işkence vakasını ortaya çık..
Şii ittifakının başbakan adayı İbrahim Caferi Irak’ta aralıktaki seçimleri kazanan Şii Birleşik Irak İttifakı, başbakanlığa İbrahim Caferi’yi aday gösterdi.
Rice: Rus demokrasisinin geleceğinden şüpheliyiz ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, ABD’nin, Rusya’daki demokrasinin geleceğinden ve yanlış yönde giden bazı demokratikleşme unsurlarından..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10