12 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

12 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Birlikte yaşadığımız günler Samsun Bafra çok ilginç kültürel öyküleri olan bir yer. Tıpkı Anadolu’nun birçok kenti, eski kent merkezleri gibi. Bafra’da, bugün yaşayanların kültürü "72 millet ..
Türkiye sanatla gurur duyuyor! Kurtlar Vadisi Irak filmi ile yeni bir kuyruk dalgasına maruz kalan ülkemiz, bunun sinyallerini Picasso İstanbul’da sergisinde vermişti. Sergilenen tabloları gö..
Avrupalı çiçeği, Türkler takıyı tercih ediyor Bütün dünyada kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Avrupalılar çiçeği, Türkler ise takıyı tercih ediyor. Dünya genelinde en fazla çiçek "14 Şuba..
Seçmediğim bütün yollar İnsan hayatı bireysel seçimlerle örülü ilmek ilmek. Yapılan irili ufaklı, binlerce, belki de milyonlarca tercihle işaretlenmiş bir harita ömrümüz. Ama seçtiklerimizden..
Tübitak onayladı, Türk robot yolda Japonların robot adamı Asimo’dan sonra Türkler de insan gibi yürüyebilen, sağa sola dönen, merdivenden çıkabilen, düştüğü yerden kalkabilen robot yapacak.
Amerikan basını itiraf etti: 11 Eylül ve Irak sınavında görevimizi yapmadık Washington ‘Amerika’nın Ankara’sı desek yalan olmaz. ‘Medya değişim programı’ nedeniyle ziyaret ettiğimiz kenti gen..
‘Önyargı’ ‘Aşk’a direnemiyor... 19. yy. başında yaşayan Jane Austen, romanlarında duygusal zirvelere yer vermeyen bir yazar olmasına rağmen Türk okuyucusuna romantik bir imajla sunulmuş, meşh..
Osmanlı’yı yeniden keşfetmek isteyenlere Osmanlı ekseninde çeşitli iletişim araçlarıyla yaptığı konuşmaları kitap haline getirerek tarihe yeniden hayat veren İlber Ortaylı, bir nevi umumi kon..
Bir ceviz ağacı: Cem Karaca Cem Karaca’nın manevi oğlu Genco Sabancı’nın kaleme aldığı kitapta 2004 yılında aramızdan ayrılan müziğimizin aykırı ve unutulmaz sesi Cem Karaca’nın bilinen ve bi..
Gençlerle Beş Çayı... Hayatları üniversite okumak için geldikleri İstanbul’da kesişen, okul sürecinde aynı evde kalan beş gencin her akşam dinî, kültürel, sosyal ve aktüel, başlarından geçen ..
Irak’ın kalbine kişisel yolculuk Arap yazar Emîn er-Reyhânî 1920-1930 yılları arasında gerçekleşen Irak Devrimi’ni ve o dönemde Arap ve Iraklıları ilgilendiren bütün konuları ele aldığı ve ki..
Karikatür Haberdar köşesinin ilk yazısı, ismi Muhammed olduğu için ABD’de pilotluk yapmakta güçlük çeken bir Türk’ün ismini değiştirme hikâyesiydi. Haberdar köşesinin bu son yazısı da yine Pe..
Silah bulundur-ma, taşı-ma Öyle haklar vardır ki, bazılarının ille de kullanılması gerekmez. Evet kağıt üzerinde size bir hak bahşedilmiş olabilir.
Kocalar için yapılası yedi dua 1. Allah’ım, biliyorum ki Sen rahmetinle İbrahim’in [as] tenini ateşe yaktırmadın. Ben de İbrahim [as] gibi Sana teslim olmaya niyetlenmiş bir kulunum.
Lokum ve Türk usulü Tiramisu İngiltere’nin en büyük süper market zinciri Tesco, Türk lokumu satışlarında yüzde 200 artış olduğunu söylüyor.
Kebapçılar 'Adana' için savaşıyorlar Adana Ticaret Odası’nın (ATO) ‘Adana kebabı’ için Türk Patent Enstitüsü’ne başvurması ve ardından tescil belgesini alması lokantacıların mangalını ateşled..
Alışveriş arkadaşın uzman olsun Artık giyinmek sırf, soğuktan korunmak veya örtünmek gibi ihtiyaç için değil bir statü talebinin ya da bir sınıfın, hatta bir kimliğin, kültürel aidiyetlerin d..
[AKSESUAR] - Sevginiz takınıza yansısın Haygold, fotoğraf baskısı yapılabilen, fosfor taşlı takılarla sevginizi kalıcı kılıyor. Fosforlu taş takılar üzerine sevdiklerinizin fotoğrafını bastır..
[HEDİYE] - Sevginizi sıcak tutun Blue House’un yeni kırmızı serisinin ilk ürünleri renkli metal kettle’lar alternatif ve bir o kadar da renkli hediye seçeneği sunuyor. Şık ve kullanım kolaylı..
[AKSESUAR] - Şıklığı kolunuzda taşıyın Valentino şıklığından ve zarafetinden ödün vermeyen bay ve bayanlar için saatler tasarladı. Bayanlar için gösterişli taşlarla süslenen saatlerin erkekle..
Hollywood korsanlarının 2005 kârı: 5,4 milyar $ Amerikan Sinema Derneği (MPAA), bu seneki Oskar adayı filmleri internette izinsiz değiş tokuş yapan kişilere karşı kovuşturma başlattı.
Amerikan ordusu lazer silahı geliştirdi Amerikan ordusu, yerdeki düşman hedeflerini lazer ışınıyla yok edebilen bir silah sistemi geliştirdi.
Denizli horozu koruma altında İsmi Denizli ile özdeşleşmiş, uzun ve ahenkli ötüşleri yanında renk ve görünümüyle de ilgi odağı olan Denizli horozu, kuş gribine karşı sıkı koruma altına alındı..
Çitgöl'e jeotermal geliyor Kütahya Simav'a bağlı Çitgöl Beldesi'nde konut ve işyerleri 2008 yılından itibaren temiz ve ucuz enerji jeotermalle ısınacak.Belediye Başkanı Recep Yalçın, "Bin 200..
Gündüz hırsızlık İzmir Konak'ta bir dershane ve okuldan hırsızlık yapan kimliği belirsiz hısızlar bir dizüstü bilgisayar ve 2 DVD çaldı. İlk olay 08.45 sıralarında Gazi Bulvarı'ndaki Modern E..
Gemi yapmak istiyorlar Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Tamer Taşkın, Aliağa Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Başkan Vekili Ender Özer, gemi söküm sektörü olarak gemi inşa etmeye hazır olduklar..
Kaymakam muhtarları dinledi Selçuk'un yeni kaymakamı Aziz İnci, ilçenin sorunlarını tespit ediyorGazeteler burs oluyor
Petkim'deki Emekli Sandığı hisseleri özelleştirilecek Petkim'in sermayesinde bulunan, Emekli Sandığı'na ait yüzde 7 oranındaki hisse, özelleştirme kapsam ve programına alındı.
Arzu İkinci yarıda oynadığı bir özel, iki resmi maç sonrası acaba sorusu vardı Fenerbahçeliler'in kafasında. Takımın temposu, isteksizliği ve zorlu fikstür nedeniyle herkes endişeliydi. Ama S..
Karaman'ın oyunu: 2-1 Saffet Susiç'in ayrılmasıyla ilk kez Hikmet Karaman'ın teknik direktörlüğünde sahaya çıkan Ankaragücü, Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda mağlup etme başarısını gösterdi...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9