12 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

12 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Gerçek soykırım Irak ve Filistin’de’ Yahudi soykırımına ‘efsane’ diyerek uluslararası toplumun tepkisini çeken İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, keskin açıklamalarını sürdürüyor.
Haddam’ın yerine Faruk El Şara geldi Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’nin öldürülmesinden Şam yönetimini sorumlu tutarak görevinden ayrılan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın yardımcısı Ab..
Şiiler, ‘başbakan’ seçmekte zorlanıyor Irak’ta 15 Aralık’ta yapılan genel seçimlerin resmî sonuçlarının açıklanmasının ardından başbakan adayını belirlemek için dün bir araya gelen Şiiler, uz..
Latin Amerika’daki ‘sol zincire’ Haiti de ekleniyor Latin Amerika’da geçtiğimiz ay Bolivya ve Şili’de devlet başkanlıklarını kazanan sol liderler halkasına Haiti de ekleniyor.
Petrol stoku için para toplandı; ama depo hâlâ yok Soğuk kış günlerinde depolama tesisi olmadığı için doğalgaz kesintisi ile karşı karşıya kalan Türkiye’nin benzer bir krizi petrol için de ya..
Cepten mesaj internetten hırsızlığı son anda önledi Kütahya’da bir vatandaşın banka hesabında bulunan parasının hackerlarca çalınma girişimi, bankanın mesaj sistemine takıldı. Asya Katılım B..
LPG lisansında son tarih 13 Mart, kimse ek süre beklemesin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, lisanslamanın piyasada geçmişten gelen faaliyetler ile hak ve yükümlülü..
‘Reel faiz 2007’de yüzde 4’e inecek’ Sanayi Bakanı Ali Coşkun, 2007’nin sonunda reel faizleri yüzde 4’lere indireceklerini söyledi.
Arapların Davos’u Cidde’de başladı İslam ülkelerinin ekonomik ilişkiler ve sorunlarının ele alındığı ‘Cidde Ekonomik Forumu’, Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde dün başladı.
Bedava tavuk sağlıklı çıktı Malatya'da 4-5 Şubat tarihlerinde halka mangal yapılarak dağıtılan tavukların sağlık raporlarında herhangi bir hastalığın bulunmadığı ortaya çıktı.
G8 ülkeleri doğalgaz fiyatlarını görüşüyor Sanayileşmiş Batılı ülkeler ve Rusya’nın oluşturduğu G8 grubunun maliye bakanları Rusya’nın başkenti Moskova’da toplandı.
İş dünyasından hükümete: Rekabet için ucuz enerji şart Reel sektörün sorunlarını masaya yatırmak ve çözüm yolları aramak maksadıyla toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda alınan kararlar, i..
MP3 çalara rakip ‘cep’ten geldi Cep telefonları, dünyanın en büyük dijital eğlence platformu haline geliyor. 2005'te telefonlara indirilen yaklaşık 850 milyon adet müzik eserinin değerinin 65..
[VİTRİN] Evde ekmek ve reçel yapmak kolay ‘Evde ekmek yapmayı kolaylaştırdık' sloganıyla dikkat çeken Sinbo, içine malzemeler konulduktan sonra ekmeği kendi hazırlıyor.
[EKONOMİ TURU] Marmarabirlik’ten tarihî alım rekoru Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), 2005-2006 döneminde son 51 yılın en yüksek zeytin alımını gerçekleştird..
[TEKNİK ANALİZ] Kâğıt değişimi hızlandı Borsa haftayı yüzde 1,23’lük yükselişle 44.773 puandan tamamladı. İMKB 30 hisselerinin yatay seyrettiği haftada hisse değişimleri hızlandı. Özellikle b..
‘Bu gidişle evin içine de karışacaklar’ Danıştay’ın okula gidiş gelişlerde başörtüsü takan bir öğretmenin idarecilik yapamayacağı yönünde verdiği karara Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri B..
Alemdaroğlu, başörtüsü sorusuna çok sinirlendi Bakan Çelik’e hakarette bulundu Görevde bulunduğu dönemde, üniversitelerdeki başörtüsü yasağının hararetli savunucuları arasında yer alan İstanb..
Erkekler başörtü taktı Danıştay’ın sokakta başörtüsü taktığı gerekçesiyle Aytaç Kılıç adlı öğretmenin anaokuluna müdür olarak atanmasını durdurma kararına ülke genelinde tepki yağıyor.
Roma’da ölen Ford bayilerinin cenazesi karıştı İtalya'nın başkenti Roma'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Ford bayilerinden Çorumlu Yılmaz Tuzcu’nun eşi Ruziye Tuzcu ile Ürg..
Van, hayırsever Hacı Erdal Abi’sini kalbine gömdü Ford Otosan’ın bayiler toplantısına katılmak üzere gittikleri Roma’da trafik kazası geçirerek hayatını kaybedenlerin cenazeleri gözyaşlarıyla..
BBC’den Kurtlar Vadisi Irak yorumu: Türkler için uygun ama Amerikalılar için değil "Kurtlar Vadisi Irak"ın ünü Türkiye sınırlarını aştı. Avrupa’da ses getiren Kurtlar Vadisi Irak, İngiliz kan..
Bursa’da silahlı saldırı: 3 ölü Bursa’da, 3 kişinin Kalaşnikoflarla bir oto galerisine düzenlediği saldırıda, 3 kişi hayatını kaybetti.
Tipiye yakalanan kardeşler donarak öldü Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde iki kız kardeşin donarak öldüğü bildirildi.
Demirkazık Dağları’nın zirvesine çıkmak isteyen 4 Hacettepeli öldü Niğde Aladağlar’a tırmanan Hacettepe Üniversitesi (HÜ) öğrencisi 14 dağcının üzerine çığ düştü.
DÜNYA HALİ Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, kendisini Hariri suikastından mesul tutup istifa eden eski yardımcısı Abdülhalim Haddam'ın yerine Dışişleri Bakanı Faruk el-Şara'yı atadı.
İktidar yargıya esti gürledi Okul dışında türban takan öğretmenin müdürlüğünü engelleyen Danıştay kararına hükümetten sert tepki geldi. Başbakan Tayyip Erdoğan "Kararı kınıyorum.
Eğitim-Sen: Türban kararı doğru değil Eğitim Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, Danıştay'ın anaokulu öğretmeni hakkında verdiği türban kararına tepki göstererek, "Kamu hizmetinde bul..
Dayakçı başkanın koruması hapiste Zaman gazetesinin Isparta temsilcisi Arif Bayram Taş ve Cihan Haber Ajansı (CHA) muhabiri Mustafa Altıntaş'ı dövdüğü iddia edilen Isparta Belediye Başkanı AK..
Çelik'ten 'kasap'lı örnek Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Danıştay kararına şöyle tepki gösterdi: "Bir kasabın kasap dükkânındaki kıyafetiyle evdeki çoluk çocuğu arasındaki kıyafe..
'Cuma namazı istismar alanı' Başbakan Tayyip Erdoğan, karikatür tepkilerinin demokratik hak ve hukuk çerçevesinde verilmesini isteyerek, "Cuma namazlarını bu işe maalesef alet edenle..
Yumurtalı saldırı AKP Merkez İlçe Kongresi öncesinde bir çiftçiyle tartışan Başbakan Tayyip Erdoğan, Mersin, Antalya, Gaziantep, Denizli, Malatya ve Isparta organize sanayi bölgelerine doğalg..
AA haberi geçmedi AKP döneminde 'kadrolaşmanın adresi' olarak gösterilen Anadolu Ajansı (AA), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersin'de bir vatandaşla 'lan' diyerek girdiği tartışmayla ilgil..
Clexane ilacı toplatılıyor Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, kan sulandırıcı olarak kullanılan Clexane adlı ilacın eczanelerden geri çekilmesini istedi.
Latife Hanım'ın türbanı çıkıyor Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Ziya Selçuk, ilköğretim sekizinci sınıf 'İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük' kitabına bu yıl konulan Latife Hanım'ın başı kapalı fo..
10 yaşında kalpten öldü Osman Hilmi Kalpaklıoğlu İlköğretim Okulu'nda 4. sınıfa giden 10 yaşındaki Gökhan Kalyoncu, dün ailesinden gizli arkadaşlarıyla birlikte güreş kursuna yazılmak için At..
Bilgi edinmeye büyük ilgi Bilgi Edinme Hakkı Kanunu'nun yürürlüğe girdiği 2004'te, devlete yapılan 395 bin 557 başvurudan 347 bin 959'una olumlu yanıt verildi. AKP Bursa Milletvekili Ertuğrul..
Kuş gribi batıya sıçradı İtalya Sağlık Bakanı Francesco Storace, Sicilya'da ölen iki kuğunun yanı sıra ülkenin çeşitli yerlerinde başka kuşların da kuş gribi virüsü taşıdığını doğrulayarak, &..
Şarapların en pahalısı Dolar milyoneri Amerikalı bir işadamı, bir şişe beyaz şarap için 100 bin dolara yakın para (yaklaşık 135 bin YTL) ödedi. Fransa'nın Bordeaux kentinde üretilen ve...
Galeriyi Kaleş'le taradılar: Üç ölü Bursa'da dün akşam üç saldırgan Kalaşnikof silahlarla bir oto galerisini taradı. Olayda üç kişi yaşamını yitirdi. Çevre Yolu üzerindeki Bursa Oto Merkezi'n..
Düşük not cinayeti Adana'nın İmamoğlu ilçesinde iki aile arasında düşük not yüzünden meydana gelen husumet cinayetle sonuçlandı. İddialara göre, İmamoğlu Lisesi'nde öğretmen olan Tülay Deveci..
Başkanın 'dayakçı' koruması tutuklandı Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın, Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ile muhabir Mustafa Altıntaş'ı dövdüğü iddia edilen koruma ..
Bombacılar kameraya takıldı İstanbul Bayrampaşa'da bir internet kafeye bomba koyarak biri kişinin ölümüne, yedisi polis 16 kişinin yaralanmasına neden olan zanlılar yakalandı. Polis yetkilile..
Hocaların hocası Dönmezer doğum gününde anıldı İki yıl önce hayatını kaybeden Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer doğumunun 88'inci yıldönümünde Galatasaray Üniversitesi'nde düzenlenen törenle anıl..
Tuğçe çeyizine kavuştu! Bakır Kraliçesi lakaplı kayınvalidesi Sema Ramazanoğlu tarafından tatil dönüşü elinde bavulu ile kapı dışarı edildiği iddia edilen Tuğçe Tan 600 bin YTL'lik çeyizine k..
Bu ünlüyü tanıdınız mı? 'Kadın İsterse' adlı dizide rol arkadaşı Hülya Avşar ile birlikte senaryo gereği rap'çi kılığına bürünen bu ünlü Cihan Ünal'dan başkası değil.... Hülya Avşar ile Cihan..
Cenazeler karıştı Roma'daki kazada ölen Ford bayilerinin cenazeleri karıştı. Ürgüplü Arife Erçetin'in cenazesi Çorum'a Ruhiye Tuzcu'nun cenazesi ise Ürgüp'e gitti. Roma'daki otobüs kazasında ..
'Böyle adalet olmaz' Sabıkalı kapkaççı Cafer Kılıç'la kovalayan Safiye Deveci'ye araba çarptı. Deveci ölürken yaralanan kapkaççı serbest kaldı. Ailesi isyan etti, ancak hukukçular mahkemenin ..
Fener söndü Sarı-lacivertlilerin 5 maçlık galibiyet serisine Tuborg son verdi. İkinci yarı 22 sayı atan Wilson, konuk ekibe son 7 maçta, 6. galibiyeti getirdi. Türkiye 1.Basketbol Ligi'nde so..
Chelsea çöktü İngiltere'de lider Chelsea, Middlesbrough'ya farklı kaybetti. Mourinho'nun öğrencileri ligdeki ikinci mağlubiyetini aldı.... İngiltere'de lider Chelsea, Middlesbrough deplasmanı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9