12 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

12 Şubat 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ikea İstanbul'da ikinci mağaza için yeri seçti Ikea, Ümraniye'den sonra İstanbul'da açmayı planladığı mağazanın yerini de buldu. İsveçli mobilya devi Bayrampaşa'da 15 parsellik bir alanın im..
Ev almak için arabasını satan bu yıl bize gelecek Bu yıl 650 bin civarı araç satılacağını öngören Nissan Genel Müdür Yardımcısı, 'Şehre uzak yerleşim yerleri satışları ateşleyecek' dedi
TMSF'den Cem Uzan'a 7.5 milyar YTL'lik haciz TMSF Başkanı Ertürk, İmar Bankasında yapılan incelemeler sonucunda Cem Uzan'dan 7.5 milyar YTL'lik alacağın tahsili için takip başlattıklarını sö..
Merkez Grubu, Sabah ve atv'yi halka açmayı planlıyor Turgay Ciner'e ait Merkez Grubu, Sabah ve atv'yi halka açmak için düğmeye bastı...
Anamızı ağlattınız!
Ananı al da git!
Başbakan Erdoğan dün Mersin'de kendisini bağırarak protesto eden bir çiftçiye 'Artistlik yapma... Lan terbiyesizlik yapma' diyerek azarladı. Çiftçi, '..
Başkan'ın Avustralya gezisini TSE ödedi Başbakan Erdoğan'ın geçen Eylül ayında Birleşik Arap Emirlikleri gezisine 'işadamı' kimliği ile katılan AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş'ın ard..
Bilgi edinmede başvuru patlaması Türkiye vatandaşlarına bilgi edinme hakkı tanıyan Bilgi Edinme Kanunu'nu sevdi
Kani Yılmaz uzaktan kumandayla öldürüldü PKK'nın Avrupa temsilciliğini yapan, 2 yıl önce Osman Öcalan ile örgütten ayrılıp PWD adlı örgütü kuran Kani Yılmaz, Kuzey Irak'ta aracına yerleştiri..
Erdağı 7 Mart'ta sanık sandalyesine oturacak İlhami Erdil Paşa'dan sonra ilk kez muvazzaf bir korgenal 'görevi kötüye kullandığı' iddiasıyla hakim karşısına çıkıyor
'Karikatür kışkırtmaz kızdırır ve güldürür' Leman ve Penguen gibi Türk mizah basınının iki önemli dergisi bu hafta kapak konusu olarak karikatür krizini seçti. Türk mizahçıları Hz. Muhammed ..
Başı açık diye kadın muhabire taş attılar Konya'da Hz. Muhammed karikatürlerini protesto yürüyüşünde bir kadın gazeteci başı açık diye kalabalıktan atılan taşların hedefi oldu
Demirkazık'ta zirve tutkusu 4 can daha aldı Kar tırmanışı yapan, çoğu Hacettepe Üniversitesi öğrencisi 14 dağcının üzerine çığ düştü, 10'u kaçabildi. 1956'dan bu yana 6 dağcının öldüğü Niğde..
Yumurtalı saldırı! Başbakan Erdoğan, Mersin'de bir grubun yumurtalı saldırısına uğradı. Korumalar, kendilerini siper ederek, atılan yumurtaların Başbakan'a isabet etmesini engelledi
Kütahya’da 18 kişinin öldüğü grizu patlamasıyla ilgili kamu davası açıldı Geçen yıl 21 Nisan’da Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Gökler beldesindeki bir madende meydana gelen ve 18 kişinin ö..
Uğur Dündar’lı reklâm satışları patlattı, tavuk etine zam geliyor Gazeteci Uğur Dündar'ın rol aldığı "Bu tavukları güvenle yiyebilirsiniz" isimli tanıtım filmleri tavuk eti satışlarını patlat..
Düzeltme Dün bu sayfada çıkan Resim Heykel Müzesi haberinde belirtildiği gibi müze binası TBMM Milli Saraylar Dairesi'ne değil, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'ne bağlıdır. Binanın on..
Kurtlar İngiltere'de 'Kurtlar Vadisi Irak' hakkında BBC'nin internet sitesinde bir haber yayımlandı. Filmin anti-Amerikancı yanını vurgulayan haber gördüğü büyük ilginin nedenlerini araştırıy..
Boynuz kulağı geçince... Türkiye Basketbol Ligi'nde Beykoz'u çalıştıran Behçet Üner, Galatasaray Cafe Crown'un başındaki ağabeyi Halil Üner karşısında bu sezon iki maçta da galip geldi.
Di Canio'ya anlamlı davet Serie A'da gollerini Nazi selamı vererek kutlayan ve bu tavırlarıyla Neo-Nazi gruplarının sevgisini kazanan Laziolu Di Canio'ya Nazi kurbanlarıyla tanışma daveti gel..
İtalyanlara 62 tonluk Türk fındığı Türkiye 2005 yılındaki toplam 209 bin 364 tonluk fındık ihracatının yaklaşık yüzde 30'unu İtalya'ya gerçekleştirdi. Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıl..
Marmarabirlik zeytin alım rekoru kırdı Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nin (Marmarabirlik), 2005-2006 sezonunda son 51 yılın en yüksek zeytin alımını gerçekleştirdiği belirt..
Terör zararları sigorta kapsamı dışına çıkarıldı Terör eylemlerinde ve bu eylemlerden doğan sabotajda kullanılan araçların neden olduğu ve işletenin sorumlu olmadığı zararlar, 'Karayolları Mo..
Kamyoncu yol kapatacak Kamyoncular, Ulaştırma Bakanlığı'nın karayolu taşımacılığına getirdiği 'Belgesiz Taşıma Yasağı'nın 25 Şubat 2006'da yürürlüğe girmesi nedeniyle yurt genelinde yarın kon..
Sağlık için 8.4 milyar YTL harcandı Hükümetin 'sağlıkta dönüşüm' projesi kapsamında SSK hastanelerini Sağlık Bakanlığı'na devrinden sonraki ilk sonuçlar beklendiği gibi çıkmadı.
Şaron'a bağırsak ameliyatı yapıldı İsrail Başbakanı Ariel Şaron, 4 Ocak'ta geçirdiği beyin kanamasının ardından girdiği komadan çıkamazken dün yeni bir ameliyat geçirdi.
Fransa'da hapse düşen perişan Avrupa Konseyi'nin resmen çarşamba günü yayımlanmasından önce basına sızan raporunda, Fransa'nın insan hakları sicili yerden yere vuruldu.
Irak'ta 8.8 milyar dolarlık hortum ABD'nin Irak'ın yeniden inşası için harcadığı 8.8 milyar doların hortumlanmış olabileceği iddia ediliyor. CBS'e göre, yeniden yapılandırma projeleriyle ilgi..
Danıştay'a veryansın Danıştay'ın okul dışında türban takan öğretmeni müdür yapmama kararı hükümetin tepkisini çekti. Başbakan Erdoğan, "Bu kararı kınıyorum. Yakında evin içine de karışacaklar..
II. Abdülhamid vefat yıldönümünde anılacak Osmanlı Devleti'nin 34'üncü padişahı II. Abdülhamid, vefatının 88'inci yıldönümünde mezarı başında anılacak.
Gençlere göre Yunanistan KKTC'den daha iyi dost Arı Hareketi tarafından 16-19 yaş arası öğrenciler arasında yapılan anket çalışması, gençlerin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine verdiği desteğin a..
Tekirdağ Belediyesi, şehir içi otobüs hatlarını özelleştirdi Tekirdağ Belediyesi, şehir içi belediye otobüs hatlarını özelleştirdi. Hat ihalesini 7 yıllığına 3 milyon 374 bin YTL'ye İstanbul'..
Dur yolcu! Üstgeçit burada bitmiştir! Kocaeli'nde bir TIR'ın yıktığı üstgeçit tamir edilmeyince vatandaşlar her gün yoldan karşıya araçların arasından geçmek zorunda kalıyor.
BGC Başkanı Nuri Kolaylı: Saldırı Zaman'a değil, basına yapılmıştır Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Arif Bayram Taş ve muhabir Mustafa Altıntaş'ın, Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman ta..
Bozüyüklü başkan mal varlığını açıkladı Bilecik’in Bozüyük ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, şahsına ve ailesine ait mal varlığını açıkladı.
‘Hayvancılığın gelişmesi için AB’ye uyum şart’ Bilecik Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği genel kurulunda konuşan Bursa Birlik Başkanı İsmail Anıl, hayvancılığın gelişmesi için Avrupa Bir..
‘Kabiliyetsiz çocuk yok, kabiliyetleri keşfedilmemiş çocuk vardır’ Eğitimci-yazar Ali Erkan Kavaklı, "Kabiliyetsiz çocuk yoktur, kabiliyetleri keşfedilmemiş çocuk vardır; tembel öğretmen yok,..
Musiki cemiyeti ve gençlik merkezi bir arada Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde geçmişi uzun yıllara dayanan Musiki Cemiyeti, gençleri hedef alarak Tavşanlı Musiki Cemiyeti ve Gençlik Merkezi ism..
Yaşlı adam boğulmaktan son anda kurtarıldı Zonguldak'ta dereye düşen sağır ve dilsiz 70 yaşlarındaki Sefer Birol'u boğulmaktan son anda vatandaşlar kurtardı.
2006’da Alaplı tarihinde asfalt rekoru kırılacak AK Parti Alaplı İl Genel Meclisi üyeleri, Alaplı'ya bağlı köylerde yaşanan yol, su ve kanalizasyon problemlerinin 2006 yılı sonu itibarıyla bü..
[İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş projeleriniş ZAMAN'a anlattı] 7 tepeye 7 tünel, ilk kazma martta stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un trafik proble..
‘Hz. İsa terörist gibi çizilseydi Avrupa sokağa dökülürdü’ Özgürlükler alanında yaptığı çalışmalarla tanınan ünlü Fransız hukukçu Prof. Dr. Jacques Robert, Hz. Peygamber’e hakaret içeren kari..
Karikatür protestosuna Londra belediye başkanı da katıldı Hz. Muhammed’e (sas) hakaret karikatürlerinin birçok ülkede yayınlanmasının ardından liderler İslam karşıtlığı konusunda dikkatli olu..
Gül: Sorun, ifade özgürlüğü değil; inançlara saygı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, karikatür krizine ilişkin "Kimse ifade özgürlüğünün kısıtlanmasını sorgulamıyor. Sorun, saygıyla ilgili." değ..
Karikatürler, tiraj patlatıp editör kovduruyor Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içerikli karikatürleri art arda yayınlayan basın organlarının tirajlarında geçici patlama yaşanırken, bu çirkin cü..
‘Dokuz canlı’ Şaron yine gitti-geldi Geçtiğimiz 4 Ocak’ta beyin kanaması geçirerek komaya giren İsrail Başbakanı Ariel Şaron, dün bir kez daha ölümden döndü. ‘Dokuz canlı’, ‘buldozer’ ve ‘kas..
Hamas’ın tarihî Moskova çıkarması ay sonunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Hamas’ı Moskova’ya davet etmesinin yankıları devam ederken Rus yönetimi, uluslararası toplum tarafından dik..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9