11 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

11 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İDO, Boğaz’ın ‘yandan çarklı’larını sergileyecek İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO), geçmişte İstanbullulara hizmet etmiş tarihî gemileri ve misyonunu anlatmak, kamusal alanda sanatın ..
Ticaret Odası’ndan ‘İstanbul hatırası’ tasarım yarışması İstanbul Ticaret Odası (İTO), finans, ticaret, kongre, kültür ve sanat merkezi olma yolunda hızla ilerleyen dünya metropolü İstanbul i..
Eminönü Belediyesi 5 bin kişiye aşure dağıttı Aşure Günü kapsamında Eminönü Belediyesi vatandaşlara aşure dağıttı. Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, aşureyi, Nişancı Mehmet Paşa Camii'nde ..
İntihar süsüyle borçtan kurtulmak istemiş Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, kredi kartı borcu yüzünden denize atladığı sanılan kişi, intihar etmediğinin belirlenmesinin ardından gözaltına alındı..
3 km uzunluğundaki telefon kablosu çalındı Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kasımlı köyünde, direklerdeki telefon kabloları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesilerek çalındı.
Hakarete lanet yağıyor; Solana, krizi yatıştırmak için Ortadoğu’ya gidiyor Hz. Muhammed’e (sas) hakaret içeren karikatürlerin yayınlanmasına yönelik öfke seli dün de devam etti. Türkiye dahil..
ABD’den Straw’a dolaylı destek İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw’un ‘Rum yönetiminin izlediği politika nedeniyle bazı ülkelerin KKTC’yi tanıyabileceği’ yolundaki sözlerinin yankıları sürü..
Kosova’nın yeni lideri Fatmir Seydiu oldu Kosova meclisi, efsanevi lider İbrahim Rugova’nın yerine ılımlı görüşleriyle tanınan Fatmir Seydiu’yu (54) seçti.
‘Rus askerleri, yaralı Çeçen’i öldürdü’ iddiası Rus televizyonu NTV, Çeçenistan’ın kuzey sınırı yakınlarındaki bir bölgede, Rus askerlerinin yaralı bir direnişçiye ateş açarak öldürdüğünü gös..
Rambouillet’deki Karabağ zirvesi ‘umutlu’ başladı Yukarı Karabağ sorununun çözümü çerçevesinde Paris’te yapılan iki günlük zirve ‘umut’ ifade eden mesajlarla başladı.
İsrail, Putin’e ateş püskürüyor: Bizi sırtımızdan bıçakladı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Filistin seçimlerini kazanan Hamas’ın bir "terör örgütü olmadığı" yolundaki sözleri ve Hama..
Bush’un ‘tanımıyorum’ dediği Abramoff: 12 kez görüştük Amerika’yı sarsan "lobicilik skandalının" baş aktörü Jack Abramoff, Başkan George W. Bush ile yaklaşık 12 defa görüştüğünü söyledi.
Vatanseverlik Yasası’nda ‘uzlaşma’ ABD’de George W. Bush yönetimi, 2005’te sona eren Vatanseverlik Yasası’nın yeniden yürürlüğe girmesi konusunda muhalefet eden senatörlerle anlaştı.
Şirketler sudan enerji üretmek için sıraya girdi Enerjide dışa bağımlılığı azaltma çalışmaları çerçevesinde Türkiye'nin su potansiyelinin daha verimli kullanılması için kamu ve özel sektör ha..
Enerjiye 300 milyon dolar yatıracağız İnşaat ve turizmde önemli yatırımlara imza atan Taşyapı, enerji sektörüne de iddialı bir giriş yaptı. Yeşilırmak, Kızılırmak, Kelkit ve Dalaman'da su kul..
Telekom, Turkcell'i Üst Kurul'a şikâyet etti Telekomünikasyon Kurumu, cep telefonu operatörlerinin şebeke içi görüşme ücretlerini diğer GSM şirketi aleyhine düşük tuttukları iddiasını mercek ..
‘Paribas ile evlilik bize yaradı, kârımızı katladık’ Tam bir yıl önce Fransız BNP Paribas ile ortaklık kuran Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), daha ilk yılında ortaklığının meyvelerini toplamaya..
Krediler Akbank’ı 1 milyar dolarlık rekor kâra taşıdı Bireysel kredilerde yaşanan patlamanın da etkisiyle Akbank, tarihinde ilk kez net kârda 1 milyar doları aştı. Konut kredilerinde hakimiye..
TAV halka arz için düğmeye bastı Türkiye'nin en büyük hava limanı işletmecisi TAV Yatırım Holding, 400 miyon YTL olan sermayesinin yarısından azının halka arzı için düğmeye bastı. Türkiye dış..
İGDAŞ, Borsa’ya girmeye hazırlanıyor İstanbul Belediyesi'ne ait gaz dağıtım şirketi İstanbul Gaz Dağıtım AŞ'nin bu yıl içinde halka arz edilmesi planlanıyor.
Bavul ticareti 28 Şubat’ta tarih oluyor, Laleli tedirgin ‘İhracatın gizli kahramanları’ diye nitelendirilen Laleli esnafı, zor günler yaşıyor. En büyük pazar konumundaki Rusya’nın bavul ticar..
Tekstilciler, Başbakan’dan KDV indirimi talep edecek Çin malları ve girdi maliyetlerinin yüksekliği sebebiyle ihracatta rekabet avantajını kaybetmekten endişe eden tekstilciler, 14 Şubat’ta ..
Ülker’in 2005 geliri 6,6 milyar dolar Ülker Grubu, geçen yıl 6 milyar 628 milyon dolar ciro elde etti.
Unilever Türkiye’den 1 milyar dolarlık ciro Dünyanın önde gelen temizlik ürünleri pazarlayıcısı Unilever, 2005 yılı için toplam cirosunu 39,6 milyar Euro, kârını ise 5,3 milyar Euro olarak a..
2 milyon ‘cep’ hâlâ kayıt dışı Kaçak cep telefonlarının kayıt altına alınmasıyla ilgili süreç hâlâ tamamlanamadı. 13 Temmuz 2005 tarihinden önce satın alınan yaklaşık 19 milyon telefon kayıt ..
Korkulan olmadı, oto satışları artıyor Otomotiv sektöründe ocak ayında uzun bayram tatili ve elverişsiz havaların çalışma şartlarını kısıtlamasına rağmen, satışlar geçen yıla göre artış göste..
En düşük emekli aylığı 481 YTL SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına bu yılın ocak ve temmuz aylarında yüzde 3'er oranında zam verilmesi ve emeklilerin vergi iadesi için fiş toplaması uygulamasın..
Türkiye’de 6 kadından sadece biri iş hayatına girebiliyor Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Türkiye'de istihdama katılan kadın sayısının 1990 yılından bu yana sürekli bir ..
Tarım Bakanlığı’ndan ‘virüslü tavuk’ açıklaması: Panik yapmaya gerek yok Elazığ'da kuş gribi tespit edilen tavukların gizlice Malatya'daki iki entegre tesise gönderilmesi ve bu tesislerden bi..
Roma kazasında ölenlerin cenazesi İstanbul’da gözyaşlarıyla karşılandı Ford Otosan'ın bayiler toplantısına katılmak üzere gittikleri Roma'da meydana gelen kazada hayatını kaybeden 12 Türk'ün ..
DSİ’den uyarı: Barajınız taşabilir, tedbirinizi alın Türkiye’de pek örneği görülmeyen yağmursuz sel felaketini yaşayan Silifke’yi kar yağışının ardından endişeli bir bekleyiş aldı.
‘Dünya Basın Fotoğrafı’ ödülü Reuters muhabirine Dünya Basın Fotoğrafı ödülünü, Kanadalı foto muhabiri Finbarr O’Reilly kazandı. Reuters Ajansı’nda çalışan O’Reilly’ye ödül kazandıran fotoğra..
Türkiye, dinler için hoşgörü ülkesi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Sancta Maria Katolik Kilisesi’nin Katolik rahibi Andrea Santaro’nun yaşamını yitirmesine yol açan cin..
Vatikan, rahibi ‘aziz’ yapacak Trabzon’da silahlı saldırı sonucunda yaşamını yitiren Katolik Rahip Andrea Santaro’nun ‘aziz’ ilan edilmesi için gerekli prosedürün başlatılacağı açıklandı.
Kapkaç sanıklarına müebbet hapis istendi Kartal Tekel Sigara Fabrikası’nda araştırma şube müdürü olarak çalışan Kimya Mühendisi İclal Ülker’in (58) Kasım 2005’te arabanın altında metrelerce s..
İstanbul’daki patlama, Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişini protestoymuş Terör örgütü PKK/Kongra-Gel elebaşısı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilişinin 7. yıldönümü nede..
Ağca’nın firar arkadaşı: Beni devlet görevlendirdi Atilla Serpil, 1979 yılında Mehmet Ali Ağca ile birlikte gerçekleştirdikleri firar girişimini 27 yıl sonra açıkladı.
Hizbullah üyesini telefon konuşmaları ele vermiş Şırnak’ın Cizre ilçesinde evinin bahçesinde iki insana ait kafatası ve kemikler bulunan Hizbullah üyesi A. Gül’ü telefon konuşması ele vermiş.
Ağca'nın gasp cezasına indirim Mehmet Ali Ağca, 2 ayrı gasp olayına ilişkin daha önce 36 yıl hapis cezasına çarptırıldığı davanın yeni Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) lehine olan hükümler açısın..
Meslek liseliler ek puanlarını geri alacak Danıştay, meslek lisesi öğrencilerinin kendi bölümleriyle ilgili tercihlerinde ek puan alması gerektiğine karar verdi. YÖK’ün geçen sene aldığı ve t..
YÖK’e göre din kültürü dersine branş öğretmeninin girmesi pedagojik değil İlköğretimde din kültürü ve ahlak bilgisi dersine din kültürü branşı öğretmenlerinin girmesini ‘pedagojik’ bulmayan Y..
Dışişleri’ni yasa boğan kazada şoföre dava Dışişleri Bakanlığı personelini taşıyan servis aracına çarparak 9 kişinin ölümüne, 16 kişinin yaralanmasına sebep olan halk otobüsü şoförü hakkında..
Büyükanıt’tan Başbakan’a: Şemdinli olaylarında adımın geçmesinden rahatsızım Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı sürpriz ziyaretin s..
Erata ‘kadına şiddete hayır’ eğitimi verilecek Töre cinayetlerinin sona erdirilmesi için askerlere ‘kadına şiddete hayır’ eğitimi verilecek. TBMM Töre Cinayetleri ile Kadınlara ve Çocuklara Y..
Sezer, Başbakan’a tavır koyan rektörü atamadı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin temel atma törenine katılm..
Sakka için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul'daki HSBC Bankası ve İngiliz Başkonsolosluğu'na düzenlenen bombalı saldırıların beyni olduğu ve İsr..
Danıştay’ın başörtüsü kararına siyasetçi de hukukçu da karşı Danıştay 2. Dairesi’nin okula gidiş gelişlerde başörtüsü takan bir öğretmenin idarecilik yapamayacağı yönünde verdiği karara huku..
Danıştay kararı insan hakları ihlali Danıştay’ın başörtüsü yasağını sokağa kadar genişleten kararına siyasilerden ortak tepki: Karar insan hakları ve hukuk ihlali.
‘YÖK Başkanı Teziç’in açıklamaları karikatürler kadar tahrik edici’ Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erdoğan Teziç’in, Danıştay’ın başörtülü bir öğretmenle ilgili verdiği kararı yorumlarken..
Hizmet alma alanında türbanın yasaklanması ilkel bir davranış Danıştay 2. Dairesi’nin, başörtüsü yasağını sokağı da kapsayacak şekilde genişletmesine destek veren YÖK Başkanı Erdoğan Teziç’in..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8