11 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mitinginde Konuşuyor

11 Şubat 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çiftçiler feryat ediyor Ahmet Vardar - Aksaray'ın Eskil İlçesi'ne bağlı Bayramdüğün Köyünde yaşayanlardan dert dolu bir mesaj aldım. Tahıl ve şekerpancarı ekimi yapan köylüler, bu yıl tarla..
'Kuran'a göre kimlerle dost olmamalıyız?' Süleyman Ateş - Daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi Yahudi ve Hristiyanları dost edinmemeyi emreden ayet genel değil, Müslümanlara düşman o..
En yüksek zekatı Erdoğan verecek Siyasi parti liderleri arasında en yüksek zekatı 38 bin YTL ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vermesi gerektiği belirlendi.
Çuvaldan beter! Mustafa Mutlu - Spor Servisi Müdürümüz İbrahim Seten'in dünkü haberini okuyunca kıpkırmızı oldum... Ellerim titremeye, gözlerim kararmaya başladı!
Büyük fırsat kaçmış.. Selahattin Duman - Başlığı ortaya attım.. Nasıl olsa Dilek Hanım 'Kızım sen anla' mealini çıkarır.. Sen kalk taa Brezilya'ya git, Brazil, Sao Paulo, Rio dolaş.. Tarihi..
Kaybın boyutu Okay Gönensin - İngiltere Dışişleri Bakanı'nın Kıbrıs Rum yönetimine verdiği son mesaj, bu meselede gelinen önemli aşamayı gösteriyor. İngiltere Dışişleri Bakanı diyor ki
Katil çocuğun psikolojisi... Yalandan merak bunlar! Haşmet Babaoğlu - Öyle bir yere, öyle bir bakışın içine sıkışmışız ki, 16 yaşında bir genç dendi mi, aklı bilgisayar oyunlarında, gözü ün..
Niyet minyatür kısmet karikatür Mine G. Kırıkkanat - Sözlükler, karikatür sözcüğünü 'yüzün belirgin çizgilerini ya da beden oranlarını, tamamen yergi amacıyla abartarak ya da biçimini bozar..
Sibel Asna köylülere örnek üretici oldu Elif Ergu - Lavantanın onlarca çeşidi var, en kalitelisinin Güney Fransa'da üretilen türler olduğu iddia ediliyor. Geçenlerde masaj için önerilen lav..
Sat-kurtul Yavuz Semerci - Ayda 350-400 bin dolar zarar eden Star gazetesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nu (TMSF) zor bir kararın eşiğine getirdi.
Batı züppeliği! Necati Doğru - İnsanların çoğunluğu, yangının büyümesinden çıkarı, beklentisi, yaran yoksa 'alevin üzerine benzinle' gitmez.
İşte benim Malezya raporum Erol Çevikçe - Erbakan Hoca 1996'da Başbakan olunca, o tarihte Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olan AKP'nin bugünkü Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdul..
Türk İrlanda savaşı başlamıştır! Tuğçe Baran - Fransızca eğitimimi devam ettirmek üzere Belçika'nın Spa ilçesindeyim. Daha doğrusu Spa ilçesinde bulunan meşhur dil okulu CERAN LIN-GUA kampü..
Rahibin mektubu Türkiye'nin derin gerçeğidir! Zülfü Livaneli - Hıristiyan dünyası bir rahip kaybetti, bir aziz kazandı. Andrea Santoro, artık 'Türklerin şehit ettiği bir Hıristiyan azizi' o..
18 yaşından küçükler... Ruhat Mengi - AImanya 'Kurtlar Vadisi Irak' filmini 18 yaşından küçüklerin izlemesini yasaklamış. Ve bu bizde 'porno filmlere uygulanan yasak' olarak değerlendiriliy..
Ölçü kaçmasın Güngör Mengi - Okulda başını açsa bile dışarda türban takan bir öğretmen ana okuluna müdür olmamalı!
Karikatür mesajını Roma'da verecek Başbakan Erdoğan, İtalyan kamuoyunda Türkiye aleyhtarlığına neden olan papaz cinayetinin ardından İtalya'dan iki davet aldı. Erdoğan önce Hıristiyan Demokr..
Yargı ikinci veto mercii gibi çalışıyor Cumhurbaşkanı Sezer'in vetolarından yakınan AKP Hükümeti'nin icraatları şimdi de hukuk duvarına çarpıyor. Danıştay, imam hatipliye üniversite yolunu a..
En düşük SSK emekli maaşı 481YTL oldu Emekli aylıklarına yapılan zam ve KDV yerine verilen ek ödeme ile en düşük SSK emekli aylığı 481 YTL 44 YKr'ye, en yüksek aylık ise 862 YTL 17 YKr'ye yü..
Koç' un en acı günü Roma'da trafik kazasında ölen Ford bayilerinin cenazeleri yurda getirildi. Atatürk Havalimanı'ndaki törende çok üzüntülü olduğu görülen Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Ko..
Çin'den gelen ucuz ayakkabı iki katına çıktı 400 bin kişinin ekmek yediği ayakkabı sektöründe tehlike çanları çalmaya başladı. Çin'den 2005 yılında 221 milyon dolarlık kalitesiz ayakkabı ith..
Akan suya da para ödedik Samsun'da çalışmayan iki mobil santrala ayda 2.4 milyon dolar kira ödeyen devlet, İzmit'teki Yuvacık Barajı için de 6 yılda 1 milyar 400 milyon dolar ödeme yaptı
Taşyapı İnşaat 300 milyon dolara santral kuracak 3 milyar dolarlık inşaat projesine imza atan Taşyapı, 5 yılda 6 hidroelektrik santralı yapmak için kolları sıvadı
İnternetteki virüs banka hesaplarını soyuyor Sanal alemde dolaşan tehlikeli bir virüs, internet üzerinden bankacılık işlemleri yapan tüketicilerin şifrelerini ve tüm bilgilerini ele geçiriyo..
'Yargı kararını öğrendik, Tüpraş'ı Koç'a verdik' söylentisi haksızlık ÖİB Başkanı Kilci, bürokrat olarak kurallara uyduklarını belirterek, 'Tüpraş'ta yargı kararını önceden öğrenerek Koç'a d..
En büyük yorganla 35 milyon $ ciro yapacak 'En geniş nevresim ve yorgan'ı üreten Gülbay Tekstil, 3 yılda pazardan yüzde 25 pay aldı
Akbank, kârı 1 milyar doları geçen ilk Türk şirketi oldu Akbank'ın net kârı 2005'te yüzde 41 artıp 1 milyar 438 milyon YTL'ye çıktı. Bu sonuçla milyar dolarlık kâr sınırını geçen ilk özel Tü..
BNP: TEB'e mükemmel zamanda ortak olduk BNP Paribas'ın Türk Ekonomi Bankası'yla (TEB) yaptığı ortaklık birinci yılını doldururken, Fransız bankacılık devinden 'Türkiye pazarına mükemmel bir ..
Aziz ilan edilecek Rahip Santoro Roma'daki Katolikler'in en kutsal kilisesi San Giovanni'de son yolculuğuna uğurlandı. 'Şehit' statüsüne alınan din adamı 'aziz' ilan edilecek
Gençler kafayı bozmuş ama büyükler 'sağlam' Trabzon Türkiye'nin Teksas'ı falan değil. Gençler, işsizlikten, biraz kafayı bozmuş ama Trabzon halkı tam Anadolu'yu yakışan hoşgörüyü gösteriyor...
'Okul yolunda türban' kadın vekilleri böldü Danıştay'ın, çocukların etkileneceği gerekçesiyle okula geliş gidişte türban takan bir öğretmenin müdürlük yapamayacağına yönelik kararı, kadın mi..
Her şeyi kimlikteki fotoğraf başlattı Anaokulda öğretmenlik yapan Aytaç Kılınç, bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Bunun nedeni ise okula gidip gelirken türban takmasıydı
Rumlar Türkiye için veto kartını ortaya çıkardı İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'un KKTC ve Rum kesimine geçen ayın sonlarında yaptığı ziyaretle ilgili olarak mecliste yaptığı konuşma İ..
Erdoğan'dan dünyaya çağrı Başbakan Tayyip Erdoğan, tırmanan gerilimin sona erdirilmesi amacıyla BM, NATO, İKÖ ülkeleriyle Türkiye'nin büyükelçiliklerinin bulunduğu ülke liderlerine mektup gö..
İslam dünyası hoşgörü testiyle karşı karşıya bu küstahça Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Bardakoğlu, Batı'nın İslam dünyasını bir hoşgörü testiyle karşı karşı getirdiğini söyledi
Meslek liseliye müjde: Düşük katsayıya son Danıştay 8. Dairesi, YÖK'ün, meslek lisesi öğrencilerinin kendi alanlarında bir programı tercih etmeleri halinde daha önce 0,24 olarak belirlenen e..
Kurtlar Vadisi pazarlığı ABD: Film Amerikan karşıtlığını artırıyor. Türkiye: PKK için adım atın, ibre size dönsün
Vurulan milletvekili silah savunucusu çıktı Silah taşımayı kolaylaştıran tasarının altında, parti kongresinde bir Uzanzede tarafından bacağından vurulan AKP'li Çelik'in imzasının olduğu orta..
Yaşar Nuri Öztürk'e kaçak işçi çalıştırma cezası Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı çiftliğinde kaçak işçi çalıştırmaktan 22 bin YTL ceza yedi. Bu rakamın 100 bin YTL'yi bulabileceği bel..
Baykal Ecevit'in yerine geçerse iktidar olamaz Köşk, TRT'ye Prof. Karataş'ın atamasını onayınca Ecevit sert bir açıklamayla tepki gösterdi. Korutürk'e göre bunun arkasında Baykal vardı: 'Kan..
Sen mi ele verdin Yahoo? ABD'nin, internet arama motoru Google'dan kullanıcıları bilgilerini istemesi skandalı benzeri... Bu kez yer Çin. ABD yönetimine istediği bilgileri verdiği anlaşılan Y..
'Irak bilgilerini Bush saptırdı' Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) eski Ortadoğu şefi Paul R. Pillar, Başkan Bush'u, Irak konusundaki bilgileri kendini haklı çıkarmak için istedi..
Berlusconi'ye RTÜK cezası İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin seçim kampanyası başına dert oldu.. Ülkenin RTÜK'ü olan iletişim izleme kurumu, kendi kanalında diğer adaylara yer vermeden se..
"Fransa nükleer gücünü artırdı" İran'la nükleer programı hakkında görüşmeler yapan üç Avrupa Birliği ülkesinden biri olan Fransa, gizlice nükleer silah kapasitesini artırıyor. İngiliz The Gua..
Kar otomobil satışlarını etkilemedi Otomotiv sektörü ocakta uzun bayram tatili ve olumsuz hava koşullarının çalışma sürecini ve şartlarını kısıtlamasına rağmen, satışları 2005'e göre artırmay..
Mehmet Ayaydın toprağa verildi Prof. Dr. Aydın Ayaydın ve İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın'ın babası Mehmet Ayaydın (82) İstanbul'da toprağa verildi. İpekyol Tekstil'in kurucusu ..
Ermeni-Azeri zirvesi 'ılımlı' havada geçti Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Dağlık-Karabağ sorununu çözmek için başkent Paris'te Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan (solda) ve Azerba..
Uzan Ailesi'ne 1 milyar dolar tazminat kararı ABD Eyalet Mahkemesi, Motorola'yı dolandırmak suçlamasıyla Uzanlar'a verdiği cezayı 1 milyar dolara indirdi. ABD Eyalet Mahkemesi Yargıcı Jed Rak..
Saddam'a 'Napolyon sürgünü' Irak'ta direnişin önüne bir türlü geçemeyen ABD, çareyi devrik lider Saddam'a "direnişin kırılmasına yardımcı olması karşılığında sürgün" teklifi yapmakta buldu.....
TAV, 1.5 milyar $'a borsaya gelecek Türkiye'nin en büyük havalimanı işletmecisi TAV'ın bu yılın üçüncü çeyreğinde halka açılacağı belirtildi. Türkiye'nin en büyük havalimanı işletmecisi olan ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8