10 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

10 Şubat 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Aydınlardan çağrı: Faili meçhuller aydınlatılsın JİTEM içinde yer aldıklarını açıklayan itirafçıların işledikleri cinayetleri anlatmalarına rağmen hukuksal sürecin başlatılmaması aydınları ha..
Bildiri yazımında 'takdir' krizi TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nun Karikatür olayını protesto etmek için hazırladığı bildiride, girişimlerinden dolayı Başbakan Tayyip Erdoğan'dan takdir ile sö..
Cizre’de 6 yıl sonra mezar ev bulundu Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü Hizbullah’a ait olduğu tahmin edilen bir eve düzenlenen operasyonda iki ceset bulundu.
Rahibin katil zanlısı sürekli ifade değiştiriyor İtalyan rahip Andrea Santaro’yu öldürdüğü gerekçesiyle dün tutuklanan O.A.’nın (16), çelişkili ifadeleri kafa karıştırıyor.
İnternet kafede patlayan bombada PKK şüphesi İstanbul Bayrampaşa’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün arka sokağındaki internet kafede dün bomba patladı. Olayda ağır yaralanan Zafer Işık (21) i..
'150 yıllık ilişki şerefine' Karikatür krizine çözüm ararken en çok İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile görüşen Başbakan Tayyip Erdoğan, 30-31 Mart'ta Avrupa Birliği Halk Partileri'nin top..
Cumhuriyet'in haberine yalanlama: Türk okulları Rusya'da faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor Bölücü terör örgütü PKK'nın yurtdışında propagandasını yapan Fırat Haber Ajansı'nın Rusya'daki Tür..
Müdürlüğü sakıncalı denilen öğretmen yöneticilik sınavında3. olmuş Danıştay 2. Dairesi’nin ‘kamusal alan’da uygulanan başörtüsü yasağını sokağı da içine alacak şekilde genişleten tartışmalı ..
Danıştay’ın başörtüsü kararına tepki yağıyor Danıştay’ın okula gidiş gelişlerinde başörtüsü takan öğretmen Aytaç Kılınç’ın anaokuluna müdür yardımcısı olmasını sakıncalı bulan kararı hukuk çe..
Milli Eğitim, Açık Lise kararına itiraz edecek Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Danıştay'ın Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'ni durdurmasına ilişkin kararına itiraz edeceklerini söyledi.
Sezer'den Papa'ya rötarlı davet Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Trabzon'da İtalyan Papaz Andrea Santoro'nun öldürülmesinin ardından Papa 16. Benedikt'i 28 Kasım-1 Aralık günleri arasında re..
‘Bu tür konular kasıtlı olarak gündeme geliyor’ Danıştay 2. Dairesi’nin okula geliş gidişlerinde başörtüsü takan Aytaç Kılınç adlı öğretmenin anaokuluna müdür olmasını sakıncalı bulması, Danı..
CHP: Meclis tavır belirleşin CHP, karikatür krizinin' tüm boyutlarıyla değerlendirilmesi ve ortak bir tutumun dünyaya açıklanması amacıyla TBMM'de genel görüşme açılmasını istedi.
Gitmek mi zor, kalmak mı? Çok değil, bundan on yıl önce ‘Bulgaristan-Türkiye ortak yapımı’ diye bir filmden söz edilebilir miydi acaba? Özellikle soğuk savaş döneminde, dört yanı düşmanlarla ..
Kutan: Tepki ölçülü olmalı Saadet Partisi Genel Başkanvekili Recai Kutan, Müslümanların, İslam âlemini rahatsız eden karikatürlere ilişkin tepkilerinde ölçülü olmalarını istedi.
[DABBE] Kıy@met alametleri zuhur etti! Haftanın yerli filmi, Hasan Karacadağ imzalı "D@bbe". Amerika’dan başlayan bir intihar salgını, kısa zaman sonra Türkiye’ye de sıçrar.
[UMUT GÜZELDİR] Başrol çocukların UNICEF desteğiyle piyasaya sürülen "Umut Güzeldir", birkaç öyküden oluşuyor. İlk hikâye, annesi ve babası ölmüş, büyükannesiyle yaşayan Güney Afrikalı Ravi h..
Ö.A. hapiste Trabzon'da geçen hafta rahip Santoro'yu öldüren genç, dün tutuklandı. Polis iki kişiyi daha gözaltına aldı.
[SINIRLARI AŞMAK] Şöhretin öteki adı âfet Hikâyemiz Arkansas’ta bunalım yıllarında geçiyor. Bir çiftçi ailesinin küçük oğlu olan Johny Cash, ailesinin yaşadığı büyük üzüntüden kaçabilmek için..
'Suç türünde kayma var' Trabzon'da şahsa karşı işlenen suçlar geçen yıl yüzde 100 arttı. Türkiye genelinde bu oranın yüzde 25 olduğunu anımsatan Trabzon Baro Başkanı Mehmet Şentürk, &quot..
[JARHEAD] Asker değil, gözlemci "Jarhead", Birinci Körfez Savaşı’nda savaşmaktan çok gözlem yapan bir askerin anılarını konu ediniyor. Üç kuşak asker bir aileden gelen Anthony Swofford, 1990 ..
Bursalı 'Bonnie ve Clyde' Bonnie Parker ve Clyde Barrow. 1930'lu yıllarda Amerika'da banka ve dükkânları soyan bir çiftti. 'Bonnie ve Clyde'ın otomobillerine atlayarak yaptıkları hırsızlıklar..
Grammy, U2'dan sorulur Amerikan müzik ödülleri Grammy'lerin 48'incisi sahiplerini buldu. Staples Center'da düzenlenen törende, İrlandalı grup U2, Yılın Albümü, En İyi Rock Albümü ve En İyi Ro..
Başkan, makamına davet ettiği gazetecileri dövdü Isparta’nın AK Partili Belediye Başkanı Hasan Balaman, belediyeyi zarara uğrattığı için yetkilerinin elinden alınmasının hıncını, olayı haber ..
Rahibe tehdit Karşıyaka'deki Saint Hellen Katolik Kilisesi'ne dün gelen altı kişilik bir grup, rahip Martin Kmetec'i, "Sen bizim peygamberimize hakaret edemezsin.
[HABER YORUM] BU NASIL BAŞKAN? Bir belediye başkanı düşünün. Partili arkadaşları belediye meclisinde oylama yaparak yetkilerini elinden alıyor. Gerekçeleri çok açık:
Lastik başı 10 lira Cam parçalarıyla 15 aracın lastiklerine zarar verdikleri iddiasıyla yakalanan dört çocuk suçüstü yakalandı. Büyükçekmece'de çok sayıda aracın lastiğinin kullanılamaz hale ..
İşte Hasan Balaman’ı kızdıran haber Isparta Belediye Meclisi, belediyeyi zarara uğrattığı ve üyelere bilgi vermekten kaçındığı gerekçesiyle AK Partili Başkan Hasan Balaman’ın yetkilerini elin..
Kurtlar Vadisi filmini izlemem çünkü orada anlatılanları yaşadım Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’a özel gösterimle izlettirilen ‘Kurtlar Va..
Uluslararası Sanayi Odaları Birliği, Türkiye’de erken seçime ihtimal vermiyor Türkiye gündeminden düşmeyen ‘erken seçim’ tartışmaları yurtdışındaki sermaye çevreleri tarafından da dikkatle iz..
Nükleer enerji 'özel' olacak ABD Enerji Bakanı Samuel Bodman'ın davetlisi olarak Washington'da bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye'nin nükleer enerjiye ihtiyacı oldu..
İnsan Hakları Komisyonu, Şemdinli raporunu 3 aydır tamamlayamadı Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşanan bombalama olayları üzerine bölgede inceleme yapan TBMM İnsan Hakları Komisyonu, konuya ..
Kumalar sözleşmede Nikâhsız evlilik ve aile içi şiddet, toplu iş sözleşmesine girdi. DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası ile Adana'nın Küçükdikili Belde Belediyesi arasında imzalanan toplu iş söz..
Meclis’in döner kapılarına ‘çocuk oyuncağı’ eleştirisi TBMM kulis girişlerine takılan döner kapılar sorun oldu. Döner kapıları, çocuk parklarındaki oyuncaklara benzeten CHP Çanakkale Milletve..
Emniyet'e 'satış' yetkisi TBMM Genel Kurulu'nda, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne elindeki onarımı ekonomik olmayan her türlü malzemesini satabilme yetkisi veren yasa kabul edildi.
CHP, ‘karikatür krizi’ için genel görüşme istedi CHP, İslam dünyasının tepkisini çeken karikatür krizi nedeniyle TBMM’de genel görüşme açılması talebinde bulundu. Parlamento’da düzenlediği b..
Sezer ile Erdoğan, olağan görüşmeyi telefonla yaptı Başbakan Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in haftalık olağan görüşmesi dün son anda iptal edildi.
Çivili mi, zincirli mi? Kar, başta 'öğrenciler', herkesin gündemine girdi. Kar-kış lastikleri ise trafik mevzuatına giremedi. Kötü hava koşullarında hangi tip lastik kullanılması gerektiğine ..
Terim'le devam ediyoruz Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile yoluna devam etme kararı aldı.
Tahkim ve CAS 6 ay sürebilir FIFA'nın, olaylı İsviçre maçı sebebiyle Türkiye'ye verdiği ağır cezanın yankıları sürerken, bu cezayı nasıl hafifletebileceğimizin formülleri aranıyor.
Soğuk ve yağmur yolda Yurt genelinde görülen soğuk ve karlı hava, yerini Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine bırakacak. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine g..
Beşiktaş Diyarbakır'a eksik gitti Beşiktaş, Türkiye Süper Ligi'nde bugün saat 20.00'de Diyarbakırspor'la karşılaşacak. Türkiye Kupası'nda Samsunspor'u mağlup eden, ardından ligde Gençlerbirli..
'Kızlık soyadı kullanılacak' TBMM Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu, dün kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu dinledi. CHP'li Gaye Erbatur'un...
Gerets: Buradaki problemleri hiç yaşamadım Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, takımda yaşanan boykotu değerlendirirken, taraftarları yardıma çağırdı. Futbolcularına sahip çıkan Belçika..
'Abant'ın yeni rektörü Kılıç Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, iki üniversiteye yeni rektörler atadı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden dün yapılan açıklamaya göre Sezer, Abant İzzet Baysal..
F.Bahçe yönetimi, futbolcuları motive için her yolu deniyor F.Bahçe yönetimi, futbolcuları motive için her yolu deniyor. Takımın üst üste iki beraberlik alması ve ayrıca Sarıyer'e hazırlık ma..
Bodrum-Datça yarım saat Keskin virajlar nedeniyle dört saatte aşılan Bodrum-Datça yolculuğu, hızlı deniz otobüsü sayesinde yarım saate inecek. Karayolu genişletildiği halde ulaşım şikâyetler..
Trabzonspor Djokaj’la anlaştı Trabzonspor, Milan Stepanov'dan sonra bir Sırp oyuncuyu daha renklerine bağladı. Bordo-Mavililer, Sırbistan-Karadağ'ın Kızılyıldız takımından sol kanat oyuncusu ..
2006 Kış Olimpiyatları bugün başlıyor 20. Kış Olimpiyatları Oyunları, İtalya'nın Torino şehrinde bugün başlıyor.
Beş ton aşureyi halka dağıttılar Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem'in 10. günü yani 'Aşure Günü' için dün birçok etkinlik vardı. Alevi-Bektaşiler için özel anlamı olan günde bir firma Mısı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9