1 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

1 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ölmeden önce katilini söyledi Adana'da Abdulkadir Dağ (41) isimli kişi daha önce birlikte kulüp işlettiği eski ortağı İbrahim Hava tarafından tabancayla ağır şekilde yaralandı. Kaldırımda yar..
Cep kavgası cinayetle sonuçlandı İstanbul Maltepe'de Serdar Dönmez isimli bir kişinin, kullanmak için aldığı cep telefonlarını sattığı iddiasıyla kendisini polise şikayet eden arkadaşlarına k..
Şeyhin cenazesini 5 bin müridi kaldırdı Batman'da önceki gün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 'Zilan Aşireti'nin lideri ve şeyhi Süleyman Bağdu ile müridi Abdüllatif Engin'in..
Araştırma görevlisi intihar etti Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayan İTÜ araştırma görevlisi Taylan Alagöz öldü. Alagöz eski devlet bakanlarından Bahattin Alagöz'ün oğluydu. İstanbul Tek..
Eski patronun hışmı atv'de yayınlanan "İbo Show" programında dansöz olarak çalışan Didem Kınalı'nın 24 yaşındaki ablası Çilem Kınalı, İstanbul Kuştepe Çiğdem Sokak'ta önceki gün ayaklarından ..
Turizmciye 'kuş gribi' şantajı Bu yıl 26 milyon turist ve 23 milyon dolar turizm geliri bekleyen Türkiye, kuş gribini aleyhte kullanan Avrupalı açıkgöz tur operatörleri yüzünden sıkıntıya gir..
Trabzon'da derin sessizlik Futbolculara silahlı saldırıyla ilgili Hakan Süleymanoğlu ve Erdem Kılıç aranıyor. Tekke ve Karadeniz saldırıyı kimin yaptığını bilmediklerini söyledi. Trabzonsporl..
Kovboylar dört nala Oscar'a... Oscar adayları açıklandı. Ang Lee'nin iki kovboyu anlattığı filmi "Brokeback Mountain," sekiz dalda aday gösterildi. Amerikan Film Akademisi'nin vereceği 78. Os..
Bir kadına âşık Bir konser vermek için Türkiye'ye gelen Samantha Fox'un 50 yaşındaki kadın sevgilisi Myra Stratton, seyahati boyunca seksi şarkıcıyı bir an olsun yalnız bırakmadı. Bir konser ..
Uyuşturucu profesörü Captagon ve ecstasy üretilen fabrikada yakalananlar arasında İTÜ'den ayrılan bir kimya profesörü de var. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir tekstil fabrikasına düz..
Şehit polise son görev Silahlı çatışmada şehit düşen polis memuru Aydoğan için düzenlenen cenaze töreninde gözyaşı vardı. İzmir'in Konak ilçesi Yenişehir semtinde üç kişinin katili Cenk İce'n..
Chat saldırganının silah merakı İki lise öğrencisini yaralayan S.A.P. kurusıkı tabancadan gerçek silah yaptırmış. Babası İbrahim P. kızının kendisine özendiğini söyledi. Chat'ta tartıştığı Tu..
Tavuk resepsiyonunda konyaklı tatlı sürprizi Kuş gribinden derin yara alan tavukçuluk sektörüne destek için Meclis'te düzenlenen tavuk resepsiyonunda konuklara konyaklı tatlı ikram edildi. TB..
Erdoğan'dan Rumlara 'eylem planı' uyarısı Başbakan Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında eylem planını kabul etmeye yanaşmayan Rum tarafını uyardı. Rumların şartları sürekli kendi lehl..
Putin, Rumları tehdit etti Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus vatandaşlarının Kıbrıs Rum Kesimi'ni ziyaretlerde yaşadıkları vize sorunu karşısında Tasos Papadopulos yönetimine gözdağı v..
Estonya'nın özlemi Naziler Yahudi Soykırımını Anma Günü olan 27 Ocak, dünyanın birçok ülkesinde törenlerle anılırken, Estonya'da farklı bir etkinlik yapıldı.
Chavez'den ucuz yakıt ilanı Washington'ın 'belalısı' olan Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Amerikalı yoksullara ucuz yakıt verme kararını ABD'deki büyük gazetelere verdiği tam sayfa ila..
Muhafazakâr yargıca onay ABD Başkanı George W. Bush'un Yüksek Mahkeme hâkimliğine atadığı aşırı muhafazakâr Samuel Alito, Senato'dan onay aldı. Yemin ederek görevine başlayan Alito'nun atamas..
Rehin gazeteci yardım istedi Irak'ta 7 Ocak'ta kaçırılan Amerikalı gazeteci Jill Carroll'un yeni görüntüleri yayımlandı. El Cezire'de gösterilen ve 'İntikam Tugayları' adlı örgütün logosu ola..
Sürpriz zirve: Hükümetle yargı buluştu Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay başkanları Başbakan Erdoğan ile buluştu. Yargının talepleri: Özlük hakları güçlensin. Milletvekili kadar maaş. Y..
Çiçek'ten AB ve Alpogan'a tepki Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Orhan Pamuk davası konusunda AB'yi eleştirdi. Çiçek, "TCK 301'i değiştirmek yerine, ifade özgürlüğü anlayışı medeni ülkeler..
'Tavukları gariban yesin' Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, kuş gribi tedbirleri kapsamında köy tavuklarının itlaf edilmesi yerine yoksul vatandaşlara dağıtılmasını önerdi.
Kuş gribinden 160 kişi hasta Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), İngiltere'de yapılan test sonuçlarının Türkiye'de en az 12 kişinin H5N1 virüsü taşıdığını doğrulamasıyla birlikte, dünyadaki kuş gribi ..
Hollanda'da virüs paspası Kuş gribi görülen Türkiye ve Tayland'dan gelen yolcular, havaalanlarında özel mikrop öldürücü paspas üzerinde yürüdükten sonra Hollanda'ya girebilecek.
Açıklamadı! 'Tek kaynağımız Hazine' İktidar ile muhalefetin malvarlığı tartışması iyice kızıştı. Başbakan Erdoğan, 'malvarlığını açıklayacağını' söylemediğini, sadece 'bu konuda konuşacağını..
'Laik bir ülkede Diyanet olmaz' AB Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer, hükümetin Aleviliği tanımlamasının inanç özgürlüğü açısından doğru olmadığını belirterek Alevilerin sorunl..
Şiddete karşı eylem planı TBMM Araştırma Komisyonu, töre ve namus cinayetleri ile kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla eylem planı hazırladı. Şiddetin önlenmesi için 'eğitim' ve...
Kumaya karşı çıktı, öldürüldü Çocuğu olmadığı gerekçesiyle ikinci bir eş almak isteyen 33 yaşındaki Şeref Bayçınar'ın, üzerine kuma getirilmesine karşı çıkan 24 yaşındaki Zülfinan Bayçınar'ı ..
Doktorlar eyleme hazırlanıyor Türk Tabipleri Birliği (TTB), 2. Başkanı Metin Bakkalcı, hükümetin son üç yıldır uyarıları dikkate almadan yaptığı düzenlemelerin sağlıkta çöküş dönemi başlattığ..
Sözleşmede kız çocuğu okutma şartı Diyarbakır Kayapınar Belediyesi, toplu iş sözleşmesine "Kız çocuklarını okula göndermeyen işçiler, eğitim yardımı hakkından faydalanamaz" ..
Yangından kaçtı ama emzik zinciri öldürdü Çayeli'nde bir hafta önce evlerindeki yangından son anda kurtarılan ikiz bebeklerden biri, emzik zincirinin boynuna dolanması sonucu öldü.
Terör hutbeyle anlatılacak Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam'ın terörle bağdaşmayacağını hutbeyle anlatacak. 'İslam terörle bağdaşmaz' konulu hutbe, 17 Şubat Cuma günü camilerde okunacak.
Mercedes'li 'makam' Türkiye'nin kişi başına düşen gelire göre 'en zengin ili' unvanına sahip Kocaelin'de sanayiciler Vali Erdal Ata'ya, belediye şirketi İZAYDAŞ da Kocaeli Büyükşehir belediye..
'Eroinin patronu Türkler' Avrupa Konseyi'nin organize suçlara ilişkin olarak hazırladığı rapor, Türkiye'deki suç örgütlerinin eroin kaçakçılığından insan ticaretine kadar hemen her alanda etk..
Erkeklere 41 yaş uyarısı Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de, 40 yaş üstü erkeklerin yaşam sürelerinin, kadınlara oranla daha kısa old..
Astsubaylar hızlı terfi edecek Üsteğmenlerin başarılı görülmeleri halinde bir yıl erken terfi edebilmesine ve dört yıllık yüksekokul bitiren astsubayların teğmen olabilmesine olanak sağlayan ..
Tekstil değil uyuşturucu imalathanesi Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir tekstil fabrikasına baskın düzenleyen Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, son derece gelişmiş teknoloji kullanı..
ÖSS için başvurular başlıyor Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş için başvurular bugün başlıyor. 2006-ÖSS'ye lise son sınıfta okuyanlar, okullarının bağlı ol..
Bu ciddiyet güldürür Bir roman hem çok ciddi olup hem de okuru kahkahalarla güldürebilir mi? Neden olmasın? Mesela ''Tanrı' Vernon Little' gibi.
Kusurlu olan onlar değil! ABD merkezli bir hayır kuruluşu olan March of Dimes'ın desteğiyle gerçekleştirilen ve beş yıl süren bir araştırmanın sonuçları...
Virüs 'Geliyorum' dedi Bilgisayar kullanıcılarına 3 Şubat'ta etkileri hissedilecek 'Nyxem' virüsünün yıkıcı etkilerinden korunmak için bu tarihten önce virüs taraması yapmaları çağrısında bul..
'Milyarder' hırsız çetesi Japonya'da 2003'ün ekim ayından bu yana toplam 580 milyon yenlik (6.9 milyar YTL) hırsızlık yapan bir çetenin 43 Japon ve Çinli üyesi yakalandı.
'Küçük Kuş' büyük uçuş Boğa güreşinin en popüler sporlar arasında yer aldığı Meksika'da, arenadan 'sıçrayarak' seyircilerin arasına dalan bir boğa panik yarattı ve tarihe geçti.
İşkolik koca krizi aşılıyor Japonya'da bir grup erkek, hemcinslerini, eşlerine daha iyi davranmaya teşvik etmek için salıları 'Sevgili Karım' günü ilan etti.
'Yoldaş'ını tanı ki yol çabuk geçsin! New York'taki AirTroductions adlı şirket, yolcularına uçakta yanlarına oturacak kişiyi seçme şansı tanıyor.
Erdoğan: Baykal Rum gibi konuştu Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal’ın Kıbrıs konusunda Rum lider Tasos Papadopulos gibi konuştuğunu savundu. Erdoğan, AKP’nin dünkü Meclis Grubu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10