1 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

1 Şubat 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Galataport'ta Ofer hayal kırıklığına uğradı Galataport'ta iptal sinyali geldi. Ofer, 3.5 milyar euroluk ihalenin iptali halinde hayal kırıklığına uğrayacaklarını söylemişti
FED faizi yüzde 5'i aşarsa... Piyasalarda ABD faizinin % 5'e kadar çıkacağı yönünde görüş oluştu. Daha fazla artışın Türkiye'yi de sarsması bekleniyor
Yüksek dolaylı vergiler halkı isyan noktasına getirdi Açık Toplum Enstitüsü ve Boğaziçi Üniversitesini n araştırmasına göre, payı yüzde 70'lere ulaşan dolaylı vergiler vatandaşı kayıtdışma y..
Amerikan halkı 'Exxon bizi soydu' diyecek! Exxon 36.1 milyar dolar kar açıklayınca Demokratlar, petrolcülere yakınlığı ile bilinen Bush'a 'Pahalı akaryakıtı halka anlat bakalım' diye yüklend..
Donma ligi Son 10 yılın en soğuk günleri yaşanıyor. Ankara'da ısı dün gece -16 dereceye kadar düşerken, Ağrı'da -33, Eskişehir'de ise -26 hissedildi
Dış açık rekor kırdı: 42.9 milyar $ Geçen yıl ihracat yüzde 15.8 artarak 73 milyar 122 milyon dolar, ithalat da yüzde 19 artarak 116 milyar 48 milyon dolar oldu
78 yaşındaki Mehmet Dede 6 aylık hapis cezasını evinde çekecek! 'Resmi evrakta sahtecilik' suçundan 9 ay hapis cezasına çarptırılan Denizlili Mehmet Emin Öztaş'ın geriye kalan 6 aylık cezası..
Pavarotti'nin aryaları TRT korosunu böldü Pavarotti dinleyen TRT Korosu'na 'Vatan haini' dediği iddia edilen Kültür Müdürü Erenoğlu 18 sanatçıyı karşısında buldu. 13 kişiyse Eronoğlu'ndan ya..
Kadınlar iki soyadı kullanamayacak Medeni Kanun'da değişiklik öngören bir tasarı, kadınların kocalarının soyadlarıyla kendi soyadlarını kullanma olanağını kaldırıyor
Korgenerale 'baraka' yolsuzluğu davası Genelkurmay Askeri Başsavcılığı, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Ethem Erdağı hakkında, 8. Kolordu Komutanlığı sırasında, inşaat ihalesinde usulsüzlük y..
Öcalan yeniden yargılanmak için başvurdu İmralı Cezaevi'nde hükümlü olduğu ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın AİHM'in adil yargılanmadığına ilişkin kararına dayanarak yeniden ..
Bir arabayı bize çok gördüler Başbakan'ın söz ettiği varis: Ülkü Adatepe... Ülkü Adatepe'nin Başbakan'a kadar uzanan tek isteği ise kendisine bir otomobil tahsis edilmesi...
Gazi'nin vasiyetini çiğniyorsunuz Dünyada banka sahibi tek parti Türkiye'de var, bu parti de CHP'dir. CHP Atatürk'ün vasiyetini uygulamıyor' 'CHP'nin Türk Dil ve Tarih Kurumları'na ödemesi ..
Devlet hastaneleri batıyor! Maliye Bakanlığı 2005 Aralık'ta devlet hastanelerinin 3.5 milyar YTL'lik alacağını bir kalemde sildi. Vergi borçları ise faiziyle geri alınıyor! Çarkı döndürmekte..
Kemal Abi işini bilir! Unakıtan'ın aile şirketi kuş gribi paniğini fırsata çevirdi. Yumurtalar kabuğundan çıkarılıp meyve suyu gibi kutulandı. 1 haftada 1 milyon kutu sattı
ABD'den Kıbrıs girişimine övgü Türkiye'nin yeni Kıbrıs eylem planını öven ABD Dışişleri Bakanlığı, bu girişimin Ada'da çözüm konusundaki mevcut sıkışıklığı çözeceğinin ümit edildiğini bildird..
Greenspan, ayrılmadan son faiz artırımını yaptı ABD Merkez Bankası (FED) faizleri artırdı. Son 5 yılın en yüksek seviyesine yükselen faizler çeyrek puan artırılarak yüzde 4.5'e çıkarıldı.
Volvo hırsıza karşı uyarıyor Volvo, yeni S80 ile 'İskandinav Lüksü' nü otomobil severlere sunmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre, yeni Volvo S80, ilk olarak Cenevre Otomotiv Fuarı'nda ..
Memura elektronik bordro Devlette mutemetlik tarihe karışacak ve devlet memurlarının özlük haklarına ilişkin bütün işlemler, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nce merkezden yürütülec..
Yargı, Erdoğan'a içini döktü Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Yargıtay Başkanı Osman Arslan ve Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya dün Başbakan Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ettiler. Alınan bil..
Emin Şirin, Özal için soru önergesi verdi SABAH gazetesi Yazıişleri Müdürü Balçiçek Pamir'in 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal ile yaptığı röportajın yayınlanmasının ardından İst..
Meclis'teki kadınlar isyanda Adalet Bakanlığı'nın hazırladığı ve kadınların evlendiklerinde kızlık soyadlarını kullanmalarına kısıtlama getiren tasarı AK Parti ve CHP milletvekillerini de rah..
Mumcu: Açıklama nasıl yapılır görsünler ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, malvarlığı konusunda Başbakan Erdoğan'ı "gerçeğin üzerine örtmeyi amaçlayan polemikler" yapmakla suçladı. B..
İşte Başbakan'ın eleştirdiği kardeş İşadamı Mustafa Mumcu, Anavatan liderinin "Benim kasam kardeşim" açıklaması üzerine, malvarlığı tartışmalarının ortasına düştü. Başbakan'ın dün "Benim kasa..
Ağar: Herkes her kuruşunu tek tek açıklasın DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, mal varlığı tartışmalarına ilişkin "Kimse yasaların ardına saklanmasın, neyi var neyi yok millete açıklasın'' dedi. ..
Unakıtan: Bana özel bir af yok Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 'kaçak villa' iddialarına yanıt verdi. Unatıkan Çamlıca'ya ait planın şahsına özel olmadığını savundu. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan..
Dülger'den Erdoğan'a Unakıtan uyarısı: Menderes gibi olursun SABAH'ta yayınlanan "Çankaya'da türban, Türkiye'yi sarsar" sözleri ile gündemi karıştıran AK Parti milletvekili Mehmet Dülger, bu ..
Erdoğan kamufle etmeye çalışıyor Erdoğan'ın durumunu kamufle etmek için iddialar ortaya attığını söyleyen Baykal, "Hak ettiği cevabı alacak" dedi. CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan'ın malvarl..
MNG Grubu, 250 milyon dolara Kremlin Sarayı'na komşu oluyor MNG, Moskova'nın en ünlü caddesine dört yıldızlı bir otel ve alışveriş merkezi yapıyor. Yakında temeli atılacak olan 250 milyon dol..
"AB'ye girmeden Maastricht kriterlerini yakalıyoruz" Başbakan Erdoğan 2005'te bütçe açığının milli gelire oranının yüzde 2'ye düştüğünü, böylece AB'ye girmeden yüzde 3'lük Maastricht kriterle..
Punto ve Tofaş, Fiat'ı 4 yıl sonra kâra geçirdi 17 çeyrektir zarar açıklayan Fiat, 2005'in son üç aydır kârla kapattı. Tofaş CEO'su Altavilla 'Kârda Tofaş'ın katkısı var' dedi. Dünyanın otomo..
Faiz artırımında sona gelindi Alan Greenspan görevi devretti ABD Merkez Bankası dün efsanevi başkanı Greenspan yönetiminde son kez toplandı. Fed faiz oranını çeyrek puanlık artışla yüzde 4.5'..
Ataer'i kontrol eden Erdemir'i de kontrol eder Mittal ve Arcelor'un toplam Erdemir hissesi yüzde 34 ile Oyak'ı aşıyor. Ancak Erdemir'i devralacak Ataer'in yönetim ve çoğunluğu Oyak'ta olduğun..
Devler 'ÖTV kalksın' diyecek Doğalgaz fiyatındaki artışın ardından bir de gaz kesintisi ile karşı karşıya kalan elektrik üreticileri yarın Bakan'ın karşısına çıkıyor. Aralarında Koç Holding, ..
1500 ürün patent bekliyor Türk Patent Enstitüsü, valilikler aracılığıyla tüm Türkiye'de yöresel ürünler üzerine araştırma yaptı. Gelen cevaplar derlendi ve Adana Kebabı gibi 'coğrafi tescil i..
Hedef bu yıl şaşar, 2007'de tutar Merkez Bankası Başkanı Serdengeçti, faizlerin kademeli şekilde indirileceği mesajını verirken, "Enflasyon yüzde 4.7-6.3 arasında çıkacak. 2007'de hedef tutac..
Horlama sorununa kesin çözüm ALMANYA'DA uygulanan radyofrekans terapisi horlamaya tamamen son veriyor. Ameliyathanede uygulanan yeni yöntemde, hastanın boğazına bir iğne sokuluyor. Yüksek fre..
Ağrı'da en soğuk gece: Eksi 34 Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ağrı'da hava sıcaklığı önceki gece eksi 34 dereceye kadar düştü. Mevsimin en soğuk gecesinin yaşan..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10