8 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

8 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çilenin adı 'trafik' Dokuz günlük tatil, trafik çilesini de beraberinde getirdi. Gişelerde uzun kuyruklar oluştu, valiliklere trafik önlemleri genelgesi yollandı. Kurban Bayramı tatili için y..
Son yolculukta bile ayrılmadılar Mekke'de ölen Şengül ve Handan hemşirenin birbirinden hiç ayrılmayan iki arkadaş oldukları öğrenildi. Hacca gitmeyi çok isteyen hemşireler üç yıldır bu yolcul..
Kızı uğruna kılıktan kılığa girip iz sürdü Anne E. için kâbus günler 12 yaşındaki kızı bir uyuşturucu satıcısına âşık olup evden kaçınca başladı. Genç kadın tam 3 yıl bir dedektif gibi İstanb..
Sempozyumla Leyla Erbil Edebiyattaki 50. yılını kutlayan yazar Leyla Erbil adına 21 Ocak'ta bir sempozyum gerçekleşecek. Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Merkezi ile Türkiye Yazarlar Sendi..
Bütçeye sivil toplum takibi Sivil toplum örgütleri bütçeyi izlemeye aldı. Ekonomi Politikaları Araştırma Enstitüsü'nün ardından Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) da bütçe izlem..
Oyak'a Erdemir için 45 gün daha Erdemir'i 20 Ocak tarihine kadar devralması gereken Oyak, Özelleştirme İdaresi'nden ek süre istedi. İdare, isteği yerinde bularak Oyak'a 45 gün ek süre verdi.
Yatırımın çoğu ulaştırmaya 2006 yılı Yatırım Programı yayımlandı. Buna göre, yatırımlardan aslan payını ulaştırma sektörü alacak, Sektöre bu yıl 5 milyar 395 milyon YTL tutarında yatırım yapı..
Talep üzerine nakile para yok Zorunlu yer değiştirme, sınav, sağlık sebepleri ve eş durumu dışında talep üzerine yapılan atamalar için harcırah ödenmeme uygulaması 2006'da da sürecek.
Emniyet göz açtırmadı Ankara Emniyet Müdürlüğü, mal ve hizmet üretmeden sahte fiş ve fatura basarak komisyon karşılığı piyasaya süren bir şebekeyi ortaya çıkardı.
İnşaatçı 2006 için temkinli Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, 2004 yılının son çeyreğinden itibaren nispi bir canlanma dönemine giren inşaat sektörünün, 2005 yılının Ocak-Eylül..
Chavez yerlileri ısıtacak Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Bush yönetimine meydan okurken, yoksul Amerikalıların yardımına hızır gibi yetişiyor. Geçen kasımda Massachusetts eyaleti ile...
Tıp, Şaron'dan ümidi kesmiyor İsrail'de çarşamba geçirdiği beyin kanaması nedeniyle üç kez ameliyat olan Başbakan Ariel Şaron, dün beyin taramasından geçirildi. Şaron'un tedavi gördüğü Hadess..
'İsrailli Ciryas İran köstebeği' İsrail'de bir İran ajanının yakalandığı öne sürüldü. Haaretz'e göre, Ciryas Ciryas adlı İsrailli Arap, İran hesabına casusluk suçlamasıyla geçen aydan beri gö..
Irak'ın faturası 1-2 trilyon dolar Irak işgalinin ABD'ye faturası, Bush yönetiminin hesapladığı 200 milyar doların 10 kat fazlasına çıkacak.
Kurnaz için ortak girişim Alman Başbakanı Angela Merkel, ziyareti öncesi ABD Başkanı George Bush'u kızdıracak bir açıklama yaptı: "Guantanamo gibi bir kurum uzun süreli devam edemez.
Fransızların sürpriz tercihi 2007'deki cumhurbaşkanlığı seçimi için kıyasıya bir rekabetin yaşandığı Fransa'da, ilk kez bir kadın siyasetçi en popüler politikacılar anketinin ilk sırasına yer..
Mahkemede pimi çekti İntihar saldırıları Çin'de yeni bir nitelik kazandı. Gansu eyaletinde bir mahkemenin oğluna ait ev ve araziyle ilgili verdiği kararı beğenmeyen öfkeli çiftçi, duruşma sal..
'Evde beslemeyin' Akdağ gidemedi Hava muhalefeti nedeniyle Van'a yapacağı inceleme gezisi ertelenen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Doğubeyazıt'taki kuş gribi vakasında riskin Manyas'a göre daha ..
Maganda yakalandı Buca'da rastgele ateş edilmesi sonucu bacağını kaybeden yedi yaşındaki Şehmuz'u vuran kişi yakalandı.
Her yere av yasağı geldi Çevre Bakanlığı, üç bölgedeki av yasağını Türkiye'ye yaydı. Doğubeyazıt'ta kuş gribi görülmesi üzerine önce Doğu, sonra Güneydoğu ve İç Anadolu'da av yasağı ilan edil..
Bayram hareketi: Karayoluna özel denetim Bayram tatili nedeniyle yollara düşenler özellikle Bolu ve Düzce'de uzun kuyruklar oluşturdu. Havalimanları da tıklım tıklımdı. İçişleri Bakanlığı, 81..
Sezer Ankara'yı tercih etti Liderlerin Kurban Bayramı programı belli oldu. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer bayramı Ankara'da geçirirken, Meclis Başkanı Bülent Arınç Yalova'yı tercih etti.
İtlafa askeri destek Doğubeyazıt ilçesindeki itlaf çalışmalarında tarım il ve ilçe müdürlüklerinden ekipler yetersiz kalınca, askerler yardıma başladı. 14. Mekanize Tugay Komutanlığı'na bağlı..
'Rehavetin sonucu' Türkiye Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Mustafa Altuntaş, çok hızlı ve ciddi tedbirler alınmazsa kuş gribinin çıkış noktalarının katlanarak artmaya devam..
Türk soyadı beş kıtada Beş kıtada 'Türk'ten türemiş 472 soyad var: MacTurk, Von Turc, Le Turc. Araştırmayı yapan da Amerikalı Tony Turk...
Giymemek için almış... Kadınlar, giymedikleri kıyafetlere milyarlar harcıyor. Giymeme nedenlerinin biri, diyetlerde hedeflenen ölçüler için alınıp diyetler başarısız olunca bu kıyafetlerin ..
Düşen bıçağı yakalamayın 'En Çılgın Uyarı Etiketi' yarışmasında, bu yılın galibi 540 derece sıcak hava üfleyen ısı tabancasının üzerinde yer alan 'saç kurutma amaçlı kullanmayın' uyarısı oldu..
Meme kanserine karşı kahve KANADA'DA yapılan bir araştırma, kahvenin meme kanserine yakalanma riskini azalttığını ortaya koydu. Toronto Üniversitesi'nin çalışmasına göre, günde altı ya da dah..
Şaron'a ikinci ameliyat başarılı İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un geçirdiği ikinci ameliyattan sonra dün yapılan beyin taramasında kanama saptanmadığı bildirildi. Maariv gazetesinin internet s..
« 1 2 3 4 5 6