8 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

8 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Banvit, Beşiktaş’ı Akatlar’da yendi Bu yıl ligin flaş ekiplerinden olan Bandırma Banvit, ligde lider durumda bulunan ve sahasında 8'de 8 yapan Beşiktaş'ı İstanbul'da 66-60 yenerek zirveyi kar..
Tigana moral verince Ailton Da Silva coştu Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı sürekli olarak tartışılan Ailton Da Silva, Werder Bremen'le oynanan hazırlık maçında attığı üç golle, yeteneklerinden ..
Hesaplar yine değişiyor Bir yerde beklenen oldu ve Anayasa Mahkemesi Haluk Ulusoy'un önünü açtı. Ancak biz ilk günden beri söylediğimizi tekrarlıyor ve diyoruz ki; burası Türkiye, son gün de ..
Türk futbolunu Avrupa’da temsil etmek istiyorum Almanya Birinci Ligi'nde forma giyen ve gol atan en genç futbolcu unvanını elinde bulunduran Nuri Şahin, Türkiye'de herhangi bir takıma transfe..
Meteliğe kurşun atan Aslan, Borissia Dortmund'a 5 attı Galatasaray Efes Cup 5 turnuvasının ilk maçında Almanya'nın güçlü takımı B.Dortmund'u rahat geçti: 5-3. Son 3 aydır paralarını alamadıkl..
Cim Bom’da para sorunu bilmeceye döndü Galatasaray'da uzun zamandır yaşanan para sorunu muammaya döndü. Sarı-Kırmızılı yönetim, ödemelerin yapıldığını belirtirken, futbolcular hesaplarına tek..
Sarp Kuray’la 9 Mart cuntacıları üzerine... Yaşı 60’ı devirmiş Sarp Kuray, fî tarihinde kurduğu ‘16 Haziran’ örgütünün eylemlerinden dolayı ömür boyu hapis cezasına çarptırılınca herkesin akl..
[Kur'an anlattı, NASA araştırdı] - Kumların Atlantis'i İrem Ünlü baharatları yüzünden döneminin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Ubar, İskenderiye, Şam ve Kudüs’e yapılan seferlerle çö..
GORA'ydı, sera oldu Cem Yılmaz’ın başrolünü oynadığı G.O.R.A. filminin çekildiği ve Avrupa’nın en büyük stüdyosu unvanına sahip Tekfen Antalya Stüdyoları beklediği ilgiyi bir türlü göremeyinc..
Mozart'ın neyi meşhur? 2006’yı Mozart yılı ilan eden Avusturya’da dünyaca ünlü bestecinin eserlerinden çok ‘Mozart etiketli’ ürünler rağbet görüyor.
Konuşan yazı bulundu! Röportaj kasetlerini çözmekten gına geldiği anlarda bütün gazetecilerin ortak temennisi sesi yazıya çeviren bir icadın yapılmasıydı. Birçok haberci hâlâ inanmasa da bu h..
Avrupalı kadınların ikinci baharı Türkiye'de başlıyor Her yıl yaz aylarına doğru Anadolu’nun değişik yerlerinden güneye akın eden gençlerin değişik öykülerine şahit oluruz. Hepsinin ayrı ayrı..
Enstrümanlar Batılı, ustaları Burdur’dan Burdurlu Hakan ve Erkan Küçükkaya kardeşler pek de alışık olmadığımız bir alanda, Türklerin girişimci ruhunu Avrupa’ya taşımaya çalışıyor.
Bayram, yanlışa kurban gitmesin! İki gün sonra televizyonların akşam bültenleri, ehil olmayan kasapların, kaçan danaların, kurban kesim alanını tercih etmeyip sokağı kan gölüne çevirenlerin h..
Niçin? İçme şu mereti Muhlisciğim, elbette bir bildiğimiz var yav; vara yoğa bu meşrubatı içiyorsun, sanki başka içecek yokmuş gibi. Ayran iç, limonata iç, su iç, kızılcık şerbeti iç ama bunu..
Türkiye’nin özel harp darp işleri Ülkenin gündemini bir anda değiştirecek güce sahip olanların varlığı biliniyor. İstedikleri zaman, estirecekleri havayla bütün ülkeyi nezle edebiliyorlar. Yı..
Osmanlı Anadolu’ya yatırım yapmadı mı? Türkiye bu "Anadolu" takıntısını hiç aşamayacak mı? Rumeli, Kafkaslar ve Ortadoğu’daki topraklarımız elden çıkınca çaresizlik içinde kapandığımız Anadol..
Malumatfuruş, aydın ve entelektüel Aydın sözcüğü, entelektüele eş anlamda kullanılmasına karşın "entel" bir aşağılama ve küçümsemeyle birlikte anılmaktadır. Türkiye’nin Cumhuriyet dönemi ay..
Niyet ettim diyete!.. Bindim kantara, inmem doksana... Şu diyet lafını kim çıkardıysa hayır işlemedi. Niyeti o idiyse de, toplum her sanatçıyı yanlış anladığı gibi onu da yanlış anladı. İşin ..
Edebiyat hocaları edebiyatı seviyor mu? Türkiye’deki edebiyat hocaları arasında bir araştırma yapılsa, kaçta kaçı günümüz edebiyatını takip ediyordur acaba? Lise edebiyat kitaplarında çizilen..
ABD ve Japonya maçoluğumuza talip! Bıyıklı, tesbihli, bağrı açık, yumurta topuklu ayakkabısının arkasına basarak gezen o meşhur külhanbeyleri, yerlerini Versace takımlı mafya babalarına bırak..
Demirel'in parkı bitkisel hayatta 1998 yılında açılan Süleyman Demirel Botanik Parkı, Isparta’nın başına dert oldu. Kaynak yetersizliği gerekçesiyle bir türlü sahibini bulamayan parkı, en son..
'Hukukçular kasmaktan vazgeçip sokağa inmeli' Hem gazetecilik hem de avukatlık yapan Adnan Ekinci, yıllarca kafasında taşıdığı bir fikri, hukuk dergisi çıkarma düşüncesini üç ay önce hayata g..
Cinsiyet üzerinden zihinsel sorgulama Türkiye olarak AB sürecinde seküler biçimde tartıştığımız bir mesele oldu zina. Müslümanların artık günaha "günah" deme özgürlüğünün yok olduğu bu ortam,..
Kalbiniz temiz; ama ne kadar Peygamber Efendimiz’in imanın yarısı olarak nitelediği temizlik; maddî, manevî ve hükmî tarafları olan geniş bir çerçeveyi içine alıyor.
Kayıp İstasyon’da unutulan edebiyatçılar On iki edebiyatçının buluştuğu bir istasyon bu kitap. Okurunu edebiyat tarihimizin kompartımanına davet eden ve edebiyatçıların orijinal fotoğraflarıy..
Memleketin karakter analizi Bir kitapta yazar, psikiyatrist ve düşünür bir araya gelirse ne olur? Neler konuşur, toplum için hangi çıkarsamaları yaparlar? Kendi ülkelerindeki kişiliklerden yo..
Yedi yıldızlı ölümler Dünyalılar gökyüzünden yıldızları kerpetenle söküp otellerinin kapılarına çakalı, adım attıkları eşiğin kendilerini hangi gecede uyutacağını biliyorlar.
Bayramı yasaklayacak halim yok! Aslında bu bir bayram yazısı olmalı. Ama tutturamadık takvimi bir türlü. Ya öncesine düşüyor yazımız ya sonrasına. Nasrettin Hoca’yla büyümüş bir ceddin ahfad..
Nostaljiye elektronik yorumlar Smadj, Burhan Öçal’ın iki albümünde elektronik altyapılara imza atmış, bir süredir İstanbul’da yaşayan Tunus asıllı Fransız bir müzisyen.
Yakup ‘single’ını ‘Karanlıkta’ yaptı Ekim ayında ‘Şunu Bunu’ adlı albümüyle iyi bir çıkış yapan Yakup grubu, uzun yıllar beraber müzik yaptığı Kaan Tangöze (Duman) ile yeniden buluşarak bir a..
Yeni dinleyicilere eski şarkılar Erol Evgin, 1976-1980 yılları arası Melih Kibar ve Çiğdem Talu ile birlikte yaptığı 20 unutulmaz şarkının orijinal kayıtlarını yeniden yayınladı.
Yine Esmânın kollarında Ey Allah’ım, Sen, Seni bildiğin gibisin. Benim haddim bilmediğimi bilmektir. Mecîdsin Sen, yüceler yücesisin, Sana kulluk edeni secde secde yüceltirsin.
Oruk ve Kurabiye Bu iki mutfak seçiminin birbiri ile hiç ilgisi yok gibi görünüyor; ama ikisi de Akdeniz mutfağı. Bu büyük bir şemsiyenin altına gizlenmiş kan bağı, ikisini aynı yazıda yazmam..
Kahvaltının mekânla bir ilgisi olmalı... Böyle demiş şair Cemal Süreya: "Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem / Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı…" Var elbet, hem de çok.
Her güne bir gelenek, bir yemek! Geçmişe dönüp baktığınızda, aklınızda kalanlar arasında mutlaka sofralarla ilgili birkaç anı vardır. Düğünler, bayram yemekleri, bütün ailenin bir araya geldi..
Mutfak sanatçısından 3 bin yemek Türk mutfağındaki zenginliği ortaya çıkarmak amacıyla çalışmalar yapan Bolulu mutfak sanatçısı Yurdaer Kalaycı, unutulmuş yemek tariflerini derledi.
Mutfakta kitap var! Yemek ve sofranın bir sanat ve hüner işi olarak algılandığı günümüzde bir nostaljiye dönüşen yemekleri gelecek nesillere aktarmak da önem taşıyor.
Ahşap ve Granitten şaşmayın Evinizin her alanını güzelleştirebilmek için her bütçeye uygun çözümler mevcut. Örneğin nevresim takımlarınızın gösterişli durması için kaz tüyü yorgan ve yastıkla..
[YİYECEK] - Bu bayram şölen var Şölen Çikolata’nın Diamond’u üzeri sütlü çikolata kaplı fındık parçacıklarından oluşan çıtır bir gofret topu içinde bütün fındık ve fındıklı kremadan oluşuyor.
[GİYECEK] - Stil soğuksavarlar Koton, broşlu kasketten petrol yeşili barettaya, tavşan kürkünden bereye çok renkli ve trendy kış aksesuarları sunuyor. Her modelde kahve-siyah ve ekru gibi ana..
[YİYECEK] - Havalı çikolata Milka’nın süt ve çikolata karışımlı Luflee’leri sütlü, beyaz ve fındık ezmeli içeriğiyle çikolataseverleri bekliyor. Ürünler şık karton kutularda satılıyor.
[GİYİM] - Kampanya LC Waikiki, bayram alışverişlerinde yüzde 40’a varan indirim kampanyası düzenliyor. Koleksiyonları ve mağazaları ile "ulaşılabilir moda" anlayışının temsilcisi LC Waikiki, ..
Türk Ansiklopedisi’nde ‘Vahdettin’i aramayın! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1943 yılından beri çıkartılan yaklaşık 34 ciltlik ‘Türk Ansiklopedisi’nde son Osmanlı padişahı Vahdettin’in anl..
İspanyol turizminde kentleşme sinyali İspanya’nın büyük turistik beldelerindeki aşırı kentleşmenin, turistik talebe uygun olmadığı uyarısı yapıldı.
Kırsal kesimdekilerin aklı daha yerinde İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucunda, kırsal kesimdekilerin akıl sağlığı kentlerde yaşayanlara göre daha iyi.
Youla'nın yerine Marlet Youla için Beşiktaş'ın kapısını çalan Metz, 1.5 milyon euroluk teklif sundu. Youla satılırsa Wolfsburg'tan Fransız Steve Marlet alınacak. Beşiktaş'ta transferi arap sa..
Ailton kafa karıştırdı Tigana'nın verdiği şansı kullanan Ailton, Alman gazetecilere "Burada huzurum yok. Almanya'ya dönmek istiyorum" dedi. Beşiktaş'ta Brezilyalı yıldız Ailton'un yarattığı k..
Trabzon'da Pepe harekatı Porto'nun Brezilyalı savunma oyuncusu Pepe'yi almak için harekete geçen bordo-mavililer, aynı takımdan Costa ve Alves'le de ilgileniyor. Eller'i gönderen Trabzonspor,..
Beşiktaş şampi... F.Bahçe karşısında dün alınan 25 sayılık galibiyet ligin de şifresini çözdü. Liderliği ele geçiren Beşiktaş, bayan basketbolunun da lokomotifi oldu. Başlığı görenler abartıl..
« » 1 2 3 4 5 6