8 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

8 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[Kuş gribi görülen bölgede son durum] 1 YTL için hayatlarını hiçe sayıyorlar Batman Hıfzıssıhha Kurulu’nun kanatlı hayvan satışını yasaklamasına rağmen köylerden getirilen kanatlı hayvanları..
Kuş gribi, turizmi etkilemeden önlem alınmalı Kuş gribi nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının üçe çıkması, turizm sektörü temsilcilerini korkutuyor. Belçika, Almanya ve Rusya pazarında bü..
İran, Gürbulak’tan geçişleri durdurdu Türkiye’nin Orta Asya’ya açılan sınır kapısı Gürbulak’tan İran tarafına Türk vatandaşı alınmıyor.
Gurbetçilere Almanya’da sıkı kontrol Türkiye’nin doğusunda kuş gribi nedeniyle 3 kişinin ölmesi Almanya’ya giden Türk vatandaşlarımızı da etkiledi.
Kanatlı hayvan avına yasak Çevre ve Orman Bakanlığı, kuş gribiyle ilgili olarak tüm kanatlı yaban hayvanlarının avını ikinci bir emre kadar yasakladı.
Tavuklarını yakarak itlaf ettiler Kars’ın Subatan Mahallesi’nde Papatya Sokak’ta bulunan çöplük alanda bir vatandaşın çuval içinde getirdiği yaklaşık 8 adet tavuğunu yakarak kayıplara karışt..
İranlılar bayramlığını Gaziantep’ten alıyor Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, alışverişini Gaziantep’ten yapan İranlı turist sayısı yüzde 50 arttı.
Trafik kontrolleri sıklaştırıldı 30 kilometrede bir denetim var Kurban Bayramı tatili sebebiyle şehirlerarası karayollarında meydana gelecek yoğunluk sebebiyle geniş trafik tedbirleri alınaca..
Bayram yolunda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu Bayram tatili sebebiyle Bolu Abant kavşağında kilometrelerce araç kuyruğu oluşmaya başladı. 9 günlük Kurban Bayramı tatiline okullardaki yarı..
Hastane artık annelere de refakatçi kartı veriyor Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Edirne Selimiye Devlet Hastanesi’nde yemek maliyetlerini azaltmak için süt bebek annelerine refakatçi kartı ç..
Camiye giren hırsızlar ‘sakal-ı şerif’i çaldı Eskişehir’de dün gece saatlerinde Yenice Mahallesi’ndeki camiye giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler ‘sakal-ı şerif’i çaldı.
2005’te gençlerde gazete okuma oranı yükseldi Ege ve Dokuz Eylül üniversitelerinde okuyan 251 genç üzerinde yapılan araştırma, üniversiteli öğrencilerin gazete ve kitap okuma alışkanlıklarını..
Kapkaçta kullanılan çocuklar DSM ile çetelerden kurtarılacak Cezaevinden çıkan mahkûmların tekrar suç işlemesini önlemek ve bu kişileri topluma kazandırmak amacıyla Türkiye genelinde Denetim..
İstanbul polisi 750 bin captagon hap ele geçirdi İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah 750 bin captagon uyuşturucu hapa el koyarak, yılın ilk büyük operasyonunu gerçekleştirdiklerini açık..
Şap hastalığı taşıyan hayvanlar kurbanlık olarak piyasada Kuş gribinden sonra kurbanlık pazarlarında şap hastalığı tehdidi ortaya çıktı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan kredi karşılığı aldı..
[Haber İzlenim - Farika Artır Teymur] Hacılar, Kâbe’nin çekim gücüne kendilerini teslim etti Hepimiz ona, Beytulharam’a; ‘Beytul Atik’ diye nitelendirilen ilk ibadet evi Beytulharam’a koşark..
[HABER İZLENİM] Mekke’de küçük bir ilimiz var: Mesfele Türk hacıları Mekke’de genelde Mesfele yani Aşağı Mahalle’de kalıyorlar. Bu yıl Türkiye’ye ayrılan kotanın 70 bin olduğu düşünülürse, Me..
Teşrik tekbirleri yarın başlıyor Teşrik tekbirleri Hz. İbrahim’in (as) sünnetidir. Kurban Bayramı günlerinde, arife günü sabah namazından bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar her vaki..
İki hemşire, çöken binanın altından çıktı Mekke'de önceki gün kaybolan hemşireler Şengül Uzuner ve Handan Kurtuluş'un, çöken otelin enkazı altında kalarak öldükleri belirlendi. Çöken El Hayır..
Çin’in buz şehri turistleri büyülüyor Çin’in kuzeybatısındaki Harbin şehrinde düzenlenen geleneksel kar festivali muhteşem manzaralarıyla ziyaretçileri büyülüyor.
Hindistan’da 120, Çin’de 57 kişi donarak öldü Kazakistan’da ay başından bu yana etkili olan soğuk hava dalgasında 12 kişinin donarak öldüğü bildirildi.
Endonezya’daki felaketin faturası ağır oldu Endonezya’da hafta başında meydana gelerek, birkaç köyü yerle bir eden toprak kaymasında ölü ve kayıp sayısı 183’e yükseldi.
Avustralya’da bir kadın köpekbalığı kurbanı Avustralya’da, bir köpekbalığının saldırısına uğrayan kadın hayatını kaybetti.
Tavuk etini eldivenle hazırlayın yumurtayı 7 dakika kaynatın Erciyes Üniversitesi (EÜ) Hastaneler Başhekimi ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. ..
Kış mevsimi depresyona davetiye çıkarıyor Havaların soğuyup güneşin kendini sakladığı kış günlerinde depresyon görülme sıklığı artıyor. Kış aylarında sıkça görülen ‘mevsimsel depresyon’ ise k..
‘Bu yarışma, makam müziğinin dirilişidir’ Türk müziğinde yıllardır kullanılmayan makamları canlandırmak için düzenlenen yarışma sonuçlandı. 497 eserin katıldığı yarışmada dereceye giren beste..
‘Mazi kalbimde bir yara...’ Müzikleriyle kimi zaman gönülleri şenlendiren kimi zaman da hafifçe hüzünlendiren İncesaz’ın yeni albümü ‘Mazi Kalbimde’ (Kalan Müzik) adını taşıyor.
Berkant’tan Samanyolu, Esmeray’dan Gel Tezkere Ossi Müzik ve SONY BMG etiketiyle yayınlanan ve büyük ilgi gören "Bir Zamanlar" serisinin merakla beklenen ikinci karma albümü de müzik marketl..
‘Alaaddin’in Sihirli Lambası’ tatilde çocuklara ücretsiz Eti’nin kültür etkinliği "Alaaddin’in Sihirli Lambası" adlı müzikli çocuk oyunu, sömestr tatilinde İstanbul’da ücretsiz olarak sahnele..
Galatasaraylılardan ‘Karma Karışık’ bir albüm "Batı tipi münevver yetiştirme" amacına matuf olarak kurulan Galatasaray Lisesi, yıllar içinde Türkiye’ye pek çok aydın, edebiyatçı, müzisyen, r..
[KAYIP HAZİNE] Konu: Dedektif Carl McBride, çalıntı bir tablonun izini sürerken çok eski bir harita bulur. Bu esrarengiz haritayı incelemek için kardeşi Bryan’ı arar.
[D’ARTAGNAN’IN KIZI] Konu: D’artagnan’ın manastırda yaşayan kızı Eloise, Fransa kralını ortadan kaldırmaya yönelik bir komplodan haberdar olur.
[EN UZUN MESAFE] Konu: Bir gece alkollü araba kullanmaktan tutuklanan yıldız futbolcu Paul "Wrecking" Crewe, ülkenin en vahim hapishanelerinden biri olan Allenville’e gönderilir.
İstanbul trafiği psikopat etti Tiyatro oyuncusu Ali Sürmeli, nam-ı diğer Deliyürek dizisinin Turgay Atacan’ı, Filler ve Çimen’in Camoka’sı, Aşka Sürgün’ün Adalı’sı son dönemde keşmekeşe dönen..
206 en çok üretilen Peugeot oldu 7 yıl önce üretilmeye başlayan Peugeot 206, yüz yıllık markanın üretim rekorunu kırdı. Bugüne kadar 5,4 milyon adetten fazla 206 bantlardan inerken Peugeot’n..
Detroit fuarında bir İsveçli 2006 yılının ilk fuarı olan Detroit Motor Show bu hafta kapılarını ziyaretçilere açıyor.
[SÜRÜŞ İZLENİMİ SUZUKI SWIFT] - Rönesans iddiasına uydu! Suzuki, Rönesans adını verdiği yenilenme hareketini adım adım uygulamaya alıyor.
Ülke içindeki karışıklıklar için, Özel Harp Dairesi’nin nizami birliklerine bakın Özel Harp Dairesi Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevlerinde bulunan emekli Orgeneral Kemal Yamak..
Demokrat Parti, fabrika açtığında halk ‘Bu kadar büyük ahırı ne yapacaksınız?’ demiş 7 Ocak Türk siyaset tarihinin önemli günlerinden birini teşkil ediyor. Bundan 60 yıl önce, CHP’den ayrılan..
Erkan Mumcu, erken seçim ihtimalini zor görüyor Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, erken seçim konusunda bir kestirmede bulunmanın şu an için zor gözüktüğünü söyledi.
Sezer, bayramı Çankaya Köşkü’nde, Erdoğan Siirt ve Rize’de geçirecek Kurban Bayramı’nda bazı liderler Ankara’da, bazıları ise çeşitli çalışmalar için değişik yerlerde olacak. Cumhurbaşkanı ..
MHP, kuş gribindeki ölümlerden hükümeti sorumlu tuttu MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, "Başta Tarım ve Sağlık bakanları olmak üzere, tüm sorumlular derhal istifalarını ortaya koyara..
DYP, Demokrat Parti geçmişiyle gurur duyuyor DYP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ercan, "Demokrat Parti hem milli tarihimizin hem de demokrasi tarihimizin çok ayrıcalıklı partisidir. DP ile ha..
Fehmi Koru’nun yemeğinde Erdoğan yazarlarla gündemi değerlendirdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı gazetelerin genel yayın müdürleri ve köşe yazarlarıyla önceki akşam bir araya geldi. Orta..
[Haber İzlenim - Ekrem Dumanlı] Başbakan gazetecilerle ne konuştu? Önceki akşam Fehmi Koru’nun davetlisiydik. Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda 21 gazeteci bir araya gelmiştik. Fehmi Bey’in n..
Doğan'da Ulusoy'a sıcak bakıyor Futbol Federasyonu seçimlerinde kilit isim olarak görülen Hasan Doğan, Haluk Ulusuyoy'un listesine girmeye soğuk bakmıyor.
Ronaldinho: Zaman okurlarına teşekkür ederim FIFA tarafından iki kez ‘dünyada yılın futbolcusu' seçilen Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Ronaldinho, Zaman Gazetesi okurlarına teşekkür etti.
Anelka: Ancak F.Bahçe gibi büyük takıma giderim Fenerbahçe'nin Fransız oyuncusu Nicolas Anelka, Fenerbahçe'den ayrılmak zorunda kalması halinde Sarı-Lacivertli kulüp gibi büyük bir takımda o..
Özdemir: Daum 100. yılımızda takımımızın başında Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir, kulübün 100. yılında da teknik direktör Christoph Daum'un takımın başında olacağını söyledi.
Trabzonspor sanki askeri kampta! İkinci yarının hazırlık çalışmalarını Antalya'da sürdüren Trabzonspor'da Vahid Halilhodziç fırtınası esiyor.
« » 1 2 3 4 5 6