7 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

7 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Babacan: Yabancı sermaye yatırım için ayrıcalık beklemesin Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasında gidip gelen 1,2 milyar Euro’luk Hyundai yatırımıyla ilgili tartışmalara, Devlet Bakanı ve Başm..
Bilgisayara devlet eli değince satışlar 2 milyona dayandı Krizler dolayısıyla beklenenden ağır ilerleyen bilgisayar satışları, son birkaç yıldır gittikçe yükselen bir trend yakaladı.
Zapsu: Çin’e fındık satmıyorum AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi, Milletvekili Cüneyd Zapsu aleyhine yöneltilen 'Başbakan Çin'de Zapsu adına fındık tanıtıyor' iddiaları fındıkçılar a..
Artık düşük kârlarla çalışmaya alışmalıyız Türkiye ekonomisi üç yıldır üst üste ortalama yüzde 8 büyüme sağladı. İş dünyasının bir kısmı büyümenin uzun bir süre daha beklentilerinin üzerinde ..
Koçbank 27 Ocak'a kadar çağrıda bulunacak Sermaye Piyasası Kurulu, Koçbank'ın Yapı Kredi ve iştirakleri için yaptığı çağrı yükümlülüğünü yerine getirebilmek için yaptığı başvuruyu kabul etti.
Anayasa’yı değiştirebiliriz; fakat gaz anlaşmalarını açıklayamayız Rusya-Ukrayna krizi çözülürken, doğalgazın Türkiye’ye bin metreküpünün 260 dolardan satıldığının ortaya çıkması fiyat tartış..
Doğalgaz fiyatındaki vergi yükü vatandaşın cebini yakıyor Doğalgaz üzerindeki vergi yükünü araştıran Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Gelirler Başkontrolörü Semih Öz, ilginç verilere..
İhracatın 3’te 1’i madencilerden Fuar ve alım heyeti organizasyonlarına büyük önem veren Maden ve Metal İhracatçı Birliği, Türkiye'nin toplam ihracatında en yüksek payı kaptı.
Ziraat’ın yeni personeli 5 yıl tayin istemeyecek Yaklaşık 2 bin kişilik norm kadro açığını kapatmak için sınavla personel alacak Ziraat Bankası, ‘5 yıl yer değiştirmeme' taahhüdü alıyor.
‘Ufukta kriz görünmüyor’ Üst üste 4 yıldır büyüyen ve makroekonomik göstergelerdeki iyileşmenin devam etmesi iş dünyasının ‘olumlu' beklentilerini güçlendiriyor.
[EKONOMİ TURU] Ulusal marker ihalesi yine iptal edildi Akaryakıta kimyasal bir madde katılarak, kaçak ve kalitesiz satılmasını önleyecek Ulusal Marker’ın ihalesi iptal edildi.
Bilinçsiz itlaf salgına davetiye çıkarıyor Kuş gribinin ölümlere yol açması kanatlı hayvan sahiplerini endişeye sevk etti. Bu durum özellikle Doğu illerinde ilginç manzaralara yol açtı. Hasta..
8 yerleşim birimi karantinaya alındı Doğu Anadolu’da başlayan kuş gribinin üç kişinin ölümüne sebep olmasının ardından Tarım Bakanlığı, salgın tehlikesine karşı radikal önlemler alıyor.
Dünya Sağlık Örgütü: Türkiye’de her şey yolunda Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye’de görülen kuş gribi vakalarıyla ilgili olarak, ‘paniğe gerek olmadığını’ bildirdi.
Güneydoğu Anadolu’da da av yasağı Kuş gribi vakaları nedeniyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de av yasaklandı.
‘Çocuklar kümeslere girdiği için önce onlar öldü’ Erciyes Üniversitesi (EÜ) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Doğanay, bölgedeki küçük kü..
Roch’tan 100 bin kutu tamiflu İlaç firması Roche, 10 bin kutusu bağış olmak üzere Türkiye’ye 100 bin kutu, kuş gribine karşı etkili olan ‘tamiflu’ adlı ilaç gönderiyor.
Erdoğan, ihmal iddialarını kabul etmedi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kuş gribinin yayılmaması için vatandaşlara ‘ellerinde tavuk tutmamaları' uyarısında bulundu.
Bakan Çiçek ‘Kuş gribi yok’ açıklaması için özür diledi Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, kuş gribi iddialarının doğru olmadığı yönündeki açıklaması sebebiyle özür diledi.
26 kişiyle 24 saat çalışıyoruz Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, hastanede görevli 24 kişilik ekiple 24 saat mücadele ettiklerini açıklad..
Hülya Koçyiğit de toprağa verildi Kuş gribi nedeniyle hayatını kaybeden Hülya Koçyiğit'in cenazesi toprağa verildi.
Kars'ta ‘öpüşmeme’ tavsiyesi Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu başkanlığında toplanan belediye meclisi; kuş gribinin yayılmaması için ‘öpüşmeme' kararı aldı.
Ankara’da kanatlı hayvan satışı yasaklandı Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Ankara’nın Nallıhan ilçesinde Hasan Polatkan Baraj Gölü kıyısında, 2 tane yaban ördeğinde kuş gribi tespit ett..
Kuş gribine yenilen Mehmet Ali’nin karnesi sınıfını ağlattı 12 Eylül 2005 Pazartesi günü başlayan eğitim-öğretim yılının ilk dönemi dün tamamlandı.
Bayramda havalar soğuk ve yağışlı olacak Tüm yurtta etkili olmaya başlayan soğuk havanın bayramda da devam etmesi bekleniyor.
Uzmanlar uyardı: Kötü nota kızmayın 12 Eylül 2005 Pazartesi günü başlayan 2005-2006 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi tamamlandı. İlk ve ortaöğretim okulundaki yaklaşık 13,5 milyon öğrenci ka..
Çelik’ten ‘karneyle lobicilik’ haberine tepki Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Danıştay’ın Açıköğretim Lisesi yönetmeliği hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdiği iddialarının doğru olmad..
Notlarını değiştiren öğrencilere suçüstü Şanlıurfa’da karnelerindeki zayıf notlarını ara sokaktaki daktilocuda 1 YTL karşılığında değiştirmeye çalışan öğrenciler, polise yakalandı.
Okula giden liseliye maganda kurşunu İzmir’de, karnesini almak için okuluna giden Cennet Uğuz (16), sokakta kavga eden iki kişiden birinin silahından çıkan kurşunla başından vurularak yaralan..
Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları iki ay gecikmeli açıklanacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) 27 Kasım’da düzenlediği ve 127 bin öğretmenin girdiği ‘uzman öğretmenlik’ sınav..
Bilgi vermeyen 3 bin 500 derneğe ceza İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı, işleyişleriyle ilgili bilgi vermeyen 3 bin 500 derneğe, 1 milyon 750 bin YTL’lik para cezası kesti.
Vakıflar artık devlete ‘teftiş parası’ ödemeyecek Bugüne kadar vakıfların yıllık gelirlerinin yüzde 5’ini ‘teftiş ve denetleme payı’ olarak alan Vakıflar Genel Müdürlüğü, uygulamadan vazgeçi..
Emniyet: Gözaltı süresini savcı ve hakim belirlesin Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Terörle Mücadele Yasası’nda (TMK) değişmesi gereken noktalar olduğunu belirterek, tespitle..
Yolcu otobüsüne silahlı tehdit İstanbul’dan İzmir’e giden yolcu otobüsünde, iki genç şoförle tartıştıktan sonra silah çekti.
[Haber İzlenim - Selahattin Karakış] Hacılar Arafat’a hazırlanıyor Umremizi tamamladıktan sonra kaldığımız otele dönüyoruz. İlginçtir, burada hiç kimse hac boyunca ikamet ettiği yere otel dem..
Mekke’de, çocuklarına oyuncak almaya giden iki hemşire kayıp Hacı adaylarıyla birlikte kutsal topraklarda bulunan iki Türk hemşirenin, dünden beri kayıp olduğu öğrenildi. Hemşirelerin, Mekke’..
Ağa takılan amforaları dekor yapan lokantacılara suçüstü Mersin'de balıkçıların ağlarına takılarak su yüzüne çıkarıldıktan sonra lokantalarda süs eşyası olarak kullanılan tarihî amforalar (ik..
Microsoft’tan hacker'lara karşı virüs yaması Microsoft, Windows işletim sisteminde bazı grafik dosyalarına karşı ortaya çıkan açığı kapatacak yamayı yayınladı.
Bilgi Yayınevi’ne korsan suçlaması Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Bilgi Yayınevi’ni korsan kitap basmakla suçladı. Yayınevinin Ankara’daki deposuna mahkeme kararıyla baskın yapan İş-Kül..
Yunanistan’da çekim ödüllü film yarışması British Council, Yunanistan’da film çekme ödüllü bir yarışma düzenliyor.
Cannes jüri başkanı Wong Kar Wai Uzakdoğu sinemasının efsane ismi Wong Kar Wai, bu yılki Cannes Film Festivali’nin jüri başkanı. Kendisi aynı zamanda, 59 yıllık Cannes tarihinde, jüriye başka..
Gonca, çocukların resim ve hikâyelerini bekliyor Aylık çocuk dergisi Gonca, ocak sayısında okurlarının karşısına birbirinden farklı sürprizlerle çıkıyor.
Bresson fotoğrafları Pera’ya geliyor Pera Müzesi, 2006 programını efsanevi fotoğrafçı Henri Cartier Bresson’un sergisiyle açıyor.
Dülger’den Başbakan’a mektup: Manşet mağduruyum, maksadımı aştım, özür dilerim Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığının eşi Emine Erdoğan’ın başörtüsü nedeni ile soru..
Kriz beklentilerini sinek vızıltısına benzetti AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, kriz beklentisi içinde olanların çıkardığı sesi sinek vızıltısına benzetti.
Tedavi için Yemen’den getirttiği felçli Başar Ahmed’i hastanede ziyaret etti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yemen ziyaretinde gördüğü ve tedavisi için Türkiye’ye getirttiği 13 yaşındaki felçl..
Meclis içtüzük taslağında iktidar ile muhalefet anlaşamıyor TBMM yönetiminin bir yıldır üzerinde çalıştığı yeni ‘içtüzük taslağı’ partilerin görüşüne sunuldu. Reform niteliğindeki yeni taslak..
CHP yeni RTÜK üyesi için Danıştay kararını bekleyecek Hükümetin TRT Genel Müdürlüğü’ne atadığı İbrahim Şahin’in Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edilmesi, gözleri RTÜK üyeler..
Kulüpler evet dedi, Ulusoy hazır Adaylığı önündeki yasal engel kaldırılan Haluk Ulusoy, dün sabah "Kulüpler beni desteklerse adayım." açıklamasını yaptı. Öğleden sonra Özhan Canaydın başkanlı..
Kubi Kuhn’un yardımcısı dostluk maçı için kolları sıvadı Gazetemiz yazarı Karl Heinz Feldkamp’ın gündeme getirdiği, "İsviçre-Türkiye dostluk maçı yapsın." teklifine bir destek de İsviçre Mill..
« » 1 2 3 4 5