6 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

6 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dünyanın gözü Ankara'da Başta AB olmak üzere, çeşitli uluslararası kuruluşlarla Romanya ve Gürcistan gibi kuş gribinden etkilenme ihtimali yüksek olan ülkelerin gözü Türkiye'de.
Hıfzıssıhha için Meclis'te önerge Van'da görülen kuş gribi vakasındaki teşhis tartışması Meclis'e taşındı. Anavatan Partili Muzaffer Kurtulmuşoğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a "Refi..
Okullarda tavuk yasaklanabilir Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, tavuk tüketilmesi yönünde bir genelgeleri bulunduğunu hatırlatarak, kuş gribi vakalarının görülmesi üzerine genelgeyi geri çe..
Baykal, grip için sert çıktı CHP lideri Deniz Baykal, 'Balıkesir'de meydana gelen kuş gribi vakası sonrası gösterilen ilginin, ortaya konulan heyecanın, seferberliğin bu kez aynı derecede gös..
Virüsten nasıl korunulur? Sağlık Bakanlığı, kuş gribinin saptandığı ve şüpheli vakalar görülen yerlerde broşür dağıtmaya başladı. Broşürde hastalığın şu anda insandan insana bulaşmadığı vurgu..
'Yabancı Damat' için özel mektup Yunanistan Turizm Bakanı Dimitrios Avramopulos, Türker İnanoğlu'na mektup yazarak ülkesinde çok sevilen 'Yabancı Damat' dizisini övdü. Mektubunda bu diziyi ay..
Üç kızı bir gün arayla doğurdu ABD'de üç kız annesi Sandra Dames, yeni yılı üç yeni torun ile karşıladı. 58 yaşındaki Amerikalı kadının üç kızı 28 Aralık-30 Aralık'ta birer gün arayla doğum y..
'Bağış' rekoru İspanyolların İspanya, organ bağışında dünyada birinci sıraya yükseldi. İspanya'da her 1 milyon kişiden 35'inin organını bağışlamak üzere Sağlık Bakanlığı'na başvurduğu öğreni..
Kadın ve çocuklara tiyatro ÇİĞLİLİ kadınlar ve çocuklar, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin rol aldığı "Savaş İkinci Perdede Çıkacak" adlı oyunu i..
Sahte miço kurslarına dikkat edin Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi'nden yapılan açıklamada, denizciliğe adım atarak gemi, yat ya da balıkçı teknesinde çalışmak isteyen miço, silici ve k..
Korsan yayıncılar öğrenciyi seviyor Emniyet Müdürlüğü, geçen yıl korsan yayıncılara göz açtırmadı. 789 sanık yakalandı. Polis araştırma da yaptı. Müşterilerin yüzde 88'i yoksul öğrenci çıktıT..
Bizim kalemiz düşmeyecek F.Bahçe'nin kalecileri Volkan, Rüştü ve Serdar Samandıra'daki ilk idmandan sonra ikinci yarıyı değerlendirdi. Volkan,
Hido'dan 11 sayı, 5 ribaunt Hidayet'in takımı Orlando, ligin en kötü ekiplerinden T.Raptors'tan fark yedi. NBA'de Hidayet Türkoğlu'nun takımı Orlando Magic, ligin en kötü galibiyet yüzdesine ..
Dışarıda ilk hüzün Efes Pilsen deplasmanda ilk yenilgisini Barcelona'dan aldı. 3 periyotu da önde kapatan lacivert-beyazlılar son bölümde hatalarının kurbanı oldu. Efes Pilsen Avrupa Ligi'nde
Samandıra'da Daum şov Alman teknik adam yeni yılın ilk çalışmasında adeta stand-up şov yaptı. Esprileriyle antrenmana renk kattı. Fenerbahçe ikinci yarı hazırlıklarına dün Samandıra Kamp Merk..
'Üçüncü oluruz' Trabzon'un Güney Koreli yıldızı Lee Yong: "Ligi üçüncü sırada bitirmek istiyoruz. Ve bunu da başaracak güçteyiz". Karagümrük ile yapılan kupa maçında sakatlanan Trabzonsporlu ..
İsyan Kartal'a sıçrıyor Beşiktaş'ta maç başına paraların ödemesi gecikti. Galatasaray'da başlayan isyan her an siyah-beyazlı takımda da patlak verebilir. G.Saray'dan sonra Beşiktaş da bir fut..
Ulusoy'un önü açıldı Anayasa Mahkemesi dün yasayı iptal edip, yürütmeyi durdurdu. Federasyon Başkanlığı seçimlerinde 'kilit isim' haline gelen Haluk Ulusoy'a müjdeli haber... Anayasa Mahkemes..
En kritik gün Kulüpler Birliği bugün toplanacak, federasyon başkanlık seçimlerinde nasıl bir yol izleyeceğini belirleyecek... Ve adaylardan kimi yakın gördüklerini açıklayacaklar. Türk futbol..
Mecburen kaldılar İliç ve Tomas, Beşiktaş transfere yanaşmayınca Galatasaray'ın Antalya kampına gitmeyi kabul etti. Karşılığında Canaydın'dan "En geç bayram sonrası ödeme olur" sözü alındı. G..
Dünyanın en şık lideri Karzai'den samimi ziyaret Avrupalı modacılar tarafından dünyanın en şık giyinen lideri seçilen Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, resmi bir ziyaret için Ankara'ya ..
Dubai Emiri Mahdum'a son görev İslam dünyasından çok sayıda liderin katıldığı cenaze töreninde Erdoğan da Devlet Bakanı Mehmet Atalay'la yer aldı. Başbakan Tayyip Erdoğan vefat eden Dubai Emi..
Şaron ölse de bu imza atılacak İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un beyin ölümünün gerçekleştiği saatlerde, onun öncülüğünde başlatılan barış sürecine gidecek imza, mütevazı bir törenle atıldı. İs..
Başbakan'ın Cumhurbaşkanı olma hakkı var Cüneyd Zapsu, "Tayyip Bey, Cumhurbaşkanı olmak isteyip istemediğini en son saniyeye kadar kimseye söylemez. Ama bana kalırsa daha yapılacak çok iş var..
İçtüzük ve RTÜK için uzlaşma arayışı TBMM Başkanı Bülent Arınç, TBMM İçtüzük değişikliği ve RTÜK üyesi Özer Gürbüz'ün yaş sorununu görüşmek üzere CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret etti..
AİHM'den Türkiye'ye jest Türkiye'yi yüklü miktarlarda tazminata mahkum eden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde adli yıl açılış konuşmasını ilk kez bir Türk yargıç yapacak. Türkiye'yi yüklü mi..
Toz duman olmayacağız Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Gül, Avrupa Birliği'nden Güneydoğu'daki çalışmalara, AK Parti içindeki karışıklıktan ideolojik tartışmalara 2006 gündemini SABAH'..
Yeni proje: Metrobus İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taksim-Kabataş arasındaki 640 metre uzunluğunda füniküler sistemin deneme seferini yaptı. Topbaş, buradaki konuşmasında..
Bazı müşterilerin 'ceb'ini sübvanse edebiliriz" Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, sübvansiyonlu cep telefonu sisteminin Türkiye'de uygulanması halinde, kendilerinin de bunu bazı müşteri..
En ucuz borcu aldık Hazine 30 yıllık tahvile gelen 8 milyar dolarlık talebin sadece 1.5 milyar dolarını değerlendirdi. Tahvilin kupon faizi yüzde 6.875 oldu. Yıllık getirisi yüzde 7.125 olan ..
Kartla 85 milyar harcadık konuta 12 milyar yatırdık 2005'te konut kredileri 4.5 kat artarak, 2.6 milyar YTL'den 12.3 milyar YTL'ye çıktı. Tüketici kredisi yüzde 120, taşıt kredileri yüzde 40,..
Kilci'ye Tüpraş soruşturması Maliye Bakanı Unakıtan, Tüpraş'ın yüzde 14.76'sının satışıyla ilgili ÖİB Başkanı Kilci için soruşturma izni vermemişti. Danıştay kararı bozdu ve soruşturma kapısı..
Doğalgaz anlaşmasında mafya parmağı endişesi Doğalgaz krizi aşıldı. Ancak anlaşmaya dahil edilen Rosukrenergo adlı şirketin belirsiz ortaklık yapısı Avrupalıları ürkütmeye devam ediyor. Ukray..
568 milyon dolar fazladan ödedik Doğalgazda fiyat muamma olmaktan çıkınca fatura da net olarak ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre Türkiye, 2005 yılında 168 dolarlık fiyat ile girdi. Petrol f..
Gazprom elini cebimize attı! Gazprom geçen yıl gaza yüzde 48 zam yaptı. Şimdi de Türkiye'ye 260 dolardan gaz satacağım' diyor. Bunun Türk halkına yansıması ise elektrik ve ısınmaya zam... 200..
Şener direniyordu Global-Ofer ikilisinin başını çektiği grup Galataport'a, 3 yıllık yapım 46 yıllık işletme süresini içeren 49 yıl için 3.5 milyar Euro tekilf etmişti. Yüksek Planlama Kurulu ..
Yargıda Galataport kaosu YPK'da imzaya gelen Galataport, iki yargı kararıyla farklı noktaya taşındı. Danıştay, projede liman yapımına imkân veren imar planı değişikliğini durdururken Anayasa ..
« » 1 2 3 4 5