6 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

6 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Guantanamo esirleri Afganistan’a taşınıyor ABD’nin, Guantanamo üssündeki terör zanlısı tutukluları Afganistan’a nakletmeyi planladığı iddia edildi.
Guinness, Türkiye’nin ‘bol sıfırlı para’ rekorunu sildi, sırada ekmek yeme var İlginç rekorların yer aldığı Guinness Rekorlar Kitabı’nda Türkiye ismine, bazıları ‘utandırsa’ bile birçok aland..
Terör tazminatının 33 bin yeni lirası sahte çıktı Diyarbakır'da terör tazminatı alan 26 kişiye verilen paraların 32 bin 650 YTL’si sahte çıktı. Bir süre önce kendisine yapılan başvuruları değ..
Kredi kartında 2005 yılı harcaması 85 milyar YTL 2005 yılında kredi kartıyla yurtiçinde ve yurtdışında yapılan alışveriş ve nakit avans işlemleri, 2004'e göre yüzde 32 oranında artarak 85 mi..
Hyundai’nin yatırımı, mühendis masrafının karşılanmasına bağlı Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasında gidip gelen 1,2 milyar Euro'luk Hyundai yatırımı Güney Korelilerin "fabrikada çalışacak müh..
Biz de hafif ticarî araç üreteceğiz Tofaş’ın Doblo, Ford Otosan’ın Connect, Volkswagen’in Caddy ve Peugeot’un Partner modelleriyle büyük satış rakamlarını yakaladığı hafif ticari araç pazarın..
‘Ekonomi kısırdöngüden kurtuldu’ Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, 2005 yılında enflasyonu yüzde 7,7'ye düşürerek son 37 yılın rekorunu kıran Türkiye'nin ekonomide ‘kötü gidiş kısı..
Borsa yine rekorla kapandı: 41 bin 722 Borsa yüzde 0,87 oranında değer kazanarak 41 bin 722 puanla yeni rekorundan kapanırken, kuş gribine bağlı ölümlerin ardından tavuk üreticisi ve turizm ş..
Yargıdan Galataport için iki farklı karar Yargının iki önemli organı, ihalesini 4,3 milyar dolara İsrailli Ofer ve Türk ortağı Mehmet Kutman'ın sahibi olduğu Global Yatırım Holding'in kazandı..
Tüpraş hisse satışı için soruşturmaya vize Danıştay 1. Dairesi, Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Başkan Yardımcısı Osman Demirci ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanı Şükrü Doğan hakkı..
70 yıllık ‘Kelebek’ Kayseri’ye uçuyor Türkiye'nin ilk söküp takılabilir (portatif) mobilya üreticisi Kelebek, Kayserili LPG tankı üreticisi Isısan'a satılıyor.
RTÜK Başkanı Enerji Bakanı'na TRT payını sordu Enerji Bakanı Hilmi Güler'in "TRT'ye elektrik faturasından değil, RTÜK'ten para aktarılsın" önerisi Radyo Televizyon Üst Kurumu'nu (RTÜK) hareke..
31 Aralık’ta vergi daireleri açık kalınca bin oto satışıyla rekor kırdık Ford, yılın son günü bin araç satışı gerçekleştirerek 20 bin 60 adet ile aylık satış rekorunu kırdı.
Formula 1 Türkiye’nin isim hakkı Petrol Ofisi’nde Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından Formula 1’in Türkiye Grand Prix’sinin isim hakkını Petrol Ofisi aldı. Bu yıldan itibaren uluslar..
[EKONOMİ TURU] İmar'da bono ödemeleri başladı İmar Bankası'nın Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ödemelerine başlandı. Resmî Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı çerçevesinde 3 Haziran..
Kuş gribinde kırmızı alarm Türkiye, ekim ayında Balıkesir’in Manyas ilçesine bağlı Kızıksa beldesinde tanıştığı kuş gribine karşı alarm durumuna geçti.
Kuş gribi yayılıyor, hastalık 5 yerde görüldü Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’de 5 yerde kuş gribi hastalığı tespit edildiğini açıkladı.
Kuş gribinden ölümler devam edebilir Klinik Mikrobiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Haluk Eraksoy, kuş gribi vakalarında yeni ölümler olabileceğini söyledi.
[HABER İZLENİM] Muhabbetkuşları ve güvercin bile itlaf edildi Sağlık Bakan Recep Akdağ’ın kuş gribi ile ilgili açıklaması sonrası Doğubayazıtlılar hastanelere akın etti. Birkaç gün içerisind..
‘Manyas ders oldu; panik fazla sürmez’ Beyaz et sektörünün, ‘kuş gribi’ sıkıntısı yeniden başladı. Üç ay önce Balıkesir’in Manyas ilçesinde görülen ‘kuş gribi’ vakası sebebiyle toplam 150 mil..
Bir çocuk daha öldü, 3’ünün durumu kritik Türkiye ekim ayında Balıkesir’in Manyas ilçesi Kızıksa beldesinde tanıştığı kuş gribine iki kurban verdi. Van Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda b..
8 çocuğu hastaneye kaldırılan baba ümitsiz Kuş gribi şüphesiyle 8 çocuğu Doğubayazıt’tan Van’a sevk edilen Şamil Özcan, korku dolu günler yaşadığını söyledi.
Roche’a 1 milyon tamiflu siparişi Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Turan Buzgan, Manyas’ta kuş gribi vakasının ortaya çıkmasından sonra muhtemel bir salgın..
Tavuk ve hindilere sokağa çıkma yasağı isteği Van’daki ölümlerin kuş gribinden kaynaklandığının açıklanması yeni tedbirlerin alınması gerektiğini gündeme getirdi.
Van’a 4 solunum cihazı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, kuş gribi vakası ile ilgili olarak ilaç ve solunum cihazı sıkıntısının olmadığın..
Van’da önlemler artırıldı Hastalarda kuş gribi teşhisinin kesinleşmesinden sonra Van İl Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak önlemler için bir dizi karar aldı.
Acil servis dolup taşıyor Doğubayazıt Devlet Hastanesi Acil Servisi vatandaşlarla dolup taşıyor.
‘Alo tavuk ihbar hattı’ Ağrı’nın Doğubayazıt İlçe Kaymakamlığı, kuş gribi salgınına rağmen tavuklarını saklayan vatandaşların ihbar edilmesi için ‘Alo Tavuk İhbar Hattı’ kurdu.
AB, heyet gönderiyor Avrupa Birliği, Doğubayazıt’ta görülen salgın üzerine uzmanlarını Türkiye’ye gönderiyor. AB Komisyonu’nun sözcülerinden Michael Mann, veterinerlerden oluşan bir heyetin, ..
Doğu’da avlanma yasağı Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, kuş gribine karşı alınan tedbirler çerçevesinde Doğu Anadolu Bölgesi’nde av yasağının başladığını açıkladı.
Havaalanı tedbirleri artırıldı Muhtemel salgınlar sebebiyle tüm yurttaki havaalanlarında tedbirler en üst düzeye çıkarıldı.
S. Arabistan hazırlıklı Milyonlarca kişinin gelecek hafta hac farizasını yerine getireceği Suudi Arabistan, muhtemel bir kuş gribi salgınına hazırlıklı olduğunu bildirdi.
Ölümden önceki son istek: Baba beni kucağına al Doğubayazıt'ta yaşayan Koçyiğit ailesi büyük bir dram yaşıyor.
Tatilcilere uyarı; 5 saatten fazla araç kullanmayın Okulların yarıyıl tatili ve Kurban Bayramı birleşince uzun bir tatil dönemi başlıyor.
Bayramda yollar kan gölüne dönüyor Son 26 yılda kurban bayramlarında meydana gelen trafik kazalarında 4 bin 643 kişi öldü, 11 bin 948 kişi yaralandı.
14 milyon öğrenci bugün karne alıyor 12 Eylül Pazartesi günü başlayan 2005-2006 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi, yarın tamamlanıyor.
OKS ile Özel Okullar Sınavı birleştirildi Özel Okullar Sınavı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın düzenlediği Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) birleştirildi. Ancak başvuru ve yerleştirmel..
Mafya, Jandarma Derneği’ne üyeymiş Konya ve çevresinde faaliyet gösteren suç örgütlerine yönelik operasyonda yakalanan çete mensupları ile ilgili çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Çete mensuplarını..
Gasp çetesinden babaya haber geldi: Oğlun Bayrampaşa Cezaevi’nde yatıyor Gasp çetesinin yaklaşık 3 ay önce Diyarbakır'dan kaçırarak İstanbul'da kapkaç, gasp, hırsızlık yaptırdığı 14 yaşındaki..
Mekke’de otelin namaz vaktinde çökmesi can kaybını azalttı Mekke’de hacıların kaldığı bir otel, dün yerel saatle 13.30’da çöktü. İlk belirlemelere göre 37 hacı adayı hayatını kaybetti.
[HABER İZLENİM] Mekke'deki çöken otelden onlarca var Facianın yaşandığı yer Harem-i Şerif'e bir hayli yakın. Ünlü Sheraton Oteli'nin arka tarafında. Kısa bir süre önce üzeri sökülerek açık ha..
[Haber Analiz] Selamlar iletildi 9 gazeteci hacı adayıyız. Bir de Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan mihmandar ve rehberi var. Cidde Havaalanı hakkında duyduklarımız gözümüzü korkutmuştu. İşlemle..
[Haber Analiz] Kurban dağıtım projesi güzel; ama uygulamada sorun var İslam Kalkınma Bankası’nın öncülüğünde kurban etleri, deri ve sakatatlarının heder olmaması için bir organizasyon 23 sene..
Yeni işletim sistemi Vista’yı tanıtan Gates: Rakibim IBM Microsoft'un kurucusu ve üst yöneticisi Bill Gates, Windows'un yeni işletim sistemi Vista'yı ABD'nin Las Vegas kentindeki elektronik f..
Erik ve bademler erken çiçek açtı Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde hava şartlarının batıya nazaran daha ılıman gitmesi üzerine erik ve badem ağaçları çiçek açtı.
SSK’lının gözlük çilesine son Sosyal Sigortalar Kurumu’na (SSK) bağlı hastalar gözlük almak için artık il müdürlükleri önünde uzun kuyruklar oluşturmayacak. Hastalar, gözlüğünü optik firmada..
[HABER TURU] Doktor ve hemşireye hapis cezası SSK Bozyaka Hastanesi’nde görevli 5 doktor ve 2 hemşire, ameliyat sırasında Abdulgani İçin’in ölümünden sorumlu oldukları iddiasıyla 1 yıl hapis..
[Dolunay] Meksika’nın Geceyarısı Ekspresi Biz burada "Kurtlar Vadisi" ile Necati Şaşmaz-Sharon Stone muhabbetiyle ömür tüketirken Meksika sineması da boş durmayıp kendi "Kurtlar Vadisi"ni, ha..
[Keloğlan Kara Prens'e Karşı] O eski kelinden eser yok şimdi! ‘Ben bir garip keloğlanım/ Eşeğimin yok palanı/ İşim gücüm doğruluktur/ Hiç de sevmem yalanı’ dizelerini de çıkınıma alarak gitti..
[Hababam Sınıfı Üç Buçuk] Hababam Sınıfı korku sınavında Eğitim sistemimizin tekerine çomak sokan Hababam Sınıfı’ndan kurtuluş yok! Serinin bugün gösterime giren son filmi "Hababam Sınıfı Üç..
« » 1 2 3 4 5