5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye, ekonomisi özgür olmayan ülkeler listesinde Ekonomik Bağımsızlık Endeksi'ne göre Türkiye ekonomisi özgür olmayan ülkeler arasında yer aldı. Her yıl Heritage Fondation ve Wall Street J..
Groupama: Fırsatlara bakacağız Güneş Sigorta'nın da yüzde 30'una sahip olan ve Başak Sigorta'nın özelleştirilmesinde ön yeterlilik alan Fransız sigorta şirketi Groupama International'ın Genel..
Fed, Bernanke döneminde faiz artırımına son verecek ABD Merkez Bankası Fed'in önümüzdeki dönemde faiz artışlarının durabileceğine ilişkin sinyali, dört yıldan sonra ilk kez 2005 yılında değer..
Fed'in mesajı borsaları coşturdu ABD Merkez Bankası'nın 1.5 yıldır sürdürdüğü faiz artırımına son vereceği sinyalini vermesi dünya borsalarını coşturdu. Enflasyon hedefinin tutması ile yüksel..
TMSF'den satılık iki ünlü sanatçı Nez ve Burcu Güneş'in sözleşmeleri satılacak. İhaleyi alan şirket sanatçıların tüm sanatsal etkinliklerinde söz sahibi olacak. Sanatçılar iki kaset çıkardıkt..
'Satın alma planı yok kendimiz büyüyeceğiz' Tesco Kipa'nın CEO'su Steve Hammett, "Satın alma planı yok, sıfırdan yatırımlarla büyüyeceğiz. Bu yıl 100 milyon sterlinle mağaza sayısını ikiye ka..
Rusya gazda 1 milyar doları fazladan kaptı Gazprom'un 260 dolarlık yeni fiyatı, Türkiye'nin Rus gazına ödediği faturayı 1 milyar dolar artıracak. Kendi sahip olduğu kaynakları unutup yüzünü d..
Ukrayna gazda 4 katlık fiyat artışına razı oldu Rusya ile Ukrayna arasında uluslararası krize yol açan doğalgaz anlaşmazlığı taraflar arasında dün varılan karmaşık bir anlaşmayla çözüldü. Göz..
Gazda en ballı pazar Türkiye çıktı! Güler, "Türkiye Avrupa ülkeleri içinde en ucuz gaz kullanan ülke" derken; Gazprom "Bu yıl 260 dolardan satacağını" açıkladı. Bu rakam AB ortalamasının 20 d..
Tren kaçıyor Ülkerspor, Euroleague seviyesinde maç kazanmak için direnci, konsantrasyonu ve mücadeleyi 40 dakikaya yayma zorunluluğu gibi artık herkesçe kabul görmüş bir gerçeği, dokuzuncu ma..
Fener farkı: 3-1 Voleybol Erkekler 1. Ligi'nde B Grubu'nda yer alan Fenerbahçe, Arçelik engelini kayıpsız aşarak, çıkışını sürdürdü. Daha önce final grubuna kalmayı garantileyen sarı-lacivert..
Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne Bozçelik atandı Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürlüğü'nde 2 yıl içinde üçüncü müdür değişimi yaşandı. 7 yıl boyunca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yaptıktan sonr..
Taksim'in göbeğindeki bayrağı indirdi Taksim Atatürk Anıtı'nın önündeki direğe çıkarak Türk Bayrağı'nı indiren 30 yaşındaki Fahri Soylu, 'Türk Bayrağı'na hakaret' suçundan tutuklanarak cezaev..
Park ve bahçelere 250 milyon YTL İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi 2006 yılında Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne geniş bir bütçe ayırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan bahçıvanlık kurs..
Taksim-Kabataş tünelinde deneme seferi bugün TAKSİM-KABATAŞ hattıyla İstanbul, 133 yıl aradan sonra ikinci tüneline kavuşuyor. Taksim- Kabataş hattındaki füniküler sistemde (vagonların bir ka..
Balıkçıların dev 'Mersin' kısmeti Yeşilköy'de balık tutmak için Marmara'da denize açılan balıkçıların ağına 180 kilo ağırlığında ve 3 metre uzunluğunda Mersin balığı takıldı. Marmara denizind..
Bir cinayete iki farklı ifade Samsun'da Özgür Yılmaz adlı kişi boynundan bıçaklandıktan sonra kaldırıldığı hastanede öldü. Gözaltına alınan 25 yaşındaki S.M. adlı kadın önce Yılmaz'ı kendisin..
Yine kapkaç yine linç İstanbul'da linç edilmek istenen iki kapkaççıyı öfkeli kalabalığın elinden polis havaya ateş açarak kurtardı. İstanbul'da Karaköy Kemeraltı Caddesi'nde vatandaşlar kapka..
Korku filmi gibi Yozgat'ta kaçırılan 26 yaşındaki ebe canice katledildi. Ölmeden önce gözleri oyulan, kolları kesilen genç kadının cesedi köprü altında bulundu. Yozgat'ın Sorgun ilçesinde 7 y..
Böyle intikam görülmedi Üç yıl önce evlenme vaadiyle kendisiyle olan N.G.'yi hapse attıran kadının kini dinmedi. Hapisten çıkan N.G.'yi kocasıyla birlikte tuzağa düşüren kadın işkence yapıp k..
Sibel Can annesini kaybetti Ailesine düşkünlüğü ile bilinen sanatçı Sibel Can, dün büyük bir acıyla yıkıldı. Dün akşam saatlerinde Nişantaşı'nda alışveriş yaptığı sırada gelen bir telefon san..
Aspendos yıkılmak üzere Bilim adamlarının raporları, acil önlem alınmazsa, gürültülü konserlere ev sahipliği yapan Antalya'daki tarihi Aspendos amfitiyatrosunun yıkılma tehdidi altında olduğu..
Gişe çilesi bitiyor Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla kentte özel bir çalışma yapılacağını söyledi. Bu çalışma çerçevesinde köprü ve otoyollardaki gişe..
YTL aralıkta da değer kazandı Yeni Türk Lirası (YTL), aralık ayında, bir önceki aya göre Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) bazında değer kazandı.
Çek Cumhuriyeti, Güney Kore'ye heyet yolluyor Koreli üretici Hyundai'nin, Avrupa üretim merkezi olarak kullanacağı ve toplamda 1.2 milyar doları bulacak fabrika yatırımı için Çek Cumhuriyeti'..
Yabancıların borsadaki portföyü 33.8 milyar dolar Yabancıların borsadaki portföy tutarı 2005 yılı sonunda 33.8 milyar dolara ulaşırken, borsadaki payları da yüzde 55'ten yüzde 66.3'e çıktıTes..
Şaron hastaneye kaldırıldı İsrail Başbakanı Ariel Şaron'un acilen hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Şaron'un kendisini iyi hissetmemesi üzerine acil olarak..
« 1 2 3 4 5