5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

5 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Beyin kanaması geçiren Şaron ölüm döşeğinde İsrail Başbakanı Ariel Şaron dün gece beyin kanaması geçirdi. Felç geçirdiği belirtilen Şaron'un yetkileri yardımcısına devredildi. Daha önce kalbi..
Sahte Türk üye kazığı Almanya Başbakanı Merkel'in partisinin, 'Bize onlar da üye' diyerek Türkler'i seçmen kitlesine katmak için sahte belge düzenlediği ortaya çıktı. Skandala Ejder Talat isi..
Şevket Yılmaz Hastanesi kardiyolog sıkıntısı çekiyor Türkiye’nin son teknoloji ile donatılmış en modern hastaneleri arasında gösterilen Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi’nde kardiyolog sıkıntısı ..
Hastalara internetle randevu sistemi başladı Bursa Devlet Hastanesi’nin polikliniklerine başvuran hastalar, artık internet üzerinden randevu alabilecek.
Kızına çarpan çocuğa tokat attığı için silahla vuruldu Bursa’da, inşaat demirlerinden sarkıttığı iple sallanan bir çocuk, yanından geçen ve annesiyle evine giden çocuğa çarpınca olanlar oldu...
Dolandırıcıların yeni taktiği; hemşire kıyafetiyle sahte cihaz satışı Bursa’da son zamanlarda hemşire kıyafetli bazı medikal cihaz satıcılarının, Sağlık Bakanlığı’nın adını kullanarak vatand..
Tekirdağ’ın yeni valisi bayramdan sonra gelecek Merkez valiliğine atanan Tekirdağ Valisi Ahmet Özyurt’un yerine gelecek Vali Aydın Nezih Doğan’ın bayramdan sonra görevine başlaması bekleniyor..
Bursa’da trafik kazaları yüzde 25 oranında arttı Bursa il merkezinde kayıtlara geçen trafik kazalarında geçen yıla oranla yüzde 25 artış oldu.
Market sahibi, haraç isteyen sabıkalıyı vurdu Bursa’da, bir market sahibi kendisinden sürekli haraç isteyen şahsı öldürdü.
Ereğli’de suç oranlarını düşürmek için 18 noktaya kamera konacak Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde suç oranının düşürülmesi için şehrin çeşitli noktalarına 18 kamera konması planlanıyor.
Topbaş: Boğaz köprülerindeki gişelerin kaldırılmasını istiyorum İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Boğaz köprülerindeki gişelerin kaldırılmasının gündemde olduğunu söyle..
Kurbanlık hayvanın atıkları kireçli çukura gömülmeli Veteriner hekimler, kurbanda hayvanların yenilmeyen kısımlarının gelişigüzel atılması halinde hastalık yayabileceğine dikkat çekerek, vat..
Demokrat makine mühendisleri yönetime yeniden aday Makine Mühendisleri Odası (MMO) Genel Kurulu öncesi MMO İstanbul Şubesi Başkanı Tevfik Peker’in de aralarında bulunduğu isimler yönetime tek..
Patrik Bartholomeos, ‘Hz. İsa’nın Vaftiz Günü’ töreni için ABD’ye gitti Fener Rum Patriği Bartholomeos, 6 Ocak’taki Hz. İsa’nın vaftiz günü törenindeki ayini yönetmek üzere dün uçakla ABD’ye ..
Edirne’de 40 kömür numunesinden 26’sı kalitesiz çıktı Edirne Vali Yardımcısı Abdulkadir Yazıcı, satıcılardan alınan 40 kömür numunesinden 26’sının olumsuz olarak sonuçlandığını açıkladı.
Bayram yardımı dağıtımı eziyete dönüştü Tekirdağ’da valiliğe bağlı Sosyal Hizmetler ve Yardımlaşma Vakfı tarafından fakirlere 100 YTL’lik bayram yardımı yapılırken izdiham oldu.
Kent Meydanı Projesi’nde dereceye girenler ödüllendirildi Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce, yaklaşık 50 yıl şehirlerarası otobüs terminali olarak hizmet veren Santral Garaj’a yeni bir kimlik k..
Okulumuzu gezenler, ‘Zonguldak’ta böyle anaokulu var mıydı?’ diyorlar Zonguldak’ta Acılık Caddesi, Belediye Bulvarı, BİM market üstünde hizmete giren Özel Ufuk Gül Kreş ve Anaokulu, basın men..
İstanbul’a gelen turistleri ziyaretçi kılığına giren yabancılar soyuyormuş Polisin turistlerin şikayetleri üzerine yaptığı istatistikî çalışmada, soygunları gerçekleştirenlerin bir bölümünün..
Tüketici Derneği üyeleri pahalı interneti protesto etti Tüketiciler Derneği (TÜDER), Türk Telekom’un uyguladığı internet ücret tarifesi ve erişim hizmetlerini protesto etti.
Hayırsever işadamı Hamdi İshakoğlu son yolculuğuna dualarla uğurlandı Ömrü boyunca yaptığı hayırlarla ismini duyuran Rizeli işadamı Ahmet Hamdi İshakoğlu son yolculuğuna gözyaşları içinde uğu..
Beykoz zabıtasından kurban satış yerlerine baskın denetim Beykoz Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri kaçak kurban satışı yapılan yerlere baskın düzenledi.
Kapkaççı kızlar yuvadan yine kaçtı Önceki gün Üsküdar’da kapkaç yaparken polis tarafından suçüstü yakalanan ve yaşları küçük olduğu için Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Küçük..
İstanbul’da hastaneler hemşiresiz kaldı İstanbul’un en büyük hastanelerinden Siyami Ersek, Sultanbeyli Devlet Hastanesi ve Şişli Etfal’de görev yapan hemşirelerin bir bölümünün işine son veri..
Öğrenci meclisi çalışmaya başladı İstanbul’daki tüm okulların temsilcileri arasından seçilen İstanbul İl Öğrenci Meclisi ant içerek çalışmalarına başladı.
Belediye otobüsleri bayramda ücretsiz olacak İstanbul’da Kurban Bayramı süresince İETT otobüslerinin ücretsiz, raylı sistemin de 50 YKR olacağı bildirildi.
Ukrayna ile Rusya anlaştı; gaz krizi alternatif hat arayışını hızlandıracak Rusya ile Ukrayna arasındaki doğalgaz krizi dün anlaşmayla sonuçlanırken, gazı daha öncekinden pahalı almayı ka..
ARD: Kennedy cinayetini Küba istihbaratı işlemiş 20’nci yüzyılın en çok konuşulan olaylarından biri olan "Kennedy suikastı"nı Küba gizli istihbarat servisinin işlediği iddia edildi.
Irak yeniden can pazarına döndü: 45 ölü Irak’ta seçim sürecinde yavaşlayan şiddet olayları dün yeniden hız kazanırken Bağdat en kanlı günlerinden birini yaşadı.
Büyükelçiyi kurtaran özel timcilere maaş taltifi Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ünal Çeviköz’ü Bağdat Hava Limanı yakınında kurulan pusudan kurtaran 10 özel timciye maaş taltifi geliyor.
Ahmedinecad’ın son çıkışı ‘nükleer şüpheyi’ artırdı İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, daha önce barışçıl olduğunu savunduğu ülkesinin nükleer programı çerçevesinde yürütülecek araştırmal..
Danimarka’da yabancı işçiye ‘anadil’ yasağı Danimarka’nın önde gelen bazı şirketlerinin, mesai saatlerinde anadillerinde konuştuklarından dolayı yabancı kökenli çalışanlarını işten attığı or..
Kurnaz, Guantanamo’da ‘cehennem azabı’ çekmiş ABD’nin Küba’daki Guantanamo üssünde yaklaşık 4 yıldır tutuklu bulunan terör zanlısı Murat Kurnaz’ın Alman avukatı Bernhard Docke, "Müvekkilimin ..
Soğuk havalar depremzedelerin kâbusu oldu Pakistan’da 8 Ekim’de meydana gelen şiddetli depremin evsiz bıraktığı milyonlarca kişi, soğuk kış şartları altında yaşam mücadelesi veriyor.
Ortadoğu barışına Türk imzası Türkiye, Ortadoğu sorununun çözümüne katkı çerçevesinde somut bir adıma imza attı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İsrail’in geçen ağustos ayında çeki..
Ariel Şaron, beyin kanaması geçirdi durumu kritik İsrail Başbakanı Ariel Şaron dün akşam saatlerinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldı.
Karzai’den tarihî ziyaret Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, 48 yıl sonra ilk defa gerçekleşen ‘resmi ziyaret’ çerçevesinde dün akşam Ankara’ya geldi.
Fransa Meclis Başkanı: Soykırım kararı gözden geçirilmeli Fransa’nın önde gelen 19 tarihçisinin, aralarında sözde Ermeni soykırımının tanınmasının da bulunduğu dört kanunun iptal edilmesi çağ..
Bush’tan sonra Kongre üyelerinin de imajı çizildi Irak Savaşı ve sonrasında patlak veren skandallarla sarsılan ABD’de bu kez de bazı Kongre üyelerinin adının karıştığı rüşvet olayı ortaya çık..
Sahte emeklilik skandalını doktorun ihbarı ortaya çıkardı Sahte raporla birçok kişiyi emekli etmek isteyenlerin oyununu bir doktorun dikkati bozdu. Edinilen bilgiye göre SSK’daki malulen emek..
Bağ-Kur ve SSK prim borcuna 60 ay taksit imkânı geliyor Sosyal güvenlik alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarı TBMM, Plan ve Bütçe Alt Komisyonunda değiştirilerek kabul edil..
[Haber Yorum] İsteğe bağlı Bağ-Kur’luya af var da SSK’lıya niye yok? SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarıda işçi ile işveren arasında ayrımcılık yapılıyor..
Rusya, 150 dolarlık fiyatı artırmanın peşinde Rusya-Ukrayna doğalgaz krizi Türkiye ile Rusya arasındaki fiyat tartışmasını ortaya çıkardı.
1,9 milyar YTL’lik fındık zararını Hazine üstlendi Fiskobirlik'in 1,5 milyar YTL görev zararı ile 400 milyon YTL borcu, Hazine'ye kaldı. Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, yağlık kararnamel..
Fındıkçılar yeni reklamda sloganı değiştirecek Fındık Tanıtım Grubu iç piyasadaki fındık tüketimini artırmak için yeniden reklâm kampanyalarına başladı. Faydaları nazara verilerek öne çıkarıl..
‘Easy Jet'in gelmesi turist sayısını artırır’ Easy Jet'in Türkiye'ye de uçuş düzenleyeceği yönündeki haberler havayolu şirketlerinde farklı yorumlanıyor.
2 milyar dolarlık bayram pastası piyasayı canlandırdı Fakir fukaranın dört gözle beklediği Kurban Bayramı, piyasalara da hareketlilik getiriyor. Kurban’da 2 milyonu aşkın küçükbaş ile 250 bin..
Tesco Kipa’dan 174 milyon dolarlık yeni yatırım Türk perakende pazarına Kipa hisselerini satın alarak 2003'te giriş yapan İngiliz devi Tesco, 100 milyon İngiliz Sterlini (174 milyon dolar) ..
'Gaspa çıkarken uyuşturucu veriyorlardı' Gasp, kapkaç ve hırsızlık çetelerinin, Güneydoğu’dan kaçırıp büyük şehirlerde kullandıkları çocuk ve gençleri uyuşturucu haplarla kontrol altında tutt..
TCK eleştirisinde geç kalındı; ama TMK’da duyarlıyız Özgürlükleri kısıtladığı için kamuoyunun tepkisini çeken Terörle Mücadele Yasa Tasarısı’na eleştiriler sürüyor.
« » 1 2 3 4 5