4 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

4 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Altın fiyatlarındaki artış, ihracatı azaltıyor Altın fiyatlarındaki aşırı yükselmenin piyasalarda oluşturduğu belirsizlik ortamı dünyanın önde gelen altın üreticisi ve ihracatçısı konumundaki..
Tofaş’ın Fiat Palio ve Albea’sı Rusya’da da üretilecek Koç Holding ile İtalyan Fiat’ın ortaklığı olan Tofaş Otomobil Fabrikası, Fiat lisansı ile Bursa’daki fabrikasında üretilen Fiat Palio ve..
Kuzey Irak'ın çimentosu Oyak'tan Genel seçimlerin ardından siyasi istikrar çabalarının hız kazandığı Irak’ta, yeniden yapılanma çalışmaları da sürüyor. Mesud Barzani yönetimindeki Kuzey Irak’..
Uzanlar’ın 4 TV’si daha Doğan’ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun, Uzan Grubu’ndan haczettiği 4 kablolu televizyon kanalını Doğan Yayın Holding’in sahibi Aydın Doğan satın aldı.
‘Doğalgazda sıkıntı çekmeyiz’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji Bakanı Hilmi Güler, Türkiye’nin doğalgaz konusunda sıkıntı yaşamayacağını söyledi.
Botaş, ‘İran kaliteli gaz vermedi’ diye tahkime gitti Rusya ile Ukrayna arasında doğalgaz fiyatı yüzünden çıkan anlaşmazlığın benzerini Türkiye ile İran 4 yılı aşkın bir süredir yaşıyor.
Formül değişti, ödenen fatura 339 milyon dolar azaldı Rusya ile Ukrayna arasında çıkan doğalgaz krizinin Türkiye'yi etkileyip etkilemeyeceği tartışılırken Enerji bakanlığı, ‘pahalı gaz' konus..
Enflasyonda 37 yıl öncesine döndük Enflasyonda 2002, 2003 ve 2004 yıllarında yakalanan hedefin altında gerçekleşme başarısı geçen yıl da devam etti. 2005’te tüketici fiyatları yüzde 7,72 oran..
Tatilden dönen yabancı Borsa’yı 40 bine taşıdı Yüzde 59'luk primle geçen yıl yatırımcının yüzünü güldüren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, yılbaşı tatilinden dönen yabancıların ağırlıklı ol..
Bağ-Kur ve SSK prim borcuna 60 ay taksit geliyor Sosyal güvenlik alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören tasarı TBMM Plan ve Bütçe alt komisyonunda değiştirilerek kabul edildi.
Trafik sorunu için İstanbul’da ‘çözüm zirvesi’ topluyor Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’un kangren haline gelen trafik sorununa çözüm üretmek amacıyla siyasetçi, bürokrat, akademis..
Kutsal topraklarda kesilen kurban etleri Açe ve Pakistan’a gönderilecek İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Ahmet Muhammet Ali, bu yıl küçükbaş kurbanlıklar için 390 riyal (yaklaşık 140 YTL) ü..
Dansözlü kutlama istifa getirdi Adana'da, kimsesiz çocuklar için düzenlenen "dansözlü" yeni yıl kutlamasıyla gündeme gelen Adana Çocuk Sitesi'nin müdürü Kamil Ünlü'nün görevinden istifa ettiğ..
Çetenin dinamiti başkanın makam odasında Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü; Konya, Mersin, Aydın, İstanbul ve Adana’da eşzamanlı olarak düzenlediği ‘Altın V..
Polisin de parmak izini alıyorlar Kimlik tespitinde yüzde 100’e yakın sonuç veren parmak izi, polisin en önemli kanıt aracı. Bu nedenle milyonlarca şüphelinin parmak izi saklanıyor.
Yurtkur: Parmak izi uygulaması fişleme amacı taşımıyor Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (Yurtkur) Genel Müdürü Hasan Albayrak, bir süre önce bazı yurtlarda başlatılan parmak iziyle giriş..
‘28 Şubat’ta tabela holding kuranlar şimdi ulusalcı kesildi’ Gurbetçilerden 300 milyon mark toplayan Endüstri Holding'in batışını 'Ortaklarımız bir bardak soğuk su içsin' açıklamasıyla Türkiy..
‘Hastalığın adını koyamıyoruz’ Van Devlet Hastanesi'nde Mehmet Ali Koçyiğit'in ölümüne neden olan hastalığın adı konulamadı.
Sağlık Bakanlığı’ndan 262 bin personeline Avrupa Birliği dersi Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelindeki toplam 262 bin 784 personeline Avrupa Birliği (AB) konusunda eğitim verdi.
Rektör yürüyerek taburcu oldu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın tedavi gördüğü Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden taburcu oldu.
Korucularda yeşil kart sevinci Köy Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un Resmî Gazete'de yayınlanmasıyla Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan 58 bin geçici köy korucusuna ‘yeşil kart' i..
Töre kurbanı Güldünya adına mektup yarışması Uluslararası Af Örgütü (UAÖ) Türkiye Şubesi, ‘Kadına Şiddete Son’ kampanyası kapsamında ‘Güldünya’ya Sesleniş’ başlıklı mektup yarışması düzenledi..
Yakalanan 116 terörist Türkiye’ye teslim edildi 2003 yılından bu yana yurtdışında yakalanan toplam 116 teröristin Türkiye’ye teslim edildiği öğrenildi.
Vakit’i tazminata mahkûm eden hakim emekli oldu 312 generalin Vakit Gazetesi’ne açtığı tazminat davasında, gazete aleyhine karar veren hakim Bülent Çınar emekli oldu. Yargıtay’ın bozma kararı..
Adalet Bakanlığı ek binasında maytap paniği Adalet Bakanlığı ek binasının 3. katında akşam saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlamaya maytabın sebep olduğu bildirildi.
Adalet Bakanlığı’ndan 2006’da genelge temizliği Adalet Bakanlığı, Avrupa Birliği’ne (AB) uyum sürecinde yapılan hukuk reformu çerçevesinde, sayıları iki bini bulan genelgeyi 31 Aralık 2005 ta..
AİHM’nin açılış törenine Tuğcu da katılıyor Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM), 20 Ocak’ta düzenlenecek yeni yargı yılı açılış törenine katılaca..
Fransa’yı AİHM’ye şikayet eden öğretmenler: Yargılama adil olursa davayı kazanırız İskenderun’da iki öğretmenin, Hatay’ı işgal ettiği gerekçesiyle Fransa aleyhine AİHM’de açtıkları 2 milyar E..
‘AİHM’nin Fransa’yı yargılaması zor’ AİHM çevreleri, Osman Özay ve Yavuz Menderes tarafından yapılan başvurunun usulen kabul edilse de, Fransa’nın Hatay işgalinden yargılanmasının zor olduğun..
Bayram yardımı dağıtımında izdiham Gaziantep’te Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bayram öncesi fakir ailelere yapılan 120 YTL’lik nakdi para yardımı izdihama sebep ol..
‘Yoksul babası’ Elazığ’a vali oldu Kimi zaman bir köşe başında, kimi zaman bir cami önünde yardım isteyenlere el uzatılır. Ramazan ayında verilen sadaka ve yılda bir kez yapılan zekat yardıml..
Öğrenciler, üç haftalık yarıyıl tatiline giriyor İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki 14 milyon 275 bin öğrenci ile 585 bin öğretmen cuma günü 3 haftalık yarıyıl tatiline başlıyor. 7 Oc..
Said Nursi’nin talebelerinden Saniye Çolakgil vefat etti Bediüzzaman Said Nursi’nin, sürgüne gönderildiği Kastamonu’da talebesi kabul ettiği Saniye Çolakgil (90) hayatını kaybetti. Çolakgil, ..
Adana kebabı diye farklı kebap yapana 2 yıl hapis Adana Ticaret Odası (ATO) tarafından geçtiğimiz yıl patenti alınan Adana kebabının, standartlara uygun olarak yapılıp yapılmadığı denetlenmey..
CHP’li belediyeden içkili mekanlara düzenleme Belediyelere tanınan içkili mekanlara yönelik düzenlemeler tartışılırken, CHP’li bir belediye başkanından ilginç bir açıklama geldi.
Gümrükteki 2 başmüdür yardımcısına atama Edirne Gümrükleri Başmüdür Yardımcılığı görevini yürüten gümrükten sorumlu başmüdür yardımcısı Ruhi Beyazıt Malatya, gümrük muhafazadan sorumlu Must..
‘Karnen bir gelsin o zaman görüşürüz’ tehdidi yapmayın Birçok ailenin ortak sorunu çocuklarının yeterince ders çalışmamasıdır. Bu ortak soruna genellikle aileler ortak bir tepki verirler.
Alzheimer hastalığı yaşlıları bebekleştiriyor Zihinsel işlevlerde bozulmaya yol açan ‘alzheimer’ hastalığı yaşlıları bebekliğine döndürüyor. Hastalığın ilerleyen evrelerinde hafıza, konuşma, ..
‘Görevime devam edeceğim’ Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne (DT) asaleten atanması ile ilgili kararname Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’den dönen Mine Acar, görevinin başında olduğunu aç..
Bakanlık, müzeleri devretmeye hazırlanıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, kütüphane ve müzelerin il özel idarelerine devri için ikinci hamlesini yaptı.
Irak, Fuzulî’yi anmak için ödenek bulamadı Irak Kültür Bakanlığı tarafından düzenleneceği belirtilen, Fuzulî’yi anma töreni, ödenek yokluğuna takıldı.
Akif İnan, Ş.Urfa’da anılacak Şanlıurfalı şair-yazar, sendikacı Akif İnan, 6 Ocak’ta mezarı başında ve Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek bir panel ile anılacak.
Alev Alatlı, Beyazıt Sohbetleri’nde Beyazıt Kütüphanesi’nde her çarşamba düzenlenen sohbetlerin bu haftaki konuğu, yazar Alev Alatlı.
CRR’de Dede Efendi konseri Doğum günü de, vefat günü de Kurban Bayramı’na rastlayan Hammamizade İsmail Dede Efendi, bu akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki bir konserle yâd edilecek.
Tartuffe ya da dindar ‘öteki’ [HÜSEYİN SORGUN] Tartuffe, ünlü oyun yazarı Moliere’in başyapıtı kabul edilir.
Siyasette üç noktalı eleştirilerin yerini hayvan benzetmeleri aldı Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal "üç noktalı" eleştirilerin ardından şimdi de hayvan özdeyişleriy..
Sarıgül: CHP’de hukuk değil, Baykal fermanı geçerli CHP, yeni yılın ilk Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısını bugün İstanbul’da yapıyor.
Dedemin hocalık yaptığı caminin restorasyonu 30 yıllık rüyamdı İzmir’in Urla ilçesinde 15. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Denizli Camii’nin restorasyonu için ayrılan ödenek en çok CHP İzmir..
TESEV’den iki tercihli seçim önerisi Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV), seçim barajının düşürülmesine ilişkin tartışmalar yaşanırken yeni bir seçim sistemi önerisinde bulundu.
‘Bremen Mızıkacıları gibi kendileri çalıp kendileri oynuyor’ Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, "İnsanların, bebeklerin, yoksulluk yüzünden can verdikleri bir ülkede siyasetçilerin, ..
« » 1 2 3 4 5 6