4 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

4 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Demokrasiye Zapatur aşısı' Meksika'da yerli hakları için mücadele eden Subcommandante Marcos liderliğindeki Zapatista gerillalarının yine ormandan ayrılıp altı aylık ülke turuna çıkmasına hü..
İki tercihli seçim önerisi Prof. Terzioğlu ile Prof. Kalaycıoğlu, seçmenlerin iki ayrı partiye oy verebileceği dar bölge esasına dayalı bir sistem önerdi.
Şef çok, ama sınav yok... Sağlık Bakanlığı, klinik şef ve yardımcılığı kadrolarına sınavsız atama yapma yetkisi Anayasa Mahkemesi tarafından geri alındığı halde atamalara devam edince, hekiml..
Gül: Terörle mücadelemizi AB belirlemiyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, terörle mücadeleye ilişkin Türkiye'nin yapacağı düzenlemelere AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'in..
Bir kalemde 85 genelge 80 yıllık Türk Ceza Kanunu (TCK) ile Ceza Muhakemeleri Kanunu (CMK) ve Ceza İnfaz Kanunu (CİK) başta olmak üzere temel kanunların sil baştan değiştirilmesini sağlayıp a..
'Kapıkule' için sıra bürokratlarda Edirne Emniyet Müdürlüğü'nün Kapıkule'deki rüşvet soruşturması, gümrük bürokrasisine kaydı.
Deprem, iletişimi kesmeyecek Marmara'da 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen depremde yaşanan iletişim sorunu devlete ders oldu. Sivil Savunma Müdürlüğü (SSGM) ile Kıyı Emniyeti ve...
Bakanlıkta maytap paniği Adalet Bakanlığı dün akşam maytaplı saldırıya uğradı. Patlama, bakanlıkta heyecan yarattı.
Yuvada dansözlü yılbaşı istifa ettirdi Kimsesiz çocuklar için dansözlü yeni yıl kutlaması yapılması üzerine açılan idari soruşturma sürerken, Çocuk Sitesi Müdürvekili Kamil Ünlü istifa etti.
Bakan Eker: Kuş gribi şüphesi yok Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi ve Erzurum'da kuş gribi tehlikesi olmadığını açıkladı. Denizli Ticaret Borsası Canlı..
Yılın ilk canavarı Alkollü araç kullanırken karıştığı kazada bir kişinin ölümüne, beş kişinin yaralanmasına neden olan 23 yaşındaki Mehmet Yalçın, iki yıl sonra yine içkili halde direksiyon b..
Yuva firarisi kapkaççılar 17 yaşındaki M.T., 8 yaşındaki S.P. ve 11 yaşındaki E.P. adlı üç kız ile 13 yaşındaki İ.B. adlı erkek çocuk, Atatürk Havalimanı'nda otomobillerine binen Levent ve...
Çöp kutusuna bebek atıldı Adana Devlet Hastanesi'ne önceki gece saat 23.00 sıralarında şiddetli böbrek ağrısı şikâyetiyle giden 40 yaşlarındaki bir kadın, acil serviste muayene oldu.
MEB'den yeni hizmet: Engellilere evde eğitim Milli Eğitim Bakanlığı, en az altı ay okula gidemeyeceği sağlık raporuyla belgelenen öğrencilere evde eğitim uygulaması başlatıyor. Durumu uygun ç..
İstanbul, insanı verem ediyor Dünya genelinde artan verem (tüberküloz) hastalığı, Türkiye'de 1994'ten bu yana düşüyor. İstanbul'da ise hastalığın sıklığı Türkiye genelinin iki katından fazla.
5 milyon YTL'lik bilet elde kalmış Milli Piyango'nun çeyrek bilete isabet eden 20 milyon YTL'lik büyük ikramiyesini kazanan üç talihli çekini aldı. Dördüncü biletin ise satılmadığı anlaşıldı.
Her derde çimen! Amerikalılar 'çimen suyu' içiyor. Ülkede moda olan 'çimen suyu', büfelerde taze sıkılıyor ve 57 gramlık küçük kaplarda servis ediliyor. 2 kilo 250 gramlık sebzeden alınabilec..
Ay'a çarpma görüntülendi NASA, Ay yüzeyinde meteoroit çarpmasından kaynaklanan bir patlama görüntülemiş. Ay yüzeyinde 'Mare Imbrium' (Yağmur Denizi) adlı bir bölgenin yakınında meydana gelen ..
İkramiyenin sahibi kim? Britanya'da 9.4 milyon sterlin (yaklaşık 22 milyon YTL) değerindeki bir piyango biletinin talihlisi, 180 günlük süre geçmesine karşın ortaya çıkmayınca, ikramiye yardı..
Kilo böbrek düşmanıymış Araştırmacılar insanların kilolarına dikkat etmeleri için bir neden daha buldu: Şişmanlarsan böbrek yetmezliği olur.
İsrail ordusuna Arap pilot İsrail. İsrail'de bir Müslüman Arap genç pilot olmak için İsrail ordusuna başvurdu. Kimliği açıklanmayan gencin, ordunun askere alma sürecinin ilk aşamasını geçtiği..
Pakistanlılar dava açıyor Yunanistan. Başkent Atina'da ağustos ayında İngiliz ve Yunan ajanları tarafından gözaltına alınan 28 Pakistanlı dava açmaya hazırlanıyor. Muhammed Munir evinden zorl..
CIA'dan bir Irak skandalı daha! ABD. New York Times muhabiri James Risen yeni kitabı "Savaş Durumu: CIA ve Bush yönetiminin Gizli Tarihi" nde, Irak işgalinden önce CIA'nın, Irak'ın nükleer pr..
Cumhuriyetçiler'i lobici telaşı sardı ABD. ABD'de bir skandal daha... Cumhuriyetçiler'in ünlü lobicisi Jack Abramoff parti yetkililerine zor durumda bırakacak bir tanıklığa evet dedi. Hakkınd..
Saddam: Beni kurşuna dizin Irak. Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ülkenin başkomutanı olarak asılarak ölmek istemediğini söyledi. Saddam'ın avukatı devrik liderin kurşuna dizilerek ölmek ..
Garsonluktan başbakanlığa Almanya. Piyasaya çıkan bir kitaba göre Almanya Başbakanı Merkel, üniversite yıllarında para kazanmak için barmaidlik yapıyordu. Geç yürümeye başlayan Merkel'in merd..
'Amerika nükleer savaş ve felaket getirecek' 20'nci yüzyılın en saygın entelektüelleri arasında gösterilen Amerikalı düşünür Noam Chomsky, Ortadoğu'daki gelişmeler ve dünyanın geleceğini değe..
Türkiye'nin 2006 falı: AB çabaları kötü sonlanacak Türkiye, Avrupa Birliği'ne (AB) üye olacak mı olmayacak mı tartışmalarının içinden çıkamayan Avrupa haber kanalı Euronews, çareyi ünlü bir f..
23 Ocak 'ta stres dorukta İngiliz psikologlar, insanlar için en depresif ve iç karartıcı günü buldu! Tatil döneminin bitmesi ve hava koşulları gibi kriterler göze alındığında, 23 Ocak günü ça..
'Hav' demiş burnundan düşmüş İsrail'in başkenti Tel Aviv'de önceki gün ilginç bir yarışma düzenlendi. İlk bakışta köpek güzellik yarışmasına benzeyen görüntülerin yaşandığı yarışmada başarılı..
Rus kozmonot UFO gördüğünü iddia etti Uzayda bizden başka hayat var mı yok mu tartışmalarına son noktayı Rusya'nın en ünlü kozmonotlarından Pavel Popoviç koydu: "Evet, ben bir UFO (tanımlanam..
Doğu Kudüs'te siyasi yasak gerilimi artırdı Filistin'de kritik seçim yaklaşırken arka arkaya şok gelişmeler yaşanıyor... İsrail'in, Doğu Kudüs'te seçimlere izin vermeyeceğini açıklaması üzeri..
Hokeyciler çatıyı görüp felaketten kıl payı kurtuldu Almanya'nın Bavyera eyaletindeki Traunstein kenti yakınlarındaki Bad Reichenhall kasabasında önceki gün spor salonunun çatısının çökmesi s..
Bu da İngiltere'nin Kapıkulesi İngiltere göçmenlik bürosunca aralarında Türkler'in de olduğu pek çok kadına 'cinsel ilişki' karşılığında oturma vizesi verildiği ortaya çıktı . İngiltere, Edir..
Viyana'dan Rumlar'a Türkiye masası jesti AB dönem başkanlığının üçüncü gününde Viyana, Dışişleri Bakanlığı'nda Rum masası kurdu. Rum diplomatların çalışacağı masa, Türkiye'nin müzakere süreci..
Başkan Şeboy'dan öğrencilere ders Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler 2. sınıf Öğrencileri'ne "Çevresel Faaliyetler" konulu konfe..
Konak'ta en iyi pazarcı seçilecek Düzenli olarak yarışma yapılacak. Önce ayın en iyisi seçilecek. 12 ayın sonunda da biri yılın pazarcısı ilan edilecekKabahat operasyonu
Poliste 24 saat İzmir'in Karşıyaka İlçesi'ne bağlı Bayraklı'da bir otomobilin bagajında bulunan 22 adet av tüfeği çalındı. Hüseyin Özenser'in, 914 Sokak 18 numara önüne park ettiği 42 B...Bağ..
Ayranı yok içmeye! Barcelona'nın Fransız oyuncusu Giuly, mali krizde olan G.Saray'ın kendisine teklif yaptığını açıkladı. Para ödeyemediği için futbolcularını kaybetme noktasına gelen Galatas..
Bermek'in listesi şekilleniyor Hasan Doğan, Bermek'in listesinde yer alırsa birlikte çalışmak istediği isimleri işaret etti: Serdar Güzelaydın, Asım Atmaz, Davut Dişli ve Mehmet Baykan. Futbo..
İçerden yıkıldım Federasyon Başkanı Bıçakcı, "Yönetimi oluştururken bana isim verdiler. Sonra bu isimlerle uyuşmazlık oldu ve seçim kararı aldım" dedi. Merkez Hakem Kurulu'nun Antalya'da düze..
« » 1 2 3 4 5 6