31 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Devlet Bahçeli'nin Ortak Ankara Mitingi Başladı

31 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk-Amerikan derneğine bomba Reşatbey Mahallesi'ndeki Türk-Amerikan Derneği'nin dört katlı binasının zemin katında dün saat 15.30'da patlama oldu. Binadaki İngilizce kursuna giden öğrenciler..
Türel'den içki alanına uyarı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Aksu Beldesi Belediye Meclisi'nce alınan içkili yer bölgelerine ilişkin kararın, şehrin ekonomik ve...
'Çeteye borcu vardı' iddiası Trabzon'da yayımlanan Karadeniz'den Günebakış Gazetesi Spor Müdürü Adnan Sungur, bir süredir Tekke ve Karadeniz'in tehdit edildikleri doğrultusunda duyumlar aldık..
'Polisiz' diyerek tecavüz ettiler Kendilerini polis olarak tanıtarak bir kadına önce tecavüz edip, sonra ziynet eşyalarını çaldıkları ileri sürülen üç kişi tutuklanarak cezaevine kondu.
Soygun girişimi ölümle sona erdi Levent'te bir bankayı soymak isteyen emekli astsubay Abdulkerim Sedefoğlu, başarılı olamayınca kaçtığı camide hayatına son verdi.
F-16 düştü, pilot kurtuldu Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan 181. Filo'ya ait F-16C tipi savaş uçağının motorunda dün saat 14.45 sıralarında teknik bir arıza meydana geldi.
'Malatya' için 9 sanıklı dava Çocuk Yuvası'nda barınan 0-6 yaş grubu çocuklara yönelik dayak skandalının ardından başlattığı soruşturmayı tamamlayan Malatya Savcılığı, ikisi tutuklu dokuz san..
Karakollar yeniden açılıyor Vali Muammer Güler, kapatılan 30 polis merkezinin vatandaşların talebi doğrultusunda tekrar açılacağını, kentteki kamera sayısını da 2 bine çıkarmayı hedefledikler..
Batman için 'Alo bunalım' hattı Töre baskısı nedeniyle intiharlara sahne olan Batman'da, son 10 günde beş gencin şüpheli ölümü yetkilileri harekete geçirdi. Vali Haluk İmga başkanlığındaki to..
Isınmaya ABD sansürü Britanya hükümetinin 'Tehlikeli İklim Değişikliğinden Korunma' adlı raporu, sera etkisi yaratan gazların atmosfere verdiği zararın sanılandan daha fazla olabileceğini gös..
Doktorun intikamı! Yeni Zelandalı bir doktor, 'Nasılsa iki iş arasında çok da fark yok' diyerek, muayenehanesini kapatıp genelev açmış.
Züğürt mezunlar Britanya'da 4 bin üniversite mezunu, öğrenciyken aldıkları kredileri ödeyemedikleri için iflas ilan etti.
Emniyet ihbarı Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kazalarına karışan ve kusurlu oldukları belirlenen yolcu otobüslerinin sürücüleri ve firmalarını teşhir etmeyi sürdürüyor.
Yasa bakanların imzasına açıldı Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda kurumlar vergisi oranının yüzde 30'dan yüzde 20'ye düşürülmesine ilişkin yasa tasarısının imzaya açıldığını açık..
Maliye vergi cennetlerini cehenneme çeviriyor Yeni kanun ile ada devletlerindeki vergi cennetlerinde bulunan şirketler, kârını Türkiye'ye getirse de getirmese de vergi alınacak. Kurumlar verg..
Dev teklif kavga çıkardı Dünya çelik sektörünün lideri Mittal Steel'in en büyük rakibi Arcelor'a yaptığı 22.7 milyar dolarlık satın alma teklifi iki şirketin başkanını birbirine düşürdü. Arce..
Grip 6 günlük tatili 99 Euro'ya düşürdü Yurt genelini saran kuş gribinin etkisiyle bu yıl kötü bir kış dönemi geçiren Antalya'daki otellerden 5'i, fiyatlarını 6 gün için 99 Euro'ya kadar çekt..
'82 yıllık sanayimizin omurgası zedeleniyor' TİM Başkanı Satıcı, düşük kur politikası nedeniyle Türk sanayisinin 82 yılda biriktirilen omurgasının deforme olmaya başladığını, bu nedenle isyan..
Gazı kesilen enerji devleri BOTAŞ'tan tazminat istiyor İran doğalgazındaki azalma nedeniyle ortaya çıkan kesintiden zarar gören ve aralarında Koç ve Sabancı'nın şirketlerinin bulunduğu enerji..
Kebap savaşları! Adana Ticaret Odası, Adana kebabını korumak için Patent Enstitüsü'nden coğrafi işaret tescili alınca, denetimlere başladı ve kebapçılara yazıyla tescil çağrısında bulundu Çağ..
300 dolara bilgisayar müjdesi Microsoft Başkanı Gates, Intel ve Türk Telekom ile birlikte ucuz ve kolay erişilebilir bilgisayar ve internet için ortak çalışma yaptıklarını söyledi. İçinde Int..
Silikon Vadisi'nden MİT çıktı Başbakan Erdoğan'ın Gates'ten yatırım sözü istediği 'Silikon Vadisi' projesinde bilişimciler gözünü Maslak'taki araziye çevirdi. Diğer alternatiflere sıcak bakma..
'Kovboy vekiller' AİHM yolunda İzmir'de bir kafede çıkan kavgada maganda kurşunuyla ölen 2.5 yaşındaki Alistair Grimason'un dedesi Avukat Tuncer Eşsizhan'ın, Ordu'da bir düğünde havaya ateş a..
Prof. Yücel Aşkın: Teziç anlaşılamadı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, "Aşkın'ı savunmak, cumhuriyeti savunmakla eşanlamlıdır" diyen YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan T..
Malvarlıkları takıdandır! CHP'li Koç, "Dün, bazıları, anasının çıkınıyla malvarlığını açıkladı. Bugünküler takılanlarla açıklayacaklar herhalde" dediFransız bakan 'ağır toplar'la yarın geliyo..
Koç: Son takıları hesaplayamamıştır CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, düzenlediği basın toplantısında, "bir lokma, bir hırka'' deyip gelenlerin, binlerce lokma yediklerini, villalarda oturdukl..
Erdoğan 'hodri meydan' diyecek İktidarla muhalefeti karşı karşıya getiren malvarlığı tartışmasında gözler bugün Meclis'e çevrildi. AK Parti Meclis Grubu'nun bugünkü toplantısında malvarlığına..
TRT'de "gâvur müziği" sorusu CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, TRT Ankara Radyosu Çoksesli Müzikler Müdürü Ergin Erenoğlu'nun, Pavorotti CD'sini dinleyen sanatçılara müdahale edip etme..
Şemdinli raporu sonunda rafa kalktı TBMM İnsan Hakları Komisyonu Şemdinli olaylarıyla ilgili rapor konusunda uzlaşma sağlayamadı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın istihba..
Devletin zirvesine 'Kurtlar Vadisi Irak' galası Kurtlar Vadisi Irak filminin Ankara'da perşembe günü yapılacak galası için hazırlanan "siyah" renkli davetiyeler siyasetçilere gönderildi. Güve..
CHP'nin de katkısıyla Yorgo aktif görevde Papandreu Sosyalist Enternasyonal başkanı seçildi. Tam destek veren Baykal, "Latin Amerika'daki zafer dalgası dünyaya yayılacak" dedi. Yunanistan'ın ..
Siyasette türküler geçidi Erdoğan, Baykal'ın eleştirilerine karşı "Makaram Sarı Bağlar" türküsünü söyledi, buna çok kızan Baykal "Yoksulun sırtına vuran vurana" derken, Ağar atışmaya "Hem ağl..
Bankayı soyamadı kendini vurdu Levent'te bir bankayı soymak isteyen Abdülkerim Sedefoğlu (43), güvenlik görevlisinin müdahalesi nedeniyle başarılı olamayınca kaçtığı camide yaşamına son verdi..
İran'ın nükleer tesisine inceleme Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'ndan (UAEK) uzmanların, İran'ın Lavizan nükleer tesislerinde incelemelerde bulundukları bildirildi. UAEK'ye yakın bir diplo..
Neemelo gönderildi Trabzonspor, denemek için getirdiği Estonyalı oyuncu Tarma Neemelo'yu geri gönderdi. Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Giresun ile yapılan hazırlık maçında 30 dakika sahada kala..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9