31 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

31 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Borsa 1.seansta 44 bin 876 puandan açıldı İMKB Bileşik Endeksi 1. seansta, dünkü 2. seans kapanışına göre 14.40 puan azalarak 44.876,85 puan seviyesinde açıldı. Hisse senetleri, bu seviyede o..
Pazarın birincisi KANAL D Kanal D, ekrana getirdiği birbirinden kaliteli yerli ve yabancı filmleriyle, televizyon yayıncılığının bu kulvarında da rakipleriyle arasındaki farkı açıyor.
Terim devam ediyor Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile görüştüğünü ve birlikte çalışacaklarını söyledi. Terim, konuk olduğu bir televizyon..
Baron'u soydular Kurtlar Vadisi'nin Baron'u Zafer Ergiri'in içinde ehliyeti, arabasının ruhsatı ve banka cüzdanları olan çantası çalındı. Ergin, polise başvurdu ancak sonuç çıkmadı
Karısı da Star Evi'ne giriyor Banu Alkan ve Murat Taşdemir'in 'aşk tazelediği' Star Evi daha da karışacak gibi...
Düğün Kuruçeşme'de Balayı Amerika'da 3 Şubat'ta Kuruçeşme Divan'da yapılacak sade bir törenle dünya evine girecek olan Yeşim Salkım ve İlker İnanoğlu son hazırlıklarla ilgileniyor.
Başörtü eylemcisi Pakistan' da kaçırıldı Depremzedelere yardım için eşiyle birlikte Pakistan'a giden İntişar Saatçioğlu'dan 24 Ocak'tan beri haber alınamadı
Polisin oğlu polisi şehit etti Köpek yüzünden tartıştığı komşusuyla iki oğlunu öldürmekten aranan Cenk İçe ve arkadaşı, polisle çatıştı. İki zanlı, M-16 piyade tüfeğiyle ateş açıp bir polisi..
Rekor kıracak mı? 10 milyon dolarlık bütçesiyle Türk sinema tarihinin uzak ara en pahalı filmi olan 'Kurtlar Vadisi Irak' 479 sinemada birden gösterime girerek seyirci rekoru kırmayı hedefli..
Şişli 2 yıl içinde sigara dumanından kurtulacak 'Dumansız masa' uygulaması başlatan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 'Hiç bir kapalı mekanda sigara vatandaşlarımızın sağlığını tehdit ..
İnsanoğlu dünyanın nasıl efendisi oldu? 4.5 milyon yıl önce ilk Homo Sapiens, Afrika'da ormanlık alanda yaşıyordu. 300 bin yıl içinde ani iklim değişiklikleri oldu İlkel insan kendini çorak ..
Şöhretleri tenisten kazançları fizikten Bir kadın tenisçinin dünya sıralamasında bir numara olması durumunda kazanacağı ödül 2 milyon dolar. Ancak Kournikova, Şarapova ve Hingis sponsorlarda..
Flört fuarı! Çin'deki Çöpçatanlık Fuarı her yıl evlenmek isteyen binlerce gencin akınına uğruyor. Geçen yıl fuara katılan 1000 çiftten 250'si şimdi evli
Danimarka'ya 'karikatür cihadı' Bir Danimarka gazetesinde Hz. Muhammed'i terörist olarak gösteren karikatürler nedeniyle Ortadoğu'da Danimarka mallarına boykot başladı. Filistinli militanlar..
24 günde sağlıklı bir kalp 24 gün boyunca hayatınızda bir değişiklik yapın. Kalp hastalıkları riskini %60 azaltın
Obezite bulaşıcı mı? ABD'li bilimadamları bir virüsün insanların daha çabuk kilo almasına yol açtığını keşfetti
Beşiktaşlı doğulmaz Unutulmaz yıldız 'Sarı Fırtına' Metin Tekin, Beşiktaş tirübünlerine mesaj yolladı: 'Bizim dönemde Rıza ve Feyyaz G.Saraylı Gökhan ile Ali de F.Bahçe'liydi. Zeki 'Beşiktaş..
Şu çılgın G.Saray 'Bitti, tükendi' denen G.Saray'ı, 'Florya Ruhu' ayakta tutuyor. Hakan Şükür'ün evinde verdiği spagetti partileri, Hasan Şaş'in esprileri, Ergün'ün ağabeyliği, Mondragon'un ..
Yazık bu tesislere 1996 yılında inşa edilen, ancak takımın amatör kümeye düşmesi üzerine kullanılmayan spor tesisleri adeta çöplüğe dönüşüp evsizlerin mekanı oldu
Ne dediysek yaptık Uslu, federasyon seçimlerinde ilkeli davrandıklarını söyledi: 'F.Bahçe Hasan Doğan'a değil, Ayhan Bermek'e oy verdi. Biz herkese eşit mesafede durduk. F.Bahçe'ye kimse bas..
Oyunculara bravo Cüneyt Tanman (Spor) - G.Saray, bu saha içi performansıyla şampiyon olabilir mi? Futbolda şampiyonluk ve başarı sadece saha içi performansıyla kazanılmıyor. Futbold..
Dostça bir uyarı Bülent Akarcalı - İktidarda olmanın verdiği güç, sağladığı şan, şöhret insanın bir süre sonra gerçeklerden uzaklaşmasına hatta tamamen kopmasına neden oluyor. ANAP 1983'te ..
İnsanın olduğu her yerde melek vardır Süleyman Ateş - Soru: Ben Amerika'da yaşayan bir okurunuzum. 'Köpekli eve melek girmez' diye duydum. Doğru mu? Evinde köpeği olan bir arkadaşım ..
Azzzzzzzz sonraaa! Mustafa Mutlu - Önce basit bir soru: ABD Başkanı cumartesi günü çıkıp, 'salı günü çok önemli açıklamalar yapacağım' dese, dünya piyasalarının dünkü hali ne olurdu?
Kıbrıs meselesini Avrupalılaştırmak Cengiz Aktar - Türkiye Kıbrıs meselesinde yine bir 24 Ocak günü yeni bir adım attı. 2004'te Başbakan Davos'ta BM Genel Sekreteri Annan'a 'üzerinde tarafl..
Fikrimizi patlattık! Selahattin Duman - Öncü sarsıntılar evde mahsur kaldığımda başladı.. Kafamdaki zonklamalar ilk işaretti.. Ardından kulaklarım çınladı.. Anladım ki bende fikir yoğunlaşm..
Kim seçim istiyor? Suat Kılıç - Türkiye'de sık ve çok konuşulan konular kısa sürede anlamını yitirir. 'Dilimde tüy bitti' sözü, çok ve sık söylemenin tek başına etkili olmadığının bildik if..
Okulları açmakla iş bitmiyor Ahmet Vardar - Son on yıl içinde Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye'nin büyük şehirlerine özel eğitim okulları açb. Çok da iyi oldu. Zira işitme, görme, zihinsel y..
Kol ve yen Okay Gönensin - Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Alpogan'ın ABD'deki bir konuşmasında Türkiye'deki yargıyı eleştirmesine Yargıtay sert bir cevap vermişti
Restorasyon değil kastrasyon Mine G. Kırıkkanat - İstanbul'un sembollerinden biri olan Galata Kulesi'nin duvarında, koca bir tabela çakılıdır ve üstünde, 1453'te Fatih Sultan Mehmet'in kule..
ABD, İran'a müdahale ederse ne olur? Ali Ağaoğlu - Son sözü en baştan söylemekte fayda var; hiç tereddütsüz kötü olur. Türkiye için önce FBI ve CIA başkanlarının ziyaretleri ile gündeme gel..
Üç farklı ekonomik gelişme serüveni Asaf Savaş Akat - Küreselleşme tartışmasına Osman Ulagay'ın 'Tepki Cephesi - Piyasa İmparatorluğuna Karşı' (Timaş, İstanbul 2005) kitabını tanıtarak başl..
Şeytana mı uyayım anneme mi? Tuğçe Baran - Üç kuruş aklım vardı o da gitti. 'Ev fiyatları artacak, aman bir an evvel evini al' diyorlardı şimdi ise 'üç ay sonra millet borcunu ödeyememeye b..
'Gavur Müzikleri Müdürü' Zülfü Livaneli - İsim: Ergin Erenoğlu Görev: TRT Ankara Radyosu -Çok Sesli Müzikler Müdürü
Mavi Kitap doğruymuş! Ruhat Mengi - İngiliz milletvekilleri Mavi Kitap'ın yazan Arnold Toynbce'nin 'kitaptaki raporların düzmece olduğu, Mavi Kitap'ın Ermeni'lerin çabası ve onlara yakın di..
Adaletsiz kalkınma Güngör Mengi - Başbakan kaçak yapıları yapanların başına yıksınlar diye belediye başkanlarına talimat vermişti.
Siyaset aşıkları Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın başlattığı mal varlığı tartışması, liderlerin 'türkülü' atışmasıyla sürüyor...
İlk bilgisayar Gates' ten Yazılım devi Microsoft'un Başkanı Gates Türkiye'de gençleri ucuz bilgisayar sahibi yapacak 'İlk Bilgisayarım' kampanyasına start verdi. Hedef Türkiye'deki hanelerin..
Petrol fiyatı büyük risk Bu yıl dünya ve Türkiye ekonomisi için en önemli risklerden biri petrol fiyatları. Reel anlamda son 22 yılın zirvesine çıkan petrol fiyatındaki artışın sürmesine yön..
Kredi faizi daha fazla inmeyecek, konutta talep artışı sürecek Uzmanlara göre geçen yıl hızla düşen kredi faizlerinde iniş 2006'da duracak. Oranlar en fazla aylık yüzde 0.9'a inecek. Bu sena..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9