30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kefenin cebi varmış! Öldükten sonra bedenlerini donduran ABD'li zenginler, gelecekte 'buzları çözülünce' parasız kalmamak için 100 yıl vadeli hesap açtırıyor. ABD'li zenginler sadece bugünü d..
Rus elçiliğinin gazı kesildi Ukrayna'nın doğalgazını kesen, Gürcistan'a kısıtlamada bulunan Rusya'ya bir misilleme daha geldi. Gürcü yetkililer, başkent Tiflis'teki Rus Büyükelçiliği'nin gazı..
Başbakan'a mektup İtalyan entelektüellerden Başbakan Tayyip Erdoğan'a mektup... 108 entellektüel, öğretim görevlisi Baskın Oran ve İbrahim Kaboğlu hakkında 15 Şubat'ta görülecek dava öncesi b..
İngiliz casus tutuklandı Rusya ve İngiltere arasında yaşanan ajan krizinde son perde... İki İngiliz ajan, Rus yetkililerce tutuklandı. Rus resmi televizyonuna konuşan ülkenin eski istihbarat ..
Sergi sarayı çatısı kardan çöktü: 66 ölü, 141 yaralı Polonya'da önceki gece yaşanan felakette ölü sayısı 66'ya ulaştı... Aşırı kar yüzünden çatısı çöken Katoviçe bölgesindeki Chorzow sergi sa..
Suikastçileri BM'ye verirse 'görevde kalır' Bir iddia da eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastinin arkasında olduğu gerekçesiyle ekonomik yaptırımlar hatta "askeri harekat" uyarılarına m..
Direnişçilerle 'yüz yüze' ilk görüşme başladı Yabancı basına göre amerika, ortadoğu'da 'krizi' aşmak için iki kritik pazarlık masasına oturdu. Amerikan Newsweek dergisinin Iraklı ve Amerikalı..
Hamas kabinesine Fetih kurmayları Filistin'de seçimden Hamas zaferi çıkmasının tartışmaları sürüyor. Başta İsrail olmak üzere birçok ülke "Hamaslı hükümeti tanımayız" mesajları veriyor. Ancak..
Saddam davasında küfürler savruldu! Devrik Irak liderinin üvey kardeşi, dünkü duruşmada hâkime küfretti. Güvenlikle itişme ve kavga yaşanınca hâkim hepsini hücrelerine yolladı. Irak devrik li..
'İsrail, misillemede yanlış adam öldürdü' Türkiye’de de gösterime giren "Münih" filmi, 1972 Olimpiyatları’nda 11 İsrailli sporcunun Filistinli militanlarca öldürülmesini yeniden gündeme oturt..
Baykal: 100 milyar lira param var Banka hesabını açıklayan Baykal Erdoğan'ın ise vazgeçtiğini söyledi "Yolsuzlukta havlu attılar" dedi. Malvarlığı tartışması tırmanırken, CHP Genel Başkanı De..
'Komplocu' değil, 'derin CHP'liymiş Milletvekilliğin den istifa ederek, BM Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı olan Kemal Derviş, piyasaya sunulan "Krizden Çıkış ve Çağdaş Sosyal Demokrasi" adlı..
Ecevit: Politikacı Derviş'e ihtiyaç yoktu Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, başbakanlığı döneminde Türkiye'ye gelen Kemal Derviş'in siyasete girmesinin büyük hata olduğunu iddia etti. Derviş..
Tekstilciler hükümete şikâyete gidiyor Çin ile rekabet edemediği için birer ikişer kapanan tekstil işletmecileri hükümete istek paketiyle çıkıyor. TOBB Tekstil Sektör Kurulu Başkanı ve Sanko ..
Şener: Kart faizinde ortak kurallar gelecek Başbakan Yardımcısı Şener, kart faizinde bankaların çeşitli uygulamalarının ortak kural haline geleceğini söyledi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardım..
Her keseye göre tekne Boat İstanbul'da Deniz tutkunları karlı yollara aldırmadan Boat İstanbul fuar alanının yolunu tutuyor. Fuarda en büyük ilgi teknelere. TÜRKİYE'DE denizcilik sektörünü ha..
Arcelor 'ayrı dünyaların şirketiyiz' dedi, Mittal'in teklifini kabul etmedi DÜNYA çelik sektörünün bir numarası Mittal'in yaptığı 22.7 milyar dolarlık satın alma teklifi Arcelor yönetim kurul..
10 fabrika kurdum, beni çocuklar kadar yormadı Şişecam Fabrikaları Cam Eşyası Grup Başkanı Gülsüm Azeri, kadınların en muhteşem üretiminin çocuk olduğunu ifade ederek, "10 fabrika kurdum, çoc..
Beylikdüzü'nün ikinci yükselişi! Orta sınıfa yönelik projelerden sonra şimdi de havuzlu, spor salonlu lüks konutların yapımına başlandığı Beylikdüzü'nde 21 tane de alışveriş merkezi projesi v..
İthalatçı gümrükle anlaşamadı otellerde içki borsası oluştu İçki ithalatçıları ve Gümrük Müsteşarlığı arasındaki anlaşmazlığın sürmesi, ithal içki stoklarını eritince oteller, ithal içkileri ..
Kredi kartı faizine en büyük 10 banka sınırı Kredi kartı temerrüt faizi en büyük 10 bankanın gecikme faizine uyguladığı faizin % 30'unu aşamayacak. Şu anda faiz en fazla aylık % 6.51 olacak. ..
"Türkiye'ye daha fazla yatırım yapabiliriz" Başbakan Erdoğan, yazılım devi Microsoft'un patronu Bill Gates'i ağırladı. Türkiye'nin internet potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Gates, AR-G..
Hasta tavukları yedi, hastalandı Sivas Kangal'da hasta 3 tavuğu kesip yiyen S. Sırrı Karakaya, ateş, boğaz ağrısı, öksürük gibi belirtilerin başlaması üzerine 'kuş gribi' şüphesiyle hastaneye..
'El Kaide üyesi Türk yakalandı' iddiası Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınlarında Türk olduğunu iddia eden bir El Kaide üyesi yakalandı. Pakistan güvenlik güçlerinin Türk olduğunu iddia eden..
Yol geçen hanı İşimiz hiç de kişilerle uğraşmak değil. Ama yine de ülkemize gelen yabancılar niye problem oluyor diye düşünmekten kendimizi alamadık. Ya biz çok iyiyiz, ya da onlar çok kötü. ..
Seks kazaları için 300 milyon Euro Aşk tehlikeli olabilir sözü seks için de doğrulandı. İngiltere’de bir sigorta şirketinin yaptığı araştırmaya göre seks sırasında akla gelmeyecek kazalar mey..
Malatya sıkmadı Sarı kırmızılı takım, 60.dakikada Aytaç ile istediği gole kavuştu.
Mehmet’in 16 sayısı yetmedi NBA’de Mehmet Okur’un takımı Utah Jazz, deplasmanda Dallas Mavericks’e 103-89 yenildi ve sezonun 23. mağlubiyetini aldı.
U16’lar moral buldu: 3-0 Uluslararası Ege Kupası A Grubu’ndaki ilk maçında Belçika ile 1-1 berabere kalan U-16 Milli Takımımız, dün Manisa’da oynanan karşılaşmada Norveç’i 3-0 yenerek moral k..
Aydın: Hakemleri tek başıma seçmiyorum Merkez Hakem Kurulu’nda (MHK), maçları yönetecek hakemleri belirleyen Hakem Atama Komisyonu’nun başına getirilen Ali Aydın, her kulübe eşit uzaklıkta ol..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8