30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Gömlek üstüne gömlek giydik' Çulcu: 'Amacımız Türk hakemliğini yüceltmek. Ekibimizin çoğu hakem camiasından. Tokat'ın istifasına 'güle güle' derim. Namusluca görevimizi yapacağız'
Solun ilacı Ajax'lı Boukhari Sol kanatta sıkıntı yaşayan Trabzon, Ajax'lı Boukhari ile büyük ölçüde anlaştı. Gönderilecek ilk isimler ise Lee Yong ve Jefferson
Türkiye'de zeytinyağını tatmamış 30 milyon insan var Elif Ergu(Röportajlar) - Özer Ergül, İtalyanların Türkiye'den zeytin alıp şişelemesine içerledi, kendi markasını yarattı. Ergül, 'Zeytin..
Gusül İslâm'dan önce var mıydı? Süleyman Ateş - Tarih kaynakları, Arapların uyguladıkları hac, sünnet, boşama, cünüplükten yıkanma, soy ve hısımlık dolayısıyla evlenme yasakları gibi konula..
Kapıdaki tehlike Seyfettin Gürsel - Çeşitli ülkelerin enflasyon hedeflemesi deneyimlerine ilişkin yazı dizisini Romanya ve Türkiye örnekleriyle noktalamak istiyorum
Yazı, şifa olmuyor ki! Mustafa Mutlu - Günlerdir ölümcül Subakut Sklerezon Panensefalit (SSPE) hastalığına yakalanan çocuklarla yatıp, onlarla kalkıyorum
Kediyi, gudiği yar diye sevmek.. Selahattin Duman - Nedir bu, demeyin? İcat çıkardılar.. Pazar günleri aşktan meşkten söz eden yazılar yazma icadı.. Çıkaran da bizim köşe yazarı esnafı.. Be..
Pratisyen hekimler çok dertli Ahmet Vardar - Biliyorsunuz Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı'nı tek çatı altında birleştiren yeni sosyal güvenlik sistemine göre, kronik hastalıklarda kullanılan ..
Molla Cami'den öğütler Okay Gönensin - Horasanlı Molla Cami, 'Baharistan'ı 1400'lerin ortalarında yazdı. O dönemin benzeri kitapları gibi 'Baharistan'ın amacı da insanlara bir şeyler öğretm..
'Pireli' yazı İclal Aydın - Sanki burası Türkiye değil Meksika'ymış da ilk defa gökyüzünden topraklarımıza kar düşmüş gibi her sene...
Mutluluk mümkün ya saadet? Haşmet Babaoğlu - Profilo alışveriş merkezinde genç biri önümü kesip elimi sıktıktan sonra hafif çarpık bir gülümseyişle, 'bizim gibiler için saadet gerçekten müm..
İdeal insan Kemal Necati Doğru - Örnek insan Kemal Abi! İdeal insan! Hani Türkçe'yi beğenmeyip yetersiz bulan ve ağızlarını bükerek İngilizce; 'role model...' diye söyleyenlerin dediği türd..
Neden döviz? Yavuz Semerci - Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti'ye hak veriyorum. Serdengeçti, kısa bir süre önce düzenlediği sohbet toplantısında, 'Artık dolar-faiz-borsa üçgeninde..
Küreselleşmenin perileri Asaf Savaş Akat - Haftanın ikinci yansında gündemi 'Davos' işgal etti. Her yıl Ocak sonunda çok sayıda güçlü ve ünlü insan İsviçre'nin bu küçük kayak kasabasında bi..
Beyazlı baaayanın acil ihtiyacı Tuğçe Baran - Oruçoğlu tatilinin sonu geldi. Son kaydıraklarımı, son sporlarımı, son açık havada yüzmelerimi, son elektriklenmelerimi, son çamurlanmalarımı v..
Liderin malı, züğürdün çenesini yorar Zülfü Livaneli - Ne ayıp şey!
İttifak mı, cephe mi? Ruhat Mengi - Dün İstanbul Conrad Otel'de Türkiye tarafından organize edilen 'Medeniyetler İttifakında Kadın' başlıklı uluslararası bir kongre başladı. Başbakan Tayyip..
Niye Salı? Güngör Mengi - Başbakan Erdoğan, mal varlığı ile ilgili iddiaları Salı günü cevaplayacağını açıkladı.
'Servet' iddiaları çok kızdırdı! 'Salı günü mal varlığı özellikle liderlerle ilgili ve partinin mal varlığı konusunda açıklama yapacağım'
Kadını kamu alanından dışlayan anlayış medeni olamaz Başbakan Erdoğan, 'Medeniyetler İttifakında Kadın' Kongresi'nde dolaylı olarak türban konusunu gündeme getirdi
Cumhurbaşkanı'nı Meclis seçer Erdoğan'ın 'Cumhurbaşkanı'nı biz seçeriz siz de bakarsınız' açıklamasına Baykal'dan yanıt geldi: Siz Meclis misiniz?
Mumcu: Allah Başbakan'ı ıslah etsin ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu TESK 17. Olağan Genel Kurulu'nda şöyle konuştu
ANAPa DYP çatısı altında kapımız açık DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, partilerinin kapısının ANAP'a açık olduğunu söyledi
HSBC Türkiye'de 4 bin yeni eleman alıp iki kat büyüyecek Yönetim Kurulu Toplantısı'nı ilk kez Türkiye'de yapan HSBC, yatırım kararı aldı. Başkan Sir Bond '5 yıl içinde Türkiye'de 200 şube aç..
1 dolar = 1.1 YTL ''Bu kuru bir tahmin değil. Geçen yılki özelleştirmelerin parası bu yıl gelecek. Normal döviz akışı da 2005' teki gibi sürer Dolar kuru 1.1-1.2 YTL aralığında seyreder''
Merkez müdahale etmeseydi dolar kuru 90 kuruşa inerdi Döviz düşük diye eleştirenlerin Merkez Bankası'na teşekkür etmesi gerekiyor. Çünkü kötünün ne olduğuna tanık olmadık
Tasarrufların sadece dörtte biri dövizde Merkez Bankası, BDDK ve İMKB verilerine göre Türk mali piyasalarının büyüklüğü (Hazine'nin yurtdışında ihraç ettiği eurobondlar da dahil edilince) bu..
Yargıtay kararı: Çalıntı karta mal satan mağaza da zarardan sorumlu Kredi kartını çaldıran bir kişinin kartı hırsıza kullandıran kuyumcuya açtığı davada Yargıtay, 'Zarardan kontrol yapmayan ..
Suudi Krallığı devrilirse petrol 262 doları görür Davos'un sıcak gündem maddesi petrolün falına bakan analist Browder, 6 felaket senaryosu gündeme getirdi.En kötüsü Suudi Krallığı'nın sonu....
Beklenen 'Mehdi' Boğaz'ı geçti Doğalgaz krizinin ortasındaki Türkiye için kritik öneme sahip LNG yüklü Cezayir tankeri 'Larbı Ben M'hıdı' Çanakkale Boğazı'nı geçti. Gemi 5 günlük gaz getiriy..
Teröristlerce kaçırılan polis memuru göreve başlayacak Şırnak Valisi Selahattin Aparı, teröristlerce kaçırıldıktan sonra Habur Sınır Kapısı'ndan alınarak Türkiye'ye getirilen polis memuru Ha..
'Kaza yaptım' diye yardım istedi, polis gelene kadar öldürüldü Çuvaş'ın taksisine E-5 üzerinde Mondeo model bir otomobil çarptı. Saldırganlar tartıştığı şoförü otomobillerine bindirerek öldü..
Çarşaflı, kaleşli kuyumcu soygunu 4 hırsızdan çarşaflısı, altın alma bahanesiyle kuyumcuyu oyaladı. Kar maskeliler ise silahlarını çekerek 7 kilo altını alıp kaçtılar
Suça eğilimli çocuklar sokak çocuğu değil Emniyet Çocuk Büro Amirliği'nin istatistikleri de vahim bir tabloyu ortaya koydu. 2005 yılına ait Türkiye Geneli çocuk istatiklerine göre 2005 yılın..
En sert yumruğu kızamıktan yedi! 14 yaşındaki Şafak Ağtaş başarılı bir boksördü, Milli Takım'a seçilmesi an meselesiydi. Ancak hayatının yumruğunu, hatalı kızamık aşısı yüzünden yakalandığı ..
'Tek doz değil erken aşı öldürüyor' 'Ölümcül SSPE hastalığına, kızamık aşısının 9'uncu ayda yapılması neden oluyor. Çünkü anne sütünden bebeğin kanına geçen koruyucu maddeler aşının etkinliğ..
Biberonla mama içerken boğuldu! Adana'da 3.5 aylık Gizem Güler, 18 yaşındaki annesi Nevin Güler'in biberonla verdiği pirinç unundan hazırlanmış mamayı içerken boğularak öldü
'Amerika ile Suriye arasında aracı olabiliriz' Alpogan: Biz diyoruz ki, 'Birileri de Suriye ile konuşabiliyor olsun.' İşte burada Türkiye'nin çok önemli bir rolü olabileceğine işaret etmek i..
DİSK Genel Başkanı: Gelecek için kaygılıyız Eskişehir'de düzenlenen adını İnsan Hakları Günü'nden alan '10 Aralık Platformu' toplantısına katılan DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, ülke, ha..
« 1 2 3 4 5 6 7 8