30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gökçek: Doğan’ı ben yendim Ankaraspor Onursal Başkanı,"Hasan Doğan’la aramızda sorun vardı. Ama sonunda maçtan Doğan mağlup ayrıldı" dedi.
Şaka değil, gerçek potada rekor: 218-0 Diyarbakır'da dün oynanan Genç Bayanlar Basketbol müsabasında rekor farka ulaşıldı.
Halk kendini içki ve sigaraya verdi Yüksek vergiler nedeniyle son yıllarda fiyatı en fazla artan ürünler olan içki ve sigaraya talep azalacağı yerde arttı.
Tüzün: Sağlık turizmi ile çamur ve kaplıcadan para kazanalım Şubat ayı içinde yapılacak Sağlık Turizmi Fuarı ile ilgili bir açıklama yapan Prof.Dr.Fikret Tüzün "Uzun süredir ekonomik açıdan c..
En az yenilikçi ülke Türkiye Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu, Avrupa Komisyonu'nca ülkelerin 'yenilikçilik' performansını değerlendirmek amacıyla hazırlanan endeksin 2005 sonuçları..
Arcelor rededebilir Dünyanın önde gelen çelik şirketlerinden Mittal'in Arcelor'u satın alma teklifini, Arcelor Yönetim Kurulu'nun reddetmesi bekleniyor.
Tarabya Oteli vitrine çıkıyor Emekli Sandığı'nın İstanbul Hilton, İzmir Büyük Efes ve Büyük Ankara otellerinin ardından İstanbul'daki Büyük Tarabya Oteli de vitrine çıkıyor.
'Artık kuş gribi kalmadı' daveti Magic Life, Almanya, Avusturya, Belçika ve İngiltere'den 2 bin turizmciyi Türkiye'de konuk etti.
Münih filmi konuşturuyor Amerikalı Yahudi kökenli yönetmen Steven Spielberg'in 1972 Münih Olimpiyatları'nda 11 İsrailli sporcunun kaçırılmasıyla başlayan olayları konu alan 'Münih' filminin g..
Kokacıyla kokain savaşı Bolivya'nın ilk yerli başkanı olan Evo Morales, uyuşturucuyla mücadele biriminin başına kendisi gibi bir koka üreticisini getirdi.
Telaşlanan Rumlar veto kartını oynuyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Kıbrıs'la ilgili eylem planı açıklaması ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta BM Genel Sekreteri Kofi Annan'la görüşme..
'Kaideci Türk yakalandı' Pakistan güvenlik güçleri, önceki gün Afganistan sınırı yakınlarında Kaide üyesi olduğu sanılan bir Türk vatandaşını yakaladı.
Tahran'dan Blair'e davet İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın "Yahudi soykırımı İsrail'in kurulmasını sağlamak için uydurulmuş bir efsane" sözlerinin ardından Tahran soy..
Yardım silahı Pentagon'da ABD'nin diğer ülkelere yaptığı yıllık yaklaşık 200 milyon doları bulan askeri yardımın idaresi, Dışişleri'nden Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) verildi.
Berlusconi'ye seks molası 9 Nisan seçimine hazırlanan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, sekse mola verdi. Il Giornale, yaratıcı kampanyalarla tanınan Berlusconi'nin, bir davette 9 Nisan'a k..
Bilgi isteme benden! Radikal, Adalet Bakanlığı'na başvurarak, "Yeni TCK'nın yürürlüğe girdiği 1 Haziran 2005 tarihinden bugüne kaç kişiye düşünce suçundan dava açıldı" diye ..
Baykal: AKP kapıp kaçacak CHP lideri Baykal: Cumhurbaşkanlığı seçimi AKP'nin gizli projesi. Cumhurbaşkanlığını kapıp kaçmak istiyorlar. Seçimi istememeleri bu yüzden.
'Malvarlığı' için basına suçlama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'salı günü malvarlığını açıklayacağı' yönünde bir açıklaması olmadığını ileri sürerek, basını eleştirdi.
Gül: Erken seçim hayal AKP Eskişehir Merkez İlçe Teşkilatı'nın kongresine katılmak için dün kente gelen Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, seçimlerin zamanında yapılacağını açıkladı.
Ağar: Seçim kaçınılmaz DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu, yeni cumhurbaşkanını yeni meclisin seçeceğini söyledi.
Güneşli ayazlı hafta Gelecek hafta gündüz sıcaklıkları artarken özellikle kuzey, iç ve doğu kesimlerde gece ayazlarıyla birlikte kuvvetli don ve buzlanma bekleniyor.
40 yıllık hırsız araştırması Konya polisi 1966'da ihbar üzerine bir tarihi eser kaçakçısının Meram'daki evine yaptığı baskında, yurtdışından kaçak getirildiği tespit edilen...
Sigaraya 112 bin kurban Kanser başta olmak üzere birçok hastalığın baş sorumlusu olarak gösterilen sigara, 2005 yılında 10 bin 500'ü pasif içici olmak üzere yaklaşık 112 bin kişinin ölümüne..
KKTC'de kuş gribi alarmı Avrupa Birliği Komisyonu, KKTC'deki hasta kanatlılardan alınan örneklerin Britanya'nın Weybridge kentindeki referans laboratuvarında incelenmesi sonucunda...
Her beş araçtan biri sigortasız Türkiye'de 11 milyonu aşkın tescilli araca karşın 8 milyon 900 bin poliçe olduğu, 2 milyonun üzerinde sigortasız aracın trafikte dolaştığı belirtildi.
Trende korku dolu saatler Ankara-İstanbul seferini yapan Ankara Ekspresi, önceki gece 22.30'da Ankara Garı'ndan hareket edip Polatlı'yı geçtikten sonra, saat 00.30 sıralarında Beylikova mevki..
Tripleks villada kombi zehirledi, bir kişi öldü Bursa'daki Saruhan Tekstil'in sahibi Ali İhsan Savranoğulları ile eşi Ayşe Savranoğulları ve oğulları 11 yaşındaki Yusuf Salih'in tripleks vill..
Şam yönetimine demokratik katkı Demokratikleşme yönünde 2007'de adım atmaya hazırlanan, bu kapsamda da yıl içinde çok adaylı yerel seçimleri yapacak Suriye, Türkiye'deki yerel demokrasi deney..
Duvarların Dili Olsa Önünüzde upuzun plaj uzanıyor, üstelik dünyanın sayılı plajlarından biri... Brezilya'da, Copacabana'dasınız...
Beynimiz okunacak Artık nefesiniz ve hatta nabzınızı kontrol edebilseniz bile yalanları yakalamanın bir yolu var. Yalan dedektörleri artık insanların beynini izleyebiliyor.
Marquez yazamıyor! Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Kolombiyalı romancı Gabriel Garcia Marquez, 'şimdilik' yazmayı bırakmış.
11 yaşında eroin kurbanı İskoçya'da 11 yaşındaki bir ilkokul öğrencisi kızın, okulda fenalık geçirdikten sonra kaldırıldığı hastanede eroin tedavisine alındığı açıklandı.
Amerikalının boş vakti çok İşkolik ve stresli ABD'li imajı yıkılıyor mu? Chicago Üniversitesi'nce yapılan bir çalışmaya göre Amerikalılar bundan 40 yıl öncesine göre haftada 8 saat daha faz..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8