30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

30 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atın dışarı! Saddam'ın yargıç krizi nedeniyle iki kez ertelenen davası olaylarla başladı. Yeni hakim, otorite kurmak için Saddam'a sert çıkınca salon karıştı. Saddam, 4 yandaşı ve avukat hey..
Avustralyalılar yeni bayrak istiyor Avustralya'da, üzerinde İngiliz motifleri yer alan bayrağın değiştirilmesi için kampanya başladı
Hamas geyikleri Filistin'i sardı Şeriat yanlısı Hamas iktidarıyla birlikte Filistinliler arasında Hamas şakaları dolaşmaya başladı
Faciadan önce son fotoğraf Polonya'da karın ağırlığına dayanamayıp çatısı çöken Chorzovv Sergi Sarayı'nda önceki gün festival havası vardı, şimdi can pazarı yaşanıyor
Maymunların da 'polisi' varmış! Toplu yaşayan maymunlardan bazılarının polislik yaptığı ortaya çıktı. Asayişi sağlayan 'polis maymunlar' kavga edenleri ayırıyor ve kurallara uymayanları dövü..
'Hesap kesimi' sezon sonu Şu an mevcut kadro ile 'zorunlu' olarak devam etmeyi düşünen Trabzon, yeni sezonda yaklaşık 13 milyon ?'luk yatırımla 'şampiyonluk' kovalayacak
Şükür'den 100 bin $ Adnan Polat'ın projesine G.Saray'ın golcü yıldızı da katıldı. G.Saray'ın içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkması için Genel Kurul'da '1500 G.Saraylı 100'er bin dolar ve..
Jun'dan Sergen'e övgü 'Sergen Türkiye'nin en önemli oyuncularından biri. Umarım onun vereceği paslarla çok gol atarım. Artık Trabzon'a dönmem. Seneye ya Beşiktaş, ya Avrupa olacak.'
Gizli kahramanlar İşte F.Bahçe mucizesini Aziz Yıldırımla birlikte yaratanlar. Kimi yönetimde, kimi ihraç edildi, kimi muhalefete geçti... Ama 10 önemli isim, Pendik faciasında bile Başkan'i..
'Sorumlu' nerede? Kartal Yiğit (Spor) - Beşiktaş'ta futbol şube sorumluluğu her dönem başkanlara baş ağırtmıştır. Bu sıkıntı Süleyman Seba döneminde de Serdar Bilgili yönetiminde de yaşanmş..
Mezhep din değil yorumdur Süleyman Ateş - Soru: Herhangi bir mezhebe bağlı olmayan bir Müslüman, gusül farzını almak için neler yapmalıdır? (Volkan Şenel)
Bilelim, görelim! Mustafa Mutlu - Dün dedim ki, 'Başbakan, kendisi dışında hiçbir siyasi parti liderinin mal varlığını açıklayamaz... Çünkü bu, 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüş..
Eğitim düzeyine göre işsizlik Seyfettin Gürsel - Geçen çarşamba yayınlanan iş gücü piyasası 'ekim' rakamları, eylül-ekim-kasım döneminin ortalamasını yansıttığından 2004'le tam bir kıyaslam..
Demokrasi: ABD, AB ve biz (2) Süheyl Batum - Geçen yazıda demokratik sistemimizin işleyişindeki 'zaaflara' değinmiş ve bunlar nedeniyle, sistemin gerçek anlamda karar üretemediğini, ciddi h..
Koca hastane yıllardır atıl durumda Ahmet Vardar - Bundan yaklaşık 40 sene önce Kastamonu'nun Daday ilçesinde, ormanın içinde, Türkiye'nin ikinci büyük göğüs hastalıkları hastanesi yapıldı...
Siyasilerin paraları Okay Gönensin - En üst düzeydeki siyasi kişilerin maddi varlıklarının sürekli olarak konu olması, siyasetin itibarının yerlerde sürüklendiğini düşündürüyor
Hepimizin ve Ferhan Şensoy'un içindeki yobaz! Haşmet Babaoğlu - Belli ki epeydir Ferhan Şensoy'un asabı bozuk! Artık 80'ler ve 90'lardaki gibi parlak bir popülariteye sahip olmayan bu söz v..
Bakan villasını yıkacak vicdanlı dozerler aranıyor! Necati Doğru - Dozer bulunur. Kepçe de bulunur. Amele de bulunur. Hatta ben bile VATAN'ın Genel Yayın Müdürü Tayfun Devecioğlu'ndan izin ..
Sucuk, ekmek ve kar küreyen adamlar Tuğçe Baran - Afyon'dan incelmiş olarak dönüşümü adeta kutlarcasına ilk sucuklu kahvaltı partisini vermiş bulunuyorum. Niçün bütün memleket kangal kangal..
Daha fazla kadın vekil! Ruhat Mengi - Emine Erdoğan'ın Cumartesi akşamı Esma Sultan Yalısı'nda 'Medeniyetler ittifakında Kadın Kongresi' nedeniyle verdiği davete bizler çağrılmadık. Ne orga..
Çelik-çomak Güngör Mengi - CHP den gelen tahrik edici suçlamalar üzerine Başbakan önceki gün ne dedi?
Salı bilmecesi Erdoğan 'Ben Salı günü mal varlığımı açıklayacağım demedim' dedi, ekledi: Salı günü ne konuşacağımı görecekler
Gates'i 2 bin 500 renci soru yağmuruna tutacak Dünyanın en zengin işadamı, Türkiye'nin dört bir yanından gelen 2 bin 500 öğrencinin sorularını yanıtlayacak. Gates, internete erişimi de ma..
BM, kanatlı itlafı için katil arıyor! Kuş gribinin göründüğü ülkelerde kanatlıların itlafı için katil ordusu kurulacak. BM, 'profesyonel katiller' için arayışa geçti
Dünya ekonomisinde trendleri o belirleyecek Her konuşmasında dünya piyasalarını sarsan ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Greenspan, Çarşamba günü koltuğunu 'sakin ve utangaç ekonomi profesörü..
Neftçi' ye göre dünya piyasalarında... Dolar değer kaybedecek altın ise değer kazanacak
Borsada beklenti 54 bin... Faizde ise düşüş yavaşlıyor... Borsa için 'şişti' diyende, '54 bini görür diyen de var. Faizde ise kimse yüzde 10'un altını beklemiyor
Carlos Ghosn, Türkiye'ye 7 yeni Renault'dan birinin üretimini verecek mi? Renault Başkanı, 7 yeni model için düğmeye bastı. Şimdi herkes yeni üretim tesislerini merak ediyor
8.6 milyar dolar zarar eden GM'in yüzünü güldürdük Geçen yıl Türkiye'de 46 binin üzerinde araç satan General Motors 1 milyar doların üzerinde ciro yaptı ve Avrupa'nın en kârlı şirketi oldu
Hyundai, rekor kâra İzmit fabrikasıyla ulaştı Hyundai Motor, başta Türkiye olmak üzere gelişmekte ülkeler sayesinde rekor satış rakamına ulaştı.
Restoranda ürettiği bira tutulunca fabrika kurdu Bahadır ve Alparslan Karahanoğlu'nun hobi olarak başladıkları bira üretimi, Tuzla'da kurdukları fabrika ile endüstriye dönüştü. Red Ale ve Kö..
'Ukrayna ile doğalgaz sorunu bitti' Ukrayna ile yaşanan doğalgaz sorununun çözümlendiğini belirten Bakan Tüzmen, 'Problem İran'dan Ukrayna'ya gelen doğalgazdan kaynaklanıyor' dedi
Büyük Tarabya Oteli için bu hafta ilana çıkılıyor Emekli Sandığı oteli için son teklif 29 Mart olarak belirlendi. Geçici teminat bedeli ise 5 milyon dolar
Borsadan 45 milyon $ toplayıp tren alacak 2-3 Şubat'ta halka arz edilecek borsanın ilk lojistik firması Reysaş, yatırımcılardan elde ettiği gelirin bir bölümüyle 146 vagon ve 1 lokomotif ala..
Kredi kartı tasarısı geçmişi kapsamıyor Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, kredi kartları konusunda hazırlanan yasa tasarısında akdi faizle ilgili bir sınır olmadığını be..
Türk bayrağına çirkin saldırı! Osmaniye'nin Kadirli İlçesi Sanayi Sitesi'ndeki direkte asılı Türk bayrağı, gece kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kısmen yakıldı
Amerika kendini sevdirmek için 'çalıyor' ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye gibi Amerikan karşıtlığının yükseldiği ülkelerde konser vermek üzere bir caz grubu kurdu. Agora adlı grup, Boğaziçi ..
Pozitif geleceğe türbansız defile Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan, önceki gece 'Medeniyetler İttifakında Kadın' kongresi katılımcıları onuruna Esma Sultan Yalısı'nda bir kokteyl verdi...
Ereğli'de CHP binası kundaklandı Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, CHP İlçe binasının, kapı camını kırarak içeri giren bir kişi tarafından kundaklandı. Çıkan yangın itfaiyenin yarını saat süre..
Doğalgaz deposu için danışmanlık ihalesi 3 Mart'ta BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Tuz Gölü'nün altına inşa edilecek yaklaşık 300 milyon dolar tutarındaki yeraltı depolama tesislerinin yapımı öncesi d..
'Bilgi almadan bu beyanları vermemek gerek' Türk yargısının AB reformları konusunda eğitilmesi gerektiğini söyleyen MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpogan'a, Yargıtay'ın ardından, Adalet Bakanı ..
AKP Muş teşkilatı görevden alındı AKP yönetimi teşkilatlarda yolsuzluk araştırması başlattı. Muş teşkilatından 8 kişi istifa ettirildiBaykal'ın asistanı Kemal Unakıtan'ın danışmanının kızı
Bir orası kalmıştı! Google'ın Dünya'nın uydudan çekilmiş fotoğraflarını gösteren "Google Earth" programı, reklamcıları harekete geçirdi. Caddelerdeki reklam panolarının yerini, binaların çatı..
Köpek Yılı'nın ilk günü Çin'in geleneksel ay takvimine göre önceki gece Köpek Yılı'na giren Çinliler, yedi günlük tatilin ilk gününde parklara akın etti. Başkent Pekin'de yeni yıl dolayısıyla..
Brezilyalı 'Musa' tesadüfen bulundu Brezilya'nın Minas Grieas bölgesinde poşete koyulup göle atılan iki aylık bebek, şans eseri kurtuldu. Bebeği bulan Jose da Cruz, yaşadıklarını şöyle anlatt..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8