3 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

3 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tatilciler bayramda uçakla seyahat edecek Okulların yarıyıl tatiline girmesini fırsat bilen yaklaşık 150 bin tatilci, Kurban Bayramı’nda gözde merkezlere akın edecek.
Güngören’de hurdacı temizliği Güngören Belediyesi, yıllardır hurdacıların çevre ve görüntü kirliliğine yol açan depolarını tek tek tahliye etti.
Avcılar’da kafe basan şehir eşkıyaları 2 kişiyi öldürdü Avcılar’da bir kafede çıkan silahlı çatışmada 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Saldırıyı düzenleyen kişiler olay yerinden kaçarak izini k..
Mehmetçik Vakfı istasyonu bombacılarına müebbet hapis istemi Mehmetçik Vakfı'na ait Maslak'taki Opet benzin istasyonuna 15 Ekim 2005'te yapılan bombalı saldırıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet B..
Oyuncu Yaşar Alptekin’in YAMAHA motorsikleti çalındı Son zamanlarda artan hırsızlık olaylarının yeni kurbanı eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin oldu.
Önce televizyonu, iki gün sonra parçalarını çaldılar Şişli'de bir mobilya mağazasından 3 gün önce plazma TV çalan hırsızlar, dün de TV'nin aksesuar parçalarını çaldılar.
‘Kızlar atölyeye değil, okula gitmeli’ Okul çağındaki kız çocuklarının tekstil atölyelerinde çalıştırılmasına sıkça rastlanan Güngören’de, ilçenin bütün resmî kurumları bir araya gelerek konu..
İstanbul’da aralığın zam şampiyonu taze fasulye İstanbul’da aralık ayında en fazla fiyat artışı, yüzde 27,4 ile taze fasulyede gerçekleşti.
Garson kızları kullanarak kredi kartı kopyalayan çeteye baskın İstanbul’da, ünlü restoranlarda çalışan bazı garson kadınlara verdikleri ‘Reader’ cihazı ile müşterilerin kredi kartlarını kopy..
Beyoğlu Belediyesi, Bilgi Üniversitesi ile birlikte işsizlere meslek öğretiyor Beyoğlu Belediyesi ile Bilgi Üniversitesi, şirketlerle bir araya gelerek, gençleri meslek sahibi yapıyor. Her dö..
THY, Kurban Bayramı’nda yurtiçi ve yurtdışına ilave seferler yapacak Türk Hava Yolları (THY), 10 gün sürecek Kurban Bayramı tatili sebebiyle havayolu trafiğinde beklenen yolcu talebini karşı..
Teşvik Yasası Kütahya’yı coşturdu Şehrin sahip olduğu zenginlikler ve kalkınma yolunda sürdürülen faaliyetler hakkında bilgi veren Kütahya Valisi Osman Aydın, henüz bakanlıktan onay çıkmaması..
‘Ağlatan mektubu’ yazan çocuk bulunamadı Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref’i ağlattığı belirtilen ve Müşerref’in internet sitesinde yer alan mektubu yazan çocuk bulunamadı.
2 milyon YTL’lik naylon fatura ele geçirildi Kocaeli'nde düzenlenen naylon fatura operasyonunda 2 milyon YTL’lik (2 trilyon lira) fatura ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi yakalandı.
Yüzer köprüden Osmaneli nüfusunun 10 katı insan geçti Bilecik’in Osmaneli ilçesi ile yaklaşık 9 köyün bağlantısını sağlayan Selçik Köprüsü’nün yıkılması üzerine, geçici olarak yapılan yüzer k..
Tanzanya Feza Koleji öğrencilerinden Tavşanlı’ya ziyaret Tanzanya’da faaliyet gösteren özel Türk okulu Feza Koleji öğrencileri, Tavşanlı Özel Yavuz Selim Lisesi’ne misafir oldu.
Adapazarı’ndaki orta hasarlı binalarda endişeli bekleyiş Orta hasarlı bir binada dairesi bulunan M.D. isimli konut sahibi "Binamızdan kat alınarak onarılıp güçlendirilmesi gerekiyor. Ancak hi..
Bulgaristan baraj kapaklarını açınca Meriç Nehri yükseldi Edirne'de, karların erimesiyle Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması sonucu, Meriç Nehri'nin debisi yükseldi. DSİ 11. Bölge Müdürlü..
Türkiye'nin tek 'kalp ve aritmi' hastanesi açıldı Türkiye'nin özel sektöre ait ilk ve tek olma özelliğine sahip "kalp ve aritmi" hastanesi dün Bursa'da açıldı.
Bursa’da bu sene 7 bin 500 konut inşa edilecek Kaçak yapılaşmayla adeta başı belâda olan Bursa'da, yerel yönetimler bir taraftan ruhsatsız binaları yıkarken bir taraftan imarlı, ruhsatlı, dep..
Öğrenci taşıyan midibüs devrildi: 10 kişi yaralandı Sakarya'nın Sapanca ilçesinde meydana gelen kazada sınava girecek üniversite öğrencilerini taşıyan midibüs devrildi.
Yangında ölüme çok yaklaştılar İzmit'te bir işhanında çıkan yangında mahsur kalanlar güçlükle kurtarıldı. İnönü Caddesi'nde bulunan Gakko Kervansaray İş Merkezi'nin 5. katındaki bir inşaat fi..
AB, Türkiye’nin tarama süreci performansından memnun Türkiye’nin Avrupa Birliği ile ilişkilerine son dönemde Türk Ceza Kanunu’nun 301. maddesi etrafındaki tartışmalar damgasını vuruyor.
‘Viyana, Türkleri yine püskürtmeye hazırlanıyor’ Avusturya’nın önceki günden itibaren AB dönem başkanlığını İngiltere’den devralması Avrupa basınında farklı yorumlara yol açtı.
İki lider arasındaki kriz Avrupa'yı titretiyor Rusya’nın fiyat konusunda anlaşamadığı Ukrayna’ya giden doğalgazı kesmesi üzerine Avrupa’daki "enerji krizi endişesi" büyürken, Moskova-Kiev ara..
Talat: Kıbrıs’ta barış için dinlerin işbirliği şart KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs sorunu çözülse bile, kalıcı barışın kültürel diyalog, İslam ile Hıristiyan işbirliğiyle sağlana..
Bayrak hırsızını dokunulmazlık kurtardı KKTC'de ara bölgede Türk bayrağını çalan ve geçen cumartesi Kuzey Kıbrıs'a izinsiz girmek isterken tutuklanan Avrupa Parlamentosu (AP) Rum milletvekili..
Türkiye, Ortadoğu barışına katkısını ‘serbest bölge’ projesiyle artıracak İsrail ve Filistin'le sıcak ilişkilere sahip tek bölge ülkesi olan Türkiye, Ortadoğu barışına katkı için yeni bir ham..
Abbas: D. Kudüs’ün oy kullanması engellenirse seçimler ertelenir Filistin lideri Mahmud Abbas, İsrail'in Doğu Kudüs'te oy kullanılmasını engellemesi durumunda 25 Ocak'ta yapılması planlanan s..
Bağdat’ta pusuya düşürülen büyükelçiyi özel tim kurtardı Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ünal Çeviköz ve beraberindekileri taşıyan konvoy dün saldırıya uğradı.
Pentagon propaganda için imam da kullanmış ABD’nin, Irak’ta yürüttüğü psikolojik savaş çerçevesinde Iraklı gazetecilerin ardından bazı din adamlarına da parayla propaganda yaptırdığı iddia ed..
BM, suikastla ilgili Esad’ı da dinleyecek Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’nin geçen şubat ayında öldürülmesinin ardından başlatılan BM soruşturması kapsamında dün yeni bir gelişme yaşandı...
Ukrayna’daki doğalgaz krizi kısa sürede aşılmazsa Türkiye üşüyecek Rusya'nın Avrupa'ya uzanan boru hattı güzergahında bulunan Ukrayna'ya fiyat artışını kabul etmemesi sebebiyle verdiği doğalg..
Otomotivde daralma olmadı, şirketler memnun Hurda indirimi nedeniyle satış rekorları kıran otomotiv sektörü, konuta aşırı rağbet nedeniyle yüzde 20 daralma beklediği 2005’te olumsuz tahminler..
Esnaf kredi faizleri 40 günde ikinci kez indirildi 25 Kasım’da yüzde 15’e indirilen esnaf kredi faizleri yeni yılla birlikte iki puan daha geriledi. Kredi limitleri ise 25 YTL olarak kaldı.
Araç muayenede yeni ücret 96,7 YTL İstasyonlarca yapılacak araç muayenelerinde alınacak harç tutarları, Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu imzasıyla yayımlanan harçlar sirküleriyle yen..
İhracat, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı Son üç yılda yüzde 100’ün üzerinde artış gösteren ihracat, geçtiğimiz seneyi 73,4 milyar dolarlık rekorla kapattı.
Kazma-küreği eline alan müteahhitlik yapamayacak İnşaat sektöründeki hareketlilik müteahhitlik tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Deprem ve benzeri felaketler sonrasında sürekli gündeme gel..
Dünya Kupası dijital TV satışlarını patlatacak Büyük ilgiyle takip edilen, çoğu için milli bir mesele haline gelen Dünya Kupası müsabakaları, dereceye giren ülke taraftarları kadar TV satıcıl..
Gelir vergisi’ne yeni tarife Meclis’te Başta çalışanlar olmak üzere Gelir Vergisi mükelleflerinin beklediği tarifeye ilişkin düzenlemenin, Meclis'te bu hafta ele alınması bekleniyor.
TRT’ye elektrik faturasından değil, RTÜK’ten para aktarılsın Enerji Bakanı Hilmi Güler, elektrik faturalarından her yıl TRT’ye aktarılan yaklaşık 250 milyon YTL’lik payın kaldırılması gerekti..
100 baz istasyonundan 85’ine ‘temiz’ raporu Cep telefonu şebekelerinin kurduğu baz istasyonlarının sakıncalı olmadığını belgeleyen ‘kati güvenlik sertifikası’ 2005’in Eylül ayına kadar sadece..
ÖSYM her yapılan sınavdan kazanıyor Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) son 5 yılda düzenlediği sınavlardan 172 milyon YTL (172 trilyon lira) kazandı.
2006 yılında 17 sınav yapılacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2006 yılında, üniversite adaylarının katılacağı Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı’nın (YDS) yanı sır..
Meslek liseliler ÖSS engeli yüzünden okumak istemiyor Meslek lisesi öğrencilerine üniversiteye giriş sırasında uygulanan katsayı engelinin olumsuz sonuçları bilimsel bir çalışmayla ortaya çık..
AB fonları için özel eğitim kurumlarına gri pasaport Türkiye’ye ayrılan Avrupa Birliği eğitim fonlarının en iyi şekilde kullanılabilmesi amacıyla yurtdışına çıkacak resmî kurum çalışanlarına ..
Yurda parmak iziyle giren öğrenciler şikâyetçi: Fişleniyoruz Yeni ceza kanunlarına göre şüpheli veya sanık ancak 2 yıldan fazla ceza gerektiren bir suç işlerse parmak izi alınabiliyor. Demokr..
Diyanet’ten rüşvet hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı, haksız kazanç yollarından olan rüşveti, ancak menfaat düşkünlüğü, hırs ve doyumsuzluk gibi ahlak dışı ve dince yasaklanan özelliklere sah..
Fransa’ya 2 milyar Euro’luk Hatay’ı işgal davası İskenderun’da oturan iki öğretmen, 1918 yılında Hatay’ı işgal edip kaynaklarını sömürdüğü gerekçesiyle Fransa aleyhine dava açtı.
Çığ altında kalan Ukraynalı turist kayıp Palandöken Kayak Merkezi’nde meydana gelen çığ felaketinde Ukrayna asıllı Suitlana Zoabiyakcı (28) isimli turist, çığ altında kaldı.
« » 1 2 3 4 5 6