3 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

3 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Paralı başkan sevilmez G.Saray yönetimine maddi destek sağlayan Ünal Aysal, "Beni para babası gibi gösteriyorlar. 30 milyon dolar iddiaları kasıtlı. Önümü kesmek istiyorlar" dedi. G.Saray yön..
Kırandi için dava Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK tarafından kaçırılan er Coşkun Kırandi'yi teslim alan İHD Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Perinçek, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Selahattin..
Amanos Dağı'nda üs iddiası CHP Hatay Milletvekili Fuat Çay, Amanos Dağı, Antakya Kisecik Köyü ve Arsuz hattında yapılan çalışmaları ve bu çalışmaların hangi ülke veya kuruluş adına yürütüldüğ..
'Abey' diyene ceza veriliyor mu? CHP Şanlıurfa Milletvekili Vedat Melik, Türkçe'de "ağabey'' kelimesinin çok değişik şekillerde kullanılıp yazıldığını belirterek, Başbakan'a bunlardan hangisi..
Fransa'ya işgal davası Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 2 öğretmenin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) yaptığı, Hatay'ı işgal ettiği gerekçesiyle Fransa'nın birer milyar Euro tazminat ö..
Erdoğan bayramda Siirt ve Rize'de Başbakan Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı tatilini eşi Emine Erdoğan'ın memleketi ve aynı zamanda seçim bölgesi olan Siirt ile baba ocağı Rize'nin Güneysu ilçes..
Büyükanıt atletizm hakemi çıktı Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Harp Okulu'nun yayınladığı "Çizgi Ötesi" adlı dergiye verdiği söyleşide 1963'ten beri lisanslı atletiz..
Terör yasasını eleştirdi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, terörle mücadeleyle ilgili son düzenlemeleri eleştirerek, yasanın teröristlere büyük imkan kazandırdığını söyledi. Türkiye ..
Roj TV kapansa bile 4 yedeği var Türkiye'nin baskılarına rağmen Danimarka, PKK yanlısı Roj TV'nin sahibi Mezopotamya şirketine 4 yeni kanal için daha lisans verdi. Danimarka'dan yayın yapan P..
Memura 9 gün izin Hükümet, önümüzdeki hafta pazartesi günü yarım gün çalışacak kamu görevlilerinin tüm gün izinli sayılması yönünde karar alarak bayram tatilini 9 güne çıkardı. Bakanlar Kurul..
C Bank'ın ismi değişiyor C Kredi ve Kalkınma Bankası'nın (C Bank) ünvanı, 29 Aralık 2005 tarihli Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanan ilanla, BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. olara..
Bank of America en büyük kredi kartı şirketi oldu ABD'nin önde gelen bankalarından Bank of America, ülkenin en büyük bağımsız kredi kartı şirketi MBNA'yı 34.2 milyar dolara satın aldı. Banka ..
Brisa'da hedef 11 milyon lastik Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi Ticaret AŞ Pazarlama ve Eğitim Müdürü Ahmet Koral, 2005'te Türkiye'de 23 milyon adet lastik üretildiğini ve bu üretimin..
Gelir vergisinde ilk dilim 7.000 YTL olacak Gelir vergisinde yüzde 15'lik ilk dilim 6.600 YTL'den 7.000 YTL'ye yükseltiliyor. Yeni tarife yüzde 15, 20, 27 ve 35 olarak belirlendi'Sanatçıların..
DTP'li başkanlara inceleme DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in de bulunduğu Demokratik Toplum Partisi'ne (DTP) geçen 56 bel..
Vergide ilk dilim azaldı, ödenecek vergi arttı Gelir vergisi dilimlerini 5'ten 4'e düşürecek Maliye, yüzde 15'lik ilk dilimi 6 bin 600 YTL'den 7 bine yükseltiyor. Ancak yeni sistemde vergiye ..
Yabancı tatildeyken, vergi sınavı yerliyi tedirgin etti Yeni yılın ilk işlem gününde piyasalar tedirgin bir seyir izledi. 2006 yılına girilmesi ile hisse senetleri ve tahvil-bonoya tıpkı mevd..
Teşkilat yönetmeliği çıktı, ortalık toz duman Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sancılı bir yeniden yapılanma sürecine sahne oluyor. İmar Bankası olayından çıkarılan dersler doğ..
İhracattan 2005'e bol rekorlu veda Aralık, ihracatta rekorlarla dolu bir ay oldu. Aylık 7.3 milyar dolar, yıllık 73.4 milyar dolar olan ihracat, Cumhuriyet tarihinin en yüksek düzeyine ulaştı..
Sigara devlerine AB dava açıyor, Türkiye anlaşıyor Kaçak sigaradan şirketleri sorumlu tutan AB, dava açtı. Philip Morris davanın düşmesi için 1.2 milyar dolar ödemeyi kabul etti. Türkiye ise ..
'Kömür ve suya daha çok ağırlık vereceğiz' Güler, Türkiye'nin doğalgazda tam bir hovardalık sergilediğini ifade ederek yerli kaynaklara yöneleceklerini vurguladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Ba..
'Batı'nın gazını hortumlarız!' Ukrayna, sıcaklığın eksi 5'e düşmesi halinde Avrupa'ya giden doğalgazdan 'gereken miktarda' kullanabileceğini duyurdu. Doğalgaz fiyatı konusunda bir türlü anlaş..
Avrupa'nın korktuğu başına geldi Sonunda beklenen oldu. Rusya'nın, fiyat yüzünden Ukrayna'ya uyguladığı doğalgaz kesintisi Avrupa ülkelerini de etkiledi. Türkiye de kısıtlamanın uygulandığı b..
Üç günlük gazımız var Rusya, Ukrayna'daki transit hattı iptal ederse Türkiye'yi büyük bir kriz bekliyor. Sadece 3 gün yetecek stokumuz var, o da borularda. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan ..
Kan vermede Guinness'e aday Meclis'te garson olarak çalışan 45 yaşındaki Aslan Güneş, dünyadaki tıp otoritelerinin kan vermede "kritik nokta" olarak kabul ettiği, 25 yıl için maksimum 100 ola..
Noel Baba yerine hırsız geldi! Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Sabancı'nın kızı Sadıka Gül Sabancı, yılbaşı gecesi hırsızların kurbanı oldu. Sabancı'nın İstanbul Tarabya'd..
Çatıda can pazarı Taksim'de önceki gece çıkan yangın dehşet yarattı. 4'ü çocuk 7 kişinin kurtarıldığı yangında Aydın Girgin'e ait yanmış bir ceset bulundu. İstanbul Tarlabaşı Bulvarı Sakızağa..
Kurbana kredi fetvası Diyanet'e göre kredi kartı ile kurban alınabilecek. Ancak banka kredisi alıp kurban kesmek caiz değil. Çünkü borcu olanın kurban kesmesi dinen yanlış. Diyanet İşleri Baş..
Eşkal hapsinden halayla kurtuldu Tutuklanan cinayet zanlısı olay saatinde düğünde olduğunu fotoğraf ve tanıklarla kanıtladı. Ancak davadan beraat etmesi bir yıl sürdü. İzmir'de işlenen bir ci..
Talih kuşu barını kapatırken yetişti 20 milyonlukbüyükikramiyenindörtortağından biriçekini dün aldı . Milli Piyango'nun Yılbaşı özel çekilişinde, çeyrek biletine 20 milyon YTL büyük ikramiye ..
Taksit taksit hırsızlık Şişli'de bir mağazanın camını otomobille çarpa çarpa kıran hırsızlar önce plazma TV'yi çaldılar. İki gece sonra da aynı yöntemle aksesuarını tamamladılar. İstanbul'da ..
'Denizler hâkimi' aile İstanbul'da Yaşadıkları tekne ile tüm dünyayı dolaşan İrlandalı Hamilton ailesi İstanbul'da. Aile bir yıl Türkiye'de kalmayı planlıyor . Aynı zamanda evleri olan teknel..
Samsun ona ağlıyor Samsun'da yılbaşı kutlaması sırasında maganda kurşunu kurbanı olan minik Tuğba'nın okul arkadaşları, masasına kendi yaptığı Noel Baba maskesini koydu. Samsun'da yeni yılın ..
'Ben de sizin gibi yaşlanıyorum' Yakında "Keloğlan Karaprens'e Karşı"da izleyeceğimiz Nükhet Duru, "Herkes genç görünmemin sırrını soruyor. Oysa ben de insanım; yüzümde çizgiler, göz altlarım..
‘Kurbanı satış merkezinden alıp, ehliyetli kimselere kestirin’ Uzmanlar, vatandaşları Kurban Bayramı’nda sağlık için, kurbanlıklarını veteriner hekim kontrolünde satış yapan yerlerden almalar..
İDO indirim günlerini mart sonuna kadar uzattı İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ, 1-31 Aralık 2005 tarihleri arasında vapurlarda başlattığı yüzde 50 indirim uygulamasını 1 Mart'a kadar uzatt..
Yasalara aykırı satış ve kesime ceza verilecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, yasalara aykırı kurban satışı ve kesimi yapanlar hakkında 50 ile 1.250 YTL arasında idari para ..
Pazarlar, şehir çocuklarının eğlence mekanı oldu Bayramın yaklaşmasıyla birlikte büyük şehirlerde kurulan kurban pazarlarının en ilginç ziyaretçileri çocuklar oluyor.
« » 1 2 3 4 5 6