29 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

29 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Avrupa sansürlerdi, biz naklen yayınladık: Salgın çayıra mevlam kayıra Tüm dünya, özellikle de Türkiye son günlerde adına ‘kuş gribi’ denilen virüsle uğraşıyor. Göçmen kuşlardan kümes hayvanl..
‘Soğuk savaş’ polemiği:İstanbul Boğazı dondu mu donmadı mı? İstanbul’un tarihi, ‘denizin ve Boğaz’ın buz kesmesi’ hikâyeleriyle dolu. 401 yılında Bizans İmparatoru Arkadius zamanında deniz 20..
Şu bizim Keloğlan: Kahraman mı soytarı mı? Vizyondaki bir film vesilesiyle masal kahramanımız Keloğlan yine gündemde; ama biraz soytarı, biraz şamar oğlanı şeklinde.. Peki hangi Keloğlan ger..
Kars'ın gözü Ermenistan kapısında Naif Alibeyoğlu Kars’ta iki dönemdir belediye başkanlığı yapıyor. Alibeyoğlu, başkan seçildiği günlerde, gazetelere ‘50 milyara satılık şehir’ manşetleri ile..
Hikâye Bir vardı, bir yoktu. Bundan kırk sene kadar önce her şey güllük gülistanlık iken, pireler berber iken ve üstelik durup dururken ülkemiz gençliği öyle birdenbire, kendiliğinden ikiye a..
Mahallemize salyangozcu geldi hanıııım! Yavuz Donat, Sabah gazetesindeki köşesinde diyor ki: "Türk siyasetinin 2006 yılı Ocak ayı gündemine bakar mısınız?.. "Gündem diye tartıştığımız konular..
Müslümanlar neden ilgisiz ve meraksız? Osmanlı tarihini anlamanın önündeki en inatçı engellerden birinin ‘gerileme saplantısı’ olması şaşırtıcı değil. Zira başka alanlarda birbirine kılıç çek..
Nenenin, dedenin yemeğini ye! Türkiye’de ilk defa gıda ürünlerinin kanser yapma etkisi araştırıldı. TÜBİTAK’ın 9 ay süren gıda ürünleri ile ilgili kanser taramasından çarpıcı sonuçlar çıktı.
Benim sadık yarim 'kardankadındır' İstanbul’a kar yağdı, şehir altüst oldu. Meteoroloji’nin bir hafta önceden başlayan uyarılarını İstanbullular ciddiye alınca karakış kolay atlatıldı.
Tarikat, kadın, namaz tartışması Bu hafta Türkiye ‘kadınlı erkekli namaz haberi’ ile çalkalandı. Tüm büyük gazetelerin manşetten ‘skandal’ olarak duyurduğu haber bir anda bir numaralı gündem ..
Commer’in arabasına dokunan yandı Amerikan Büyükelçisi Robert Commer’in arabasının ODTÜ’de yakılması hadisesi hiç şüphesiz 68 kuşağının sembol eylemlerinden biri, hatta ilk akla geleni.
Kar; Batı’da estetik, Doğu’da mustarip yağıyor Emine Dolmacı ise haftayı esir alan ‘kar’ın başka bir yüzüne savruldu; o dizi senin bu film benim, ‘kar’ imgesinin peşine düştü. Öyle ya, edebiy..
Bir ajanın çantasında olması gereken altı şey Hafta başı Londra ile Moskova arasında patlak veren casusluk skandalı bizi, neredeyse zihinlerimizden silinme noktasına gelen Soğuk Savaş’ın kasv..
‘Başı açık namaz’ küreselleşmenin ürünü... Üsküdar’da bir camide kadınların erkeklerle yan yana başı açık namaz kılmasının yankılarının sürdüğü şu günlerde, önceki yıllarda başörtüsü ile ilgi..
İnsan halleri üzerine değiniler İnsanoğlunun tam bir muamma olduğu öteden beri bilinen bir hadise. Zamanın, varlığın, ölümün ve hiçliğin bilgisine sahip insanoğlu, bu bilgiyi hiçbir zaman ken..
Bize gülümseyen son kahramanlar I. Dünya Savaşı’nda; Çanakkale’den Yemen’e bütün cephelerde çekilen çileleri, yoklukları, gösterilen akıl almaz yiğitlikleri ve Anadolu’daki son savaşı;
Beter ikizler yaka silktirmeyi sürdürüyor İngiliz yazar Charles Ogden’ın çocuklar için kaleme aldığı dizinin kahramanları, herkesin yaka silktiği "kötü" iki çocuk.
Dedektif Mayk Hammer geri döndü Çizdiği farklı insan tiplemeleriyle ve sahiciliği ile hala okunanlar listesinde olan Kemal Tahir’in F.M. İkinci imzasıyla yazdığı Bir Mayk Hammer romanı ‘Derin..
Anlatacak bir hikâyesi olmak Her şey "bir hikaye" içindi. Kim ne yaptıysa "bir hikayesi" olsun diye yaptı. Hikayenin türü, konusu, zamanı önemli değildi. Önemli olan "bir hikayeye" sahip olma..
Karajan’ın bütün kayıtları The Karajan Collection, son yüzyılın en başarılı orkestra şeflerinden biri olarak saygı gören Herbert Von Karajan’ın, kariyeri boyunca yaptığı, günümüzde bile en i..
Gaza yaklaşan Anadolu tınıları Erkan Oğur (gitar, perdesiz gitar), Turgut Alp Bekoğlu (davul) ve İlkin Deniz’den (bas) oluşan ve yaklaşık on yıldır müzik yapan Telvin Grubu, 2 CD’lik ilk albü..
Kate Bush; gizemli ve teatral Kate Bush’un 13 yıl aradan sonra yayımlanan yeni stüdyo albümü ‘Aerial’ iki CD olarak müzikseverlerin beğenisine sunuldu.
Sibirya ve Balkanlar’a nota verelim Bundan neredeyse iki sene önce ‘Kar Revan Olduk’ başlıklı bir yazı yazmışım. Bizim hanım hatırlattı. O yazıyı okuduğundan beri cam kenarlarına alkol, kapı ..
Sanal yetimlik çağından notlar Son yıllarda artan sosyal sorunlar bilim adamlarını ailenin temel yapılarını yeniden ziyaret etmeye zorladı.
Cağ ve çayda sınır yok Merkezi Erzurum’un Tortum ilçesi olan cağ kebabı, odun ateşinde pişirilen etlerin cağlara dizilerek kesilmesinden elde ediliyor.
Peynirli tavuk dolması Bizim mutfağımızda hiç olmayan, ama Akdeniz mutfağında yaygın olan peynirli etli dolmalardan ikincisinin tarifini veriyorum.
Altın Sini içinde kebap keyfi Denizin tâ en uzak noktasında İstanbul’a veda etmeye başladığında güneşin yaydığı kızıllıkla, mangaldaki kömürün ateşi buluşuyor Avcılar’daki Altın Sini’de. Güne..
Romatizmayı nasıl bilirsiniz Dünya Sağlık Teşkilatı, yaşlılık belirtisi diye kabul edilen romatizmanın çocuklarda da görüldüğünü açıkladıktan sonra Avrupa kamuoyunda romatizmaya bakış değişti..
[KOZMETİK] - Kendinize iyi bakın Cosmetix’in "SPA Erkek Serisi", "Tıraş Sonrası Bakım Kremi", "Duş Jeli" ve "Şampuan" olmak üzere üç çeşitten oluşuyor, cilde sağlık katıyor.
[KAMPANYA] - Rengarenk indirim Bayanların tercihi Tita, renkli koleksiyonlarında % 70’e varan indirimler sunuyor. Koleksiyona haki, mürdüm ve mor renklerin tonları hakim.
[SAĞLIK] - Sigaraya pestil çözüm Karanfil, meyan, yarpuz, melisa, yulaf, nane ve glikozdan oluşan Sigaratix, 7 gün boyunca kullanıldığında sigaraya veda ettiriyor.
[KOZMETİK] - Doğal koku Alvin Connor bayan ve erkekler için kokusuz ve kimyasal madde içermeyen deodorant sunuyor. Bakterri engelleyen ürün eczanelerde satılıyor.
‘Çingene Kız’, AB fonuyla göz kırpacak Gaziantep Ticaret Odası’nın, GAP Kültürel Mirası Geliştirme Programı çerçevesinde Avrupa Birliği’ne sunduğu Güneydoğu Anadolu Tanıtım Projesi kabul görd..
‘Kelliğe son’ reklamı yasaklandı İngiltere Reklam Standardı Kurumu (ASA), ‘Kelliğe Son’ sloganıyla tanıtılan bir spreyin reklamını, iddia edilen sonuçları sağlamadığı gerekçesiyle yasakladı.
Terörist Çakal yalnızlıktan sıkılmış Tarihin en büyük teröristleri arasında sayılan Çakal Carlos, Fransa’daki cezaevinde insan haklarına aykırı muamele gördüğü gerekçesiyle Avrupa İnsan Hakla..
Koç yenildi Profesyonel boksörümüz Cengiz Koç, dün Berlin'de çıktığı Avrupa Şampiyonluğu ağır sıklet maçını kaybetti. İtalyan Paolo Vidoz, Koç'u 12 raund üzerinden yapılan müsabakada 3-0 mağl..
Yeni Strokes albümü haftaya Vokalde Julian Casablancas, davulda Fabrizio Moretti, gitarlarda Albert Hammond Jr. ve Nick Valensi ile basta Nikolai Fraiture'dan oluşan The Strokes'un yeni albüm..
Mahfuz'dan islamcılara taviz Mısır'ın önde gelen aydınlarından Nobel ödüllü yazar Necip Mahfuz, yasaklı bir romanının yayımlanması için El-Ezher'den fetva istedi. 94 yaşındaki yazarın 1959'da..
Bakan 'destek meselesi'nde kaçak güreşiyor CHP milletvekili ve oyuncu Berhan Şimşek'in devletin sinemayı desteklemesi ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'a verdiği soru önergesinden..
Cevdet Kudret ödüllendirecek Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü bu yıl 'inceleme-araştırma-deneme' kategorisinde verilecek. 1 Eylül 2005-31 Ağustos 2006 arasında basılan kitaplar aday olabilecek.
Eşcinsel kovboy Çinliyi bozar Ang Lee'nin son filmi 'Brokeback Dağı' Çin'de sansüre takıldı. Bu karar eşcinselliği tabu olarak gören Çin'deki resmi anlayışın bir ürünü olarak yorumlanıyor.
Mısır ve Fildişi çeyrek finalist Afrika Kupası A Grubu mücadelesinde Mısır, Fildişi Sahilleri'ni 3-1'lik skorla yendi ve lider olarak çeyrek finale yükseldi. 74 bin kişinin izlediği karşılaşm..
TESK'e 'gergin' genel kurul Güvenliğin sağlanamayacağı gerekçesiyle ertelenmek istenen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu'nun (TESK) 17'nci Olağan Genel Kurulu gergin geçti.
Akaryakıtın yarısı katkılı Petrol piyasasında süren denetimler sonucu, analiz edilen 500 akaryakıt ürününden 249'unun standart dışı olduğu tespit edildi. Yapılan denetimlere göre...
Chirac'ı işletmişler Kanada'nın Fransızca konuşulan Montreal kentinde bir milyondan fazla dinleyici olan bir radyo kanalı, Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ı canlı yayında işletmiş.
Rus ordusu infial yarattı Rusya, erlere ölümle sonuçlanan kötü muamele yüzünden sicili berbat olan ordunun son marifetiyle çalkalanıyor. Urallar'daki Çelyabinsk Tank Akademisi'nde 18 yaşındak..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10