29 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

29 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İran: Misillememiz sert olur İran Devrim Muhafızları Komutanı General Yahya Safavi, "İran’a yapılacak hava saldırısına sert yanıt vereceklerini" söyledi.
Kulüpte sarhoşun üzerine düştüğü kadın felç oldu Londra’nın ünlü gece kulübü "Pacha"da, kör kütük sarhoş olan 24 yaşındaki İngiliz genci Philip Brady, dans etmek için ikinci kattan piste atla..
Şırıngayla ensülin alımına son ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), şeker hastaları için solunum yoluyla içe çekilecek toz şeklindeki ensülinin piyasaya sürülmesine izin verdi.
Türkiye, girerse AB küresel güç olur Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, AB müzakere sürecindeki bir yıllık yol haritasını TBMM’ye anlatırken, "Bu süreç sayesinde Türkiye’nin taşı ve ..
10 yıl aranan itirafçıyı mahkeme serbest bıraktı Başbakanlık Teftiş Kurulu eski Başkanı Kutlu Savaş’ın hazırladığı Susurluk raporunda adı geçen ve JİTEM adına Güneydoğu’da çok sayıda faili me..
Askeri araç devrildi: 3 şehit, 12 yaralı Kahramanmaraş’ta 172. Zıhlı Tugay Komutanlığı’na ait kamyonun devrilmesi sonucu 15 asker yaralandı. Atış taliminden dönen yaralı askerler olay yerine ..
Lise yönetimine şiddet iddiasıyla suç duyurusu Konya'da öğretmenlik yapan bir veli, lise öğrencisi oğlunun, okul idarecileri tarafından sürekli darp edildiğini iddia ederek, savcılığa suç duy..
Gül: Kıbrıs için yeni plan büyük fırsat Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Türkiye'nin yeni Kıbrıs eylem planının Ada'daki sorunun aşılması için kaçırılmaması gereken büyü..
DuPont: Teflon fareyi öldürür, insana dokunmaz DuPont Avrupa sözcüsü Ralph Thomas, teflonun içinde bulunan ve ABD Çevre Koruma Ajansı (EDA) tarafından kullanımı sınırlandırılan ’Perfluoroctan..
GM’den 8.6 milyar dolarlık rekor zarar Dünyanın en büyük otomotiv üreticisi General Motors, 2005 yılını 8.6 milyar dolar zararla kapadı. Mali açıdan zorlu bir dönem geçiren GM, 2005’te 8.6 mi..
Sarı Zeybek Rakısı’na Yunanlı konuk Türkiye'nin ilk özel sektör rakısı Efe’yi üreten Elda İçecek, "Sarı Zeybek"i piyasaya sürdü.
YTL, 65 ülke parasına karşı değerlendi Türk parası altı sıfırından kurtularak girdiği 2005 yılında dünyadaki bilinen 100 paradan 65’ine karşı değer kazanırken, 25’ine karşı değer kaybetti, 10..
ABD’nin ’kota artır’ isteğine olumsuz yanıt Türkiye, ABD ile yapılan ticaret ve yatırım konseyi toplantılarında ABD tarafının pirinç ithalatı ve nişasta bazlı şeker kotasının (NBŞ) artırılmas..
Tuz gölü doğalgaz deposu için ihaleye çıkılıyor İthal doğalgazın depolanmasına yönelik BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün yatırım programında yer alan Tuz Gölü yeraltı depolama tesisleri yapım ihalesi..
Büyük Trabya Oteli vitrine çıkıyor Emekli Sandığı'nın İstanbul Hilton, İzmir Büyük Efes ve Büyük Ankara otellerinin ardından İstanbul'daki Büyük Tarabya Oteli'nin satışı için bu hafta ilana ç..
FED'de Bernanke dönemi başlıyor Dünyanın en etkili merkez bankası olarak nitelendirilen ABD Merkez Bankası'nın (FED) 18 yıllık Başkanı Alan Greenspan, bu hafta emekliliğe ayrılıyor. Greenspan..
Polonya'da çatı çöktü: 65 ölü Polonya'nın güneyindeki Katowice bölgesinde çatısı çöken sergi sarayında ölenlerin sayısının 65'e yükseldi. Polonya'dan yayın yapan TVN24 televizyonu, ölü sayısı..
Marquez, ''şimdilik'' yazmayı bıraktı Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Kolombiyalı romancı Gabriel Garcia Marquez, ''en azından şimdilik'' yazmayı bıraktığını söyledi. Marquez, Barselona'da yayıml..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10