28 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

28 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
THY, Tacikistan’ın başşehri Duşanbe uçuşlarına başladı Türk Hava Yolları (THY), Ljubliana (Slovenya) ve Abu Dabi’den sonra Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’ye sefer başlattı.
Onur Air, 2005’te 4,8 milyon yolcu taşıdı Türk özel havayolu şirketlerinden Onur Air, geçen yıl iç hatlarda 2 milyon 80 bin 724, dış hatlarda 2 milyon 721 bin 612 olmak üzere toplam 4 milyon ..
İstanbul’da karla mücadeleye 5 günde 27 milyon YTL harcandı Pazartesiden bu yana İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışının Büyükşehir Belediyesi'ne maliyeti 26 milyon 754 bin 890 YTL olarak..
Gökkafes’in yıkılması istemiyle açılan dava Yargıtay kararı için ertelendi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü'nün, kamuoyunda "Gökkafes" olarak bilinen Gümüşsuyu'ndaki Süzer Plaza ..
Harita ve kadastrocular yeni başkanını seçiyor Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, yeni başkanını yarın seçiyor.
Meslekte Birlik Grubu, İMO başkanlığına talip İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İstanbul Şubesi'nin yeni yönetimi yarın 09.00-17.00 saatleri arasında Şişli Karagözyan İlköğretim Okulu'nda yapıl..
Boğaziçi Köprüsü’nde ‘ticarî’ araç avı Günde ortalama 180 bin aracın kullandığı İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nü ticarî araçların kullanması yasak. Ancak turizm amaçlı, toplu ya da personel taşım..
DYP, hükümeti protesto için halka çorba dağıttı DYP Şişli İlçe Başkanlığı, Şişli Camii önünde işsizlik ve yoksulluğu protesto eden bir eylem gerçekleştirdi.
İki gaspçı chat arkadaşlarını soydu İnternette ‘chat' yaparken tanıştıkları 2 kişiyi, gasp ettikleri öne sürülen şüpheliler gözaltına alındı.
İGDAŞ: Gaz ücretlerini yönetmeliğe göre belirliyoruz İstanbul Gaz Dağıtım Şirketi AŞ (İGDAŞ), kullanmadıkları halde fazladan 8 ila 20 metreküp doğalgaz parası ödediklerinden şikayet eden vata..
Belediye başkanları Uludağ’da buluştu Dünyanın patronları Davos'ta buluşurken, Türkiye'nin 5 büyükşehir belediye başkanı ise deneyimlerini paylaşarak, sıkıntılara ortak çözüm üretmek amacıyla..
SAÜ’de yarıyıl kayıt yenileme süresi cuma günü doluyor Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) 2005-2006 öğretim bahar yarıyılı kayıt yenilemeleri 30 Ocak-3 Şubat 2006 tarihleri arasında yapılacak.
Osmangazi’de içkili bölgeler teklifine Başkan Şahin’den ret Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Osmangazi Belediyesi'nde görüşülerek karara bağlanan ‘içkili yerler bölgesinin tesp..
Gönen’de elektrik kesintileri evlerde ısınmayı engelliyor Balıkesir'in Gönen ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları çileden çıkardı.
Eşi kaybolan anne, üç çocuğu ile çadırda kalıyor Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki Hıdırağa Mahallesi'nde, eşi 27 gündür kayıp olan üç çocuklu Fidan Ertaşı (42) çocukları ile birlikte çadırda yaş..
Bursa’daki toplantı ve yürüyüş alanları yeniden belirlendi Bursa'daki toplantı alanları, gösteri yürüyüş güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerler yeniden belirlendi.
Evleri yanınca ahıra sığınanlar donma tehlikesi altında yaşıyor Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, evleri yandıktan sonra ahır olarak kullanılan yerde yaşamaya başlayan altı kişilik aile, kartonl..
Kömür ocaklarına işçi alımı büyük sevinçle karşılandı Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Çetin Altun, "TTK'ya 1038 işçi alınacağı kararı bölge halkı tarafından sevinç ve umutla karşılan..
Kütahya merkezinden 700 kamyon kar taşındı Yurdun tamamını etkisi altına alan kar yağışı, Kütahya'da da hayatı olumsuz yönde etkiledi.
Türkiye’nin jeotermal ısı potansiyeli iki Mavi Akım projesine eşdeğer Mavi Akım ile alınan yıllık 16 milyar metreküp doğalgaza karşın, Türkiye’nin jeotermal ısı potansiyelinin yıllık 30 milya..
Bursa’da konutlarda gaz kesilmeyecek Bursa’nın şehiriçi doğalgaz dağıtım şirketi Bursagaz, şehir merkezinde konutlarda doğalgaz kesintisinin söz konusu olmadığını açıkladı.
Tuz serpme makinesi ile buzlanma önlendi Bursa’da Yıldırım Belediyesi, 20 kişiden oluşan ekibiyle buzlanma ve don olaylarına karşı mücadelesini sürdürüyor.
Türk planını olumlu bulan Annan’dan yeni girişim Avrupa Birliği ile başlayacak fiilî müzakereler öncesinde yeni Kıbrıs inisiyatifi geliştiren Türkiye’ye destek artıyor.
Fransa: Kıbrıs’ta karşılıklı jest şart Türkiye’nin açıkladığı yeni Kıbrıs planına ilişkin Zaman’a açıklama yapan Fransız Dışişleri Bakanlığı, adadaki çözümsüzlüğün aşılması için BM gözetimind..
AB, Kıbrıs’ta topu BM’ye attı; Rehn’in desteği Rumları kızdırdı Türkiye’nin Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik yeni girişimine destek veren Avrupa Birliği, BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın tep..
Türk dostu Rau hayata veda etti Almanya eski Cumhurbaşkanı Johannes Rau, 75 yaşında hayatını kaybetti. Gurbetçilerle yakın ilişkilerinden dolayı Türklerin büyük sempatisini kazanan Rau'nun ev..
‘Türkiye için son söz Fransa’nın’ Fransa Başbakanı Dominique de Villepin (soldan ikinci), Türkiye’nin AB üyeliğine ‘ucu açık müzakerelerin’ tamamlanmasından sonra karar verileceğini söyledi.
Norveç, Danimarka gibi yapmadı, İslam dünyasından özür diledi Danimarka’da yayınlanan Jyllands Posten gazetesinin Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürleri Norveç’e de sıçradı; ancak bu ke..
Abbas, yetkiyi Hamas’a verecek İsrail ‘bekle gör’ siyaseti izliyor Filistin’deki parlamento seçimlerinde elde ettiği zaferle dikkatleri Ortadoğu’ya çeken Hamas’ın, uluslararası baskı altında ..
Yeni seçilen vekillerin yüzde 11’i cezaevinde Filistin seçimlerini kazanan 132 milletvekilinden 14'ünün halen Israil hapishanelerinde olduğu ortaya çıktı.
Hamas’a ekonomik yaptırım kartı yolda Ekonomisi büyük oranda dış yardımlara bağlı olan ve günlük ihtiyaçlarını İsrail’den karşılamayan Filistin’deki seçimlerden zaferle ayrılan Hamas, Batının..
Batı basını, Hamas’ın zaferini çelişkili yorumluyor Hamas’ın Filistin seçimlerinden büyük ve beklenmedik bir başarıyla çıkması, Avrupa basınında geniş yankı buldu.
Erdoğan’dan Hamas ile İsrail için arabuluculuk yapma teklifi Hamas’ın seçim zaferinin ardından Ortadoğu’daki barış süreci konusunda endişeler artarken Türkiye, taraflar arasında arabuluculuk ..
NATO, ‘Hikmet Abi’yi bırakmıyor NATO’nun Afganistan’daki Kıdemli Yüksek Temsilcisi Hikmet Çetin’in görev süresi 4. kez uzatıldı.
Yılların ihmali gaz krizine yol açtı Sanayi şirketlerine verilen doğalgazın kesilmesiyle gün yüzüne çıkan enerji krizi şimdilik çözülmesine rağmen Türkiye'nin enerji politikaları yeniden tart..
IMF Başkanı Rato’dan Erdoğan’a: Ülkenizi aydınlık günler bekliyor Dünya Ekonomik Forumu toplantıları için Davos'ta bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı ..
Tavukburger satışı en çok lüks semtlerde düşüşe geçti Ekimde Balıkesir'in Manyas ilçesinde, geçen ay da Iğdır ve Ağrı'da ortaya çıkan kuş gribi, tavuktan yapılmış hazır yemek ürünlerini satan..
Meclis'te tavuklu resepsiyon Kuş gribinden sonra tüketimin tamamen durmasıyla sarsılan tavukçuluk sektörüne Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden destek geldi.
Türkiye’nin geleceği gerçekten çok parlak İngiliz HSBC Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı John Bond, yatırımcıların Türkiye'nin geleceğine güvendiğini belirterek, "Türkiye'nin geleceği gerçekt..
Giyim sanayicileri ‘Aynur Bektaş ile devam’ dedi 15. olağan genel kurulu yapılan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nde Aynur Bektaş, 2 yıllık dönem için tekrar yönetim kurulu başkanlığına se..
Turizmden 18 milyar dolar Cari işlemler açığının finansmanında önemli yere sahip turizm gelirleri geçen yıl 2004'e göre yüzde 14'ten fazla artış göstererek 18,15 milyar dolar oldu.
Tüpraş’tan gelen 4,14 milyar dolarla devlet borç ödeyecek Türkiye'nin Telekom'dan sonra en büyük özelleştirmesi ve tek seferde en büyük sermaye girişi olan Tüpraş'ta özelleştirme süreci tamam..
Eren Holding, elektrik dağıtımıyla ilgileniyor Türkiye Elektrik AŞ'ye bağlı dağıtım birimlerinin özelleştirmesiyle ilgilenen şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor.
Kartonsan’a Avusturyalı şirket talip Kartonsan, sermayesinin yüzde 51'ine denk gelen hisselerin Avusturyalı karton ve ambalaj üreticisi Mayr-Melnhof'a devri konusunda şirketle görüşmelere baş..
Maliye’de 'taşıt vergisi' mesaisi Maliye Bakanlığı, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa il merkezlerinde Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni tahsile yetkili vergi dairelerinin, bugün mesai saati ..
ExxonMobil: Petrol fiyatları düşecek Dünyanın en büyük petrol şirketi ExxonMobil yönetimi, 67 dolara yükselen petrol fiyatlarının bugünkü yüksek düzeyinde kalmayacağı görüşünde.
Elektrik kesilse de sönmeyen kombiler 2 yıla kadar evlerde Kombi kullananlar kış aylarındaki elektrik kesintileri sebebiyle soğukta kalıyor. Elverişsiz hava şartlarının etkili olduğu İstanbul..
Çelik devi Mittal’dan rakibine 18,6 milyar Euro Dünyanın en büyük çelik üreticisi Mittal Steel, sektördeki en büyük rakibi Fransız Arcelor için yaptığı 18,6 milyar Euroluk (22,8 milyar dolar)..
Çay-Kur: Kırıntıları çöpe atıyoruz Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu'nun Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çay-Kur) bünyesinde yaptığı denetim sonucu kaleme aldığı rapor kurum yetkililerinin..
Yıllarca Ahmet Kaya’yı izlettim, tanışınca şiirimi besteledi Engin Civan, Ayşegül Nadir, Halil Bezmen, Selim Edes, Ergun Göknel gibi ünlü isimlere yönelik operasyonlarla tanınan Mali Şube esk..
« » 1 2 3 4 5