28 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

28 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Karartma geceleri' İstanbullular'ı korkuttu Gaz kriziyle birlikte gelen elektrik kesintileri İstanbullular'a hem soğukta hem de karanlıkta kalma korkusu yaşattı. BEDAŞ 'Sorun hatlardan' dedi..
Meclis'te tavuk ziyafeti Kuş gribiyle ağır darbe alan tavukçuluk sektörü, Meclis'te tavuk resepsiyonu' veriyor. Önümüzdeki hafta devletin zirvesine tavuktan yapılmış 40 çeşit yemekle ziyafet ..
İran ve Batı Hattı'ndan 20 milyonluk gaz açığı var İran'ın mücbir sebep bahanesiyle gazı kısması, Ukrayna'nın da Rusya'dan gelen gazı 'aşırma'sı nedeniyle Türkiye'nin halen günlük 29 milyon m..
Hoca'nın Çiçek'ten son ricası "Ağca ve Pamuk'a yaptın, bana da yap, yeniden yargılanayım". "Kayıp Trilyon Davası" nedeniyle 2 yıl 4 ay hapis cezası alan ve cezasını, AK Parti'nin yasa teklifi..
"Ne yapalım Allah'ın takdiri" BOTAŞ, doğalgazı kısarak Türkiye'yi enerji krizine sürükleyen İran'la sorunu telefon diplomasisiyle çözmeye çabalıyor. 'Problemin neden kaynaklandığı' sorulduğun..
Uluslararası borsalarda geçen hafta Uluslararası piyasalarda geçen hafta, ABD Doları, Kanada Doları dışındaki para birimleri karşısında değer kazanırken, altın fiyatları da Hong Kong Borsası ..
Subaşı Camii kuşatıldı Başı açık kadınlara müdahale için 'tam yetkili' Müftü Yardımcısı cami içinde, çevik kuvvet ekipleri de cami dışında tedbir aldı. Başbakan'ın danışmanı Cuneyd Zapsu'nun ..
YTL'nin itibarı arttı Türk Parası, 6 sıfırın atılmasının ardından yabancı kurlara ilişkin sıralamada 85 basamak birden atladı.. Maliye Bakanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların Verg..
"Cumhurbaşkanını TBMM seçer" CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Anayasaya göre cumhurbaşkanını TBMM seçer'' dedi. CHP Genel Başkanı Baykal, Büyük Anadolu Otelde düzenlenen, TESK 17. Olağan Gen..
"Rumlar da adım atmalı" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kıbrıs Rum yönetiminin Türkiye'nin yeni eylem planına soğuk baktığının ortada olduğunu belirterek, ''Rum yönetiminin, artık Doğu A..
Kredi kartı kanunu Meclis'te Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu Tasarısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda görüşülecek. . Komisyonda, Çarşa..
At yarışları 1.AYAK: Üst üste koştuğu başarılı yarışlardan sonra artık kazanmasını beklediğim Bezirgan pist ve mesafesinde favorimdir. Uzayan mesafenin avantajına olmasını beklediğim Göksun i..
Şark hizmeti Geçen hafta Tekerlekli Sandalye basketbolundaki antrenör sıkıntısını , özellikle II. Lig kulüplerini çalıştıran antrenörlerin, eğitim ve deneyime ihtiyaçları olduğunu, bu konuda ..
Harika kura çektik / Rıdvan DİLMEN Dünya Kupası'na gidememek bana göre sürpriz değildi. Ama 2008 vizesi alamazsak, işte bu sürpriz olur. Uzun yıllardır böyle bir gruba denk gelmemiştikÜzüm de..
Haber turu... 32 yıl sonra Avustralya'yı Dünya Kupası finallerine taşıyan Hiddink'e, İngiltere'nin teklif getirmesi üzerine, Avustralyalılar kesenin ağzını açtı. Avustralyalı ünlü bir işadamı..
Hido coştu bir kere NBA'de Güneydoğu Grubu'nda Washington Wizards ile Play - Off için çekişen Orlando Magic, Philadelphia 76'ers'ı rakip sahada uzatmada 119 - 115 mağlup ederek üst üste beşin..
Hidayet her gün daha iyi NBA'de Orlando Magic kötü başladığı sezonda giderek hızını artırırken Hidayet Türkoğlu da eski performansını yakalamaya başladı.
'İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanmayacak' Enerji Bakanı Hilmi Güler, İstanbul'da doğalgaz sıkıntısı nedeniyle elektrik kesintisi olacağı iddialarının doğru olmadığını kaydetti.
Elektrikte şalterler iniyor Rusya ve İran'ın Türkiye'ye gönderdiği doğalgazı azaltmasıyla bazı illerde sanayi tesislerinin gazı kesilirken elektrik kesintileri uygulaması da başlatıldı.
THY'de indirimli bilet oranı yüzde 35 Türk Hava Yolları (THY) 1 Kasım 2005 tarihinden itibaren uygulamaya koyduğu Dinamik Gelir Yönetimi ile yolcularına daha uygun ücretle seyahat etme olanağ..
Her turist 752 dolar kazandırdı Türkiye'nin 2005 yılı toplam turizm geliri 18 milyar 153.5 milyon dolar toplam ziyaretçi sayısı ise 24 milyon 124 bin kişi oldu. Buna göre, kişi başına ortalam..
Sepette ağırlık değişti Enflasyon sepetinde yılbaşı itibarıyla mal gruplarının ağırlıkları değişti.
Kâğıtçının gözü enerji ihalesinde Eren Holding iştiraki Türkiye'nin en büyük kâğıt üreticisi Modern Karton, KfW IPEX-Bank (Alman Kalkınma Bankası), Dünya Bankası kuruluşu IFC, Fortis Bank ve ..
Petrol-İş'ten Tüpraş satışı için yeni deliller Tüpraş'ta örgütlü Petrol-İş Sendikası Tüpraş'ın Koç Holding önderliğindeki konsorsiyumdan geri alınması amacıyla Danıştay'da devam eden iptal da..
Tüpraş'ta eylem sona erdi Tüpraş'ın devrini protesto için önceki gün işbırakma ve işyerini terk etmeme eylemi yapan Petrol-İş Sendikası'na üye işçiler, dün akşam eylemi sona erdirdi.
Kaçak sigara Kuzey Irak'ta üretiliyor Anavatan Partisi Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, Irak'ın kuzeyinde Tekel'e ait bazı sigaraların sahtesini üreten iki fabrika ile çok sayıda sigara üre..
Erdoğan: Hamas'a fırsat verilmeli Başbakan Tayyip Erdoğan Filistin'de seçimi kazanan Hamas örgütüne bir şans tanınması gerektiğini söylerken, Hamas ve İsrail yönetimlerine de birbirlerini tan..
Yüz yüze anlatma fırsatı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, 31 Ocak-1 Şubat'ta Londra'da Afganistan'a bağış konferansında meslektaşlarına Türkiye'nin Kıbrıs'la ilgili 'eylem planını' yüz yüze anl..
Beyazperdeden işgale bakış Seks fantezileri kurduran iç gıcıklayıcı iç çamaşırları içinde bir Condoleezza Rice, beceriksiz CIA ajanları ve zalim ABD askerleri...
Endonezya'da 7.7'lik deprem 2004'te 130 binden fazla insanın ölümüne neden olan 9 büyüklüğündeki deprem ve tsunamiyi yaşayan Endonezya dün de 7.7 büyüklüğündeki bir depremle sarsıldı.
Çankaya kavgası Örnek, 1991'deki seçim Sezer'in yerine kimin geçeceğine dair tartışma kızıştı. CHP lideri Baykal, Parti Meclisi'nin basına kapalı bölümünde, 1991 örneğini vererek, "..
Gökkafes'te Süzer lehine yargı kararı Kamuoyunda Gökkafes olarak bilinen Gümüşsuyu'ndaki 134 metre yüksekliğindeki Ritz Carton Otel'in yıkılması istemiyle açılan dava devam ederken yerel mahk..
Bakanlar teslim Başbakan Erdoğan, kabine değişikliği iddialarını yanıtlarken, "Arkadaşlar 'İstifamız elinizde, istediğiniz an değiştirirsiniz diyor. Bakanların açık teslimiyeti var&a..
Hoş geldin bombası Malatya Valiliği'nin ikinci katındaki tuvaletinde ses bombası patladı, binada bazı camlar kırıldı.
Unakıtan'ın villası soruldu CHP Konya Milletvekili Atilla Kart ile Anavatan Partisi İstanbul Milletvekili Emin Şirin ve Ankara Milletvekili Muzaffer Kurtulmuşoğlu...
Kırmızı kazaklı gel bakalım! Antalya'da kapkaça uğrayan kadın, "Üç kişiydiler, biri kırmızı kazaklıydı" dedi. Polis de 10 kırmızılı genci mahalle muhtarlığının önünde toplay..
Yeni bir hasta hakkı Sağlık Bakanlığı kanser hastalarının özel hayatının korunması için yönerge yayımladı.
Kurtarma eğitimi Çimento Müstahsilleri İşverenleri Sendikası (ÇMSİ) 1000 çalışanına arama kurtarma eğitimi verecek.
Kuş gribi notları Birleşmiş Milletler Kuş ve İnsan Gribi Koordinatörü Dr. David Nabarro, Türkiye'de kuş gribinin geç fark edildiğini söyledi.
Şoförler adresi artık bilecek İzmir Şoförler Odası'nın uygulamaya koyacağı Navturk Navigasyon sistemiyle, taksilere takılacak cihaza adres girildiğinde, takip edilecek yolun haritası ekranda ..
Meteorolojist aranıyor Hava tahminlerinin daha doğru yapılabilmesi ve meteorolojik olayların neden olduğu zararların ayrıntılı tespiti için, 'gönüllü meteorolojistler'den yararlanılacak.
Demiryoluna 'kış' rağbeti Kara, hava ve deniz ulaşımını sekteye uğratan olumsuz hava koşulları demiryollarına yaradı.
Alpogan'a yargıdan tepki ABD'de 'Özgürlük anlayışı zayıf Türk yargısı eğitilmeli' diyen MGK Genel Sekreteri Alpogan'a Yargıtay tepki gösterdi: "Türk yargısı eğitim verecek nitelikted..
Hâkim ve savcı aynı fikirde Eskişehir'de, belediyeyi protesto için yürüyenlere açılan dava beraatle bitti. Savcı: Yönetilenler, idarenin her eylem ve işlemini eleştirebilir. Demokratik hukuk ..
Fehriye'nin beş yıl hapsi istendi Belçika'nın Bruges Ceza Mahkemesi, Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal ve aralarında örgüt lideri Dursun Karataş'ın da bulunduğu...
İtirafçı Aygan için tutuklama kararı çıktı Jandarma istihbaratı adına adam kaçırma ve cinayet gibi suçlara karıştıkları yönünde itiraflarda bulunan...
« » 1 2 3 4 5