27 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

27 Ocak 2006 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul için AB çıkarması İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (ECC) projesi çerçevesinde Brüksel'de temaslarda bulunan Türk heyeti umutlu dönüyor. ECC Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu...
Batman'da beş genç canına kıydı Daha önce töre baskısı nedeniyle çok sayıda intiharların meydana geldiği Batman'dan son günlerde yine genç intiharı haberleri geliyor.
Sigara içene ayrı seyir bölümü Sigara yasağını genişleten yasa teklifi, TBMM Sağlık Komisyonu'nda bazı değişiklikler yapılarak kabul edildi.
Tek ihtiyaç cep ile web ABD'de yapılan bir araştırma, internet kullanımının insanların sosyal çevresini genişlettiğini, hatta telefonla ya da yüz yüze görüşmeyi teşvik ettiğini ortaya koydu.
En iyi yün Bocelli'den Avustralya'da opera dinletilen merinos koyunu, dünyanın en iyi yününü üretti. Koyunlar, tesis içinde küçük gruplar halinde yetiştiriliyor ve senede bir kere kırpılıyor.
Kuş gribine mali destek AB Komisyonu'nun sağlık ve tüketicinin korunmasından sorumlu komiseri Markos Kiprianu, kuş gribi ile mücadele için Türkiye'ye verecekleri desteğin toplam 8.5 milyon av..
Telsim satışına 'rekabet' onayı Rekabet Kurulu, Telsim'in satışına izin verdi. Kurul, bugünkü toplantısında, Telsim'in en yüksek teklifi veren Vodafone Telekomünikasyon ile ikinci en yüksek t..
Karşıtlar, bankalara saldırdı Dünya Ekonomik Forumu, İsviçre'nin Davos kasabasında dün başlarken, zirve karşıtlarının Zürih'teki bankaları hedef alan saldırılarında maddi hasarın büyük olduğu..
ABD ve İtalya'dan eylem planına destek ABD yönetimi, Türkiye'nin yeni Kıbrıs eylem planını "çözüm çabalarına katkıda bulunabilecek olumlu bir adım" olarak gördüğünü açıkladı. ABD Ankara Büyük..
Aydın katliamı ve gelecek ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Narlıdere Şubesi "Türkiye'de Aydın Katliamı ve Cumhuriyetimiz'in Geleceği" konulu panel düzenledi. Penel, yarın saat 13.00'de Narlıdere Ata..
Daum milli takıma 'antrenör' olamaz! Schalke 04 Başkanı Rehberg, Daum'un "Almanya Milli Takımı'ndan teklif gelirse evet derim" sözleri için "O Alman milli takımının başına gelemez. Her antren..
Ülker'den süper dalya Turuncu-yeşilli takım, Partizan'ı yenerek Avrupa Kupaları'ndaki 100.galibiyetini aldı. Temsilcimiz bu sonuçla beşinci sıraya çıktı. Ülkerspor, Avrupa Ligi'nde dün gece t..
Haydi hayırlısı Milli Takımımız'ın 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki rakipleri bugün saat 13.00'te çekilecek kurayla belli oluyor. 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın eleme grupları kuralar..
Baharda burada Güzelliği ve çığlıklarıyla tanınan Maria Sharapova, 19-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Cup'a katılacak. Geçen sene ilki gerçekleştirilen İstanbul Cup
'Müjde Jun şut çekti!' Tomas Jun ligdeki ilk isabetli şutunu 6'ncı haftadaki Sivasspor karşılaşmasında çekti. Karadeniz Gazetesi de bu başlığı kullandı. Beşiktaş'ın, Ailton'un yerine Trabzons..
Luce'yi nasıl bilirsin? İyi bilirim ama... Trabzonspor Başkanı Albayrak, Demirören'e Rumen teknik adamı sordu Demirören, "İyi" dedi ama kendisi de onu düşündüğü için paniğe kapıldı. Daha önce..
En büyük delikanlılık efendiliktir Necati, "İki kendini bilmezin yaptıkları yüzünden kulübümden gitmem. Delikanlılık arkadan vurmak ve kaçmak değildir" dedi. Konya dönüşü uçakta yaşanan olayl..
Kovulmadan gitmem Gerets, "2+1 senelik sözleşmem var. Mart'ta yönetim değişse de G.Saray'dan ayrılmayı düşünmüyorum" dedi. Galatasaray Teknik Direktörü Gerets, Florya Tesisleri'ndeki basın to..
Adım kullanılıyor Galatasaray camiasının gündemindeki isim Ünal Aysal Tahran'dan SABAH'a konuştu: "Çok adaylı seçim Galatasaray'a zarar verir. Bunu konuştuğum tüm adaylara söyledim". G.Saray'..
Sera gazı azalmazsa deniz yükselecek AVUSTRALYALI bilim adamlarının araştırmalarına göre, küresel ısınma sonucunda Himalayalar ve Grönland'daki buzul erimelerinden ötürü deniz seviyesi, bu yü..
Bursa'da 'kırmızı sokak'a izin yok Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Hikmet Şahin, aynı partiden Osmangazi Belediyesi'nce karara bağlanan "içkili yerler bölgesinin tespiti"ne ilişkin m..
AB'nin terör listesi ikilemi Filistin'de düzenlenen seçimlerden Hamas'ın galip çıkması Avrupa Birliği'ni (AB) tutum belirlemeye zorluyor. AB, Hamas'ın iktidara gelmesi durumunda "barış için b..
'Titanic hatırası tekne' anıtlaşacak Okyanusta 94 yıl önce batan Titanic transatlantiğine yolcu taşıyan 'Nomadic' teknesi Fransa'da satılıyor. 307 bin dolardan başlayacak müzayedenin en kuvve..
Alkolik telefon! Cep telefonu kullanıcılarının en büyük şikâyeti tarihe karışıyor. Japon bilim adamları, birkaç damla "metanol" damlatılan cep telefonlarında, "şarj" derdi kalmayacağını iddia..
Ekranın en seksi erkeği Türkiye'de de beğeniyle izlenen dizi film "Lost"un başarılı oyuncusu Josh Holloway, ekranların en seksi erkeği seçildi. ABD'de yayımlanan "In Touch Weekly" dergisi tar..
BM'nin yeni iyiniyet elçisi Avustralyalı aktris Nicole Kidman, BM Kadınlar Kalkınma Fonu'nun (UNIFEM) iyi niyet elçisi olarak atandı. Kidman'ın dünyada kadın haklarına ve cinsiyet eşitliğine ..
İmtiyazlı ortaklığa 'ret belgesi' kabul edildi Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komisyonu, Türkiye için imtiyazlı ortaklık ihtimalini ortadan kaldıran Genişleme Stratejisi raporunu kabu..
Saddam'dan Bush'a "Irak'ı yok etme" davası Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin, ABD Başkanı George W. Bush ve İngiltere Başbakanı Tony Blair'e "Irak'ı yok etmekten" dava açıyor. Saddam'ın av..
Suudi Arabistan'dan Danimarka'ya rest Suudi Arabistan, Danimarka'dan büyükelçisini geri çekeceğini açıkladı. Yetkililer, Danimarka Hükümeti'nin ülkede Hz. Muhammed'i tasvir eden karikatürler ..
ABD, Iraklı kadın esirleri takas ediyor Irak'ın başkenti Bağdat'ta kaçırılan ABD'li kadın gazeteci için ABD'li üskeri yetkililer harekte geçiyor... Direnişçilerin kadın mahkumlarla takas öner..
« » 1 2 3