26 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtıyor

26 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bir yıl içinde 74 suç Kapkaç, hırsızlık ve gasp yaptıkları iddia edilen, biri kadın 6 kişilik kapkaç çetesi yakalandı. Zanlıların çalıntı Uno marka otomobille bir yıl içinde sadece İstanbul'd..
Deniz 50 metre çekildi Yalova Gazipaşa sahilinde denizin 50 metre çekilmesi paniğe yol açtı. Uzmanlar "Olayın depremle bir bağlantısı yok" açıklaması yaptı. Yalova dün gece ilginç ve tedirgin..
Kar yağınca evsizler ailelerine kavuştu!.. Belediye ekipleri 190 evsiz vatandaşı tesise getirirken, bu evsiz vatandaşlardan dördü yakınlarına teslim edildi. İstanbul'da kar bir taraftan vatan..
Burası İstanbul Dört gündür yağan karın en şiddetlisi dün yaşandı. Fırtına ve tipiden yolda yürümek bile imkânsızdı. Ana yollar açıktı. Hava ve deniz ulaşımı aksadı. İstanbul'da pazar gecesi ..
Etrafımız sarıldı! Beyaz kâbus tüm yurdu teslim aldı. Binlerce yol kapandı, iki kişi donarak öldü. Mahsur kalanların imdadına pek çok yerde asker yetişti. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da uzun sü..
'Sevinç' gitti hüzün kaldı Sevgilisi tarafından sırtından bıçaklanarak öldürülen ünlü tiyatrocu ve seslendirme sanatçısı Mümtaz Sevinç'in yeni rol almaya başladığı 'Sev Kardeşim' adlı dizinin..
'Beyza Zapsu hiçbir cuma namazını kaçırmaz' Karma namaz grubunun lideri olduğu iddia edilen Ahmet Küre'nin kızı Ayşe Aydan Chisholm, Zapsu ile kardeş gibi olduklarını söyleyerek "Biz tarikat ..
Boston Scientific'ten 27 milyar dolarlık alım Kalp tedavisi malzemeleri üreticisi Guidant, Boston Scientific Corp.' un 27 milyar dolarlık teklifini kabul etti. Johnson & Johnson'ın son teklif..
Emekliye vergi iadesi için ek süre verildi Maliye Bakanlığı, emeklilerin vergi iadesi bildirimlerini aylık aldıkları banka şubelerine teslim etme süresini 15 gün uzattı. Edinilen bilgiye göre..
Davos'ta üç gündem: Çin, Hindistan, enerji Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantıları İsviçre'nin Davos kentinde dün başladı. Gündemde hızla büyüyen Çin, Hindistan ve giderek artan enerji fiyat..
Roj TV dosyası yeniden poliste Danimarka'dan yayın izni olan PKK destekli Roj TV'nin kapatılması davasında savcı, bazı eksikler bulduğu dosyayı Kopenhag polisine geri gönderdi.Deniz Baykal'ın..
Doğal tedavi söyleşisi İzmirli doktor Yaşar Yılmaz, son yılların en çok ilgi duyulan konularının başında gelen "Doğal yaşam ve doğal tedavi yöntemleri" ni anlatacak. Bugün saat 14.00'de Karşı..
Büyükşehir'den kız öğrencilere ped İZMİR'DE dargelirli öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti veren, okullarda süt dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ergenlik çağındaki kız öğrencilere sağlıkl..
İki yeni Caravaggio Barok resmin önemli isimlerinden İtalyan ressam Caravaggio'nun iki tablosu bulundu.
Körler için dergi Türkiye'deki görme engelliler bir sanat ve edebiyat dergisine kavuşuyor.
Hido yine işbaşında Orlando Magic, Phoenix Suns'ı 111-102 mağlup ederek üst üste dördüncü galibiyetini elde ederken sahanın yıldızı Hidayet Türkoğlu'ydu.
'Hedefi tutturacağız' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, son üç yıldır petrol fiyatlarındaki olağanüstü artışa karşın ekonomide hedeflerin tutturulduğunu, bu yıl da sapma beklemedikl..
Guidant'ta yarış bitti Kalp tedavisi malzemeleri üreticisi Guidant, Boston Scientific Corp.'un 27 milyar dolarlık teklifini kabul etti.
Emekliye iyi haber Maliye Bakanlığı, emeklilerin vergi iadesi bildirimlerini aylık aldıkları banka şubelerine teslim etme süresini 15 gün uzattı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın imzaladığı Ge..
İşsizlik oranı yüzde 10.1'e çıktı Türk ekonomisinin çözüm bekleyen temel sorunu işsizlik, 2005 yılı ekiminde tırmanışını sürdürdü. Yaz aylarında yüzde 9'lara gerileyen işsizlik...
'Kartta geriye dönük af yok' Kredi kartlarında faiz borçlarının silineceği söylentileri borcunu ödemeyenlerin sayısını artırırken, bunu önlemek için 'Meclis'te geriye dönük af düzenlemesi yap..
Tüpraş'ta işçiler iki gün eylem yapacak Devir işleminin bugün tamamlanması beklenen Tüpraş'ta işçiler iki günlüğüne iş bırakacak.
Atina, Rumlardan daha temkinli Türkiye'nin ABD ve Britanya'dan da destek gören Kıbrıs 'eylem planının' Yunanistan ve Rum Yönetimi üzerinde baskı yaratması beklenirken, Ankara, plan hakkında ..
Eylem planının incelikleri... Türkiye'nin önceki gün dünyaya duyurduğu Kıbrıs'la ilgili 'eylem planı, hem zamanlaması hem de uygulama süreci açısından önemli unsurlar içeriyor.
ABD: Memnun edici bir adım ABD yönetimi Türkiye'nin Kıbrıs konusunda önceki gün açıkladığı 10 maddelik 'eylem planına' destek verdi.
İran: Soykırımı inceleyelim İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın "Yahudi soykırımı İsrail'in kurulması için uydurulmuş bir efsane" sözleriyle Batı'nın tepkisini çeken Ta..
Eski Nazi şimdi İslamcı Avusturya'da geçmişte neo-Nazi faaliyetleri nedeniyle üç yıl hapis yatan bir öğretmen, bu kez aşırı İslamcı görüşleri nedeniyle gözaltına alındı.
Kürt yazar serbest kalıyor Irak'ta 'Kürdistan bölge başkanı' Mesud Barzani'yi eleştirdiği için 30 yıl hapis cezasına çarptırılan yazar Kemal Kerim, serbest bırakılıyor.
Nietzsche'ye Papa'dan yanıt Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, 'Tanrı Sevgidir' başlıklı ilk öğretisel genelgesinde, Kilise faaliyetlerinin merkezine merhamet ve sev..
Berlusconi'ye 'gına gelmiş' Nisan ayında yapılacak seçimlere hazırlanan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, televizyon ve siyasetten nefret ettiğini söyledi.
Olmert değişim sinyali veriyor Filistin'deki seçimlere paralel olarak, İsrail politikalarında komadan çıkamayan Başbakan Ariel Şaron sonrası olası değişimlerin ilk işareti geliyor.
İran, kendi önlemini alıyor Batı, İran'ın nükleer dosyasını BM Güvenlik Konseyi'ne havale etmeye çalışarak ABD ile İsrail'in olası saldırısı için alan açmaya başlarken...
ABD'den nükleer silah dedektörü Irak'ı olmayan kitle imha silahlarını gerekçe göstererek işgal eden, şimdi de İran'ı nükleer programı vesilesiyle BM yaptırımı...
Castro'nun ABD'ye öfkesi büyük oldu Küba'da Devlet Başkanı Fidel Castro'nun çağrısıyla ABD'yi protesto için 1.4 milyon kişi önceki gün devasa bir yürüyüş düzenledi.
Hedef Bernay değil YÖK Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) 'keyfi yönetim, usulsüzlük ve kadrolaşma' iddialarını araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu'nun taslak raporuna...
Eşim başörtülü de namaz kıldı Başı açık ve erkeklerle birlikte saf tutarak namaz kılması tartışma yaratan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'nun eşi Beyza Zapsu...
Net soruya flu yanıt AB büyükelçileri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına adaylığı konusundaki tartışmaları bizzat Başbakan'a sormuş.
« » 1 2 3 4 5 6