26 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

26 Ocak 2006 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Patronlar kulübüne 43 yeni üye Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD)’ne 2005 yılında 43 yeni üye katıldı. TÜSİAD’ın üye sayısı 545’e yükseldi.
Bergama altın madeninde yargının iptal kararı yok Koza Altın Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, Bergama altın madeniyle ilgili İzmir 4. İdare Mahkemesi'nin verdiği kararın imar izinlerini ipta..
IMF: Sosyal Güvenlik Yasası gecikmez Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) Dış İlişkiler Direktörü Tom Dawson, Türkiye’de sosyal güvenlik reformuna ilişkin adımların gerçekleşmesinde ‘olağan dışı ..
İran vanayı açmazsa evlere gaz yok Türkiye ile İran arasında başgösteren doğalgaz krizinin aşılamaması halinde başta Ankara olmak üzere birçok şehirde meskenlere verilen doğalgazda kesintiye ..
Kombiyi az açın, iki kat kazak giyin Isınmanın büyük ölçüde doğalgazdan sağlandığı şehirlerin başında gelen İstanbul ve Ankara'da yaşayanlar kriz senaryolarını yakından takip ediyor.
Sanayide kesilen gaz yeniden açıldı Doğalgaz sıkıntısında kesinti yapılan yerlerin başında Trakya, Kocaeli, Bursa, Gaziantep ve Ankara'daki sanayi tesisleri yer aldı.
Medya korkusu fakiri bedava tavuktan etti Ekim 2005’te Balıkesir Manyas’ta ortaya çıkan kuş gribi sebebiyle değeri 80 milyon YTL'yi bulan 40 bin ton beyaz et stoklarda bekliyor.
Türkiye’yi keşfeden yabancılar şirket almak için birbirini eziyor Ekonomik politik istikrar, AB müzakerelerine başlanması ve global ortamın elverişli olması Türkiye'de birleşme ve satın alma ..
‘Türkiye ve Rusya, dünyaya yön verecek’ Türkiye ve Rusya arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerde son yıllarda artan bir ivme gözleniyor.
Çocuk kabanı liste dışı kaldı, MP3 çalar enflasyon sepetinde Tüketici alışkanlıklarında meydana gelen değişiklik, enflasyon oranları belirlenirken değerlendirmeye alınan ‘sepet'teki ürünleri ..
'Çin'i aştık, işçilik maliyetine takıldık' İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Süleyman Orakçıoğlu'na göre, kotaların 2005 başında kalkmasıyla patlayan Çin rekab..
Arçelik, İngiltere buzdolabı pazarının lideri Arçelik'in dünya markası Beko, İngiltere'de kasım ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 büyüdü ve buzdolabı pazarında yüzde 17'lik ..
Klibinde izinsiz tablo kullanınca tazminat ödemeye mahkûm oldu Şarkıcı İzel, ressam Harun Antakyalı'nın halka açık mekanda yer alan tablosunu sanatçıdan izin almadan klibinde kullandığı gere..
Cenazeler karıştı, savcılık mezarları açtırdı Karşıyaka Devlet Hastanesi morgundan, anneleri yerine, ona benzeyen ve aynı gün ölen başka bir kadının cenazesini alarak defneden aile, diğer ail..
Meclis’ten rektör Bernay’a 7 ayrı konuda suç duyurusu Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Ferit Bernay ile ilgili iddiaları araştıran TBMM araştırma komisyonu, 7 ayrı konuda..
İşkenceyle suçlanan polisler üç yıl sonra yargılanıyor Avrupa Birliği uyum yasaları, yeni Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu’nda insan hakları alanında yapılan iyileştirmelerin ardınd..
Cizre’de kaçırılan polisin babası oğlunu almak için Kuzey Irak’ta İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Mazlum-Der genel başkan yardımcıları, bir grup terörist tarafından kaçırılan polis memuru Haka..
Çiçek’in Orhan Pamuk tepkisi: Hırsızın hiç mi kabahati yok? Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yazar Orhan Pamuk’un, medyaya yansıyan ‘Ermenilerin soykırıma tabi tutulduğu’ yönündeki sözlerinin ardın..
Genelkurmay’dan ‘Askerin 2 endişesi’ haberine açıklama Genelkurmay Başkanlığı, Radikal gazetesi yazarı Murat Yetkin’in üst düzey askeri bir yetkiliyi kaynak göstererek yazdığı ‘Bizim için 200..
Arınç: Başörtüsü gibi vicdanî ret kararı da Türkiye’yi bağlamaz TBMM Başkanı Bülent Arınç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin ‘vicdani ret' kararının kişileri bağladığını belirterek Türkiye'y..
TEM Otoyolu'nda araçlar mahsur kaldı İstanbul’u 4 gündür etkisi altına alan kar yağışı şehir merkezinde büyük bir soruna yol açmazken, önceki gece D-100 Karayolu, Edirne istikameti Selimpaşa’..
YÖK anketine göre nitelikli öğretmen yetiştirilemiyor YÖK’ün eğitim fakültelerinin sorunlarını tespit etmek amacıyla yaptığı kapsamlı anket çalışmasından, öğretmen adaylarının nitelikli yetiş..
Sınav sistemi çocuklarımızın katili Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 5 olan enflasyon hedefinin 6-8 kat üstünde bir zam yapılacağını söyledi.
ÖSYS için başvurular 1 Şubat’ta başlayacak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi’ne (ÖSYS) başvurular, 1 Şubat-10 Mart tarihleri arasında yapılacak.
Ağaç kestiği için mahkûm olan felçliye asker nöbeti Ormandan izinsiz ağaç kesen 65 yaşındaki Ahmet Gevgeş, 24 ay hapse mahkûm oldu. Yargılama sürerken felç geçiren Gevgeş'e Adli Tıp Kurumu ‘h..
MKE'den 'silah çalan' işçilere 36 yıl hapis talebi MKE Kırıkkale Silah Fabrikası'ndan çaldıkları 10 tabancayı alıcı rolündeki jandarmaya satmak isterken yakalanan 2 fabrika işçisi hakkında 36..
Asliye ceza hakimine makamında silahlı saldırı Çorlu'da görevi başındaki Asliye Ceza Hakimi Celal Koç, makamında Türkay Ocaklı'nın (31) bıçaklı saldırısına uğradı.
NASA, Güneş tutulmasını Türkiye’den canlı yayınlayacak, ABD’liler dev ekranlarda izleyecek Ay’ın Güneş’le birleşmesi ya da tam tanımıyla ‘Güneş tutulması’ olayına az bir zaman kaldı. Yeni bi..
Mersin ‘tantuni’si işinin ehli ustalara emanet Mersin’in yöresel yemeklerinden ‘tantuni’nin işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapımını engellemek için standart getirildi.
Yunusların beyninin yarısı uyuyor Nefes almak için uyanık kalmak ya da uyurken ölmek... Bu ikilemi ortadan kaldırmak için yunusların, beyinlerinin yarısının uyumasını sağlayan ilginç bir yönt..
Steven Spielberg'in son sorusu: İsrail, terörist bir devlet midir? Hollywood’un ‘dahi çocuğu’ Steven Spielberg, modası geçmiş uzaylı saçmalıklarıyla dolu, gerçeküstü masalı ‘Dünyalar Savaşı’n..
‘Münih’in tavrı kafaları karıştırdı Steven Spielberg’ün son filmi ‘Münih’ bugün gösterime girdi. Ama belki de şimdiye kadar hiçbir Spielberg filminin ardından yaşanmayan bir tartışmaya yol aç..
10. İstanbul Bienali küratörü, Hou Hanru İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2007 sonbaharında düzenlenecek 10. Uluslararası İstanbul Bienali’nin küratörü belli oldu.
Hollywood’da film müzesi Yıllardır süren tartışmaların ardından nihayet Hollywood’da film müzesi, Akademi’nin girişimiyle kurulacak.
İstanbul Modern’de sinema keyfi İstanbul Modern, ocak ve şubat ayında sinemaseverler için gayet cazip bir program hazırladı.
Bir aileyi huzursuz etmeyin kimsenin yuvasını yıkmayın Başbakan Tayyip Erdoğan, danışmanı Cüneyt Zapsu’nun eşinin bir camide erkeklerle yan yana başı açık namaz kılması konusunda medyaya yükl..
İlahiyatçılar’a göre namazı tartışmak, dini değiştirme girişimi Kadınların erkeklerle aynı safta, başları açık olarak cuma namazı kılmasına ilahiyatçılar tepki gösterdi.
‘Karma namaz, dini Hıristiyanlaştırmadır’ Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, karma namaza onay vermenin, camilerin kiliseleştirilmesi ve namazın Hıristiyanlaştırı..
Arınç: Erbakan’a özel af çalışması yapmıyoruz TBMM Başkanı Bülent Arınç, eski Başkan Necmettin Erbakan’ı cezaevine girmekten kurtaracak kanun teklifinin kişiye özel bir düzenleme olmadığını ..
DTP’li Sadak ve Dicle’ye Öcalan’ı övme davası Demokratik Toplum Parti’li (DTP) Hatip Dicle ve Selim Sadak hakkında, Danimarka’dan yayın yapan Roj TV’deki röportajlarında terör örgütü elebaşıs..
Esnaf, TESK’in yolsuzluklarla birlikte anılmasından rahatsız Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Derviş Günday hakkındaki yolsuzluk iddiaları esnafı huzursuz ediyor.
Ağar’a göre, iktidar üç aydır seçim kaybediyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, sivil toplum örgütleri seçimlerine baskı yapan ve ağır bir yenilgi alan hükümetin, seçim sandığında da mağlubiyet..
Saraçoğlu: İktidarın adayı değilim; arkamda esnaf var Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkan adayı Özcan Saraçoğlu, mevcut TESK yönetiminin, sorun çözücülerle siyasi sürtü..
‘Unakıtan konusu’nu yargıya taşıyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve hükümete yönelik tepkilerini sürdürüyor.
Artık problemlerle yaşamayı öğrendik Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, sezon başından itibaren birçok sorunla boğuşmaya çalıştıklarını belirterek, "Artık sorunlarla yaşamayı öğrendik...
Euro 2008 için rakiplerimiz bugün belli oluyor 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın kuraları İsviçre'nin Montreaux kentinde bugün saat 13.00'te çekiliyor.
MHK ilk kez toplanıyor Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonu Başkanlığı'na seçilmesinden sonra Merkez Hakem Komitesi (MHK) başkanlığından kuruluyla birlikte istifa eden Ufuk Özerten'in yerine at..
Ceza almayı beklemiyorum Türkiye-İsviçre milli takımları arasında oynanan karşılaşma sonrası yaşanan olaylar sebebiyle FIFA'nın başlatmış olduğu soruşturma kapsamında ifade vermesi için Zürih..
Ekşi: Değerini bulursak Kleberson'u da satarız Beşiktaş'ta Ailton Da Silva'nın Hamburg'a transfer olmasının ardından Jose Kleberson'un da Siyah-Beyazlı takımdan ayrılmak istediği ortaya çıktı..
Beşiktaş iki yılda çöktü Beşiktaş iki yıl önce Samsunspor ile evinde oynadığı 5 kırmızı karttan dolayı hükmen yenik sayıldığı maçtan sonra bir daha toparlanamadı.
« » 1 2 3 4 5 6