25 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

25 Ocak 2006 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hayırlı evlat!.. Tarkan, geçen yaz İstanbul Erenköy'de satın aldığı iki daireyi birleştirip büyük bir ev haline getirerek annesine hediye etti. ABD ve Türkiye arasında mekik dokuyan Tarkan Te..
'Almancı' Cahit'e seksi rol arkadaşı "Duvara Karşı"daki rolüyle Türkiye'de ve Avrupa'da yıldızı parlayan "gurbetçi" oyuncu Birol Ünel, ünlü Fransız yönetmen Tony Gatlif'in son filmi "Transylv..
Bir devrin piknik cenneti 'Sadabad' geri dönüyor Haliç Havzası'nı geçmişteki ihtişamlı günlerine döndürmek için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Proje sona erdiğinde, 'Altın Boynuz' ve çevresi..
Ambulansta 15 kişi Başkentte 2 kişinin öldüğü otobüs kazasına yeterli ambulans bulunamayınca yaralılar balık istifi hastaneye kaldırıldı. Bazı yaralılar polis araçlarında bekledi. Ankara'da D..
'Ulema'dan botoksa izin Malezyalı din adamlarının tartıştığı botoksu, Türk ilahiyatçılara sorduk. Aldığımız ortak görüş şu: Tedavi amaçlı kullanılıyorsa ve zararlı bir madde içermiyorsa caizd..
İSKİ'den vatandaşa sayaç uyarısı İSKİ yetkilileri, vatandaşlardan sık sık aldıkları su kesintisi şikayetleri üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada "Sıcaklığın eksi seviyelerde seyrettiği İst..
Topbaş: Herkese teşekkürler Karla mücadele çalışmalarında başarılı olunduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, "Tavsiyelerimize uydukları için İstanbullular'a teşekkür ederiz" dedi. İstanbul B..
Karın faturası 8 milyon YTL İstanbul’da kar yağışı nedeniyle deniz ve hava ulaşımı dün de aksadı. 30 bin ton tuz, 350 ton solüsyon kullanıldı. İki günde harcama 8 milyon YTL. İstanbul'u pazar..
Kış yurdu esir aldı Tüm ülkede etkili olan kar yağışı yüzünden nehirler dondu. Uçak ve feribot seferleri iptal edildi. Manisa'da Spil Dağı'nda kamp yapan 160 kişilik izci grubu zor anlar yaşa..
Ayrılıkla gelen ölüm Sevgilisi tarafından sırtından bıçaklanan, unutulmaz ses, tiyatro ve sinema sanatçısı Mümtaz Sevinç öldü. Çiftin geç saatlerde ayrılık nedenlerini tartıştığı iddia edildi..
Önce tavla, sonra namaz Camide namaz kılan kadınlı erkekli grup önce bir kafede buluşarak sohbet edip tavla oynuyor. Grubun 10 yıl önce Müslüman olduğunu belirten ABD'li trompetçi üyesi "Biz ..
TEM'de kaza: 4 ölü, 16 yaralı Düzce TEM Otoyolu'nda yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 4 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. İstanbul istikametine giden Halil Çalgav idaresindeki Efet Tur'a ait yol..
Nesin ve Rüşdi aynı evde Bir Türk işçisi gibi giyinerek, tecrübelerini 'En Alttakiler' adlı kitabında anlatan Alman yazar Günther Wallraff...
Kortun en etkin 100 kişiden biri Vasıf Kortun, bir kez daha uluslararası sanat camiasının en etkin 100 ismi listesine girdi.
Ekşi'den Tigana'ya cevap Beşiktaş Genel Menajeri Mehmet Ekşi, Fransız Teknik Direktör Jean Tigana'nın önceki günkü basın toplantısında yer alan "Kiralık oyuncularımızı tanımıyorum&am..
Sözleşmeli 973 personele kadro müjdesi Başbakanlık ile kimi kamu kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışan 973 personele kadro verilmesini ve bunların devlet memuru unvanına kavuşturulmasını ö..
'Sektörlerimiz AB'ye hazır' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, bankacılık sektörü de dahil tüm sektörlerin şu anda AB'ye yeni üye 10 ülkeden daha fazla hazır olduğunu kaydetti.
Türkiye turizmde lider ülke Dünya Turizm Örgütü, 2005 yılında dünyada turist sayısının yüzde 5.5 artarak 808 milyona yükseldiğini açıkladı.
Sürücüsüz tren dönemi Siemens AG Geleceğin Resmi Uygulamaları Bölüm Başkanı Thomas Schwair, gelecek 10 yılda teknolojinin, 'sürücüsüz tren ve metro' görecek düzeye geleceğini söyledi.
365 milyon dolarlık yatırım Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren kâğıt üreticisi Modern Karton'un, 240 milyon doları IFC, KfW IPEX-Bank (Alman Kalkınma Bankası), West-LB ve Fortis'in des..
Petrol Ofisi'ne 32 yeni yabancı ortak Petrol Ofisi'nin ana ortağı Doğan Holding sahip olduğu ve şirket sermayesinin 6.25'ine karşılık gelen hisseleri...
Hazine beş yıl vadeli borçlandı Hazine'nin dün düzenlediği 5 yıl vadeli, 6 ayda bir yüzde 7 sabit kupon ödemeli ihalesinde, yıllık bileşik faiz yüzde 12,41 oldu.
PUSULA Önceki gün akşam kredi derecelendirme şirketi Standard and Poor's'un Türkiye'nin görünümünü pozitife çevirmesi tüm mali piyasaları olumlu etkiledi.
Dışişleri Bakanı Gül, 10 maddelik yeni 'eylem planı'nı açıkladıLimanları açarız ama... Karşılıklı adım Türkiye, BM Genel Sekreteri Annan'a sunduğu 'eylem planı'yla limanların Rum gemi ve uça..
Saddam'a yine erteleme Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in Duceyl katliamından idamla yargılandığı davasının dünkü duruşması, istifa eden başyargıcın yerine...
Kuveyt emiri tahttan indi Kuveyt'te geçen hafta ölen emir Şeyh Cabir'in yerine gelen, ancak hanedanlık ve hükümetin hasta olduğu gerekçesiyle görevden alınmasını...
ABD ordusu idama dönüyor Amerikan ordusundaki yeni kurallar uyarınca, 1961'den beri ilk defa askeri mahkemelere idam cezasına hükmetme yetkisi verilmesi gündeme geldi.
'Üzerimize düşeni yaparız' KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye'nin Kıbrıs'la ilgili yeni 'Eylem Planı'yla ortaya koyduğu önerilerin adada 'çözümü tetikleyeceğinin ve büyük katkı sağl..
Unakıtan: Malvarlığı sırdır Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile CHP lideri Deniz Baykal arasındaki 'bankadaki para polemiği' devam ediyor. Baykal'ın, "Paramı son kuruşuna kadar açıklay..
Çiçek: İfade özgürlüğü için AİHM'ye bakın Adalet Bakanlığı, düşünce açıklamalarının eleştiri sınırları içinde kalıp kalmadığının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararları da dikkate alı..
İlk günün kaza bilançosu kötü Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Bolcu, kar yağışının Türkiye genelinde etkin olduğu ilk gün meydana gelen kazalarda 14 kişinin öldüğünü, 150 kişinin yar..
Yurttan kış notları Etkili olan kar yağışı Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar örtüsünü artırdı. Bölgede olabilecek çığlara karşı tedbirli olunması istendi.
Vicdani retçiye AİHM tazminatı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), İzmir Savaş Karşıtları Derneği Başkanı Osman Murat Ülke'ye zorla askerlik yaptırılmak istenmesini 'kötü muamele' olarak d..
Tekin'e yardım inceleniyor İstanbul Valiliği, Uğur Mumcu suikastından 15 yıla mahkûm olan Mehmet Ali Tekin'e Küçükçekmece Kaymakamlığı'nca yapılan yardımla ilgili inceleme başlattı.
AB'nin kanatlı yasağı uzuyor Avrupa Birliği , Türkiye'den canlı kanatlı hayvan ithalatına koyduğu yasağı, dört ay daha uzatıyor. Yasak bu ay sonunda doluyordu. AB Komisyonu'ndan yapılan açıkl..
Kuşlara değil balıklara bak! Britanya Kraliyet Kuşları Koruma Kurulu (RSPB), Avrupa'yı kuş gribi konusunda 'sorunun gerçek nedenlerini' görmemekle suçladı. WHO, Türkiye'deki virüsün Çin'de...
'Yumurta'nın tanığı yok Başbakan Tayyip Erdoğan'a, 24 Haziran'da Trabzon'da bir yol açılışında yumurta attıkları iddia edilen Halkevleri Trabzon Şube Başkanı Murat Bektaşoğlu ile Ethem Küçük'..
Öğretmenlik için ilk gün Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20 bin yeni öğretmen ataması için başvurular bugün başlıyor. Öğretmen adayları 6 Şubat'a kadar başvuruda bulunabilecek.
Bayat ekmek taptaze yemek Fast food'un toplum ve yaşam üzerindeki olumsuz etkilerine tepki olarak, 1999'da kurulan Sefertası Hareketi, 2004'ün mart ayından beri sürdürdüğü Ekmek İsrafını Önle..
'Köpek Yılı' pek yakında Uzakdoğu Asya kültüründe önemli bir yeri bulunan Çin Ay takvimine göre 2006 yılı, 'Köpek Yılı'. Ama bu, diğer hayvanların da yeni yılı coşkuyla karşılamasına engel de..
Reçetesiz zayıflatacak Kilolu Amerikalılar, birkaç ay içinde obeziteyle savaşta yeni bir müttefik kazanabilir.
Sadakatin bedeli ağır! Büyük beyin, erkek yarasalara pahalıya patlıyor: Daha güçlü cinsellik ile zeka arasında seçim yapmak zorundalar.
2005 yılının en kötü sözü seçildi Töre cinayeti 'en kötü Almanca' seçimini kaybetti. Almanya'da 2005 yılının en kötü sözü olarak 'işten çıkartma verimliliği' (Entlassungsproduktivitaet) seçil..
« » 1 2 3 4