24 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

24 Ocak 2006 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uyuşturucu çeteleri İstanbul’da ‘kurtarılmış mahallelere’ yuvalandı Geçen hafta ortaya çıkarılan Esenler Karabayır Mahallesi’nde küçük yaştaki çocuklara uyuşturucu sattırılması olayı, gözleri..
TESEV ‘İstanbul Sempozyumu’ yapacak Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV), 6-7 Şubat 2006 tarihlerinde "İstanbul Sempozyumu II: Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Kadınların Kamu Hayatına..
Töreni iptal edemeyince nikâh masasına oturdular İstanbul’u etkisi altına alan şiddetli kar yağışı ve fırtına nedeniyle nikahlarını iptal ettirmek isteyen Haşim Ömer ile Senem Delikurt çifti,..
74 gasp olayının zanlısı çete çökertildi İstanbul’un çeşitli ilçelerindeki PTT şubeleri ve işyerlerinde gasp olaylarına karıştıkları iddia edilen 6 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirli..
İstanbul’da kar fırtınasının ikinci günü sorunsuz geçti İstanbul bu sene alınan tedbirler sayesinde, yoğun kar yağışlı günlerde önceki yıllarda yaşanılanlara benzer bir felakete uğramadı. Cum..
‘Fırtına ve kar köprüleri etkilemez’ Yurt genelinde soğuk hava ve kar yağışı devam ederken İstanbul'da dün vatandaşın tedbirli olması ve alınan önlemler sayesinde önemli bir sıkıntı yaşanmadı..
G.Osmanpaşa Belediyesi evsizleri sokaktan kurtardı Gaziosmanpaşa Spor Kulübü'nün Poligon'daki spor tesisleri kimsesiz vatandaşlar için sığınma evine dönüştürüldü. Sığınma evinin ilk konukları..
Polis, iki günde 1462 araca zincir cezası kesti İstanbul'da kar yağışına rağmen zincirsiz yola çıkan 1462 araca para cezası kesildiği bildirildi.
İGDAŞ: Elektrik kesilince doğalgazlı kombileri kapatın İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı ve fırtına nedeniyle zaman zaman bazı bölgelerde kısa süreli elektrik kesilmeleri meydana geliy..
Uluslararası tanıtım fuarlarında yeni gözdemiz kültürel motifler Turizmde başarılı bir yıl geçiren Türkiye aynı performansı 2006’da da gösterebilmek için tanıtım atağına geçti. Kültür ve Turi..
Nisanda herkes OGS kullanacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mesut Pektaş, Boğaziçi Köprüsü'nden 3 Nisan'dan itibaren nakit geçiş uygulamasının kaldırılmasıyla artması beklene..
İstanbul ‘Avrupa kültür başkentliği’ şansı arıyor İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (ECC) Danışma Kurulu, İstanbul’un kültür başkenti seçilmesi için Brüksel’de çeşitli temaslarda bulunuyor..
Kar yağınca Sultanahmet Meydanı turistlere kaldı Yoğun kar yağışı ve soğuklar İstanbul'un turistik yerlerinde farklı bir tabloya yol açtı.
Harita-kadastro mühendislerini seçim heyecanı sardı İstanbullu 2 bin 500 civarındaki harita ve kadastro mühendisi, sıcak bir haftaya giriyor.
Edirne Belediyesi’nin hesaplarına el konuldu Maliye Bakanlığı, Edirne Belediyesi’nin 5,5 milyon YTL borcu nedeniyle tüm hesaplarına el koydu.
‘Karlı hava kaza riskini 6 kat artırıyor’ Soğuk havalarda trafiğe çıkmak kaza riskini 6 kat artırıyor. Havaların soğumasıyla birlikte araç sürücülerinin daha dikkatli olması gerektiğini belir..
YASİAD’da mevcut başkan Yaşar, güven tazeledi Yalova Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (YASİAD), 2. olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.
Elverişsiz hava şartları Tanpınar törenini erteletti Bursa'da şiddetini artırarak devam eden ve hayat şartlarını zora sokan kar yağışı, kültür faaliyetlerinin de aksamasına sebep oldu.
Kar engeline karşı motosikletine zincir taktı Tavşanlı'da gazete dağıtım işi yapan İsmail Muslu (30) kar yağışı ile birlikte motosikletine kar zinciri taktı.
Polis memurları hayat pahalılığı yüzünden Ereğli’yi tercih etmiyor 300 polisin bulunması gereken 100 bin nüfuslu Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sadece 154 polis görev yapıyor. Çarşı-pazar şart..
Tunca Nehri buz kesti Sibirya soğukları Edirne’de kendini iyice hissettirmeye başladı. Kentte hava sıcaklığının eksi 19 dereceye kadar düşmesi, Tunca Nehri’nin buz tutmasına sebep oldu.
Bakanlık, belediyenin hesaplarına el koydu Maliye Bakanlığı, Edirne Belediyesi’nin 5,5 milyon YTL borcu nedeniyle tüm hesaplarına el koydu.
Bursa polisi, bilgisayar çalan hırsızı ‘chat’ yaparak yakaladı Bursa polisi, emekli öğretmenin bilgisayarını çalan hırsızı ‘chat’leşerek buldu. Adliyeye sevk edilen hırsız tutuklandı.
24 daireli hasarlı bina yerle bir edildi Kocaeli’nde Marmara depreminde ağır hasar gören ve yıkımına karar verilen binaların yıkımı sürüyor. En son 24 dairelik bina yerle bir edildi.
Büyük nüfus patlaması yaşayan Gebze’ye 6.736 konut yapılacak AK Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar, yılda yüzde 4,95’lik nüfus artışıyla, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olan..
Sakarya’da bedava yumurta ve tavuklu pilav, izdihama yol açtı Sakarya’da bedava tavuk ve yumurta dağıtımında büyük izdiham yaşandı. Tarihî Uzun Çarşı’da dağıtılan tavuklu pilav ve haşlanmış y..
Yıllarca kirli hava soluyan halk ilk defa temiz havaya kavuştu Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) verilerine göre her yıl kış aylarında hava kirliliği yönünden ilk sıraları alan Kütahya’da bu ..
Ereğli’nin yeni kaymakamı: Kapımız halka açık olacak Zonguldak Ereğli’nin yeni kaymakamı Osman Ekşi, kapısının her zaman vatandaşa açık olduğunu belirterek, daire müdürlerinden de aynı konuya..
Ankara’dan Kıbrıs hamlesi: Tecrit kalkarsa limanlar Rumlara açılır Kıbrıs sorununun çözümünde ‘bir adım önde olma' politikasını sürdüren Türkiye, bu çerçevede yeni eylem planını açıkladı.
Straw’un ‘makam’ ziyaretine BM desteği BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Rum tarafının tepkisine rağmen İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw’un KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile makamında..
Ankara, liman baskısını engelleyip yine öne geçmek istiyor Eylem planı, 30 Mayıs 2005 tarihinde Türkiye’nin BM’ye sunduğu önerinin genişletilmiş, somutlaştırılmış ve takvime bağlanmış bir hal..
Avrupa, işkencede 3 maymunu oynamış Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi Dick Marty, Avrupa hükümetlerinin CIA’in gizli işkence cezaevlerinden haberdar olduğunu; ancak bunu bilm..
Ahmedinecad’a Arap eyaletinde ‘bombalı karşılama’ İran’da Arapların yoğun yaşadığı Huzistan bölgesinin başkenti Ahvaz, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad’ın kenti ziyaret etmeyi planladığı gün ..
ABD: İran tehdit; Türkiye ile çalışacağız ABD Dışişleri Sözcüsü Sean McCormack, Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile MGK Genel Sekreteri Yiğit Alpogan’ın görüşmesinde, ana hatlarıyla "Kıbrıs..
[HABER İZLENİM] Filistinliler: Değişim kazansın! Dünyanın gözü radikal görüşleriyle bilinen Hamas’ın büyük çıkış yapması beklenen bugünkü kritik parlamento seçimleri için Filistin’e çevrilmiş..
Abbas, Filistinlileri sandığa çağırdı Filistin lideri Abbas, seçim öncesi son açıklamasında halkı sandığa çağırdı.
Arafat’ın emaneti El Fetih, kan kaybediyor El Fetih hareketi, 1965’te Filistin’in efsanevi lideri Yaser Arafat tarafından kurulan Filistin milliyetçilik akımının ana kolunu oluşturuyor.
Hamas, ‘aşk ve hırs’ anlamlarına geliyor İslami Direniş Hareketi’nin kullandığı kısa isim olan Hamas, Arapçada aşk, hırs, istek gibi anlamlara geliyor.
Yeni parlamento, ikili sistemle belirlenecek Filistin’de 1996’daki parlamento seçimleriyle ilk kez oluşturulan Yasama Konseyi’nin 132 üyesi 2005’te getirilen karma bir seçim sistemiyle belirl..
Türk Devletleri Parlamentoları Asamblesi kurulmalı Azerbaycan’da kasım ayındaki seçimlerin ardından oluşturulan meclisin yeni başkanı Oktay Esedov, ilk resmî ziyaretini önümüzdeki ay Türkiye’..
Hazar’ı koruma yarışında Rus teklifi Statüsü ve kaynaklarının paylaşımı konusu yıllardan beri bir türlü açıklığa kavuşturulamayan Hazar’ı koruma yarışı başladı.
Sezer, ‘kar’a takıldı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, Azeri meslektaşı İlham Aliyev'in davetlisi olarak bugün çıkması planlanan Azerbaycan gezisi hava muhalefeti yüzünden ertelendi.
Kar lastiğine zincir şartının kalkması için firmalar Emniyet’e müracaat etti Sibirya soğukları ile gelen kar yağışı, kar lastiği ve zincir tartışmasını yeniden gündeme getirdi.
Yeni vali, sanayi arsası problemine el koyuyor GAP'ın merkezi konumundaki Şanlıurfa'da yatırım yapmak isteyen 600 işadamının arsa problemi ile karşı karşıya kalması Şanlıurfa Valiliği ve mill..
Hızlı tren ihalesinde hesap hatası yapılmış Ankara-İstanbul arasını 3 saat 10 dakikaya indirecek hızlı tren projesinin ikinci etap ihalesinde hesap hatasının yapıldığı ortaya çıktı.
Memur 40 YTL’lik seyyanen zammı en geç martta alacak Ek ödeme almayan yaklaşık 1 milyon 400 bin kamu çalışanının beklediği 40 Yeni Türk Lira'lık seyyanen zamlar, yetişmesi halinde gelecek ayd..
Rusya’dan alınan doğalgaz 4 milyon metreküp arttı Türkiye, sert geçen kış ve İran'ın doğalgaz kesintisi dolayısıyla dünden itibaren Rusya'dan günlük ek dört milyon metreküp doğalgaz almaya ba..
‘Dubai kuleleri sadece başlangıç sırada daha büyük yatırımlar var’ Türkiye'nin Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Selim Karaosmanoğlu, Dubai Holding'in, İstanbul'da 500 milyon dolara yapac..
İlişkiler gelişti; THY, Dubai'den sonra Abu Dabi'ye de sefer başlattı Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında gelişen ilişkiler uçak seferlerine de yansıyor. Türk Hava Yolları (THY) Dub..
Kalekalıp, Boeing’e uçak gövdesi satacak Türkiye’de karo seramik sektörünün kurulmasına öncülük eden Kale Grubu şirketlerinden Kalekalıp, dünyanın önde gelen uçak şirketlerinden Boeing için u..
» 1 2 3 4 5 6 7 8