23 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

23 Ocak 2006 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İtfaiye, kış ayları ile birlikte yangından yangına koşuyor Kış aylarında yakılan kömür ve elektrik sobaları, yangın ve zehirlenmelerin artmasına sebep oluyor.
Bali’sport Center, ‘Hayatı yaşamayı sevenlere’ kapılarını açtı Bali’sport Center, ‘Hayatı yaşamayı sevenlere’ sloganıyla Kavacık Rüzgarlıbahçe mevkiinde spor severleri bekliyor.
Iraklı Türklerden İzzettin Kerkük adına özel kitap Hayatının büyük bölümünü Irak Türklerinin sesini duyurmak için harcayan Kerkük Vakfı Başkanı İzzettin Kerkük adına bir kitap hazırlandı.
Temizlik görevlisi, gönlündeki çevreyi resmediyor Kocaeli'de belediye temizlik işlerinde çalışan Ziya Özbek (37), boş vakitlerini resim yaparak değerlendiriyor.
Bursa’da araç sayısı, yol ve kavşaklardan hızlı artıyor Bursa’nın en önemli sorunları arasında gösterilen şehir içi ulaşım, artan araç sayısı ile daha büyük tehlike oluşturmaya başladı.
Aracı buzlu yolda kayınca kalp krizinden öldü Bursa'da aracı buzlu yolda kayan sürücü kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Keşan’da askerî ambulans kaza yaptı, 7 er yaralandı Edirne’nin Keşan ilçesinde tugay revirine hasta götüren ambulans şarampole yuvarlandı. Kazada 7 asker yaralandı.
Eminönü’nde 3 ahşap bina alev alev yandı: 1 ölü Eminönü'nde ahşap bir binada çıkan yangın çevredeki binalara sıçrayınca 3 ahşap bina yanarak kül oldu. Yangında 1 kişi hayatını kaybetti.
Bekçiyi koli bantıyla bağlayıp kasayı soydular Bakırköy'de, Mercedes marka otomobille Mc Donalds'a gelen kar maskeli 3 kişi, bekçiyi koli bantlarıyla bağlayıp kasayı soydu.
Satışlar durunca, 45 bin civcivi itlaf etmek zorunda kaldılar Yurt genelinde paniğe neden olan kuş gribi sebebiyle çıkmaza giren sektörde kepenkler bir bir kapanmaya başladı. Düzce’de kuş gri..
'Kuş gribi haberlerinde çiftlik gösterilmesi üreticileri bitiriyor’ Sakarya'da düzenlenen kuş gribi zirvesine katılan beyaz et sektör temsilcileri, kuş gribi konusunda sektörün çökme noktasın..
Gönen’de 'ekonomik ömrü dolan' 27 bin tavuk için itlaf kararı verildi Balıkesir'in Gönen ilçesinde 27 bin tavuğun "ekonomik ömürlerini yitirmeleri nedeniyle" itlaf edileceği bildirildi.
Hızlı feribotun etüt çalışmaları başladı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ve Mudanya’nın Güzelyalı beldesi ile İstanbul Yenikapı arasında gerçekleştirilecek hızlı feribot sefe..
11 yıldır evine sızan lağım sularıyla yaşıyor Tekirdağ’da bir apartmanın bodrum katında 17 yaşındaki oğluyla birlikte yaşayan Saadet Ayaz, 11 yıldır evine lağım suyu sızmasından dert yanıyor...
20 ton profil boru yüklü kamyon kayıplara karıştı Sakarya’nın Hendek ilçesinde bir fabrikadan 70 bin YTL değerindeki 20,5 ton profil boru yükünü bir firmaya teslim etmek üzere yola çıkan kamy..
‘Gözlerim gördüğü sürece nakkaşlığa devam edeceğim’ Zonguldaklı 80 yaşındaki Rasim Uçkan, ilerleyen yaşına rağmen camilerde nakkaşlık sevdasını bırakamıyor.
Ereğli’de okulların korkulu rüyası hırsızlar yakalandı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, okullara girerek hırsızlık yapan 3 şahıs, polis ve jandarmanın ortak çalışması sonucunda yakalandı.
‘Kendime değil Türkiye’ye üzülürüm’ ‘Orhan Pamuk davasında yargıyı etkilediği ve Türk ordusuna hakaret ettiği’ gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Türkiye–AB Karma Parlamento Komisyonu Eş..
Türk takımı, Brezilya maçına plajda hazırlandı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün Brezilya gezisine katılanlar, son gün Rio de Janerio’nun dünyaca ünlü Copacabana Plajı’nda sabah saatlerinde 30..
El Fetih: Hamas ile koalisyon zor Filistin ve İsrail yönetimleri, çarşamba günü yapılacak meclis seçimlerinde büyük bir başarı yakalaması beklenen radikal örgüt Hamas’a karşı önlem hazırlığın..
Kritik ABD turuna başlayan Alpogan bugün Bakan Rice ile görüşüyor Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Büyükelçi Yiğit Alpogan, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley’in davetlis..
Rugova’nın yasını tutan Kosova, liderini arıyor Kosovalı Arnavutlar önceki gün vefat eden başkanları İbrahim Rugova'nın yasını tutarken bir taraftan da yerine geçecek yeni liderlerini aramaya..
İsrail yönetimi, nükleer güvence veren Tahran’ı durdurmaya hazırlanıyor Nükleer silah ürettiği iddiaları ile uluslararası kamuoyu ile gergin dönemler yaşayan İran, İslam ve komşu ülkelerine "..
Sünniler, işkenceci bakanın tekrar atanmasını istemiyor Irak’ta seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler yeni kurulacak hükümete çevrilirken hükümet pazarlıklarının çok çetin geçeceğ..
‘Limanlar için Annan'a yeni plan sunmadık’ Dışişleri Bakanlığı, Rumlara uyguladığı liman ambargosunu kaldırmak için Birleşmiş Milletler Genel Sekreti Kofi Annan'a yeni bir teklif sunduğu yolu..
Madem dolar çok ucuz neden kimse almıyor? Merkez Bankası Başkanı Serdengeçti, piyasada bulunan aşırı miktardaki nakit paranın çekilmesi için yüksek faizlerin elzem olduğunu belirtti. Dengeler..
[HABER ANALİZ] Merkez Bankası’nın yeni patronu kim olacak? Finans ve iş dünyası ‘Merkez Bankası’nın 2011’e kimin kaptanlığında yol alacağı sorusuna cevap arıyor.
‘Çin ile rekabet Avrupalı çorap üreticisini Türkiye’ye yöneltecek’ Türkiye’de tekstil ve diğer sektörlerin şikayet listelerinin başında yer alan Çin malları, Avrupalı çorap üreticilerini de e..
Vakıfbank ve Akbank, Kuzey Irak’a açılıyor 200 Türk şirketinin faaliyet gösterdiği ve yılda 2 milyar dolarlık ihracat yapılan K. Irak’a Türk bankaları çıkarma yapmaya hazırlanıyor.
Irak, Türk şirketlerine olan 1 milyar dolar borcunu ödüyor Irak Petrol Bakanlığı, Irak’a akaryakıt ürünleri sevkıyatını durdurma kararı alan Türk ve çok uluslu şirketlere olan gecikmiş ödemel..
İMKB, 2005’te dünyanın en çok kazandıran ikinci borsası oldu Türkiye ekonomisi istikrara kavuştuktan sonra büyüme, enflasyon ve özelleştirme başta olmak üzere makroekonomik alanlarda kaydedil..
IMF: Kuş gribi ekonomiyi etkilemiyor Yıllık 3 milyar dolarlık ciroya sahip olan tavukçuluk sektöründe satışlar durma noktasına gelirken, Uluslararası Para Fonu (IMF) kuş gribinin Türkiye ekon..
UBS Bank, İran ve Suriye ile çalışmayacak İsviçre’nin bankacılık devi UBS, İran ve Suriye ile iş yapmayacağını açıkladı.
[VERGİ KALEMİ] Vergi alırken, yatırım yapan ile yapmayanı bir tutmayın Başbakan ve ilgili bakanlar tarafından 2005 yılında açıklanan, henüz yasalaşmamış vergiyle ilgili köklü değişiklikler es..
GAP’a yatırım yapmak isteyen 600 işadamı bürokrasiye takıldı İşadamları, altyapı eksikliği ve bürokratik engeller sebebiyle GAP bölgesine yatırım yapamamaktan şikayetçi.
Dicle ve Fırat üzerindeki barajlar kendisini amorti etti Güneydoğu Anadolu Bölgesi Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illerini kapsıyor.
Araştırma-geliştirme için üniversitede tekstil fabrikası kuruluyor Sanko Holding, Gaziantep Üniversitesi içinde 2 milyon dolarlık yatırımla bir tekstil araştırma-geliştirme fabrikası kuruyor...
Atlasjet, hava filosuna 5 yeni uçak daha katıyor Öğer Holding’e ait havayolu şirketi Atlasjet, Kanadalı Bombardier firmasından 5 yeni uçak satın aldı. 90 yolcu kapasiteli CRJ900 tipi uçaklar ..
Türkiye, 2005 yılında ithalatta da rekor kırdı Gümrük Müsteşarlığı verilerinden yapılan hesaplamalara göre, geçen yıl Türkiye’nin ithalatı 115,7 milyar dolar oldu.
Yeni hedefim felçli hastaları ayağa kaldırmak Amerikan bilim dergisi Science tarafından, insan hücresindeki motor proteinlerin nasıl yürüdüğünü ortaya çıkaran buluşuyla, "Dünyada 2005 Yılının..
Açık Lise kayıtları bugün başlıyor Kamuoyunu uzun süredir meşgul eden Açık Lise Yönetmeliği ile getirilen yeni haklar sonrasında Açık Lise’ye yapılacak kayıtlar bugün başlıyor.
Türk okullarından Pakistan’a kış yardımı Türk müteşebbisler tarafından Ukrayna’da açılan eğitim kurumlarında çalışan öğretmen, öğrenci ve veliler, deprem felaketiyle sarsılan Pakistan’daki de..
Emniyet’e göre Ağca virüs bulaşmış bilgisayar gibi Tahliye kararı Yargıtay tarafından bozulduktan sonra İstanbul polisi tarafından birkaç saat içinde yakalanan Mehmet Ali Ağca, Terörle Mücade..
Ulusalcı kanatta Ağca çatlağı Tahliye olduktan sonra tekrar cezaevine geri dönen Abdi İpekçi’nin katili Mehmet Ali Ağca, ulusalcılar arasında çatlağa yol açtı.
Özgür kaldığı ilk gün evde Yasin okutmuş Abdi İpekçi cinayetinin hükümlüsü Mehmet Ali Ağca, tahliye edildikten sonra dışarıda kaldığı sekiz gün boyunca 1980 öncesinden tanıştığı eski bir ülk..
Yasayla tahliye olduk, Adalet Bakanı yazısı ile yıkıldık 1984 yılında yakalattığı bir tabancanın 7 ayrı cinayet olayında kullanıldığının tespit edilmesi üzerine 26 yaşında cezaevine giren ve ..
Yakınları tepkili: Askeri vuranlar dışarıda, Ağca niye serbest değil? Mehmet Ali Ağca’nın Malatya’daki evinin önünde basın açıklaması yapan yakınları, tutuklamayı protesto etti.
Hacda öldü sanılan Gülendam Kurt, gözyaşlarıyla karşılandı Şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda isim benzerliği nedeniyle öldü sanılan Gülendam Kurt, hac vazifesini yerine getirer..
‘1 milyondan fazla tavuk itlaf edildi, entegre tesisler temiz’ Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, kuş gribinde yayılma hızının düştüğünü belirterek, şu ana kadar 1 milyon 160 bin tavuğun i..
ABD heyeti: Türkiye’nin mücadeledesi çok başarılı ABD Dışişleri Bakanlığı Danışmanı Ann Derse, Türkiye’de ve Van’da kuş gribiyle ilgili yürütülen programdan etkilendiklerini söyledi.
« » 1 2 3 4 5