22 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

22 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Eski tas eski hamam : 2-2 Ligin ilk yarısını hayal kırıklıklarıyla kapatan, ikinci devreye ise umutla giren Beşiktaş, yeni yılda sahasında oynadığı ilk maçta 2-0'ı koruyamadı; Erciyes'le bera..
Hazine gelecek hafta 5 yıl vadeli borçlanacak Hazine, sadece 164 milyon YTL'lik iç borç ödemesi yapacağı gelecek hafta 5 yıl vadeli altı ayda bir sabit faiz ödemeli YTL cinsinden tahvil ihraç..
ABD ile ekonomide sıcak temas Türkiye ile ABD arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik kurulan Ticaret ve Yatırım Konseyi (TİFA) 4 yıldan sonra ilk defa Ankara'da toplanacak. Ya..
Fonlara, vadeli işlem ve opsiyon sözleşmesi hakkı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yatırım fonları ve yatırım ortaklıklarının portföylerine, riskten korunma ve yatırım amacıyla vadeli işlem ve v..
İsimsiz kahraman! Avustralya'da bir kadın, park yerinde unuttuğu ve içinde 110 bin dolarlık mücevher ve para bulunan çantasına kavuştu. Çantayı iade eden adam, kimliğini gizli tutmak istiyor.
Balina intihar için Londra'yı seçti İngilizler, başkent Londra'daki Thames nehrine giren balinayı kurtarmak için seferber oldu ancak başaramadılar. Bir tekneye çekilen balinayı yaşama döndürm..
Ver silahını al götür bilgisayarı Meksika'nın başkenti Mexico City'de artan silahlı suç oranının önüne geçebilmek için ilginç bir kampanya başladı. 20 milyona yaklaşan nüfusuyla dünyanın en b..
"Arafat'ı İsrail öldürdü" Suriye Devlet Başkanı Başar Esad'dan geçen yıl ölen eski Filistin lideri Yaser Arafat ile ilgili şok açıklama: "Ölümü İsrail'in organize bir şekilde uyguladığı suika..
K. Irak'ta tek yönetim anlaşması Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ile Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) liderleri, Irak'ın kuzeyindeki özerk bölgede tek yönetim oluşturma kon..
Danimarka'da bu kez 'terörist tişörtü' Roj TV olayından sonra Danimarka, Kolombiya ile de benzer bir kriz yaşıyor. Bir firmanın FARC terör örgütü logolu tişörtler satıp gelirinden örgüte pay ..
Parayla saadet KKTC'de olacak KKTC Maliye Bakanlığı'nın aldığı bir kararla Kıbrıs'ta evlenmek artık ücretli! Evlenmek isteyenler bundan sonra işlemler için yaptığı cüzi ödemelerin yanı sıra "..
'11 Eylül' filmiyle ortalığı karıştıracak Hollywood'un ünlü aktörü Nicholas Cage'in, Amerika'yı vuran 11 Eylül 2001 saldırılarını beyaz perdeye taşıma projesi ülkede tartışmalara neden oldu. ..
Kansere iyi geliyor Alman bilimadamları geçmişte daha çok karın doyurmak için tüketilen günümüzde en lüks restoranların bile menüsünden eksik etmediği patatesin özellikle kızartıldığında anti..
'Da Vinci' filmine yaş sınırı istendi Dünyada ve Türkiye'de büyük ilgi gören Da Vinci Şifresi adlı romanın filmine yaş sınırlaması konması isteniyor. Opus Dei adlı katolik tarikat, hikayenin ..
Bob Geldof'un kızı ismine 'isyankâr' Bob Geldof'un kızı Peaches, 'şeftaliler' anlamına gelen isminden nefret ettiğini belirterek "Ünlüler çocuklarına adam gibi isim koysun" çağrısı yaptı. 'İs..
Seçim vaadi "bebe-bonus" İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, seçim kampanyasında çok ilginç bir propagandaya imza attı. 2005'te doğan her çocuğa 1000 euro vereceğini açıklayan Berlusconi, "Ho..
Ölmesinler diye 'tutukluyorlar' Rusya, tarihinin en sert kışını geçiriyor günlerdir... Bu yılın başından bu yana 123 kişinin hayatına mal olan, eksi 30 dereceyi bulan soğuk hava dalgasın kurb..
Komşuda babalar ayaklandı Başbakan Tony Blair'in oğlunu kaçırmayı planladıkları haberiyle şok geçirten "dul babalar" örgütü İngiltere'de kendini lağvetti... Ancak daha yakınımızda filizlendi...
Bağımsız Kosova'yı göremeden öldü İbrahim Rugova... Çok geniş kitleler tarafından tanınmasa da dünya siyasetinin önemli, kilit liderlerinden biriydi. Kosova'nın 62 yaşındaki Devlet Başkanı'yd..
Bolivya'yı da hack'ladık Latin Amerika'nın Türkiye ile ekonomik ilişkisi yok denecek kadar az ve binlerce kilometre uzaklıktaki ülkesi Bolivya, Türk hacker'ların hedefi oldu. Nedenin, yeni se..
« 1 2 3 4 5 6