22 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

22 Ocak 2006 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Rio, en güzel ikinci şehir’ Dışişleri Bakanı Gül, dün Rio'da dev İsa heykelinin bulunduğu Corcovado tepesinden eşiyle birlikte şehri temaşa etti.
Beşar Esad: Yaser Arafat’ı İsrail öldürdü Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ölüm sebebi hakkında net bir açıklama yapılmayan Filistin’in efsanevi lideri Yaser Arafat’ı "İsrail’in öldürdüğünü"..
İran: Para transferini ‘şimdilik’ yapmadık İran yönetimi, önceki gün Merkez Bankası Başkanı tarafından açıklanan "Tahran, Avrupa bankalarındaki döviz rezervlerini Asya ülkelerine aktarıyor" ş..
Büyükelçi İşcan’dan Ukrayna’ya AB desteği Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçiliği görevine atanan Erdoğan Şerif İşcan, AB kapısını çalan Kiev yönetimine destek vereceklerini söyledi.
Koalisyondan fayda görmedik, ekonomi tek partili dönemlerde rayında gidiyor Siyasi istikrar sayesinde ekonomik istikrarın yakalanmasından memnun olan iş dünyası, koalisyon hükümetleri dönemin..
Maliye, devlet hastanelerinin vergi borcunu üç ay erteledi Sosyal güvenlik kuruluşlarından alacaklarını tahsil edemedikleri için mali krize giren devlet hastanelerinin vergi borçları 3 ay sür..
Kapağı devlete atma dönemi bitti, müteşebbisin önü açılsın Türkiye son 4 yılda gerçekleştirdiği hızlı büyümeyi özel sektör eliyle yakaladı. Sıkı bütçe disiplini uygulayan hükümet, kamuya pers..
Hyundai, tercihini Çeklerden yana kullandı Dünyanın önde gelen otomotiv firmalarından Güney Koreli Hyundai, Türkiye ile Çek Cumhuriyeti arasında gidip gelen 1,2 milyar Euro’luk yatırım için s..
Sibirya soğukları, Rusya’ya sebze ihracatını dondurdu Rusya’da bir haftadır devam eden Sibirya soğukları, Türkiye’den yaş meyve sebze ihracatını durdurdu.
Konuta her el atan altın bulacak diye bir şey yok İnşaat sektörü dört yıl devam eden sürekli küçülmenin ardından geçen yıldan itibaren yükselişe geçti.
Bilişim devi Intel Türkiye’de ortak arıyor Ürettiği Pentium chiplerle dünya bilişim sektörünün en büyük firmalarından olan Intel, geçen ay açıkladığı 50 milyon dolarlık Türkiye ve Ortadoğu fo..
Bazıları nemalandıkları günler için seçim istiyor Erken seçim tartışmalarına katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, "Bazıları için o günler ne tatlı günlermiş, ne kadar çok nemal..
Sağlıkta yolsuzluğa karşı İngiltere modeli İngiltere'nin tıkanma noktasına gelen sağlık sistemini akıllı bilgisayar yazılımları sayesinde çözen bilişim şirketi Novell, burada edindiği tecrübe..
Irak borcunu ödemeyince akaryakıt sevkıyatı durdu Irak'a petrol ürünleri ihraç eden 34 Türk firması alacakların 1 milyar doları aşması üzerine ortak bir karar alarak Mersin ve İskenderun lima..
25 bin kamyoncu tedirgin Irak'a akaryakıt sevkıyatının durdurulmasına en büyük tepki, tanker şoförlerinden geldi.
Tavuk bedava olunca gribe aldıran olmadı Kuş gribinin meydana getirdiği tedirginlik sebebiyle satışları durma noktasına gelen tavuk eti satıcıları, ilginç yöntemlere başvuruyor.
Artan rekabet şekere yüzde 20 indirim getirdi Şeker üretim sezonunu bitiren fabrikalar satışlarını artırabilmek için fiyat indirmeye başladı.
YÖK Başkan Vekili: ÖSS değişmeli Özel Okullar Birliği’nin Antalya’da düzenlediği sempozyumda özeleştiri yapan YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. İsa Eşme, üniversite seçme sınavı sisteminin eksiklik..
‘Öğrenciye özel okul desteği’ taslağı haftaya Meclis’te Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, özel okullara bazı teşvikler getiren ‘Özel Öğretim Kurumları Yasa Taslağı’nın önümüzdeki hafta Mecli..
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde ‘DHKP-C kulübü var’ iddiası Yolsuzluk iddiaları sebebiyle kurulan komisyona ifade veren Rektör Ferit Bernay, DHKP-C iddialarına ‘olabilir’ cevabı verdi.
Soba zehiri kuş gribini geçti Soğuk ve yağışlı hava tüm yurdu etkisi altına alırken, büyük bir tehlike de yeniden kendini gösterdi.
Doğru yakılmayan soba zehirlenmeye yol açıyor Türkiye'de, her yıl kış aylarında bir çok kişi sobalarda kömürün bilinçsizce yakılmasından zehirleniyor.
Hasta oğlunu doktora götürdü eve geldiğinde 4 çocuğunu ölü buldu Gaziantep'teki Öztürk ailesi bir gecede dört çocuğunu birden kaybetti. Önceki gece rahatsızlanan oğulları Cumali Öztürk'ü Gazi..
‘Sobayı şimdi daha dikkatli yakıyorum’ Eskişehir'de geçen yıl Murat Yavaş (26) ve Özlem Yavaş (23) çifti, soba zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetmiş, çocukları Kübra (5) evde olmadığı için z..
Otobüs çığ altında kaldı: 8 ölü, 15 yaralı Bitlis’te üzerine çığ düşen ve çığın etkisiyle Bitlis Deresi’ne yuvarlanan yolcu otobüsünde 8 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi yaralandı.
Evin üzerine çığ düştü, anne ve çocukları köylüler kurtardı Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Tahtalı köyünde, bir evin üzerine çığ düştü. Çığ altında kalan anne ve 3 çocuğu, köylülerce kurta..
OGS’si olmayan Boğaz köprüsünden geçemeyecek Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü’nden 3 Nisan 2006’dan itibaren sadece OGS ve KGS’li araçların geçebileceğini, nakit ödeme gişel..
OYAK’tan şikayetçi olan subaylar komisyon kurdu Silahlı Kuvvetler’den emekli olan subay ve astsubayların OYAK’la ilgili rahatsızlıkları artıyor.
PKK’nın, Savur’da katlettiği 21 kişiye anma Mardin’in Savur ilçesinde terör örgütü PKK tarafından 1994 yılında öldürülen 21 kişi, törenle anıldı.
Bakanlıktan kuş gribiyle ilgili yeni uyarılar geldi Kuş gribi vakalarının belirlenmesi, izlenmesi ve tedavilerine ilişkin düzenlemeler getirildi. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Gene..
Dört yaşındaki Zehra’nın ölüm sebebi araştırılıyor Şırnak’ın İdil ilçesinde önceki gün akşam vefat eden ve babasının ‘kuş gribi’nden hayatını kaybetmiş olabileceğini öne sürdüğü 4 yaşındaki Z..
Ağca’nın ne kadar yatacağı tartışılıyor Yargıtay’ın önceki gün verdiği kararla yeniden cezaevine dönen Mehmet Ali Ağca’nın ne kadar burada kalacağı tartışma konusu. ‘11 ay sonra tahliye olur’..
Ağca’dan polise: İçeride çok fazla yatmadım mı? Yargıtay'ın tahliye kararını bozmasının ardından önceki gün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Mehmet Ali Ağca'nın ilk cümlesi ‘Ben çok fa..
Yanlış kararlar Yargıtay’dan dönüyor Abdi İpekçi cinayeti ve Papa suikastından mahkum olan Mehmet Ali Ağca'nın tahliye kararının bozulması, daha önce yapılan yanlış tahliyeleri gündeme getird..
Kardeş Ağca’dan ünlü gazetecilere suçlama Abdi İpekçi cinayeti hükümlüsü Mehmet Ali Ağca'nın kardeşi Adnan Ağca, Atv Ana Haber'e konuştu.
Ağca’ya aracını veren işadamına ‘çete’ gözaltısı AK Parti Gebze İlçe Başkanı Mehmet Ali Okur'u vurdurduğu iddia edilen asker firarisi Muhammet Öztürk ve aralarında yerel gazete ve ajans sahib..
Ekolojik dengesi bozulan Hazar Gölü’nde artık enerji üretilemiyor Su seviyesinin düşmesine bağlı olarak ekolojik dengesi bozulan Hazar Gölü’nde enerji üretimi valilikçe durduruldu.
İşçi olarak saraya girmeye çalışan muhabire gözaltı İngiltere’de sahte kimlikle Buckingham Sarayı’nda işe girmeye çalışan News of the World Gazetesi muhabiri gözaltına alındı.
Pamukkale’ye dökülen çöpler geri toplanacak Zaman’ın ‘Pamukkale’ye tonlarca çöp döküldü’ haberinden sonra Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı harekete geçti.
Thames Nehri’ndeki gagalı balina öldü İngiltere’nin başkenti Londra’da, üç gün önce yolunu şaşırarak Thames Nehri’ne giren balina öldü.
Korkularla nasıl başa çıkılabilir? Korkulan şeyin üzerine kademeli olarak gidilmeli. Mesela asansör fobisi olan, ilk seferde 10. kata kadar çıkmak için kendisini zorlama yerine önce birinci k..
Hasta bebeğin teşhisi anne karnında yapılıyor Gebeliğin ilk haftalarından itibaren bebeğin gelişimi iyi takip edilmeli. Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğ..
‘Siyah beyaz Türkçe dublaj’ altyazılı kadar orijinal değil Seyircinin yoğun ilgisine mazhar olmuş filmlerin yapımcısı, yönetmeni genelde kendini tutamaz ve filmin adının yanına "2", esas öykü..
Meral Uğurlu’dan unutulmaz şarkılar Cemal Reşit Rey Konser Salonu, klasik Türk mûsikîsinin usta yorumcusu Meral Uğurlu’yu yarın akşam saat 20.00’de sanatseverlerle buluşturacak.
Anadolu ve Balkanlar’ın ortak türküleri Kosova türküsü Ramizem, Bulgarların halk türküsü Payduşko, Yunan Kalamata dansının müzikleri, Roman ezgisi ya da Anadolu Köçek...
Mezar taşları geçmişten bugüne neler anlatır? Osmanlı Bankası Müzesi’nde devam eden "İstanbul’da Ölüm" sergisine paralel olarak düzenlenen söyleşilerin bu haftaki konuğu, Doç. Dr. Şeref Boyra..
Bağımsız sinemanın kalbi Sundance’da atıyor Dünyanın en büyük bağımsız film festivali Sundance, ABD’nin Utah Eyaletinin kayak merkezi Park City kentinde başladı.
Alternatif filmler LKM’de Levent Kültür Merkezi, bu haftaki programında kısa süre önce gösterimde olan iki filme yer veriyor.
Hamileyken kemer takmaktan değil; kemersiz yol almaktan korkun Hamile bir kadın ya da küçücük bir bebekle otomobil kullanırken siz nasılsınızdır bilmiyorum; ama ben ‘sanki otomobili taşıyormu..
Gölcüklü Transit 41 yaşına yeni kostümle giriyor Ford’un 40 yıldır yollarda olan ticari araç modeli Transit, yenileniyor. Tamamıyla Türkiye’de üretilecek ve yurtdışına ihraç edilecek olan yen..
« » 1 2 3 4 5 6