21 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

21 Ocak 2006 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuş gribinin sebebi soğuk mu? Avrupa Bulaşıcı Hastalıkları İzleme Merkezi (ABHİM), virüsün Türkiye'de hızla yayılmasını "Üşümesinler diye tavukların evlere alınmasına" bağla..
İtlafta gizli tehlike: Yeraltı suyu Çevre ve Orman Bakanlığı Doğal Hayatı Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, kuş gribi virüsünün yeraltı sularına bulaşma riskine dikkat çekti.
Üç dilde verilen 'Mesih' mesajı Mehmet Ali Ağca tahliyesine ilişkin kararın Yargıtay'ca bozulması haberi hemen Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı'na fakslandı. Başsavcılık yakalama müzekkeresi ..
'Hukuki hataya yerinde müdahale' Yargıtay'ın Mehmet Ali Ağca'ya yeniden cezaevi yolunu açan kararını, Abdi İpekçi'nin Milliyet gazetesinden çalışma arkadaşları "Yanlış hesap Yargıtay..
Marmaris'te deprem paniği Marmaris ilçesi ve çevresindeki yerleşim merkezleri dün sallandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Gökova K..
Hayat çemberinin çapı Paris'teki College de France tarafından yapılan bir araştırma, Amazonlar'da yaşayanların da en az ABD'dekiler kadar geometri bilgisine sahip olduğunu gösterdi.
Elektronik akıl hocası Japonlar, yetişkinlerin sosyalleşebilmesi için ürün geliştirdi.
Vitra'ya Wallpaper'dan 'En iyi banyo' ödülü Tasarım alanında bir ekol olarak kabul edilen Wallpaper dergisi, tasarım dehası Ross Lovegrove'un Vitra için tasarladığı İstanbul Koleksiyonu'nu "E..
Damat Tween Life, dünya moda VIP'ini ağırlıyor Dünya moda trendlerinin belirlendiği Bread& Butter'ın İspanya ve Almanya fuarlarında yer alan VIP salonu, Damat Tween Life mobilyaları ile dekor..
FT: Coca-Cola'daki yönetim değişikliği Kremlinoloji gibi Muhtar Kent'in Coca-Cola şirketinde 'ikinci adam' konumuna getirilmesinin ardından şirketin CEO'su Neville Isdell'in 'halefi'ne ilişki..
Kaçak akaryakıt affına EPDK'dan veto geldi Akaryakıt bayilerinin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından kaçak kesilen yaklaşık 90 milyon YTL'lik cezanın affedilmesi için Petrol Ka..
Petrolün fiyatı 68 doları aştı Petrol fiyatları rekor seviyelerine yakın seyrediyor. ABD'de petrol fiyatları varil başına düne göre 1.87 dolar artarak 68.70 dolardan işlem görürken, Londra'da..
Tuğcu, AİHM'nin töreninde konuştu Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) 2006 yargı yılı açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Törende konuş..
Şaraplar için zaman makinesi Japonya'da bir şirket, şarapları birkaç saniye içinde 20 yıl yaşlandıran bir makine ürettiğini iddia etti. Yenilikçi Dizayn ve Teknoloji şirketi yetkilileri, üret..
Yolunu şaşırdı Londra'da Thames nehrinde balina görüldü. Londra tabiat tarihi müzesinden bir uzman, balinanın 'gagalı balina' türü olduğunu söyledi. Yetkililer, Thames'te 1913 yılında gözlem ..
Biz bu filmi görmüştük! İngiltere'de Türk filmlerini anımsatan bir olay yaşandı. 25 yıldır görmeyen bir kadının gözleri, kalp krizi geçirince birden açıldı. Kocasını beğenmedi! İngiltere'nin ..
Hamas imaj danışmanı tuttu Filistin'de 25 Ocak'ta düzenlenmesi planlanan seçimlerde büyük başarı elde edeceğine kesin gözüyle bakılan Hamas örgütü Batı'da ve Amerika'da sahip olduğu negatif i..
'PKK, İsveç'ten kız kaçırıp eğitti' İsveç'te yayımlanan SVD gazetesi zorla evlendirilmemek için evden kaçan ve ardından bir terör örgütünün eline düşen genç kızlarla ilgili bir haber yayımlad..
'İran barış için bir tehdittir' İran'ın nükleer çalışmalara devam ettiğini açıklamasının ardından yaşanan gerilim devam ediyor. Son olarak ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Nicholas Burns, "İran..
Cheney: İç istihbarat lazım Amerika Başkan Yardımcısı Dick Cheney telekulak operasyonunu savundu. "Yurt içi istihbarat toplamak ülke barışı için kesinlikle gereklidir" diyen Cheney, "Şu anda ..
Fini: Üyeliğiniz bizim için yararlı İtalya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gianfranco Fini Ankara'nın AB'ye tam üye olmasının Birlik açısından yararlı olduğunu kaydetti. "Bu uzun bir ..
Morales kazağı moda oldu Bolivya'nın Bush karşıtı Devlet Başkanı Evo Morales'in henüz göreve başlamadan özellikle yurtdışı gezilerinde giydiği kırmızı, beyaz ve mavi kazağı moda oldu. Ülkenin..
Google'dan da bilgi istemişler Telekulak skandalıyla büyük tepki toplayan Amerika'nın internette arama motoru Google'dan da bilgi istediği ortaya çıktı. Fakat Google bir haftalı süre zarfında..
Torun 'partileri' için özür diledi Estonya Devlet Başkanı Arnold Ruutel torunlarının konutunda "çılgın partiler" vermesinden dolayı özür diledi. Estonya televizyonları Başkan'ın yaşları 13 ve..
Pinochet'ye "dokunulacak" Şili'nin eski diktatörü Augusto Pinochet'nin dokunulmazlığı işkence ve adam kaçırma davasıyla bağlantılı olarak kaldırıldı. Santiago temyiz mahkemesi Başkanı Juan Es..
Peres: Hamas'la görüşebiliriz İsrail İşçi Partisi eski Başkanı Şimon Peres, Hamas ile silahsızlandığı takdirde görüşebileceğini açıkladı. Peres İsrail radyosuna yaptığı açıklamada Hamas ile ş..
Macaristan'da uçak kazası: 44 kişi öldü Kosova Barış Gücü'ne bağlı Slovak askerlerini taşıyan uçağın Macaristan'ın doğusuna düşmesi sonucu 42'si asker 44 kişi öldü... Bir kişiyse kazadan sağ ..
İranlı kadınlar sahnede bir başka... "Uygunsuz" diye nitelenerek Batı müziğinin devlet radyo ve televizyonlarında çalınmasının yasaklandığı İran'da, erkek ve kadınların beraber sahne aldığı b..
Irak seçiminin galibi Şiiler oldu Irak'ta seçimlerin sonuçları belli oldu. Şii Birleşik Irak İttifakı 129 sandalye çıkarırken, Sünniler 55 sandalye ile meclise girdi. Seçim sonuçları belli ol..
Abramoff skandalı herkesin dilinde ABD'de Kongre üyelerine rüşvet vererek Cumhuriyetçiler'i parmağında oynatmakla suçlanan lobici Jack Abramoff yolsuzluk ve rüşvet soruşturması film yıldızlar..
İade edilebilir mi? Edilemez mi? Belçika Başbakan Yardımcısı ve Adalet Bakanı Laurette Onkelinx'in 2005'te işlerlik kazanan bir yasaya atıfta bulunarak yaptığı bir açıklama ortalığı karıştırd..
Clinton yolsuzluğu hasır altı etti İktidarda kaldığı 6 yıl boyunca ismi bir çok skandalla anılan eski ABD Başkanı Bill Clinton dönemi ile ilgili bir soruşturma daha sonuçlanıyor. Soruşturmanı..
El Kaide liderinin yeni taktiği Dünyayı kana bulayan El Kaide terör örgütünün lideri Usame Bin Ladin'in Arap El Cezire televizyonunda yayınlanan yeni ses bandında ABD'ye tehditler savurup ayn..
Myanmar'da 5.8'lik deprem Myanmar yakınında Richter ölçeğine göre 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi. . Hong Kong rasathanesinden yapılan açıklamada, depremin TSİ 07.12'de mey..
ABD'de havaalanlarında kartlı kontrol Amerikan hükümeti, havaalanlarında kişisel bilgiler içeren paralı kart uygulamasının başlayacağını, bunun yolcuların güvenlik kontrollerinden daha hızlı ..
CIA: ''Banttaki ses Zevahiri'nin'' Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) analiz uzmanlarının, İslami bir internet sitesinde dün yayımlanan banttaki sesin, El Kaide terör örgütünün iki nu..
Thames'te tutsak balina İngiltere'de yolunu şaşırarak Thames nehrine giren ve Londra'nın göbeğine kadar gelen yaklaşık 5 metre boyunda, 6-7 ton ağırlığındaki balinayı denize döndürme çabaları..
Türkiye'nin her yerinden ücretsiz Alo Başbakanlık Beyaz Saray'da uygulanan şikayet ve istek sistemi, bundan sonra Başbakanlık'ta da uygulanacak. 24 Şubat'tan itibaren, Türkiye'nin her yerinde..
Kahkahaların nedeni Baykal'ın 'içki esprisi' Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahmanov'un Çankaya Köşkü'nde ağırlanması sırasında ortaya çıkan neşeli görüntünün nedeni belli oldu. Cumhurbaşka..
Başbakan'dan AB'ye: Yargıyı eğiteceğiz Erdoğan, AB elçilerinin Pamuk davasına yönelik eleştirilerine "Uygulamada istediğimiz noktada değiliz, yargıyı eğiteceğiz" karşılığını verdi. Başbakan T..
Erbakan için son çare Rektör formülü Hapis cezasını erteletmeye çalışan Erbakan'ın kurmayları, Cumhurbaşkanı'ndan af istemeyeceklerini açıkladılar. Yasa değişikliği de olmazsa, Erbakan'ın cez..
Gürkan'ın durumu ağırlaştı Uzun süredir devam eden onkolojik hastalığına bağlı olarak sağlık durumu bozulan eski Halkçı Parti (HP) ve Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Aydın Gü..
Formasyon ücretli olacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, özel eğitim kurumlarında 20 bin civarında öğretmenin formasyonunun bulunmadığını belirterek, "Formasyonu bunlara vereceğiz. Bunun i..
« » 1 2 3 4 5